|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 41 [42] 43   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
20.7.2014 11:35:05   
branki*
hej,diabla,promeni onda vlazne maramice,vrati se na one stare ili neke druge.garderoba je ok.ja sam u kupku dodavala linola uljani dodatak za vodu i nisam ga ispirala posle.probaj,ako nece od mustele da se povuce pantenol mast ili sebamed extra soft.nama je to pomagalo jedno vreme.a,posle ,nazalost ,samo elokom i afloderm.mada je dobra i kolekcija avene.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 1026
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
25.8.2014 17:05:27   
sansa
Pozdrav i mi imamo problem sa ekcemom imamo mesec i po dana i vec smo nadrljali ..osula mi se bila po celom telu prvo nisu znali sta je da bi na praju privatna doktorica ustanovvila da je ekcem ....dala mi je da mazem trikseru, mustelu ili linola kremu ali posto ja kod nas nisam nasla ni jednu od njih probala sam sa sudokremom i resila je problem za dva dana ...doduse na licu nam je jos uvek gruba koza pa mazem jos uvek ..jednom sudokremu jednom uljane ad kapi jer su mi rekli da su dobre za obnovu koze i tako u krug...
Sad mi je problem sto joj se ojela guza ..ja mazala i proslo joj pozadi kad od jutros se ojela ribica pa sad ne znam dal je to jed ili je i to ekcem ..ako nema biolje do veceras i tu cu da mazem sudokremu..imate li vi iskustva sa njomuser posted image

_____________________________

jedan je krevet a nas je dvoje za devet meseci bice nas troje :-)))))

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1027
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
25.8.2014 22:49:21   
milicicak
Sansa, ja sudokrem koristim kao redovnu negu pelenske regije, mini bubi pavloviceva nije prijala. T je imala pelenski ojed mozda jednom ili dva puta kad su joj rasli zubi i sudokrem je bas pomogao. Ekcem se razlikuje od ojeda po tome sto je koza suva i hrapava, izdignuta iznad povrsine neostecene koze
Kod ekcema je najbitnija redovna nega, nadjes detetu kremu koja mu prija pa ga time mazes svako vece. MI smo do skoro koristili Mustela Stelatopia a sada kupujem neku kremu koja se pravi u apoteci Kamilica u Beogradu.
I jos par stvari:
ne bi trebalo pretopljavati dete
treba voditi racuna da voda za kupanje ne bude vruca nego bas mlaka
ne treba koristiti sapun za kupanje, on isusuje kozu, za kupanje bi trebalo koristiti uljanu kupku ili dodati par kapi maslinovog ulja u vodu za kupanje
Srecno i nadam se da cete se brzo resiti ekcema

(odgovor članu sansa)
Direktna veza do poruke: 1028
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
26.8.2014 8:01:15   
branki*
ekcem je cudo...bozi se i dan danas pojavljuje..doduse,kako je bilo,ovo je pesma!sad hoce obicno na prevojima kod lakta na rukama ili oko kolena da se pojavi.koristim avene,ne znam napamet koju tacno kremu,a kad nista ne pomogne elokom.moracu opet da probam pantenol mast,da vidim da li sad pomaze,jedno vreme je bas bio od koristi.ali,opet,kako je bilo,sad je super.valjda ce biti sve bolje i bolje.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1029
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
3.9.2014 9:15:26   
sansa
Drage moje ja samo da vam se javim i da vam kazem da nam je ekcem nestao posle samo dva mazanja od kreme vipyderm..narucuje se preko neta proizvodi dr pero visnjic..samo ukucajte i videcete..ja prosto nisam mogla da verujem kako cisti..probajte nista ne gubiteuser posted image user posted image

_____________________________

jedan je krevet a nas je dvoje za devet meseci bice nas troje :-)))))

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1030
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
3.9.2014 9:21:56   
Modessty
Branki ja im mažem samo Pantenol kremicu kad vidim da krene da se suši i crveni koža. Danilo nema više te probleme, ali Nikoli hoće tu i tamo da se javi. Čim primetim odmah Pantenol i to je to. Ja sam probala Avene i Nikola mi se osuo od nje. Probala sam svašta i na kraju se sveli smao na Pantenol

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu sansa)
Direktna veza do poruke: 1031
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
3.9.2014 9:38:43   
Dani.kv
Ja sam Joku vodila kod koznog. Rekao nam je da je osetljiva i da ce ekcem dok ne ojaca biti uvod u prehlade. Tako je i bilo. Dobili apotekarsku mast za ekcem i kremu sa ad kapima za negu. Za par dana bilo je bolje za sedam gotovo

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1032
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
3.9.2014 9:44:34   
Mala Elena
Sansa , nisam probala tu kremu ali ja koristim Flogocid jer je on za vise stvari pa ako ne potrosim za to za nesto ce drugo posluziti . On je za upalne procese, na kozi i sluzokozi -cirevi , akne , ekcemi ,bolno urastanje nokta itd. Vidim sa mi pomaze .Koristila sam i sudocrem i on je ok.

