|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
17.9.2011 23:44:19   
anuksunamun

IZVORNA PORUKA: Olga RR

a ja sam mislila da se podrazumeva da bebin tata cuva svoju bebu najnormalnije user posted image
mislim ako je vec napravio i zivi sa bebom i bebinom mamom da je i cuva user posted image


ja sam mu vec izdiktirala smene :):):)samo da nam je beba ziva i zdrava,da se rodi u aprilu :)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
17.9.2011 23:44:51   
Anoniman
Meni je to totalno nepotrebno da pišem, podrazumeva mi se, pobogu, da ću najpre mužu ostaviti dete. MAda to ne računam u čuvanje i ostavljanje, kao što ga ja ne čuvam i meni ga muž ne ostavlja, nego smo tu, naš jeuser posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
17.9.2011 23:53:03   
Anoniman
I za mene je ovo fenomen pojava user posted image Kao NE SME muzu da ostavi dete?! Meni je to tolika glupost da ne znam ni objasniti... A pola zenica iz mog kraja (citaj 80%) se beci kad me vide da idem solo iz radnje ili od frizera, a pri tom izjavim da je Misa sa tatom u Rodicu, ili u dudovoj u parku, ili peru auto na pumpi-SAMI!!! Mm je Mihajla kupao od prvog dana, davao mu flasicu, menjao pelene-sve kao i ja. I insistirala sam na tome... Njemu verujem 1000% i to je po meni najprirodniji sled stvari jer su za mene mama i tata jednako roditelji user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
18.9.2011 10:20:45   
madre
IZVORNA PORUKA: Olga RR

a ja sam mislila da se podrazumeva da bebin tata cuva svoju bebu najnormalnije user posted image
mislim ako je vec napravio i zivi sa bebom i bebinom mamom da je i cuva user posted image


user posted image isto sam to pomislila!
nisam se vodila time kome SMEM da ga ostavim, nego ko ga cuva ako ja nisam tuuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
18.9.2011 14:21:49   
Iwana87
Onda vi ne znate mmuser posted image tj kakav je bio prvih mese dana.Izgubljen sluca,Mihajlo place zbog grceva,on sav uspanicen,ajde da ga vodimo negde,ovo nije normalno.Aha,kao ti si cuvao dete pa  znas sta je normalno.Sad je druga prica.Mada se i ja previse plasim pa stalno vicem kao da on ne ume da ga cuva.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
18.9.2011 15:26:12   
isidora88
ne volim da ostavljam mateju ali ako moram onda je to mm,ako njega nema onda moj tata i to na kratko,jednostavno mi jako nedostaje moj user posted image i ne mogu bez njega duze od sat,dvauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
1.9.2012 22:56:00   
isidora88
evo mene opetuser posted image
mateju i dalje ostavljam samo mom tati,mm skoro nikad nije tu. u mamu nekako nemam poverenja i to me nervira,on se sa njom jako lepo igra, ali se plasim da ga nece paziti jer jos je jednom pao sa kreveta na glavuuser posted image , ona je skroz opustena i nekako se bojim da bi mu se nesto desilo ne daj boze.
sad sam u situaciji da sam salno sama sa matejom,hocu da poludim jer ni u kupatilo ne mogu da odem bez njega, a da ne pricam o tome sto treba ispite da spremamuser posted image
bas me nervira sto nemam jos nekog kome mogu mateju da ostavim jer mi ni tata cesto nije u ns...

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
1.9.2012 23:05:46   
bubulence
hej isi, samo ti njega ostavljaj bar kod deke, neka nauci na nekog drugog.
ja sam pocela da radim pre 3 nedelje i od tada je Ema kod mojih preko nedelje, tacnije do cetvrtka onda je moja mama dovede i bude kod nas do petka. a mi Emu opet odvedemo kod njih u nedelju. nama je jako tesko, posebno uvece kada legnemo ali njoj je super, uopste nam se ne obraduje kada dodjemo jer zna da cemo je voditi kuci (ako mi idemo po nju) i da ce morati da bude u stanu a tamo je u dvoristu po ceo dan. i sada mi je zao sto to nisam i ranije praktikovala. normalno je da nju volim najvise na svetu, zivot bih dala za to moje cudoviste malo ali iskreno, ne mislim da sada treba da mi stane druga strana zivota jer sam postala majka. dobro dodje ponekad da je ona tamo a mi da mozemo da izajdemo, odemo na pice, vikend itd... za 2 nedelje bi trebalo da krene u vrtic i onda ce biti sa nama preko nedelje a planiram da bar svaki drugi vikend ide kod mojih

