|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
2.6.2013 21:21:47   
branki*
odri,moguce da ce se vracati sa vremena na vreme..mi i dalje kuburimo sa tim,mada ovo je pesma u odnosu na sta je ono licilo..nekad manje,nekad vise,ali jos je tu..mustelu svi hvale,ima poseban program za atopicnu kozu..

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 951
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
10.6.2013 15:14:11   
Odri Hepbern
Nikako da javim rezultate. Afloderm smo mazali 2xdnevno 4dana i sve se povuklo. Poslednje mazanje je bilo u prosli ponedeljak. Sada mu se opet pojavio mali suvi pecat ispod usne, bas taj deo koji je stalno vlazan zbog balavljenja. SAda ima i sitne bubuljicice, ne vide se ali se oseca pod prstima da mu je koza malo grublja. Uzela sam u mustelu za kupanje, jos samo da uzmem nesto za mazanje tela.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 952
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
10.6.2013 15:16:57   
Peace*
Pokušaj da mu utapkavaš taj deo, da bude suv. i recimo, pred spavanje namaži pantenol, galsanu, nešto namaži.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 953
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
10.6.2013 15:18:16   
Odri Hepbern
MAzem mustelu za lice. Pantenol nije pomagao. Brisskam ja stalno ali krecu mu zubici pa bali non stop.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 954
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
10.6.2013 15:25:50   
tanjicak79
IZVORNA PORUKA: Odri Hepbern

Nikako da javim rezultate. Afloderm smo mazali 2xdnevno 4dana i sve se povuklo. Poslednje mazanje je bilo u prosli ponedeljak. Sada mu se opet pojavio mali suvi pecat ispod usne, bas taj deo koji je stalno vlazan zbog balavljenja. SAda ima i sitne bubuljicice, ne vide se ali se oseca pod prstima da mu je koza malo grublja. Uzela sam u mustelu za kupanje, jos samo da uzmem nesto za mazanje tela.

Odri , za negu kože, i više puta na dan, dobra je mustelina stelatopia emolient krema. Jeste skupa, ali je velika tuba od 200 ml, pa dugo traje, pogotovo ako se mažu samo kritična područja kože.
Inače ja sam Vuku koristila elokom kortikosteroidnu kremu po potrebi. Trudila sam se da to bude što ređe. I primetila sam da ako odmah primetim mesto na koži gde će da izbije ekcem, tek kad onako zahrapavi i pre nego što se zacrveni, ako tada uveče posle kupanja tanko namažem elokom, do ujutro se smiri i povuče. Kao da ga sasečem u korenu. I onda nastavim samo sa negom kože mustelom (kupkom i kremom). Njemu se ekcem značajno smanjio do prvog rođendana, a u toku druge godine se pomalo vraćao u zimskom periodu i kada mu opadne imunitet od virusa (jaslice i adaptacija).

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 955
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
10.6.2013 15:31:42   
Odri Hepbern
I mislila sam da kupim stelatopiju. Sada mazem na lice mustela stelatriju. Doktorka mi spomenula i linolu. DA li imas iskustva sa njom? Kaze da je dobra. Ima razlicitih proizvoda, preko ulja, krema, kupkice...

(odgovor članu tanjicak79)
Direktna veza do poruke: 956
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
1.7.2013 21:11:42   
cockic
evo i mi ovoj temi,ne znam da li je dr.pogodila.kaze ekcem.na rubu pelene na ledjima se pojavilo nesto sto je ona rascesala i rasirilo se.celom duzinom pozadi kako ide pelena oko struka.i danas nam je dala alfoderm da mazemo tri veceri.ne znam da li ce pomoci,inace ovo je orvi put dobila sad.nikad ekcem nije imala.a ni sin.inace smo koristili lumpi pelene,i juce kupim pufies.reko ajde da promenim da nije do njih.ali da je do pelena dobila bi valjda odmah kad smo poceli da ih koristimo,a ne pred kraj pakovanja.

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 957
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
5.7.2013 11:36:25   
tanjicak79
IZVORNA PORUKA: Odri Hepbern

I mislila sam da kupim stelatopiju. Sada mazem na lice mustela stelatriju. Doktorka mi spomenula i linolu. DA li imas iskustva sa njom? Kaze da je dobra. Ima razlicitih proizvoda, preko ulja, krema, kupkice...

Izvini što malo kasnim sa odgovorom. Linolu nisam koristila, tj. jesam jednom kupila uljanu kupku, ali mi je baš smrdela na parafin, pa je nisam više koristila, sem za to jedno kupanje.

