|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
3.9.2012 16:08:47   
Ana RR
Šta znam, ni mene i sestru roditelji nisu nikome ostavljali ali smo jako često dolazili kod babe i dede u Beograd (mi smo bili u Hr). To nije smetalo da nas nauče da budemo samostalne, nisu nas držali pod staklenim zvonom ali su prosto mislili da nema potrebe da negde budemo bez njih. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
3.9.2012 16:16:27   
Natalie018
Kod mene je, nazalost, situacija takva da bih pre ostavila dete kod komsija nego kod roditelja...
Naravno muz se podrazumeva user posted image

< Poruku je uredio Natalie018 -- 3.9.2012 16:18:32 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
3.9.2012 17:03:04   
Anoniman
slazem se u potpunosti sa anom!

(odgovor članu Natalie018)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
4.9.2012 4:26:44   
nenja22
što se tiče toga kome smem, opušteno mojima i mami i tati i sestri, bih i kumama i nekim drugaricama, ali sve je to na žalost samo pusta mašta jerbo nema nikog ko je tu, pa da se to i sprovodi u delo...

a što se tiče ovog kombinovanja, da je dete deo nedelje sa babama i dedama, ja bih to radila samo ako je nužno zlo u pitanju. ok, ne govorim o po nekom vikendu, odmoru, tome slično, nego da je to pravilo, prosto ne vidim razlog tome, pa nismo mm i ja porodicu, tj. dete pravili, a da bi ono onda bivalo jednako kod baba i deda kao i sa nama. takođe mislim da se neka preterana vezanost za roditelje možda može javiti u nekom manjem uzrastu, evo kao što je sučaj kod nas, kada prosto nema često prilike da provodi vreme sa drugima, ali da će mu to uticati na samostalnost, zaista ne mislim da ima veze jedno sa drugim, verujem da su sasvim druge stvari u pitanju, kada deca odrastu u nesamostalne mlade i ne tako mlade osobe.

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
5.9.2012 11:51:55   
J a s n a
Čuvala bih male bebe i decu do 6 godina starosti radnim danima posle 18 h i vikendom ceo dan .. Imam iskustva u čuvanju i beba i male dece, radila sam sa bebama od 6 meseci i starijim.
Završila sam Višu medicinsku školu u Beogradu, trenutno živim u Novom Sadu i tu bi mi bio i potreban posao.. Što se cene tiče sve je stvar našeg dogovora.. U Beogradu sam čuvala decu i poznatih ličnosti, imam i preporuke. Ukoliko Vam je potrebna devojka za povremeno čuvanje Vaše dece kada želite da izađete na večeru , u pozorište ili imate bilo kakvih obaveza tu sam user posted image

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
5.9.2012 13:46:28   
Anoniman
Sto se tiče toga da li ima ili nema potrebe, po tome se svi razlikujemo. Ja imam potrebu za 5 minuta mira i tišine ponekad, imam potrebu da odem u bioskop ili da izađem sa mužem, da prošetam ponekad bez da trčim za detetom, da pročitam koju stranicu knjige na miru. Za sve to i još mnogo toga drugog potrebno je da je nekad neko pričuva, da ponekad bude sama kod babe i dede preko vikenda. Ne mislim da sam zato loša majka, samo pored toga što sam majka ja sam i sve drugo što sam bila pre porođaja. Takođe mislim da ima potrebe da ona ostane ponekad nasamo sa babom i dedom jer tako razvija svoje poverenje u njih, zna da će oni brinuti o njoj isto kao mama i tata, zna da njima može za sve da se obrati i sutra će imati mnogo bolji i prsniji odnos sa njima što samo može da obogati njeno detinjstvo kao što je moja baka obogatila moje. Sa druge straen nikad je ne bih ostavljala redovno ili na duge periode kao što su moji činili a o tome sam već pisala kakve je to posledice iamlo po sve nas.

(odgovor članu J a s n a)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
5.9.2012 13:53:06   
tijatija
Gae, potpuno se slazem sa tobom user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
5.9.2012 13:57:17   
Mama.Veki
Ja bih rado ostavila dete ama na samo jedan dan, ali nemam kome. Roditelji mm zive u drugom gradu, i sin mi i nije nesto povezan sa njima, a i da napomenem da ne voli zenske osobe, a sa muskim osobama kad ga uzmu ili mu se obrate nema problema. Cudno user posted image
Mozda kad bude bio stariji i kad bude vise razumeo, nekad da ga ostavim na vikend i to samo ako on bude zeleo. Lepo je da dete ima baku i deku, i da ima sto vise ljudi oko njega koji mu pruzaju paznju i pokazuju ljubav. To je mnogo bitno za kvalitetno odrastanje. Ali eto, kod nas je drugacija situacija za sada.
A secam se kad sam ja bila mala, tata me uvek vodio (skoro svaki vikend, ako ne i svaki) kod njegove mame, moje babe, koju i nisam preterano volela, a posebno zato sto sam morala da idem i kad se meni uopste nije islo. user posted image Uf, koliko mi je los taj period kad se samo setim. user posted image Uopste nisam imala pravo na svoju volju. Ocajnicki se trudim da i ja ne budem takva prema svom detetu. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
5.9.2012 14:55:16   
vukosava
Ja jos uvek nisam nikome. Jos malo pa ce mi doci mama u posetu pa se psihicki spremam za taj momenat. Ali jos nisam sigurna nesto, videcu kad dodje.

