|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta spakovati za more?
16.8.2015 12:59:48   
mama krava
Naravno....nemoj peskire da vuces...tamo svakog dana uzimas ciste za palzu, a u sobi svakog drugog dana... A sto sd tice kasica...mislim da cd ti to biti dovoljno sto si navela. Njihova peciva su diiiivna, ma savrsena. Sigurno ce S to da ti gricka, a i za dorucak uvek ima nekog keksa, suvog voca...keks je tipa pettit beuere

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 726
   RE: Šta spakovati za more?
16.8.2015 17:59:51   
dunja RR
MK, da li na plaži da ga puštam gologuzog da sedi na šljunku, pesku? Glupo mi da mu tada navlačim pelenu, ali ne znam koliko je higijenski da sedi go na plaži? Ili da nabavim 1-2 kupaćih gaćica (nemamo to, imamo pelene za kupanje)?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 727
   RE: Šta spakovati za more?
16.8.2015 19:42:49   
Mariya
Dunja, ja moju decu ne bih puštala gologuze nigdeuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 728
   RE: Šta spakovati za more?
16.8.2015 20:05:24   
dunja RR
Mary, a da li onda u peleni na plaži ili da kupim kupaćke gaćice? Verovatno ih ima u HM i CA?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 729
   RE: Šta spakovati za more?
16.8.2015 20:45:36   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: Mariya

Dunja, ja moju decu ne bih puštala gologuze nigdeuser posted image

A sto?
Dunja,ne bacaj pare uzalud..gola guza za kupanje i posle pelena..svakako bolje pelena nego kupaci u koji ce da piski,kaki..i sta ces onda?
Ja moje gole kupam..samo im mokar kupaci fali!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 730
   RE: Šta spakovati za more?
16.8.2015 22:31:34   
Mariya
Dunja, imaš kupaćke gaćke i kod kineza, verovatno su i jeftinije nego u C/A. (ja sam u butiku videla da koštaju 350 i 300 din. pa zato mislim da bi kod kineza koštale još manje) Nisam mogla da završim post, došla mi svekrva pa nije lepo da piskaram dok je tuuser posted image Možeš ga držati u peleni za kupanje ali ja njih odmah skidam i stavljam joj suvu tj. pampers. Tako je H na svakom kupanju, dok se kupa u peleni je ili kupaćem a čim je izvadim iz vode sušim joj guzicu i stavljam pampers.

Von, prvo što nije higijenski, gde god da se kupaju - na bazenu, jezeru, moru, da im u guzu ulazi pesak, travke, kamenčići kad sednu - ne. drugo što su devojčice, ne želim da bilo ko gleda njihoveuser posted image Kao što se ja ne kupam gola, tako ne kupam ni njih gole, bez obzira što su male. I na većini kupališta. bazena itd. su deci obavezne kupaćke ili pelena..
Ali jedno je kupati se u svom dvorištu u svom bazenu a drugo na javnom mestu. na javnom mestu ne trčkaramo goli, ne volim ni drugu decu da vidim golišave, meni to nije u redu. U svom dvorištu - ok.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 731
   RE: Šta spakovati za more?
16.8.2015 23:34:56   
Azra_
Dunja, ja sam mom klincu kao spremila kupaći, baš iz tog razloga, da ne sedi go u pesku. Obukao ga je par puta, više je bio sa pelenom. Dok je u vodi bez pelene, kako izadje iz vode, malo pod tuš, sušenje i pelena. Ako baš hoćeš uzmi neki kupaći, ali ćeš svakako morati i pelene da imaš na plaži.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 732
   RE: Šta spakovati za more?
16.8.2015 23:43:39   
dunja RR
Mamike hvala vam!

Ovako, ja bi ga u moru kupala golog, u bazenu bi u onoj peleni za kupanje. Čim izađe, stavljam pelenu (običnu), samo zbog sedenja na pesku, da tu ne bude go, zato sam pitala za kupaći.

Ali što Von reče, mogu komotno da prođem bez kupaćih gaćica tj. sa pelenom u kojoj će moći da sedi na plaži gde god.

