|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
18.1.2012 12:45:10   
Modessty

IZVORNA PORUKA: ribizla

I dalje isto . Od elocoma je proslo ali cim sam prestala da mazem vratilo se . Probali smo pantenol , linolu , elocom , dermalex , emolijens i kremu sa kamilicom . Nista .
Idemo u ponedeljak na kozno , jel imate preporuku kod koga ?



I ja Danilu mayala elocom na preporuku ko\nog dr i povuklo se na par dana i toliko. Onda opet suva koža i crvenilo ko da ništa nismo ni mazali. Pomogla nam je sledeća kombinacija i to na preporuku pedijatra: 1/2 kašice Presinga svako jutro (oko 2 meseca), sirup Imuno svaki dan i sapun od kozijeg mleka (bez ikakvih dodataka i boja, mislim da je Zeljković ovaj koji koristimo). I naravno nema mazanja bilo čega, ni mleka za telo. Samo mažemo pavlovićevu na guzu kad treba i ovih dana Pantenol na obraze. Ne može da se izgubi za 5 dana ali nakon messec dana druga priča. Sada i salje koristim za njega samo taj sapun od kozijeg mleka. Kosu peremo uglavnom Kosilijem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
18.1.2012 12:52:47   
Anoniman
Ma nisam ja čistunka, odrasla sam sa psom, jeli smo iz istog tanjira, spavali u istom krevetu, pri tom sam astmatičar i alergičar, i ne trčim deci da perem ruke ako diraju NAŠE pse, ali ne mogu da zamislim da namerno trpam kerov jezik u detetova usta (uopšte sada neću polemisati o tome da ker prethodno liže svoje dupe i pišu user posted image ) i da smatram da će dete na taj način izbeći astmu. Ako se slučajno desi - pa bože moj! user posted image
Mogu da zamislim da pseća pljuvačka leči ekcem u smislu da pas liže ekcem (ali to opet, može lizati moj ekcem a ne ekcem deteta od godinu dana i manje), jer pljuvačka životinja (možda i ljudi a da ja ne znam) ima nešto što pomaže u zacelivanju rana.

< Poruku je uredio Tash -- 18.1.2012 12:56:56 >

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 452
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
18.1.2012 12:55:51   
Olga75
Tash , neeeemoj user posted image
mislim lize ker sve , bljaaaks ali desava se da polize i dete po licu , mislim , fuj je ali zvercicu je Astor lizao i pupu nista bljaks ne bese


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
19.1.2012 21:30:44   
petogramac
Pozdrav opet svima....Sto se tice moje prosle poruke, samo bih se ogradila, jer u prvoj nisam....Naime nisam ja rekla da pljuvacka psa 100 % leci astmu odnosno alergije disajnih puteva...Opet astma je krajnji stadijum, pocinje prvo sa alergijom da opet disajnih puteva npr. kijanje na grinje, prasinu, polen, pa onda to sve prelazi u bronhitis  itd da ne duzim...Tako da Tash alergija disajnih puteva postoji, ali eto mozda se nisam dobro izrazila, naime to je alergija respiratornog sistema, kao sto postoji i alergija na kozi... nadam se da je sad jasnije :-))))... Kad nabavimo psa, ja prva necu dati jezik kuce dospe tamo gde ne treba, npr direktno u usta nase klinke, ali pljuvacka ce vec nekako dospeti do sluzokoze pluca...opet kazem i ogradjujem se nece to svakome pomoci, kao sto i brufen nekom pomogne nekom ne....Ja samo govorim ono sto sam ucila u skoli u proteklom semestru, tj. ono sto mi je moja profesorica prenela sa seminara na kojima je ucestvovala...Postoje naucne cinjenice, objavio ih je i Veterinarski fakultet u Beogradu, ako laze moja profesorica lazem i ja, tako da se unapred izvinjavam ako je informacija netacna. napominjem da je terapija sa psom aktuelna u prve tri godine detetovog zivota jer tar tada sluzokoza respiratornog trakta sazreva...Mi cemo kupiti pudlicu ona se ne linja, nema miris i to je pas koji ne bi trebalo da izazove alergiju kod malecke na dlaku, a u poslednje vreme pudlice se koriste kao vodici slepih ljudi alergicnih na zivotinjsku dlaku....I za kraj jos jednom mi cemo kupiti psa i pokusati, ali ja necu nikoga ubedjivati ni u sta...Svako ima pravo na svoje misljenje ja sam samo podelila ono sto znam i za sta imam dokaze...Pozdrav svima i uzivajte sa svojim malisanima, brzo odrastu :-))))) user posted image
P.S. ako nekoga zanima vise o ovoj temi neka me kontaktira na mejl, a moze i do moje profesorice ona je zena dermatolog, pa sto da ne vredi sve pokusati :-)))))user posted image user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
21.1.2012 22:21:28   
Anoniman
Nisam tebe lično napala možda je tako zvučalo, i izvinjavam se zbog toga), nego mi prosto nije teorija ulila poverenje. I dalje ne kapiram kako će pljuvačka dospeti u respiratorni trakt. Moraću da popričam sa mamom o tome, baš me zanima šta misli o tome. Nanu ću joj njenu što mi ranije nije kupila psa! user posted image

(odgovor članu petogramac)
  Direktna veza do poruke: 455
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
21.1.2012 22:23:58   
magde
samo da vam kazem da smo pobedili i ekcem i alergiju kazeina odlicni smo sve jedemo i naravno rodgendanska torta bice isprobana....