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 958
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
5.7.2013 22:23:26   
Ivence

IZVORNA PORUKA: cockic
i juce kupim pufies.reko ajde da promenim da nije do njih.ali da je do pelena dobila bi valjda odmah kad smo poceli da ih koristimo,a ne pred kraj pakovanja.

Nema to veze sa pelenama, ako je stvarno ekcem, onda okidač može da bude bilo šta, ali se uglavnom javlja deci čiji roditelji imaju bilo kakvu alergiju bilo na hranu ili nešto drugo... mada ni to ne mora da znači... ta krema je ok, ali ne da je koristiš na duže, iščitaj tu u temi sve, pa razmisli, i ja koristim mustelu kao Tanjičak, emolijent kremu i dalje, a pošto duže od godinu dana nemamo ekcem, onda sam sindet za pranje, mustelin isto, izbacila... ali kremu mažem uveče i super joj je koža, čak joj se povuče i osip od vrućine...

_____________________________

Proći ćeš kroz neke krize... proći ćeš kroz analize.... al' verovati moraš da si rođeni superstar :)

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 959
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
7.7.2013 7:15:10   
cockic
evo nas,leni nista nije pomogla ona afloderm kema sve je isto kao i pre mazanja.samo joj malo potamni i nema crcvenil;a i cim stanem sa mazanjem sve po starom.i njoj to izgleda kao klasicna alergija vise vuce na koprivnjacu.kod nas niko nema ekcem,a ovo na ekcem i nelici.meni je nesto slicno sin imao sa dve i po godine.ali po guzi.skinuli pelene i promenili prasak i proslo je.ali on je nosio gace,pa sam sumnjala na prasak.ona gace nenosi,a i to je bas deo koji samo pelena pokriva,znaci pelena pozadi ona traka koja steze oko struka,e pa ispod toga celom duzinom je crvenilo.bas nemam pojma sta je ovo kod nje.

(odgovor članu Ivence)
Direktna veza do poruke: 960
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
11.7.2013 13:04:24   
cockic
dijagnoza od juce sa koznog je kontaktni dermatitis,jer ga ima samo u predelu pelena.nesto joj smeta,i ako su promenjene koristila je lumpi kad ga je dobila.a sad smo na pufisu i isto.mazemo se nekom emulzijom sto je prepisala dr.pa ce mo da vidimo.koja je preporuka za kozmetiku koju da koristimo?jer mi je rekla da ima suvu i osetljivu kozu,nista novo imam je i ja.ali ekcem nisam imala nikad. ona je dala brosure od a-derme,i avene pa sta odlucimo.a dodala je da moze i mustela stelatopija.valjda se tako zove.i kupke i mleka za telo.da i najbolje bi bilo da izadje iz pelena sto pre.pokusacu kad odem na odmor,ovako tesko,jer je sveki cuva.nismo uspeli krajem juna izaci iz pelena.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 961
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
11.7.2013 13:08:17   
Olga75
a da probate sa obicnim platnenim pelenama ? pa ono sa dva ispiranja , peglanje sa obe strane i to kao za novorodjence ?


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 962
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
11.7.2013 13:24:47   
cockic
ja bi probala sve,nego me zeza sto je bas dobila kad sam pocela da radim.i sad je cuva sveki.jeste da radim neki dan 3h neki 5h.ali opet ili nisam tu 5h ili 7h.a sveki bi se tesko svega toga prisetila,ima skoro 70 godina.pocela sam ves da ispiram dva puta svakako i ako nema ni gde sem ispod pelena.
ma ona bi vec mogla bez njih,samo sto bi piskila i kakila gde stigne.a sveki trcala za njom po stanu i cistilauser posted image .a da dok joj je to upaljeno,kad je bez pelene jos vise ga cesa.jer je svrbi.tek kad joj prodje moze da se skine u gace i sorc.
a sad tu pozadi joj stavljam celom duzinom pelene gazu.tako mi je dr.rekla.mada spomenula je i ona platnene kao opciju.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 963
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
11.7.2013 17:20:50   
Ivence
Pa samo polako, i tome će trebati neko vreme da nestane... Sada, za kozmetiku, a derma je isto jako dobra, i jeftinija je od mustele... naravno, može da se desi da detetu jedna ne prija, a druga da... ja sam se bila odlučila za mustelu, jer je ona baš za bebu, a a derma je i za odrasle i za decu.... Pročitaj po netu za sve, pa da vidiš.... user posted image

_____________________________

Proći ćeš kroz neke krize... proći ćeš kroz analize.... al' verovati moraš da si rođeni superstar :)

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 964
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
12.7.2013 10:40:59   
milicicak