Tnx još jednom :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 733
   RE: Šta spakovati za more?
17.8.2015 1:13:27   
vonavoj
Za bazen pelene,za more gola guza..
Starijoj kad izadje kupaci a mladjoj pelene..kupaci joj nista ne znaci kad ne zna da kaze piski -kaki!
Meni nije sramota kupati gologuzu decu..bolesnije mi je kad devojcicama obuku jednodelni kupaci...
Da se razumemo imam kupaci za obe,za manekenisanjeuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 734
   RE: Šta spakovati za more?
17.8.2015 1:22:10   
choopa choops
Moji se kupaju u kupaćama, a vani ih presvučem u suvi kupaći. Kad su bili mali, vani sam im oblačila pelene. Moja djeca nisu nikad išla gola po plaži.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 735
   RE: Šta spakovati za more?
17.8.2015 4:39:38   
Anoniman
moja se ovo leto stidi i nece samo donji deo kupaceg, vec jednodelniuser posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 736
   RE: Šta spakovati za more?
17.8.2015 5:17:39   
vonavoj
Sve fina decauser posted image
Nece ni moja biti gola na plazi,samo u vodi..user posted image
Moja se ne stidi,jos je mala,a nisam joj nikad govorila da se sakriva..kad je mojoj babi rekla da moze da se kupa u bazenu iako nema kupaci,onda sam joj objasnila.
Jos malo pa cemo videti kakva ce biti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 737
   RE: Šta spakovati za more?
17.8.2015 8:49:08   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: vonavoj


Meni nije sramota kupati gologuzu decu..bolesnije mi je kad devojcicama obuku jednodelni kupaci...



Moja je dobila jednodelni i to mi je ok. Bolesno mi da vidim devojčice od 3-4-5 godina (ma dok nemaju sise) u dvodelnom.

Dunjči, evo i ja da kažem da ne bi puštala gologuzog na pecak/šljunak/kamenje. Mada, on je dečak i kod njih je za bilo kakvu infekciju mnogo manja šansa nego kod devojčica, ali obrni okreni - ne bi bilo gologuzo (neće biti ni moj)

Za kašice - nisam u tripu da će da se navikne, već mi nekako previše guste. Ili su to samo one koje imaju krompir u sebi. Obrni okreni nosim kupovne. user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 738
   RE: Šta spakovati za more?
17.8.2015 9:25:09   
vonavoj
Pa to kazem Trco,za devojcice bez sisica,do 5 godina neka se suncaju! A na pesak ne bih ni ja sela gola,tako da nece ni deca..suludo je.
Ma nosi kupovne,naucice da zvacka!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 739
   RE: Šta spakovati za more?
17.8.2015 9:32:15   
sonyasha
Ženske, nisam čitala celu temu pa ne znam da li ste pominjale, nas je dva puta na putu spasla soda bikarbona! Jednom sa osam meseci mu je piša nešto odreagovao i naduo se pa smo zalivali sodom bikarbonom i prošlo za 24h i drugi put za neku ranicu u ustima koja je buknula na moru. Sve u svemu nigde ne idem bez zaliha sode bikarboneuser posted image
Meni je ok da vidim golišavu decu na plaži, drugi je problem što je pesak prljav pa im za sedanje trebaju gaćice! Kad je bio bebac, voda go, plaža one gaćice pelene pampersove, sada plaža gaćice i more gaćice, povremeno mu skinem da osunča malu guzu i da se baškari u vodi go! Meni golotinja nije problem, goli se rađamo i sve drugo mi je pogrešno.

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 740
   RE: Šta spakovati za more?
17.8.2015 23:23:57   
Jole84
Hvala vam na informacijama za Zagori vodu, stvarno mi suludo jos i Rosu da kilcimo odavde. Inace smo krcati, ali smo uspeli sve da popakujemo iako je delovalo fatamorgana user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 741
   RE: Šta spakovati za more?
24.8.2015 2:18:19   
dunja RR
Ja sam za sada spemila:

toplomer
Jekoderm
Hiper hama gel (opekotine, ujedi insekata)
Čepiće za T (10) Eferalgan
Bebi ampulice fiziološkog rastvora (imam 7, jel dosta?)
Hanzaplast
Dentokind (naziru nam se gornje četvorke, pa ako baš krenu na moru)
Oktanisept
Sapun/kupka
Češljić
Makazice
Štapići za uši
Par kompresica od gaze
Cortinat
Krema za sunčanje
Četkica za zube
Vlažne maramice
Pelene obične i pelene za kupanje
Nivea bottom za guzu


Nabaviću još nadam se narukvice za komarce, mada nemam pojma gde da tražim, ne videh ih nigde, u apotekama gde sam pitala nema. Jel ima možda u Lillyju ili DM-u? Ili da uzmem nešto drugo za komarce?

Pored čepića bih ponela možda joši i sirup za T, da li da uzmem Brufen ili neki drugi? Do sada smo jednom koristili Eferalgan, ali pre više od mesec dana pa sam ga morala baciti jer piše da važi tri nedelje od otvaranja. Apotekarka kaže da je bolji Brufen jer važi 6 meseci od otvaranja.
Da li antibiotik (videh ga ovde na spisku dole)?