_____________________________

sacuvaj ne bozeeee

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
21.1.2012 22:28:55   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 457
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
22.1.2012 20:33:13   
Yula
IZVORNA PORUKA: magde

samo da vam kazem da smo pobedili i ekcem i alergiju kazeina odlicni smo sve jedemo i naravno rodgendanska torta bice isprobana....


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Hajde molim te, ako imas malo vremena, napisi na temi alergija na proteine kravljeg mleka, kako je tekla ta vasa prica korz alergiju i kako ste na kraju izrasli iz nje, kada ste i na koji nacin probali mleko i ustanovili da ste je prerasli.
Ja, kao verujem i vecina ostalih mama sa tim , bicemo ti veoma zahvalne ako podelis sa nama vase iskustvo.

< Poruku je uredio Yula -- 22.1.2012 20:34:01 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
22.1.2012 22:26:55   
petogramac
Ma bre Tash nisam ja to ni tako shvatila, ne brini se  nista, nema potrebe da se izvinjavas...pazi eto objasnila sam u poruci sta su mene naucili, ja ti mogu dati broj od moje profesesorice pa da se konsultujes i sa njom cisto ako hoces jos jedno misljenje pa da i ona sve lepo objasni jer nam ipak ona zena - izvor....puno pozdrava od mene :-)))))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
28.1.2012 8:17:37   
nenja22
izvinjavam se unapred ako ponavljam i neko je spominjao, ali ja na brzaka sto sam videla, nema...za blaze ekceme, tj. nas slucaj sto je bio, ne znam ni da li da tako nazovem, jer je to bilo crvenilo i neravno i sve licilo, ali samo na obrazima i nije ga nikad nista svrbelo ili na drugi nacin iritiralo...skoro sigurno reakcija na hladan i suv vetar u kombinaciji sa suncem jakim prilicno, plus balav non stop...

elem, za eto tako neki blazi oblik promena na kozi, probajte slobodno, Avene Trixera kremu, nama je super pomogla...jedino sto eto da naglasim, a pise i u ovom tekstu doduse, ja mislim da je sve te emolijentne kreme, a koje nisu kortiko, kada je aktivna promena na kozi potrebno mazati dosta cesce nego dva puta dnevno sto je obicno preporuka u uputstvima...kod odrzavanja ok, ali kad treba zaleciti, onda na svakih par sati, bogaaato...eto, to je kod mene iskustvo i super je odradilo...

< Poruku je uredio nenja22 -- 28.1.2012 8:18:24 >


_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu petogramac)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
30.1.2012 22:59:52   
ishler
Ja sam pisala vec na ovoj temi,nama se ekcem skroz povukao tj. drzimo ga pod kontrolom za sad.
Nama je nas dermatolog rekao jos kada je se pojavio ekcem da peremo ves sa sapunom(seljackim),
ja sam na to rekla da ispiram ves dva puta i nikada ne stavljam omeksivac,na sta je on rekao da ves moze i sto puta da se ispere i uvek ostaju te supstance na vesu.
Nisam mogla tako lako naci taj sapun,pa sam kupila prasak duel sensitive,tada sam mislila da je samo marketing,medjutim prevarila sam se.
Od kada ga koristimo nije se vise ekcem pojavljivao,da naglasim da je od krema bilo mnogo bolje ali ga je i dalje bilo.
Nadam se da ce nekome pomoci informacijauser posted image

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
30.1.2012 23:02:34   
branki*
ishler,sta koristite od krema?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
30.1.2012 23:09:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ishler

Ja sam pisala vec na ovoj temi,nama se ekcem skroz povukao tj. drzimo ga pod kontrolom za sad.
Nama je nas dermatolog rekao jos kada je se pojavio ekcem da peremo ves sa sapunom(seljackim),
ja sam na to rekla da ispiram ves dva puta i nikada ne stavljam omeksivac,na sta je on rekao da ves moze i sto puta da se ispere i uvek ostaju te supstance na vesu.
Nisam mogla tako lako naci taj sapun,pa sam kupila prasak duel sensitive,tada sam mislila da je samo marketing,medjutim prevarila sam se.
Od kada ga koristimo nije se vise ekcem pojavljivao,da naglasim da je od krema bilo mnogo bolje ali ga je i dalje bilo.
Nadam se da ce nekome pomoci informacijauser posted image



O kakvu sreću si imala što ga nisi našla. Ja sam ga našla. Milioniti put isto: jesi ti iz NS'? Kod matorog dr Vujića ste bili?
Rendala sam sapun i tako ga stavljala u mašinu. Sve je smrdelo na taj sapun. Bljuvalo nam se kada uđemo u stan, a značajnog pomaka nije bilo. Tada sam kupila Persil Sensitive, ne bih ga menjala ni za šta na svetu, extra je!

