|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
23.8.2012 23:53:19   
Anoniman
NM, mi smo imali ekcem na obrazu koji je imao tendenciju sirenja, mazali smo sudocrem 2 meseca dok nije nestalo, mada i danas se to mesto malicak razlikuje, pogotovo ako mu krene temperatura.
elem, derma u zov nam je prepisala exomega balsam krem, kaze da nije na bazi kortiko ali da radi cudesa. tvrdiglavo sam ostala pri sudocremu pa ne umem da ti kazem kakav je, ali eto dr Jadranka Jankovic (specijalista i kao takva vrlo nadrndana) ga preporucuje
linola nam je pomagala citave 2 nedelje, a onda se ekcem ubrzao.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 876
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
23.8.2012 23:54:32   
Sanchy
Meni nikad nisu radili ni alergotestove,hmm to je nekad bilo mnogo drugacije nego danas,,,svakako podrzavam te testove ali cini mi se da su u pojedinim slucajevima dosta neprecizni sudeci po nekim primerima iz moje okoline...u svakom slucaju krema je odlicna pa ako ne postoji alergija na kikiriki ja je stvarno preporucujem ..nista gore nema od svraba koji ekcem nosi sa sobom..uzas

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 877
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
23.8.2012 23:57:26   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Meni nikad nisu radili ni alergotestove,hmm to je nekad bilo mnogo drugacije nego danas,,,


Meni jesu, pa bih rekla da se ustvari ništa nije promenilo, ima lekara koji ih preporučuju i onih koji ih ne preporučuju.

Ako koristiš Fairy deterdžent za sudove, baci ga u đubre, muke će ti se prepoloviti - to je moje otkriće od kad sam prešla na Mer.

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 878
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
24.8.2012 0:00:55   
Sanchy
Znam Tash Fery je uzas jedna a otkad sam dobila bebca situacija na rukama mi se drasticno pogorsala valjda zato sto stalno nesto perkam i ruke dvesta puta dnevno eto pre par dana sam saznala za ovu kremu i vec mi je mnogo bolje,zato rekoh da pomognem ovde ko ima problema pa da proba..na tubi pise samo nezasicene masne kiseline na zalost nisam sacuvala ambalazu..

< Poruku je uredio Sanchy -- 24.8.2012 0:02:06 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 879
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
24.8.2012 0:01:01   
Anoniman
Ako koristiš Fairy deterdžent za sudove, baci ga u đubre, muke će ti se prepoloviti - to je moje otkriće od kad sam prešla na Mer


jedna od mera je upravo to - bacila sam fairy user posted image
mislila sam da mu mozda ja prenosim to kad ga diram a cesto perem sudove te mi je i koza isusena. sad smo na frosh-u sa limunom

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 880
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
2.9.2012 22:22:50   
New Mom
Sudokrem je smirio dosta stvari. Nije potpuno (kolena i skočni zglobovi su još jako kritični), ali mnogo bolje.
Nego u drugom smo problemu, a to je što moramo da krenemo da uvodimo čvrstu hranu (dobio je samo oko 100g za 5 nedelja), i šizim zbog toga (dermatolog je bila striktno za to da istrajemo do punih 6 meseci bez toga).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 881
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
2.9.2012 22:26:18   
pepeljuga
NM, nama je Sudocrem spas. Medjutim, najlekovitije od svega je bilo more i sunce, sada je situacija odlicna, kao da nicega nikad nije ni bilo (a imao je bukvalno rane od cesanja), sad me je strah kako ce biti kad krene hladno vreme user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 882
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
2.9.2012 22:30:05   
Anoniman
NM, atopičarima se u principu ne uvodi čvrsta hrana pre 6 m.
I dalje smatram da treba da odeš i kod alergologa. Mislim da bi ti alergolog pre rekao da dodaš ad mleko, kao zamenu za jedan podoj, nego da uvodiš čvrstu hranu, samo, onda bi bilo zgodno da se testira na mleko da znaš šta da daš.

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 883
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
11.9.2012 15:06:17   
Anoniman
NM, šta ima novo?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 884
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
11.9.2012 15:17:06   
New Mom
Ništa. Ekcem se smirio, čak i sad kad je bio ovo bolestan nije bilo pogoršanja.
Mažem mu onu Galsanu (ili kako već) posle kupanja, nije mu toliko suva koža sada.
Otišla sam privatno da pitam za testiranje koje si savetovala, tamo su bili u fazonu "ako već hoćete da bacite 5 hiljada, niko vam ne brani". U svakom slučaju, kategorički misle da je suviše mali da može bilo šta da se pokaže.
Inače u petak imamo savetovalište, pa ćemo videti šta i kako za hranu (ipak mu ne dajem ništa, pa šta bude - onaj dan kad sam mu dala prve pahuljice povraćao je tu noć u mlazu - i gušio se. Još ne znam da li zbog njih ili je imao nekog zaostalog sekreta /kako kaže dežurni lekar, mada se ORL ne slaže sa tim/, pa sam u frci dodatnoj.).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 885
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
11.9.2012 22:54:18   
Anoniman
Otišla sam privatno da pitam za testiranje koje si savetovala, tamo su bili u fazonu "ako već hoćete da bacite 5 hiljada, niko vam ne brani". U svakom slučaju, kategorički misle da je suviše mali da može bilo šta da se pokaže.