I šta za rehidrataciju i kada se to koristi (pojma nemam)? I da li mi je to neophodno?
Probiotike nisam pakovala, jer me jednom jedna draga RR-ajka ubedila da mi to nikako ne treba, pa ni ne koristimo ...

Da li da nosim povidon jod, ako sam već ponela oktanisept? Da li mi treba alkohol?

I šta je još neophodno?




IZVORNA PORUKA: Anoniman

Sutra idem na more, pa sam pomislila da popišem šta ću sve poneti za dete, možda bude od pomoći:
 
Neseser tašna:
-          ProbioKid Immuno
-          Prah za rehidrataciju
-          antibiotik
-          nešto za opekotine
-          Febricet za temperaturu, toplomer
-          Olynt sprej za nos za decu
-          četkica za zube i pasta
-          sapun
-          autan za decu
-          makazice za nokte
-          štapići za uši
 
Tašna za plažu:
-          peškir
-          mleko za sunčanje, ZF 40
-          sokić u tetra pakovanju
-          voda
-          obične pelene i pelene za vodu (nekoliko komada)
-          vlažne maramice
-          češljić
-          rezervna majca
-          rezervne sandale
-          šeširić
-          kantica, lopatica i sl...
-          bazen na naduvavanje
-          kolut
-          fotoaparat sa rezervnim baterijama
 
Garderoba:
-          što više majci bez rukava, da se ne bi ojeo u onim sa rukavima
-          2 šorca
-          nekoliko majci kratkih rukava
-          2 pantalona (ako slučajno bude svežije)
-          2 majce dugih rukava, ili još bolje, džemperići
-          pižamica
-          čarapice
-          zatvorneije sandalice (koje idu na čarapice)
-          peškir
 
Frižider tašna:
-          čokoladno mleko i nešto za doručak (mi krećemo u 4h ujutro, pa da ima da jede kada ustane)
-          još sokića u tetra pakovanju i vode
 
Na dohvat ruke u autu:
-          pelene
-          vlažne maramice
-          rezervna garderobica
-          u zavisnosti kuda se putuje, razmišljati o mogućim temperaturama (npr. išli smo u Crnu Goru preko Bosne, na Romaniji je tu noć bilo 0 stepeni, a mi smo krenuli u šorcevima...)
-          igračke koje ne iritiraju tatu dok vozi
-          knjigice
-          papir i bojice
-          pošto putujemo noću, ja nosim i jastučić i ćebence, jer on spava
-          nešto za piće
 
Valjda je to - to. Ako se set__im još nečega - dopisaću.




< Poruku je uredio dunja RR -- 24.8.2015 2:36:09 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 742
   RE: Šta spakovati za more?
24.8.2015 5:21:43   
dijana1*
Dva puta smo isli ove godine na more i prvi put Kosta zakaci stomacni virus, 9 dana proliv. Drugi put je bilo ok ali je par dana pred more i na moru pio probiotik. Drugi put su me posavetovali da mu ranije ukljucim probiotik. Ne moze da mu skodi moze samo da pomogne.
Cepici ako se istope znas i sama da ne valja. Na put nosim febricet i brufen. A za ne daj Boze da dobije jaku temp dobro ce ti doci i alkohol.
E da a za komarce, kod nas u DM-u ima da se kupe kao male nalepnice pa stavis negde na majcu i nema komaracauser posted image


< Poruku je uredio dijana1 RR -- 24.8.2015 5:25:27 >


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 743
   RE: Šta spakovati za more?
24.8.2015 5:31:11   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: dunja RR

MK, da li na plaži da ga puštam gologuzog da sedi na šljunku, pesku? Glupo mi da mu tada navlačim pelenu, ali ne znam koliko je higijenski da sedi go na plaži? Ili da nabavim 1-2 kupaćih gaćica (nemamo to, imamo pelene za kupanje)?


Ja sam kupila pelene za kupanje ali je na kraju uvek bio u kupacim gacicamauser posted image
Jednom se ukakio u tu pelenu i proslo je. A 2-3 puta se mozda ukakio u gacice pa otplivamo skroz u duboku vodu, skinem ga i operem gacice. A kada smo na plazi i znam da se nece kupati nosio je obicne pelene a dok se igra sa kanticama i lopaticama u plicaku bio je u gacicama.
Meni su te pelene vise za bazen a za more malo gacice - malo gologuzanuser posted image


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 744
   RE: Šta spakovati za more?
24.8.2015 12:30:21   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR


IZVORNA PORUKA: dunja RR

MK, da li na plaži da ga puštam gologuzog da sedi na šljunku, pesku? Glupo mi da mu tada navlačim pelenu, ali ne znam koliko je higijenski da sedi go na plaži? Ili da nabavim 1-2 kupaćih gaćica (nemamo to, imamo pelene za kupanje)?