IZVORNA PORUKA: cockic

dijagnoza od juce sa koznog je kontaktni dermatitis,jer ga ima samo u predelu pelena.nesto joj smeta,i ako su promenjene koristila je lumpi kad ga je dobila.a sad smo na pufisu i isto.


cockic, moja devojcica ima to isto, izgleda kao sitna koprivnjaca, izdignuto je od koze i hrapavo pod rukom. Javlja joj se samo kad je nazuljaju pelene kad je napolju vruce (tu je na mamu, ja imam kontaktni dermatitis na svasta). Na tim mestima mazem sudokrem cim se pojave prve tackice i odmah menjam tip pelena dok ne nadjem one koje joj odgovaraju (sa baby love smo presli na puffies, sad i njih moram da zamenim) ... ako sudokrem ne pomogne (desilo se samo jednom) mazem flogocid par dana pa joj prodje.
A sto se kozmetike tice, koristim samo sebamed sapun i njihovo mleko za telo, al sam njega namazala mislim 2 puta user posted image
Nadam se da cete se brzo izboriti sa ekcemom. Pozdrav

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 965
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
21.8.2013 12:27:51   
VVVV
Drage mame,

Jutros uocila kod trogodisnjeg deteta da ima po sakama kao veoma sitne plikove. Iste su boje kao koza, na par mesta u grupicama a negde i po jedan. Najvise ih ima u korenu malog prsta, sve na nadlanici (na mekanoj kozi gde je dlan nema).

Imate li neka slicna iskustva i savet?

Hvala!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 966
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
21.8.2013 12:34:15   
Peace*
Какви су пликови?

Наиме, ја рецимо имам на трећем прсту десне руке екцем. То буду подкожни пликови, да тако кажем, неће пући сами, него само ако ја сивоњски стискам.
А мој старији син је имао у једном моменту на прстима, али уствари нисам уловила дал су били заиста ти "водени" пликови, него сам уочила тек када је почело да се перута, дакле бела кожа. За то су ми рекли да је мањак витамина.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu VVVV)
Direktna veza do poruke: 967
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
21.8.2013 12:35:11   
Olga75
meni se takvi plikcici javljaju izmedju prstiju na rukama i na stopalima ( onom delu sa strane ) i svrbe me nenormalno , dermatolog mi je rekao da je to od znoja i da prasim bebi ppuderom kad se jako znoje i da prepisao mi je kremu ( ono recept koji se smuti u apoteci )
ali ne znam da li pricamo o istoj stvari
u svakom slucaju odite kod dr da vidi

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu VVVV)
Direktna veza do poruke: 968
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
23.8.2013 20:11:39   
buba.marica
Drage mame, ja neću mnogo dužiti, najvažnije želim da kažem kako bi i ostale mame kojima je potrebna pomoć mogle da dodju do pravog leka ...
Moja bebica ima 4 i po meseca i muči se sa ekcemom dva meseca, pedijatar nam je predlagala da probamo prirodnim putem i to je trajalo i trajalo ali je bilos ve gore i razširenije .. U suštini stvar sam preuzela u svoje ruke i po preporukama otišla u apoteku VALERIJANA u Zemunu gde radi fenomenalna apotekarka Ljilja koja mi je dala melem i nekoliko preparata ... verujte mi na rec posle dvadeset minuta nakon prvog mazanja mom detetu je bilo neverovatno bolje! da ne kazem da je posle treceg ekcem bio kao rukom odnet.... A to jutro sam ga placuci kod nje odvela koliko je to bilo upaljeno i strasno ! Zahvalna sam joj do neba !user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 969
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
23.8.2013 21:17:40   
VVVV
Pa, veoma su sitni. Niko sem mene ih nije ni primetio.
Ispod koze su, a kao da su beli. Mozda su i puni necega, kao male bele loptice relativno duboko u kozi.
Ima na sakama, a nesto slicno na kozi i ispod ociju.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 970
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
30.8.2013 16:41:14   
Helenaa
Ukoliko jos uvek imate problem sa ekcemom, probaj obavezno kremu PROTOPIK 0,03% ( najblize i najeftinije je u Sloveniji i Grckoj, u Srbiji je nazalost nema), i uporedo kremu protiv decijeg ekcema DR Stupar, pravi je Apoteka Stupar u Beogradu ulica je Vareska 17. Moja cerkica je imala tezak oblik ekcema, jedino je ovo pomoglo, i sada ima 3 god, ovu Dr Stupar i dalje koristimo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 971
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
5.9.2013 10:29:48   
tanjica85
evo ovako, nama je kod ekcema pomoglo:
prvo se sapunom opere zahvaceni deo koze. bitno je da sapun bude bez hemikalija, posle smo mazali Srebrnu kremu ali u jako, jako tankom sloju. tri ili dva puta dnevno, ujutru i uvece.