Da, bili su pali u nesvest kada se Marku sa 4,5 meseca pokazao pozitivan kazein. user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 886
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
12.9.2012 23:42:03   
Yula
Ne kapiram, sto ne posalju dete na kontrolu onih EOS iz krvi, odmah se vidi da li su poviseni i ako jesu, onda odradite one specificne. Nema sanse da pokaze alergiju ako je nema. Ja bih to odradila.

Mada, moze da bude netolerancija, da zeludac i creva ne vare dobro nesto iz mleka, da se sluznica creva ostecuje, a to se nece videti preko tih analiza, vec moras sama da pratis dete i otkrijes sta mu smeta. Ja sam sve to sama istrazivala a dodatne analize su mi samo potvrdile neke stvari. Ne treba se preterano oslanjati na doktore kod alergija, svaki ima neku svoju teoriju. Posmatraj dete, ako od necega povraca u mlazu znaci da mu ne prija iz nekog razloga.

I ne sekiraj se, samo polako, vremenom ce sve doci na svoje, samo nemoj ignorisati ono sto ti majcinski instinkt govori.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 887
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
12.9.2012 23:46:28   
Anoniman
Da, KS si mogla uraditi, u Medlabu EOS idu u sklopu KKS, krv iz prstića.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 888
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
4.10.2012 14:01:01   
Jeca.V
Zene ja samo da pohvalim mustelu stelatopia.Bebcu se pojavio ekcem na obrazima koji se malo pojaca malo smiri.Drzali smo ga nekako pod kontrolom kozmetikom koju inace koristimo.Usled virusne infekcije ekcem se zantno pogorsao i prosirio.Dr nam prepise pantenol i neku seba med kremicu za osetljivu kozu od koje je njemu cini mi se bilo jos gore.Kaze ako ne prodje dodjite po kortiko.ja poludim i pravac u apoteku kupim emolijentnu kremu i mlecno ulje za kupanje od mustele.Necete mi verovati ali posle jednog mazanja njemu je lice bilo znatno bolje,a posle 3 dana nije vise imao ni bubuljicicu.E sad,mene interesuje da li da nastavljam sa stelatopiom ili da kupim standardnu mustelinu liniju za negu pa da koristimo nju kad nema promena na kozi.I da ,zaboravih da kazem da je taj ekcem cini mi se bio kontaktni,jer se pojacavao na obrazu na kojem dete spava.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 889
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
4.10.2012 16:32:52   
Anoniman
nama mustela stelatopia nije odgovarala, mom detetu se ekcem od nje pogorsao, buknuo i zacrveneo se, tako da smo je mi batalili. ali ima ovd epuno onih koji je koriste i zadovoljni su. mislim da kada dete nema ekcem ne bi trebalo stelatopiu koristiti, vec obicnu. mislim da je tash pisala da je dete koje nije imalo ekcem od stelatopie dobilo. znam da zvuci neverovatno, ali tako je. ja bih na tvom mestu presla na neku obicnu kozmetiku, a ako se ponovo pojavi ponovo par dana tretirala sa mustelom, ako vec odgovara. jesi li sigurna da je u pitanju bio ekcem, mozda samo iritacija od posteljine?

(odgovor članu Jeca.V)
  Direktna veza do poruke: 890
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
4.10.2012 16:42:49   
Jeca.V
pedijatar je rekao da je neka vrsta ekcema,meni je licilo na iritaciju sve dok nije pocelo da se siri i na mesta gde koza nije mogla da bude iziritirana i pogorsalo se kada je dobio temperaturu usled viroze.I meni je nekako logicno da ne bi trebalo da se koristi ako nema ekcema.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 891
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
5.10.2012 13:28:36   
Anoniman
Pošto kupam decu zajedno uglavnom, onda se i starije kupa u uljanoj kupci kao i mlađe. Jedno vreme sam imala utisak da mu ne odgovara, ali evo, više mu ne smeta.
Ja bih probala da ne koristim ako ekcema nema. Ili pak napravi neku kombinaciju tipa 2x nedeljno, ili 1x nedeljno...

(odgovor članu Jeca.V)
  Direktna veza do poruke: 892
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
5.10.2012 14:27:26   
Yula
Slazem se sa Tashom, mada citala sam sastav kupke koju mi koristimo, nije Mustela, ali jeste za kozu sa ekcemom i ima mnogo manje stetne hemije nego standardne kupke. Lazar je kratko imao ekcem, ali zbog blago suve koze tretirali smo mu kozu stelatopiom, a i po savetu alergologa. Koza je odaaavno divna, barsunasta, ali ga ja i dalje kupam kupkom za kozu sklonu ekcemu, ne smeta mu, pa kapiram da je bolje ona nego ove standardne. Kada je potrosimo preci cu verovatno na neku obicnu za bebe i malu decu, mada posavetovacu se sa nekim dermatologom oko toga, nije zgoreg.