Ja sam kupila pelene za kupanje ali je na kraju uvek bio u kupacim gacicamauser posted image
Jednom se ukakio u tu pelenu i proslo je. A 2-3 puta se mozda ukakio u gacice pa otplivamo skroz u duboku vodu, skinem ga i operem gacice. A kada smo na plazi i znam da se nece kupati nosio je obicne pelene a dok se igra sa kanticama i lopaticama u plicaku bio je u gacicama.
Meni su te pelene vise za bazen a za more malo gacice - malo gologuzanuser posted image




Dijo, ma ja bih ga u moru uvek gologuzog kupala, a ako ga budem uopšte kupala u bazenu (iščitah strane forume, pa svi pričaju o rotavirusu u bazenima u TR), onda ću u tim pelenama za kupanje.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 745
   RE: Šta spakovati za more?
24.8.2015 12:36:21   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Dva puta smo isli ove godine na more i prvi put Kosta zakaci stomacni virus, 9 dana proliv.



Od čega deca uopšte dobiju taj virus, od hrane, ili vode u bazenu, moru, ?




IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Drugi put je bilo ok ali je par dana pred more i na moru pio probiotik. Drugi put su me posavetovali da mu ranije ukljucim probiotik. Ne moze da mu skodi moze samo da pomogne.



Da mu dam onda probiokid imuno? Recimo da krenem od sutra, pa narednih 7 dana, taman do polaska. Da li i na moru da nastavim?


IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Cepici ako se istope znas i sama da ne valja.



Nemam pojma, nismo ih nikada koristili do sada, sada sam ih kupila prvi put. Istope se od vrućine? Sada ih držim na sobnoj, da ih stavim u frižider, i na moru da ih držim u frižideru?



IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Na put nosim febricet i brufen.


Sirup? Da ponesem oba ili samo jedan od ova dva?

< Poruku je uredio dunja RR -- 24.8.2015 12:44:46 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 746
   RE: Šta spakovati za more?
24.8.2015 14:22:32   
vonavoj
Napisala poruku i nestade...
Dunja,obavezno probiotik,bilo koji,5 dana pre mora i tamo 5 dana.. Dobiju od promene klime,vode,prljavih ruku..nikad nije utvrdjeno..
Ja nosim oba sirupa,zbog kombinacije..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 747
   RE: Šta spakovati za more?
24.8.2015 14:35:22   
dijana1*
Dunjci uvedi mu probiotik pred more i nastavi svaki dan dok si na moru. Vidi koji njemu najvise odgovara. Ja sam prvo koristila forte pa sam presla na linex. Sto Von kaze od klime, vode, prljavih ruku, ko zna cega. Pa koliko se samo morske vode nagutao.
Cepici se inace drze u frizideru. Ja bi te bacila ako su ti stajali van frizidera. A ponesi sirup i febricet i brufen. I oni se drze u frizideru. Ja sam nosila u onom putnickom frizideru i kada sam dosla u hotel prebacila u mini bar.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 748
   RE: Šta spakovati za more?
24.8.2015 14:47:28   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Dunjci uvedi mu probiotik pred more i nastavi svaki dan dok si na moru. Vidi koji njemu najvise odgovara. Ja sam prvo koristila forte pa sam presla na linex. Sto Von kaze od klime, vode, prljavih ruku, ko zna cega. Pa koliko se samo morske vode nagutao.
Cepici se inace drze u frizideru. Ja bi te bacila ako su ti stajali van frizidera. A ponesi sirup i febricet i brufen. I oni se drze u frizideru. Ja sam nosila u onom putnickom frizideru i kada sam dosla u hotel prebacila u mini bar.


Ali apotekarka mi reče da ne držim u frižideru, piše na kutiji da se drže na sobnoj T do 30 c? I za sirupe isto to mi tvrdi, a tako piša i na kutijama?
Ja sam kupila sirup kada se S rodio i stajao mi je godinu dana u ormanu (tako piše na kutiji a i Lesica mi rekla user posted image , otvorila sam ga tek posle prvog rođendana, a posle držala u frižideru, pa ga sada bacila jer važi tri nedelje od otvaranja.



Znači probiotok Forte ili Linex, to može i za decu/bebe? Da ne uzimam onaj baš za decu od Ivančić i sinovi?
)

< Poruku je uredio dunja RR -- 24.8.2015 14:48:27 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 749
   RE: Šta spakovati za more?
24.8.2015 14:48:31   
vonavoj
SLobodno uzmi multilac,on je najjeftiniji,i to uzmes kapsule i otvoris i sipas..dodju oko 350din 10kom...a kesice su skupe!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here