(odgovor članu Mama.Veki)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
12.11.2012 0:33:59   
ikacc
Samo mami i svekrvi- za sada je sigurno user posted image

_____________________________

Lana moja sreca najveca!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
12.11.2012 0:44:33   
Ivanka 75
Ostaje i sama sa tatom, i sa mojom mamom, i sa drugim bakom i dekom. Možda se ne salžem u svemu sa njima (i sa mojom mamom i svekrom i svekrvom) ali svi su i više nego dovni prema detetu što je u svemu i najbitnije.
Kad dođem kući zateknem srećno i nasmejano dete.
Bitno mi je da u sve njih ima poverenja, da se navikane da bude i sa drugim ljudima ne samo sa roditeljima.
Nikad ne pitam šta je radila, da li je bila dobra ili ne, jedino da li je gladna, tj da li je skoro jela.

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
12.11.2012 3:48:51   
vukosava
Ja muza nisam navela a kontam da se to podrazumeva da dete bude ili sa mamom ili sa tatom. Uskoro mi dolazi mama da se upoznaju pa videcemo...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
12.11.2012 9:24:43   
jovana13
svekrvi,mojima i sestrama.. Nikad nije spavala kod babe i dede, jednom je htela i mi smo je ostavili,kad u 12 nocu zovu place hoce kuci. Blizu su pa nije bio problem,ali kad bude jos malo porasla sigurno cemo da pokusamo opet.

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
12.11.2012 9:34:52   
Sesilija 83
Samo mojoj mami i mojoj sestri.. Ostali nisu zainteresovani ni na pola sata da je pricuvaju....MM se podrazumeva,
A sto se nocenja bez mene tice jos uvek ni jednom nismo probali,ali pokusacu uskoro da je ostavim kod moje mame
a ja da budem na spratu,i da me izvestavaju kako se ponasa(znaci bicu tu ako zagusti) pokusacu pa kako bude...

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
14.2.2015 18:14:31   
Figaro88
Ostajala je samo kod moje mame,mozda jednom ili dvaput na kratko sa bratom.Mada je ni tu ne bih ostavljala da ne vidim da ona stvarno to hoce.Nemam poverenja ni u koga,osim u mm-a,sa njim je ostajala i na dva dana,ali to mi je isto kao i da je samnom.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
14.2.2015 18:43:22   
Azra_
Ja sam najmirnija kada ostane sa mojom mamom. Nekako, najmanje mislim, i znam da će uraditi sve što treba.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
14.2.2015 19:06:54   
serpica
Ja mogu da ih ostavim i kod svekrve i kod majke,devojcice su vrlo cesto ostajale i kod komsinice koju znamo celog zivota,u nju imam poverenje kao kad ostanu s mojom majkom

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
14.2.2015 19:28:15   
veselicaa
Samo kod moje svekrve,jer ovde nemam svoje rodjake i prijatelje.A.ide i kod moje zaove u goste i potpuno sam opustena kada je tamo.Inace sam ostavljala milion instrukcija sta i kako dok su bile manje.Sada vec ostaju same,svekar i svekrva imaju kucu u dvoristu i samo ih obilaze.A.voli kada ostanu same,voli da cuva Stasu i ide joj po volji.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
14.2.2015 19:39:14   
wivern
Za sada ne mogu da ga ostavljam mami, ne sme da ga drzi na rukama (u levoj zbog karcinoma dojke ne sme nista tesko da drzi a na desnoj joj iskace rame od jesenas-pala sa merdevina). Svekijevcima ostavljam bez problema.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
14.2.2015 20:01:43   
jabudic
Ja ih bez problema ostavljam sa mojom majkom i sa svekrvom. DOduše, to su rijetki momenti, jer obje žiove daleko (ako izuzmemo ovo vrijeme koje je svekrva provela kod nas), pa imamo i par prijatelja (porodice sa djecom) za hitne intervencije, kod kojih su sasvim sigurni.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
14.2.2015 22:30:48   
bubulence
E je velika i dosta samostalna, ostala bi sa bilo kim da ja nisam istripovana zbog raznih gluposti iz novina. ali ostaje sa mojim roditeljima, bratom, sa kumovima...
marija je za ovih 10 dana ostajala sa mojom mamom dva puta

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
25.2.2015 22:53:27   
mila83
Retko imamo potrebe da ih ostaavljamo na cuvanje,uglavnom kod baba i dedauser posted image i kod moje sestre povremeno.Samo muzevi roditelji zive u istom gradu sa nama,Moji su tridesetak kilometara od nas. Ne bih nikome drugom ostavila na cuvanje decu, i da imam...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
26.2.2015 9:04:43   
branki*
boku ostavljam mojoj mami i svekrvi,a bozu mogu i mom tati,bratu,drugarici...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
26.2.2015 9:20:52   
vonavoj
Ostavljala bi ih da imam kome! SInoc smo isli po pasose i ostavili ih na sat vremena sa babom i dedom,joj nismo isli sami nigde bar 3 godine (od kad se T rodilauser posted image )
TIku mogu da ostavim,jer je samostalna,ali nemam komeuser posted image
Ostajala je kod moje babe,mojih,mm,kod drugarice,zahvalna je za cuvanje!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE?
26.2.2015 9:24:55   
mika79
za sada M ostaje sa svekrvom bez problema, znam da će mu ona udovoljavati više od mene, moja mama ga još nije čuvala naravno i njoj ću ostavljati samo da počnemo sve da ručkamo.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
5 stvari koje deca uvek pamte o roditeljima
Neki trenuci stvaraju uspomene. Njihove uspomene kojih će se verovatno sećati ceo život.



Click Here