(odgovor članu sansa)
Direktna veza do poruke: 1033
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
3.9.2014 10:11:14   
Torbica
Ja sam u Grckoj kupila neku bademovu prirodnu kremu za ekcem a dobra nam je bila i ona SOS Niveina. Sudocrem takodje. Mada sad ni ne pamtim kad smo imali, desavalo se dok su bili bebice, prerasli.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1034
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
3.9.2014 10:51:08   
branki*
mod,jeste,pantenol je odlican proizvod i nije ni skup.bozu je on preporodio u pocetku.torbi,takodje ta nivea sos je dobra krema.
da rezimiram,evo su kreme koje su se nama pokazale kao dobre kod ekcema:
pantenol mast,
sebamed extra soft,
avene,
elokom,afloderm,elidel,ali oni ako ne pali nista drugouser posted image
ono sto nam nije pomoglo,a koristili protiv ekcema:
dermalex repair,
eucerin sa ureom,
neki dr wolf,zuti,ne mogu da se setim sad tacno.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1035
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
3.9.2014 10:58:58   
Torbica
E da, sipala sam i Linolu Fett u kupku, koza upije sama koliko joj treba.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1036
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
3.9.2014 11:07:36   
branki*
torbi,sad si me podsetilauser posted image onaj dr wolf zuti preparat se zove linola gama.
a,tu linola fet uljani dodatak smo dugo isto koristili,bas dugo.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1037
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
3.9.2014 11:22:14   
Torbica
Hihi, meni se cini odlican princip da sama koza upije potrebnu kolicinu.
Eee, jos nesto, kako nam je pedijatar homeopata, ona nam je preporucila da promenu premazemo ekstra devicanskim maslinovim uljem. I prolazilo bi i od toga.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1038
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
3.9.2014 11:23:14   
Modessty
elokom je kortiko i treba biti pažljiv sa njim

Sudokrema nam je smao odmogla i napravila još veći haos.
Moja deca reaguju alergijiski na većinu tih preparata koji su kao hypoalergenic. Zato ja samo Pantenol, Pavlović, Sebamed i eventualno Nivea SOS ili za guzu ona Botom....

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1039
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
3.9.2014 11:23:47   
branki*
a,ko ima ekcem kod vas,najmladji?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1040
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
4.9.2014 21:34:25   
sansa
Kako mi se cini to je sve od deteta do deteta..nama je i sudokreme bila dobra dok nisam nabavila ovu visnjicevu kremu koja je za bezbroj srtvari ..ja sam je vec skoro pola podelila da ljudi probaju za razne stvari..za sad je upalila za zaratanje svih vrsta ranica za čosthiruske oziljke, ekceme i moj tata je koristi za opekotinu pa cemo videti ..ali je toplo preporucujem , covek za ekceme daje garanciju da ce posle par mazanja nestati..nama je uspelo akoza nam je neopisivo meka, sjajna i cistauser posted image user posted image
Mustela stelatopia nam nije nista pomogla

_____________________________

jedan je krevet a nas je dvoje za devet meseci bice nas troje :-)))))

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1041
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
4.9.2014 21:35:59   
sansa
Pola sam slova pogresila ali me mrzi da ispravljam ...razumele ste sta je pisac hteo reciuser posted image user posted image

_____________________________

jedan je krevet a nas je dvoje za devet meseci bice nas troje :-)))))

(odgovor članu sansa)
Direktna veza do poruke: 1042
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
5.9.2014 8:02:35   
branki*

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

elokom je kortiko i treba biti pažljiv sa njim



da,i elokom i afloderm i elidel,ali oni ako ovo drugo nista ne pomaze...
mada,kakav je boza bio,svi dr su mi rekli da bolje i elokom ,nego da dodje u stanje kad je polovina koze prekrivena ekcemima koji cure i krvareuser posted image
tash je pisala da joj prave u apoteci neku mesavinu elokoma i galsane.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1043
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
5.9.2014 9:27:57   
Peace*
Budite jako oprezni sa dr Wolf uljanom kupkom, sadrži ulje kikirikija, Zilletov mali se osipao kao blesav, a ona nije znala šta je, dok alergotest nije potvrdio alergiju na kikiriki.

Da, da, meni i dalje prave elokom u galsani 1:1. I dalje mu promene ne maže čistim elokomom, mislim da nikada i nisam.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1044
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
30.9.2014 2:13:15   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Ekcem pogađa pametnu decu
Dečji ekcem je najčešća kožna bolest dečjeg uzrasta. Predstavlja hroničnu recidivirajuću dermatozu kod osoba sa naslednom sklonošću alergijskim reakcijama. Najčešće se javlja nakon 40 dana rođenja i to uglavnom kod dece svetle puti, svetlih očiju i svetle ili riđe kose. Deca sa dečjim ekcemom su izrazito lepa, natprosečne inteligencije, posebno oset_ljiva, radoznala, ne trpe autoritete.



Da li je moguće da ovo (bold) zaista ima veze sa ekcemom?

