|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
24.2.2010 11:31:26   
Dora
Taj običaj je nekad bio logičan i smišljen da bi se žene spasile svakodnevnih obaveza dok skroz ne ojačaju. Naime, one su radile na polju, u bašti, u štali...bile su odgovorne oko kuće u kojoj su živele u velikoj zajednici. To je jako puno posla, teškog fizičkog. Zbog toga običaj da žena leži 40 dana.
To nije vezano za bebu, osim glupih verovanja o urokljivim očima i sl.
Danas taj običaj nema smisla (tj. ima na selima gde neke žene još žive tako) jer pogledaj nasuser posted image Mašina za veš, mašina za sušenje, mašina za sudove, muž koji ume i želi da pomogne...
Ja sam moju decu rodila krajem proleća, čim sam izašla iz porodilišta ja dete u kolica pa u baštu. Po malo. Posle nekog vremena kad je bilo baš toplo, nismo ulazili u kuću osim kad moramo. Sa bebinih 2 meseca išli smo u CG. Nisam taj tip koji nešto radi zato što kažu da tako treba. Ja radim ono što mi prija a bebi koja se tek rodila je sve jedno. Šta beba zna gde je, samo da je suva, sita i da joj je udobno i svima super.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
24.2.2010 12:04:28   
Anoniman
Ja bash kontam ovih dana.... ako se porodim na termin....to tje biti jul....ako ranije...jun.....svejedno....leto....trebalo bi da bude toplo.... pa necu valjda onda da se zablindiram u kutju user posted image Necu bash u najvetju vrutjinu da iznosim decu napolje...al kontam popodne...u hladovinu....shto da ne... chim ja budem mogla da sidjem niz stepenice u kutji...eto nas u shetnji.... user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
24.2.2010 12:05:10   
Lu
Ma sve je meni jasno i slažem se da žena ne treba odmah da skače i radi sve,ipak treba vremena da se sve vrati u normalu da se žena odmori,ozdravi  i da  uživa sa bebicom,ali nije mi jasno odkud baš 40 dana što nije 39user posted image
Stvarno me zanimauser posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
24.2.2010 12:13:39   
simke
Razlog je sto lohije obicno traju 40 danauser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
24.2.2010 12:53:42   
buhla
da, i nama je na vezbama babica rekla 40 dana, tj 6 nedelja - toliko treba materici da se vrati u normalu, a i zbog lohija.
ja nemam nameru da cekam 40 dana da bi izasli napolje... nadam se da ce biti lepo vreme i za pocetal cu ga sigurno izvoditi na terasu, a kasnije malo po malo napolje, blizu mi sava, setaliste, pa cemo da picimo, da on udise svez vazduh, a mam ispija kafu na splavu user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
24.2.2010 13:55:51   
Rina
Mi smo vec 5. dana otisli u kratku setnju,bio je prelep suncan dan!!

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
24.2.2010 14:17:26   
NadaR
Setnjauser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
25.2.2010 23:01:18   
Nanica1
Definitivno glasam za setnju! Pa koja zena moze izdrzati da lezi 40 dana?user posted image Ja popiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip.......... posle dve i po nedelje  i morala sam da skoknem do prve prodavnice! Kako sam tada bila srecna! Sa Alexom sam izasla sa nepunih mesec dana samo zbog toga sto je bilo ruzno vreme- kisa, sneg, vetar, zima... inace bi mi isli i sa dve nedelje u setnjicu!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
25.2.2010 23:03:12   
Anoniman
i ja glasam za setnju...evo moja drugarica izvodi malu od 15.og dana ali  po kratko...sat vremena i krace...i mala spava posle toga kao top.

(odgovor članu Nanica1)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
25.2.2010 23:05:29   
Anck Su Nmaun
Takodje.... pogotovo ako se rodi u prolece ili leto...ihh i po tom  divnom vremenu da je drzim u kuci... nemilim odmah sutradan ali posle 10 tak dana sto da ne..malo po malo!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
25.2.2010 23:07:07   
Verus
Ma setnja!  Telu treba 6 nedelja da se vrati u "prvobitno" stanje, ali to znaci da ne treba raditi neke teske fizicke poslove, ili neka teska vezbanja, sport itd.  Normalne funkcije se smeju obavljati a to ukljucuje setnju...Moja mama kaze da su mene 2 dan zivota odmah vodili napolje-naravno izbegavas guzvu zbog bebinog imuniteta, ali svez vazduh nikoga jos nije ubiouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
25.2.2010 23:09:49   
lothroniell
Naravno da sme blaga setnja ali kao ni u cemu tako ni u ovome ne treba preterivati... Moja sestra je stalno negde setala, nikad nije bila kod kuce- bilo lepo vreme pa joj se rana od epiziotomije "rascvetala" i dan danas (posle 9 godina) joj je ostalo nepotpuno zaraslo... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
25.2.2010 23:09:49   
AtenA
mi jos nismo isli u pravu setnju,izlazile smo samo koliko smo isli na kontrolu,ne znam jos uvek mi je vreme lose za neku setnju,strah me je zbog nje!ali da se rodila na prolece ili leto bilo bi setnje verovatno vec od prvih dana zivota

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
25.2.2010 23:10:16   
eugenija
Šetnja, naravno.. kakvih 40 dana.. pa to je mesec i po aaaaaaaaaaa....

Ja sam peti dan izašla sa Vikom.