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu Helenaa)
Direktna veza do poruke: 972
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
8.9.2013 11:01:57   
@leptir
Drage mame, na zalost nemam vremena da citam sve postove, ali nadam se da ce mozda moja prica o borbi protiv dosadnog ekcema nekome pomoci. Kao prvo, moja beba je imala oko sest meseci kada smo se zbog ekcema javili ovoj apotekarki i koja nas je vrlo lepo otkacila rekavsi da ona ne radi sa decom mladjom od godinu dana! Drago mi je ako je tvojoj bebici pomogla, ali kad se sad setim kako nama nije nista, a toliko hvale svuda za nju, najezim se. Jedino sto nam je rekla, a bilo je tacno, jeste da pavloviceva mast smeta deci sa ekcemom, jer sadrzi lanolin. Od tada koristimo samo sudo kremu i pokazala se skroz ok. Ja sam tada naravno bila poprilicno ocajna, zelela sam prirodne metode, ne kortikosteroidne kreme, ali uzalud sam tragala. Kontaktirala sam i homeopatske ordinacije u Bg, ali su mi u njih nekoliko takodje rekli da sa bebama ne rade. a u jednoj da rade, ali da nema mesta u narednih mesec dana. Ja sam ih zamolila, ipak, beba je u pitanju, bas nam je hitno. ne, sve je puno, bebe nemaju nikakvu prednost... user posted image i tako.. ali da se vratim na pocetak.
Nasa borba sa ekcemom je pocela mesec i po dana posto se mali rodio, kao crvenilo na licu. Pedijatar je to dijagnostikovao kao 'blago crvenilo' i poslala nas je kuci da mazemo samo pavlovicevu i prici ce. Naravno da nije proslo. Posle par dana, dala nam je uput za kozno u Pasterovoj. Tamo kao na traci, aha, da, atopijski dermatitis, i dobili smo hidrokortizon. tada nisam ni znala kakva je to krema, pitam lekarku odakle to bebi, a ona mi i ne gledajuci nas kaze: "Odakle to moze da se zna, jednostavno to vam je tako" user posted image zbunjena izlazim, dolazimo kuci, mazemo kremu i rezultati skoro odmah vidljivi. Malo iscitam o kremi i sokiram se. Uzas-kortikosteroidi koji nist ane lece, samo trenutno pomazu, a onda stanje bude jos gore... i tu pocinje nasa borba. Izbacila sam sav prasak za ves(da, samo sam pelene prala sa malo praska, ispirala sto puta.... sve drugo samo vodom), sapune, svu hemiju za odrzavanje kuce, tipa domestos, bref i slicno, kupili smo mustelu citavu kolekciju, bebu smo kupali u cistoj vodi, mleko za telo i pomade smo korigovali samo na pavlovicevu mast, i mustelu. I nista-stanje jos gore.. sad kada pogledam slike ne mogu da verujem kakva je bila bebina koza i sta smo svi prosli! Ekcem se prosirio i na glavu, nogice, ma skoro po celom telu. Vec je proslo par meseci, gde smo verovali dr sa dermatologije, da ce se ekcem povuci i da samo redovno mazemo kortikosteroide! A bilo je sve gore. Beba nije mogla da spava od svraba, jadnicak se samo cesao i plakao, i bio miran samo kada doji. Da, dojila sam ga i razmisljala da li treba da predjem na ad mleko, ali su svi skocili rekavsi da je to glupost (mislim na lekare) i da dojenje nema nikakve veze, bas naprotiv ojacava imunitet bebe i borbu protiv ekcema. Sledeci dr kojeg smo posetili bio je cuveni dermatolog Karadaglic. Ima ordinaciju u Savskoj ulici. Pregled i dijagnostika oko 30 do 50 evra, cini mi se, nasli smo ga preko neta, kao, covek cini cuda i slicno. Zakazemo, stizemo u hladnu ordinaciju (bio je februar mesec), gde smo morali bebu skroz da raspovijemo. Covek je bio uzdrzano ljubazan, prepisao nam avil sirup, ponovo kortikosteroide, beli vazelin i pantenol za telo. Tada sam vec imala dosta pitanja o tim kortikosteroidima i njegov odgovor je bio da pametni roditelji i pravi lekar nikada nece naskoditi detetu. Pitala sam ga da li dojenje ima neke veze, da li beba putem mleka uzima neku namirnicu koja smeta. Odgovor je bio taman posla, to ne moze biti razlog ekecemu. I cudio se malo odakle bebi ekcem, s obzirom da ga niko u porodici nema. Puni nade, otisli smo kuci. I rezultati su bili vidljivi opet nakon kortikosteroida i avil sirupa koji je malo