Izbegavam da ga mackam i jednom mozda u 15 dana ga namazem mlekom, isto iz linije za ekcem, od iste firme, i to ga mazem samo zato sto ima kreme, pa dok je ne potrosimo... Veoma mu prija, uopste nije masno i brzo upija.

Moj ti je savet da probas ovako kako ti je Tasha rekla, pa ako vidis da je ok, nastavi tako, a ako koza bude vise suva, onda lepo koristi Mustelu sve dok detetu prija i dok ima potrebe.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 893
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
5.10.2012 15:13:05   
Jeca.V
Hvala devojke,divne ste i vrlo efikasne!user posted image

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 894
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
12.11.2012 20:37:46   
cockic
leni je je od kad joj izadje ova druga gornja jedinica izaslo na bradi neki crvenkast kruzic velicine bisera e sad da li je to ekcem ili iritacija koze od pljuvacke sto joj rastu zubici nemam pojma.ona ima i na obrazima onako svetlo roze ali mislim da nije to ekcem.ne znam ni sama ja ga nisam imala mm mislim da nije ali mozda ni to nema veze mozda je kod nje ekcem.da nije ga imao ni sin nemam pojma cekacu jos par dana pa cu da vidim.

mazem joj sudokrem par dana ali njoj stalno tu idu balice pa joj je konstantno vlazno a i trlja rukama pa i ne moze da prodje ne znam kako to prolazi ako ona stalno skida tu kremuuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 895
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
15.11.2012 16:46:00   
jovana13
meni je Janja imala ekcem na obrazima kao beba, bilo je strasno za gledanje. Vodili smo je kod nekoliko lekara davali su nam razne kreme i sa antibioticima koje smeju 7 dana da se mazu. I dok sam joj mazala ekcem se izgubi cim prestanem javi se opet. Onda sam cula za kremu koja se narucuje u apoteci pravi je po narudzbini galenska laboratorija na bazi nocurka. Nisam joj ni 5 dana mazala ekcem je nestao. Sad ima 32mes i nije se pojavio odtad. Desava se kad joj je vruce da joj se zarumene obrazi ali ekcema nema. Ta krema je dobra inace da se maze narocito u zimskom periodu. I najjeftinija je od svih kremica. I Ekcemol krema je slicnog sastava ali joj je i to bilo kratkotrajno resenje..

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 896
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
15.11.2012 21:17:35   
Tiziana
Evo jedna mama sa ekcemom koja je svom sinu prenela isti koji mu je izbio sa nepunih mesec dana i inficirao se i borili se do 6m da to saniramo. kupanje svako vece,ali svako trece,cetvrto sa sapunom,ostalo samo voda i naravno sapun za guzu,pisu,ruke,lice. ne brisati peskirom vec tapkati,da koza ostane mokra. obavezno mazanje. ko ima mogucnosti stelatopia od mustele ili lipikar baumap od la roche possay, ko ne,da kupi u apoteci emoliens, to je ono sto koriste kao bazu za sve kreme...za uzasne momente ekcema napravit eu apoteci elocom krem i pantenol u razmeri 1:5 i kad bas strasno izbije,mazite najvise 5 dana.ako se ranije povuce,ranije prestanite.i kupite obavezno ulje nocurka i svaki dan sipajte u sokic,vodu,mleko,neka piju.koza bude divna od toga...

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 897
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
29.11.2012 13:13:10   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Andrej Marina

sta to moze biti?? moja beba povremeno dobija crvenilo po licu,na obraze i na vrat,toliko je crveno da me uzasno nervira...??? vodila sam ga kod lekara dobila sam mast Pantenol,ali nista dzabe.....??? kako to da sprecim,a kada se povuce nakon izvesnog vremena lice mu je suvo i dojdje kao ispucala koza....???


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 898
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
25.1.2013 22:47:28   
ivbo
Mame,moj sin ima 16 mjeseci i čim je počela zima javili su se ekcemi na obje potkoljenice.Jako je suvo,crveno,kad namažem dječjom kremom malo se smiri,ali konstantno je tu.Ne javlja se nigdje više na tijelu,čak mu koža uopšte nije suha.Imate li ideju zasto se javlja bas na potkoljenicama i čime mazati?user posted image

_____________________________

Nasa tri sunasca B I T :-*:-*:-*

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 899
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
25.1.2013 22:53:28   
Sanchy
Svakome se javlja na nekom drugom mestu,ja ga imam po sakama,moj deda ga je imao na podlakticama ,moja bratanica na obrazima itd...a cime mazati ne bih mogla da ti kazem meni licno pomaze linolla fett ,ona moze i za bebe i za decu...ali iz mog dosadasnjeg iskustva svakome pomaze nesto drugo...,

(odgovor članu ivbo)
Direktna veza do poruke: 900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here