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
25.2.2010 23:11:22   
Nanica1
Moj Alex tacno zna kada idemo napolje... Ako ga stavim u kolica bez skafandera on nece da slusa ali cim ga stavim u skafanderu on odmah zadrema a da jos i nismo izasli napolje! Najgore je samo to sto cim udjemo unutra on pocne da se buni i retko kad da posle zaspi jer dok ga ja raskomotim on se sav razdrma... Kad bi bilo leto mogla bi slobodno da ga ostavim da spava u kolicima napolju a ovako je bas zeznuto!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
25.2.2010 23:11:47   
Anoniman
Osim raznih odlazaka na kontrole, prvi put u setnju kolicima smo otisli sa 12-13 dana, nije dugo trajalo, ali nam je prijalo. Posle toga smo isli svaki dan, bio je pocetak septembra.
Od prvog dana mi je u sobi bio iskipovan prozor, zbog nepodnosljive zapare, naravno, to je Nesi samo moglo da prija.
Posete sam dozvolila nakon 6 nedelja, kao i uzimanje u ruke, sa prethodnom dezinfekcijomuser posted image
Nisam imala epiziotomiju, tako da mi je setnja jako prijala, a beba je spavala kao mali andjeo...

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
25.2.2010 23:18:39   
gagana83
Setnja naravno!!!!!!
Osim ako nije debeli minus, a kazu da bebe ne valja izvoditi ni kad ima magle.
Unu sam izvodila na terasu i u dvoriste od drugog dana od kako smo dosli iz bolnice-prvo desetak minuta pa sve duze i duze.U prvu pravu setnju smo izasli sa nekih mesec dana a vec sa dva meseca je provodila i po dva-tri sata u setnj i ona bi svo vreme spavala.Jedini je tako htela malo duze da spava.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
26.2.2010 8:31:59   
Iwana87
IZVORNA PORUKA: gagana83

Setnja naravno!!!!!!



user posted image Upravo tako,maj mesec,pa onda celo leto,samo setnja i uzivanje na suncu

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
26.2.2010 10:12:54   
Shishica
I mi smo u maju..
Mislim da cu izdrzati sto vise budem mogla da mirujem..a onda cu malko u bastu sa bebom (posto cu prvih mesec dana biti kod mojih, a posle u stanu).. a bebu neka izvode odmah napolje! Sigurno da je bolje po malo napolju nego da cami unutra.. fala Bogu pa nisam joj jedina..a da bi se lepo oporavila za nju, a najvise za mog muza user posted image miiiislim da ce biti dobro da mirujem sto duze..

Sve nesto mislim user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
26.2.2010 13:44:32   
Anitaaa
Ja sam Mateju prvi put izvela u šetnju  kad je imao 10 dana.Zapravo čim sam od rane mogla barem malo da se gegam.Prve 2 nedelje smo bili po pola sata a nakon toga u kuću smo ulazili samo da ga podojim i da ga presvučem i tako dok je bilo lepo vreme.Mateja je rodjen u maju pa je to bilo lakše.Da je rodjen npr u decembru verovatno ne bih tako rano

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
26.2.2010 18:13:58   
Ellenica
Mi smo nekih nedelju dana posle rođenja (Ne od dolaska kući)
išli u šetnju.
Aleksa je rođen u avgustu tako da smo uhvatili one najlepše dane leta.



_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
2.3.2010 23:48:38   
choopa choops
Setnja, cim sam stala na noge. To je bilo oko 20-tog dana. I isli smo cak u drugi grad user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
24.3.2010 21:38:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Ja sam Luku vodila i kod pedijatra (jer smo mu pratili težinu), a posle 25 dana otprilike  smo ga izveli i u šetnju. Bilo je lepo, toplo, avgust mesec. Samo je važno postepeno. Prvo npr na terasu na 5 min, pa onda na 10-15min, pa onda napolje na 20-25min, pa onda može na malo duže. Da se dete postepeno privikava.


je l ste sve koristile ovaj princip???
Patronazna mi je rekla da vec sutra (11.dan) mogu sa bebom malo na terasu..i danas smo je izveli na terasu samo na dva minuta...ma ni toliko.

Evo od sutra ce biti lepo i suncano , oko 20 stepeni...
KOliko puta na terasu pre nego sto krenemo napolje?
koliko puta napolju na kratko pre nego sto mozemo opusteno?

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
24.3.2010 21:42:44   
gagana83
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Ja sam Luku vodila i kod pedijatra (jer smo mu pratili težinu), a posle 25 dana otprilike  smo ga izveli i u šetnju. Bilo je lepo, toplo, avgust mesec. Samo je važno postepeno. Prvo npr na terasu na 5 min, pa onda na 10-15min, pa onda napolje na 20-25min, pa onda može na malo duže. Da se dete postepeno privikava.


je l ste sve koristile ovaj princip???
Patronazna mi je rekla da vec sutra (11.dan) mogu sa bebom malo na terasu..i danas smo je izveli na terasu samo na dva minuta...ma ni toliko.

Evo od sutra ce biti lepo i suncano , oko 20 stepeni...
KOliko puta na terasu pre nego sto krenemo napolje?
koliko puta napolju na kratko pre nego sto mozemo opusteno?


Mislim da je najbolje tako.
Ne secam se tacno,ali od prilike ovako je bilo-prvih 3-4 dana smo je izvodili po desetak minuta,pa par dana po 20 minuta,pa po pola sata.
Vec sa mesec i po smo provodili napolje i po dva sata.



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?
24.3.2010 21:46:47   
Anitaaa
Pa mi i nismo postepeno...prva tri dana po pola sat pošto nisam mogla duže a posle toga smo bili  4-8 sati napolju user posted image al bilo je toplo

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here