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
1.9.2012 23:13:03   
Sanjica26 RR
Ostavili bi je svakom ko hoce da je cuva.user posted image ali posto nemamo nikog ovde onda smo na smenu sa njom. Od ponedeljka je opet sa dadiljom. Ona I dan danas place kad jedan od nas ode. Ali to traje sekund I nastavlja sa igrom.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
1.9.2012 23:14:58   
tijatija
E sad ... Mozda sam ja malo user posted image ali nevidim razlog zasto nebi smela ostaviti dete mojim bliznjima ? MM nikad nije nista radio oko dece ali kad ih ostavim nerazmisljam jer znam da ce ih paziti bolje od mene, isto tako brat, snaha, jetrva, zaova svekijevci ili moji ali kod mene je problem sto su svi oni daaaaaaleko i ja nemam kome ostaviti na cuvanje sat-dva , vec se svodi na mm i njegovom slobodnom vremenu. Ali da su oni ovde blize bez problema bi ih ostavila. Kad su tu bez problema idu sa njima u setnje i ostalo, cak su mi deca bila mesec dana kod brata i snahe zimus u SU a proslo leto 10 dana na moru sa mojim roditeljima.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
1.9.2012 23:57:51   
Anoniman
Nevenu ostavljam svima osim mog svekra koji pije. Ko god je trezan i zainteresovan može da je čuva, ne se bunim. Ostavljala sam je i sa svojom sestrom od tetke koja ima 19 godina i živi u svom svetu i ne zna ništa o odgoju dece ali nije retard da ne može da prati najprostija uputstva. Prvi put sam je ostavila sa mojim roditeljima kad je imala 15 dana, ja morala na kontrolu a mm na posao.

Sa 7 meseci je provela prvi put ceo vikend bez nas kod mojih roditelja. ostavili smo je u petak uveče sa namerom ako sve bude ok da je uzmemo u subotu ujutru, kad sam u subotu nazvala i čula je u pozadini da se kikoće i da je zadovoljna, otišli smo po nju tek u nedelju veče.

Svi koji ostaju sa njom poštuju naše odluke u odgoju našeg deteta. Ono što nikako ne sme, ne sme i tačka. ostalo nema veze, ako i dobije nešto preko reda ili poremeti ritam nije smak sveta, zna se red kod kuće i uhvati brzo svoj ritam. Babe i dede i služe da pruže vanredna zadovoljstva.

Kad je prvo jutro po izlasku iz porodilišta došla patronažna i pitala ko će da kupa dete mm je skočio ko zapeta puška. Ja nisam ni prisustvovala prvom kupanju. To je slika našeg odnosa. Oboje smo podjednako njeni roditelji, podjednako posvećeni, podjednako umešni i podjednako sposobni. Kad je sama sa njim ne moram ni o čemu da razmišljam jer znam da će on i da joj skuva i da je nahrani isve drugo isto kao ja ako ne i bolje. Takav je bio i moj otac pa ne znam za drugo, zato ne mogu da razumem očeve koji nisu zainteresovani ni majke koje ih drže po strani.

