|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Obim glave
26.11.2011 19:42:43   
Ljishka
Moj sin se rodio sa obimom glave 32 u 39. nedelji. Sa 13 dana smo bili na kontroli i OG je bio 35 pa je pedijatar rekao da to mora da se prati. Medjutim, zaglavili smo u bolnici zbog urinarne infekcija vec sutradan pa mu je usput uz sve analize radjen i UZ glave i sve je bilo u redu. Na sledecoj kontroli posle 22 dana OG je 36,7 cm. Bas sam se uplasila kad mi je rekla da mu je glava za dve nedelje porasla 3 cm. HB da je sve ok :)

_____________________________

Ti si ucinio moj zivot savrsenim... V <3

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Obim glave
9.10.2012 12:20:41   
tijatija
Jao moja deca su imala obim glave 36,cak sto vise mislim da je imala jedna i 37 (moracu da proverim) ali nisam davala neki znacaj tome, sad citam i da ima 32,33 ja sam mislila da je prosek 36 user posted image , bice mi deca glavata user posted image

(odgovor članu Ljishka)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Obim glave
9.10.2012 12:23:06   
Anoniman
tijatija, prosek i jeste 35-36 user posted image Ja sam Mihajla rodila 33cm obima, ali mu je glavica skroz bila izobličena i izdužena, tek sutradan kad su kosti došle na svoje imao je obim 35cm

(odgovor članu tijatija)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Obim glave
9.10.2012 12:23:58   
Anoniman
Marta sad ima 39 user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Obim glave
9.10.2012 18:36:58   
Bebilina
Moja je cerkica na rodjenju imala obim 37, sa 7ned 39, sa 2god 48cm.
Sin na rodjenju 38cm, sa 6ned 40cm.
Njihove mere na rodjenju su pri vrhu skale i za decake i devojcice (oboje na 98 centila), ali su u skladu sa gradjom, pa nije bilo pomena pracenja... A kad su rodjeni maloj je glavica bila malo izduzena, a sin je izgledao kao beba sa carskog- skroz okrugla glavica, ko da je imao puno laksi prolaz.
Genetiku ne znam- ni mama ni sveki ne znaju mere.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Obim glave
25.10.2012 13:25:17   
Alexxa
Ja se baš brinem za moju Mašu, po ovome što čitam ovde možda ne bi trebalo. Obim glave joj je na rođenju bio 37, sa mesec dana 37,5, sa 2 i po meseca 40, sa 3, 5 meseci 41,5. Znači za 2,5 meseci čak 4,5 cm. Inače kad god ona spava ja nađem razlog da brinem, dok je budna nemam vremena. user posted image

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Obim glave
6.11.2012 16:22:32   
problemi
Kao prvo da pozdravim sve roditelje na ovom forumu. Htela bih da utesim one roditelje cija deca imaju dijagnozu VENTRIKULOMEGALIJA. Zapravo mom sinu je ta dijagnoza postavljena pre 2 godine. Dete je rodjeno tri nedelje pre termina sa OG 49 cm. Sve je bilo OK dok nije napunio 16 meseci. Tada je doziveo fras pod visokom temperaturom, zavrsili smo u bolnici gde mu je radjen UZ mozga i ustanovljeno je da ima prosirenje leve mozdane komore. Tu nastaje agonija od zivota. Setnja od doktora do doktora. Neki se cude kako dete hoda sa takvom bolecsu, neki predlazu operaciju.... Evo nakon dve godine mi redovno idemo na sve kontrole koje dr. traze i sa detetom je bukvalno sve u redu user posted image . Normalno raste, razvija se, hoda, prica....kao i sva deca njegovog uzrasta. Da nije bilo tog frasa, njemu nikada ne bi bila otkrivena ta bolest. Sa ovim mojim iskustvom zelim da vam dokazem da nije sve u postavljenoj dijagnozi, ko zna sta je u nasim glavama... Da, zaboravila sam da napisem da moj sin sada ima 3 godine i 4 meseca i OG mu je 51,7. Pozdrav

(odgovor članu Alexxa)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Obim glave
6.11.2012 16:26:58   
MarijaBg
Na rodjenju OG 49 ili 39?
Drago mi je da je sve sada super user posted image

(odgovor članu problemi)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Obim glave
6.11.2012 20:28:23   
problemi
Greska, po rodjenju OG 34 cm, a kada je imao fras OG je bio 49 sa 16 meseci. Izvinjavam se

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Obim glave
6.11.2012 21:47:54   
Lilla
Mene su dobro cimnuli sa obimom predzadnji put na kontroli. Sestra je bila sva u fazonu da mu glava ne raste jer je manja nego prethodnog puta user posted image I onda joj doktor kaze da izmjeri ponovo jer je vjerovatnoca skoro nikakva da se glava smanjuje, i naravno da je bilo pogresno. Mada, cijelo vrijeme me to pomalo kopkalo pa smo prije par dana isli ponovo na mjerenje (ja zvala i trazila da me primi). Prosli put sa 10½ mjeseci je bila cini mi se 44,7 a u petak sa 11½ 45,1. Ipak raste.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu problemi)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Obim glave
9.11.2012 12:38:13   
ana77
Meni su cerke rodjene sa 34, odnosno 35 obimom glave, obe oko termina - jedna dan posle, a druga dva dana pre. Niko nam nikad nije ni na jednom pregledu merio obim glave (osim to na rodjenju). 