Inače, mislim da od juče i Sava ima ekcem. Staviću sliku uskoro. Na licu (čelu obrazima i bradi) pojavili su mu se jarko crveni pečati, koji u centru imaju kao mali plih.
Razmislila sam šta sam jela, i set_ila sam se da sam u subotu uveče pojela veću količinu pohovane krabe (raka) i pečurke. Nađoh negde da rakovi mogu izazvati ekcem, ali ne znam da li mogu preko mleka, verovatno da? I još jedna promena je što sam u subotu uveče tuširala Becollinom, i ko za inat i grudi idtrljala iako sam ih do sada prala samo toplom vodom. Tako se grozno sada osećam, jer sam definitivno ja krivac za te odvratne fleke user posted image
Garant se to desilo ili zbog raka ili zbog kupke. Imamo zakazano kod pedijatra 8.10., da li da nešto preduzimam do tada? Pomagajte ... Imam Sudocrem, da probam za početak sa njim?

< Poruku je uredio dunja RR -- 30.9.2014 2:17:06 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1045
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
30.9.2014 3:10:01   
Žapkić
Dunja, ne znaam da li je tačno sve ovo podebljano, ali pouzdano znam da nisu sva izrazito lepa. Imam primere u okolini (mislim, malo je bzvz. reći da dete nije lepo, ali tako je kao je...)

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1046
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
30.9.2014 6:21:14   
mali_mis
Dunja user posted image
Sve sto ti jedes ide u mleko. Zato nas savetuju da ne jedemo bukvalno sve i svasta. Moze biti da je zbog rakova. Mozda mu i Becollino ne odgovara.
Za sudokrem ne znam da li moze na ekcem. Ne bih da ti kazem "probaj" pa da ispadne jos gore, jer stvarno ne znam kako on deluje na ekceme.

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 1047
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
30.9.2014 8:11:22   
Peace*
Ne znam sta je sudokrem. Jel to neka varijanta sa cinkom koja isusuje? Ako je odgovor da - nemoj to raditi. Ja sam Luki mazala nesto na bazi cinka kad je bio beba, na ekcem, posle sam nedeljama mazala pantenol da mu oporavim kozu.
Ja bih radije mazala pantenol ako je ekcem. I ako je od hrane koju realno neces skoro sad jesti, ili od kupke koju opet necey koristiti, povuci ce se.
Mozes sipati malo masl ulja u vodu za kupanje.
Ekcemi su suvi delovi koze, ne treba ih dodatno susiti, treba ih hidrirati, mastiti da bi prosli.
I nemoj biti neraspolozena, beba to oseti, napravices jos gore.
Glavu gore, sve ce proci.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1048
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
30.9.2014 8:19:42   
serpica

IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Ekcem pogađa pametnu decu
Dečji ekcem je najčešća kožna bolest dečjeg uzrasta. Predstavlja hroničnu recidivirajuću dermatozu kod osoba sa naslednom sklonošću alergijskim reakcijama. Najčešće se javlja nakon 40 dana rođenja i to uglavnom kod dece svetle puti, svetlih očiju i svetle ili riđe kose. Deca sa dečjim ekcemom su izrazito lepa, natprosečne inteligencije, posebno oset_ljiva, radoznala, ne trpe autoritete.



Da li je moguće da ovo (bold) zaista ima veze sa ekcemom?

Inače, mislim da od juče i Sava ima ekcem. Staviću sliku uskoro. Na licu (čelu obrazima i bradi) pojavili su mu se jarko crveni pečati, koji u centru imaju kao mali plih.
Razmislila sam šta sam jela, i set_ila sam se da sam u subotu uveče pojela veću količinu pohovane krabe (raka) i pečurke. Nađoh negde da rakovi mogu izazvati ekcem, ali ne znam da li mogu preko mleka, verovatno da? I još jedna promena je što sam u subotu uveče tuširala Becollinom, i ko za inat i grudi idtrljala iako sam ih do sada prala samo toplom vodom. Tako se grozno sada osećam, jer sam definitivno ja krivac za te odvratne fleke user posted image
Garant se to desilo ili zbog raka ili zbog kupke. Imamo zakazano kod pedijatra 8.10., da li da nešto preduzimam do tada? Pomagajte ... Imam Sudocrem, da probam za početak sa njim?




Dunjci,koliko ja znam ekcem nema plih,mislim to crvenilo sa plihom meni ne lici na ekcem,mozda je odreagovao na hranu koju si jela a na kupku nije sigurno jer ti se posle dojke isprala vodom ne verujem da je od toga,a i kupka je za bebe....prati da li se siri i na drugim delovima tela,ima li tepm. i da li je kenjkav,a ja bih otisla kod dr i pre 8.oktobra za svaki slucaj.
Sve ovo ti pisem jer je moja Tara dobila ovcje boginje sa 4 meseca isto tako je izgledalo,i proslo bez problema..zelim vam brz oporavak,javi kako je mali Savica.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1049
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
30.9.2014 8:22:57   
Peace*
Pa jeste čudno da ima plih u sredini. To obično nije ekcem. Ekcem može recimo u sred crvenila imati nešto što liči na ljuspicu, kao da se peruta.
Hajde stavi slikicu.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  39 40 41 [42] 43   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 41 [42] 43   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here