(odgovor članu ishler)
  Direktna veza do poruke: 463
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
31.1.2012 13:20:37   
Anoniman
nenja molim te mi reci da li ta krema moze da se maze oko usta i da li je mazes i kada saniras `upalu` ?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 464
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
31.1.2012 13:31:21   
Anoniman
Avene trixera je emolijentna krema, kao Mustela Stelatopia emolijentna krema. To je krema za negu, i ne verujem da može rešiti problem sa težim oblicima ekcema kakav je moj Marko imao, te zaključujem da sme da se maže oko usta, i sme da se maže i posle, kada prođe ekcem, kako bi održavala kožu. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 465
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
31.1.2012 13:33:53   
Anoniman
Hvala Tash user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 466
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
31.1.2012 14:00:19   
nenja22
jeste, da, samo da potvrdim ovo sto rece tash user posted image nije za ozbiljnije upalne procese, za odrzavanje, ili blaze varijante, mislim nama je i zalecilo, ali i sad i dalje mackam stalno...a oko usta slobodno, posto je kosti to bilo na obrazima i bradi, redovno kad ga mackam malo i lizne, nista mu ne fali


_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
31.1.2012 16:25:56   
ishler
Ne, mi smo  iz Beograda,nas doktor je Lalosevic,stari dermatolog,izuzetno cenjen ovde,radi od pamtiveka.
On nas je spasio.
Ja sam htela da rendam ali kada sam ga nasla vec sam bila prezadovoljna praskom.

Branki on pravi kremu koju koristimo svaki dan,vitaminska krema bez kortiko naravno,i ona odrzava kozu super,
inace cena kreme koju potrosimo za mesec dana je 300din.,
sto je smesno,jer pre sam davala oko 100e mesecno,a nista nije pomoglo,
naravno da bih davala i dalje da jesteuser posted image


< Poruku je uredio ishler -- 31.1.2012 16:27:45 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
3.2.2012 1:13:58   
madre
bogi vec 10ak dana ima jako crvenilo po obrazima, na bradi... znaci nije osip nego bas crvenilo i na tim mestima koza je jako suva! ujutru je manje primetno, a uvece je bas izrazeno. ne svrbi ga. znam da nema veze sa hladnim vremenom i ishranom. da li je to ekcem?
prosle zime je bila ista stvar, trajalo je oko 2 meseca i nestalo samo od sebe. pedijatar nam je rekla da je ekcem i dala da mazemo mustelu.


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
3.2.2012 7:18:43   
nenja22
ovo mi zvuci kao to sto se kosti desavalo, isto crvenilo i suva koza, ali bez svraba i tako izolovano, bez da se pojavljuje kojekuda...
a je l' si sigurna da nije od hladnog vremena? (mozda i nije bio izlozen puno, ali reakcija moze brzo da se javi, a dugo vuce, na njihovim osetljivim kozama)
za mustelu ne znam, mada je dosta hvale, ali eno, gore napisah, mi smo resili trixerom, za sad se ne vraca (kuckuc) user posted image


_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
3.2.2012 11:32:23   
Anoniman
madre, isti post kao i tvoj sam pročitala u temi Osip, u temi Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama... Čini mi se da svi žale na to ovih dana.

Luki se isto dešava, i ja mažem galsanom i Pantenolom, moj stav je da je zima napolju, toplo unutra + parno grejanje. Probajte nekako da ovlažite vazduh u stanu.

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 471
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
3.2.2012 22:29:04   
madre
znaci i vama se desava. dobro, probacu sa pantenolom, jer mu je koza bas suva tu, peruta se... rekla sam da ga ne svrbi, ali mislim da ga pecka.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
3.2.2012 22:30:56   
Anoniman
Luki je večeras bilo tooooliko suvo i crveno, i uhvatila sam ga da se češe, pa sam namazala onim Markovim razblaženim kortiko, da se malo smiri do jutra. I nekako je koža hrapava, kaoooo potkožne bubuljice. user posted image Ako se ne smiri, idemo dermatologu. 

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 473
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
3.2.2012 22:36:34   
pepeljuga
Jaoj, i kod nas je ista situacija user posted image Mislim da cu sutra morati da namazem kortiko jer Dermalex ovog puta ocito ne pomaze, iz dana u dan je sve gore, kao i prosle zime. Tash, jel mazes ti njima kortiko na svoju ruku ili se svaki put konsultujes? Mi nismo stavljali od prosle godine, jos uvek imam Triderm, sad sam gledala, dobar je rok trajanja, ne znam da li smem da mu mazem bez konsultacije sa nekim dermatologom ali ovo isto izgleda kao ono prosle godine a tada smo mazali Triderm pet dana i povuklo se user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
3.2.2012 22:40:26   
Anoniman
Na svoju ruku. Luki realno nisam mazala kortiko od bebećih dana, nije bilo potrebe. Sem kada sam pre neki dan namazala iza uha, nisam bila sigurna šta je to, ustanovila sam da je ekcem, i sada prolazi na dermalex. 

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here