(odgovor članu tijatija)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
2.9.2012 1:05:58   
Anoniman
ja dete ostavljam samo mami. i muzu. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
2.9.2012 1:07:55   
Lilla
Muzu i mojoj mami. Ostalima ne vjerujem dovoljno.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
3.9.2012 11:01:28   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: bubulence

hej isi, samo ti njega ostavljaj bar kod deke, neka nauci na nekog drugog.
ja sam pocela da radim pre 3 nedelje i od tada je Ema kod mojih preko nedelje, tacnije do cetvrtka onda je moja mama dovede i bude kod nas do petka. a mi Emu opet odvedemo kod njih u nedelju. nama je jako tesko, posebno uvece kada legnemo ali njoj je super, uopste nam se ne obraduje kada dodjemo jer zna da cemo je voditi kuci (ako mi idemo po nju) i da ce morati da bude u stanu a tamo je u dvoristu po ceo dan. i sada mi je zao sto to nisam i ranije praktikovala. normalno je da nju volim najvise na svetu, zivot bih dala za to moje cudoviste malo ali iskreno, ne mislim da sada treba da mi stane druga strana zivota jer sam postala majka. dobro dodje ponekad da je ona tamo a mi da mozemo da izajdemo, odemo na pice, vikend itd... za 2 nedelje bi trebalo da krene u vrtic i onda ce biti sa nama preko nedelje a planiram da bar svaki drugi vikend ide kod mojih


Ja sam odrasla nekako slično ovome. Do treće godine sam živela kod babe i dede a mama i tata dolazili svakog vikenda. Rezultat je da sam vezana za baku, odnos sa majkom do skoro nisam imala nikakav a to što sam uspela da izgradim u poslednjih godinu dana je zahvaljujući intenzivnoj psihoterapiji.

(odgovor članu bubulence)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
3.9.2012 12:31:25   
jance
muzevoj necaki. jedino njoj! mlada je, ima strpljenja i nepogresivo me slusa kad joj dajem uputtva. cak ni muz nije toliko dobar u slusanju ko ona.. ali na moju veliku zalost, odlazi na studiranje u Austriju krajem ovog meseca...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
3.9.2012 14:45:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bubulence

hej isi, samo ti njega ostavljaj bar kod deke, neka nauci na nekog drugog.
ja sam pocela da radim pre 3 nedelje i od tada je Ema kod mojih preko nedelje, tacnije do cetvrtka onda je moja mama dovede i bude kod nas do petka. a mi Emu opet odvedemo kod njih u nedelju. nama je jako tesko, posebno uvece kada legnemo ali njoj je super, uopste nam se ne obraduje kada dodjemo jer zna da cemo je voditi kuci (ako mi idemo po nju) i da ce morati da bude u stanu a tamo je u dvoristu po ceo dan. i sada mi je zao sto to nisam i ranije praktikovala. normalno je da nju volim najvise na svetu, zivot bih dala za to moje cudoviste malo ali iskreno, ne mislim da sada treba da mi stane druga strana zivota jer sam postala majka. dobro dodje ponekad da je ona tamo a mi da mozemo da izajdemo, odemo na pice, vikend itd... za 2 nedelje bi trebalo da krene u vrtic i onda ce biti sa nama preko nedelje a planiram da bar svaki drugi vikend ide kod mojih


Joj, jesam ja nešto pomešala ili si ti jednom (više ni ne znam kada) pisala kako nikome ne ostavljaš dete a mi te ubeđivale da treba da počenš to da radiš? Jesam pomešala nešto? user posted image

(odgovor članu bubulence)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
3.9.2012 14:47:53   
tanjica85
jednoj komsinici smem da ostavim decu, dok drugoj ni u ludilu. mmm sestrama, kao i svojim sestrama naravno. mada moja mladja sestra je hm,hm za cuvanje, nisam bas sigurna da smem da joj ostavim klince (sto joj naravno nikad necu priznati)

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
3.9.2012 14:48:03   
Anoniman
Dadilji, mami, baki, svekrvi, i naravno mužu.

Starije još mogu da ostavim muževljevoj braći i svom bratu, i svekru, moj tata se nije nudio, iako se dešavalo da ostanu sami na kratko. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
3.9.2012 14:50:38   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: bubulence