smirivao dete. Iscitala sam tada sve forume na netu, i raspitivala se o jos nekim dr, i shvatila da kortikos.vise ne dolaze u obzirni u najmanjoj mogucoj meri, sirup avil takodje! Na forumu ringeraja ba, procitam da je ruziceva mast pomogla mnogima, podjemo u potragu i, u bg se vise ne pravi, samo u sarajevu. Uspeli smo preko jedne rodjake da dodjemo i do ruziceve masti i pomagala je jer je dosta masna i malisi je prijala, koza je dobro upijala. Medjutim ekcem i dalje nije nestao. Razmisljala sam o raznim prirodnim melemima koji se reklamiraju, ali nisam bila sigurna u njihov sastav, jer u nasoj zemlji niko nista ne garantuje, probali smo i neke druge skupe i ne skupe kreme koje se reklamiraju... sledeci korak je bio kontaktiranje prof,dr. Stanise Stojiljkovica. On nam je rekao da je lek prolazenje majke, tj,mene kroz njegov program detoksikacije organizma, sto ukljucuje zdraviju ishranu, koriscenje gline svako jutro za ciscenje organizma i slicno i kupanje bebe 'kupkom', tj.proizvodom za kupanje na bazi gline. Posto sam inace pobornik zdravije ishrane, organske hrane i kozmetike i slicno sve ovo mi je prijalo, smrasla sam, osecala sam se bolje i odmornije... ali na detetu su se videla samo blaga poboljsanja, u smislu, da mu je koza bila bolja na nogicama i na glavi se vise nije vracao ekcem, ali obrazi i prevoji na rukama su bili isto. Pitala sam i cuvenog Stojiljkovica da li neka namirnica preko mog mleka smeta detetu, da nije alergija na nesto, i odgovor je bio da nije to, nego generalno losa ishrana sa puno konzervansa i emulgatora.. kada sam mu rekla da vec mesecima vodim racuna o ishrani, rekao je samo da nastavimo i sve ce bit ok. Na zalost i on je pogresio. Konacno, kada je malisa napunio 7-8 meseci, na svoju inicijativu uzela sam uput za alergologiju.. pedijatar mi je pre toga nekoliko puta odbila da da uput rekavsi da se tako maloj deci ne rade alergoloski testovi. Pogresila je, na odeljenju alergologije za decu u D.Misovic su mi rekli da naravno rade! Otisli smo, primio nas je dr. Veljkovic, odmah sproveo testove i gle-malisa je alergican na jaja! Hvala ovom prilikom dr Veljkovicu na ljubaznosti, nadam se da se nece promeniti kao vecina lekara. Dakle, da sam slusala sebe i ranije insistirala na uputu, beba se ne bi tako namucila i mi sa njom! Dr mi j erekao da niposto ne prekidam dojenje, bas naprotiv, da dojim sto duze, samo da izbacim iz ishrane jaja! Poslusali smo ga i kecem se povukao i dan danas ga nema! Nismo mogli da verujemo, sve vreme je problem bio resiv, ali zahvaljujuci lekarima iz Pasterove, pedijatru i Karadaglicu, Stojiljkovicu, koji su nas uveravali da hrana nije problem, mi smo lutali, a dete se mucilo. pozitivne stvari, kao sto je sudo krema, ruziceva mast, mustelino mleko za telo, kupko i prirodna kozmetika uopste, sve smo to naravno zadrzali, jer detetu prija, ali to je samo za spoljno hidriranje koze, a nas problem je dolazio iznutra. Eto, mozda nekome ovo nase iskustvo pomogne, u svakom slucaju roditelji, nemojte cutati kod lekara, pitajte i trazite i znajte svoja prava. Desavalo se kasnije da se mali negde ospe, ali to je bila reakcija organizma ne uglavnom neku testeninu ili pogacicu koju bi pojeo, a za koju bi nam u npr. hleb i kifle rekli da je bez jaja.. hm.. treba strogo voditi racuna.. I da, zbog alergije na jaja, mi jos nismo primili mmr vakcinu i necemo dokle god alergija traje, a to je kako je dr rekao verovatno do trece godine. Sada imamo skoro dve, i nemamo vis ekcem user posted image

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 973
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
8.9.2013 11:21:55   
cockic
a kako se zove taj dr.Veljkovic?trebalo bi na izvestaju da pise i ime.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 974
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
8.9.2013 11:40:27   
@leptir
Dr.Predrag Veljkovic

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here