hej isi, samo ti njega ostavljaj bar kod deke, neka nauci na nekog drugog.
ja sam pocela da radim pre 3 nedelje i od tada je Ema kod mojih preko nedelje, tacnije do cetvrtka onda je moja mama dovede i bude kod nas do petka. a mi Emu opet odvedemo kod njih u nedelju. nama je jako tesko, posebno uvece kada legnemo ali njoj je super, uopste nam se ne obraduje kada dodjemo jer zna da cemo je voditi kuci (ako mi idemo po nju) i da ce morati da bude u stanu a tamo je u dvoristu po ceo dan. i sada mi je zao sto to nisam i ranije praktikovala. normalno je da nju volim najvise na svetu, zivot bih dala za to moje cudoviste malo ali iskreno, ne mislim da sada treba da mi stane druga strana zivota jer sam postala majka. dobro dodje ponekad da je ona tamo a mi da mozemo da izajdemo, odemo na pice, vikend itd... za 2 nedelje bi trebalo da krene u vrtic i onda ce biti sa nama preko nedelje a planiram da bar svaki drugi vikend ide kod mojih


Joj, jesam ja nešto pomešala ili si ti jednom (više ni ne znam kada) pisala kako nikome ne ostavljaš dete a mi te ubeđivale da treba da počenš to da radiš? Jesam pomešala nešto? user posted image



Mislim da je to bila Macaki.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
3.9.2012 14:51:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gae_gr


IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: bubulence

hej isi, samo ti njega ostavljaj bar kod deke, neka nauci na nekog drugog.
ja sam pocela da radim pre 3 nedelje i od tada je Ema kod mojih preko nedelje, tacnije do cetvrtka onda je moja mama dovede i bude kod nas do petka. a mi Emu opet odvedemo kod njih u nedelju. nama je jako tesko, posebno uvece kada legnemo ali njoj je super, uopste nam se ne obraduje kada dodjemo jer zna da cemo je voditi kuci (ako mi idemo po nju) i da ce morati da bude u stanu a tamo je u dvoristu po ceo dan. i sada mi je zao sto to nisam i ranije praktikovala. normalno je da nju volim najvise na svetu, zivot bih dala za to moje cudoviste malo ali iskreno, ne mislim da sada treba da mi stane druga strana zivota jer sam postala majka. dobro dodje ponekad da je ona tamo a mi da mozemo da izajdemo, odemo na pice, vikend itd... za 2 nedelje bi trebalo da krene u vrtic i onda ce biti sa nama preko nedelje a planiram da bar svaki drugi vikend ide kod mojih


Joj, jesam ja nešto pomešala ili si ti jednom (više ni ne znam kada) pisala kako nikome ne ostavljaš dete a mi te ubeđivale da treba da počenš to da radiš? Jesam pomešala nešto? user posted image



Mislim da je to bila Macaki.


Moguće da sam pomešala. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
3.9.2012 14:53:13   
Ana RR
Nisam ga nikome ostavljala, gde mi tu i on. Uskoro počinjem da radim (šmrc) pa će ga čuvati mm, i mislim da bih pored njega još jedino smela svojoj mami da ga ostavim. Znam da bi ga pazila isto kao i ja ako ne i bolje.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
3.9.2012 15:15:58   
tanjica85
kod mene se nasi roditelji tj bake i deke podrazumevaju. meni je u pocetku bilo tesko da ostavljam klince, narocito kcerkicu (jer je prva),ali sad sto se kaze kao "dobar dan". user posted image

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
3.9.2012 15:27:53   
Anoniman
Moji su kriterijumi izgleda najniži. Ja je ne ostavljam samo svekru koji pre neki dan nije bio u stanju da ponovi ime probiotika po koji sam htela da ga pošaljem a kamo li da čuva dete tako pijam a od ostalih ne čuva je samo ko neće a ja zahvalna svakom ko hoće.

(odgovor članu tanjica85)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
3.9.2012 15:46:38   
Anoniman
da to sam bila ja. ali me niste ubedile. user posted image
salu na stranu, moje misljenje je da je deci mesto pored roditelja.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
3.9.2012 16:00:39   
Anoniman
Pa niko i nije rekao da treba dati dete na odgajanje kod nekog nego da ga pričuva, sad, dva, pet ili nekoliko dana...

Ja sam pre za to da se deci da malo slobode. Samo kad vidim kako je moja srećna kad ostane sama kod babe i dede a kod njih može sve i sve joj ugađaju ne bih joj to uskratila ni za šta na svetu...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



Click Here