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Obim glave
9.11.2012 16:48:06   
Anoniman
Meni svaki put na uz mere obim glave, zbog toga što imam usku karlicu, pa im je bitno da znaju kako će porođaj teći. U sredu doca izmerio 29cm što je idealno za ovu nedelju, bar tako on kaže... Do porođaja će verovatno biti kao i Mihajlova glavica oko 33cm user posted image

(odgovor članu ana77)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Obim glave
27.11.2012 23:10:46   
Odri Hepbern
Nama doktorka na svakom pregledu meri i tezinu, visinu kao i obim glave. Ogi se rodio sa obimom 36, na prvom pregledu je imao 38cm, na sledecem 40cm a pre neki dan 42cm ( 3m+17d ). Doktorka nikada nista nije rekla u vezi toga, tako da mislim da je sve ok.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Obim glave
27.11.2012 23:37:03   
jovana13
janja se rodila sa OG 37cm sad sa 33mes OG joj je 48cm. A Ogi se isto rodio sa 37cm sad sa 3mes OG mu je 41cm. Cini mi se da je Janji brze rasla glava user posted image pa joj je sve u redu. A i cim dr nista ne kaze znaci da je dobro.

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Obim glave
28.11.2012 15:37:29   
Bebilina
IZVORNA PORUKA: Bebilina

Moja je cerkica na rodjenju imala obim 37, sa 7ned 39, sa 2god 48cm.
Sin na rodjenju 38cm, sa 6ned 40cm.

Sa 4m-4d obim 43.5cm. Al to je za decaka koji ima visinu od 70cm i tezinu od skoro 9kg, tako da knjiski prati krivu rasta.
Mi u kartonu, tj bebinoj knjizi koja stoji kod nas, imamo, pored ostalog, i te krive... Dok god rast prati od starta istu i ne pada ili skace preko 2 za jedan vremenski period (kod obima glave to nije mesec jer se on redje meri no tezina), sve je ok. user posted image

< Poruku je uredio Bebilina -- 28.11.2012 15:39:04 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Obim glave
29.12.2012 23:18:28   
adulence
mojoj bebani na rodjenju OG bio je 35...

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Obim glave
6.1.2013 14:09:47   
viktori
Mom decku na rodjenju obim bio 37. user posted image

< Poruku je uredio viktori -- 6.1.2013 14:10:08 >


_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Obim glave
29.8.2013 22:25:28   
tea87bgd
Da li je neko imao iskustva sa usporenim rastom glave?Na rodjenju je imala 34cm a sa 4,5 meseca ima 41cm.Poenta je u tome da joj obim glave nije porastao za 20 dana nimalouser posted image
Dr je rekla da cemo pratiti i ako bude potrebno icicemo dalje da li kod neurologa ili neurohirurga ne znam jer mi nije bilo dobro kad sam cula.Zna li neko nesto o tome?Bas sam se uplasilauser posted image Njoj je po onim tabelama sve ok ali dr brine sto joj nije porasla glava ni malo za 20 dana i fontanela joj je mala.Unapred hvala ako neko nesto zna

_____________________________

Hajde da ostavimo za sobom
bar mali trag na svetu ovom
kad jednom ode nam sve u vetar
i svako od nas bude nepar...

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Obim glave
30.8.2013 17:28:25   
ivaMark
Tea, procitaj sta je Bebilina pisala -Sa 4m-4d obim 43.5cm a rodjen sa OG 38, znaci; obim se uvecao za 5.5cm, kod tebe je za 4.5meseci uvecan OG za 7cm, ako se ne varam to je cak i vise nego Bebilininoj bebi.
Bice to sve ok user posted image

(odgovor članu tea87bgd)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Obim glave
31.8.2013 15:36:43   
tea87bgd
Hvala sto me tesis ivamark ali nije problem koliki je OG vec sto nije porastao nimalo za 20 dana.user posted image

_____________________________

Hajde da ostavimo za sobom
bar mali trag na svetu ovom
kad jednom ode nam sve u vetar
i svako od nas bude nepar...

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Obim glave
31.8.2013 15:51:19   
zeksi
Nije mi jasno zasto su odmah podigli frku oko toga. Moguce je da je doslo do greske u merenju.

Na primer, nama se desavalo da ne izmere dobro duzinu bebe, pa ispadne da je jedan mesec poraslatao 3 cm, a drugi mesec se smanjio za 1 cm....a ustvari je porasto za oba meseca po 1 cm.

(odgovor članu tea87bgd)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Obim glave
31.8.2013 20:35:45   
Natalie018

IZVORNA PORUKA: tea87bgd

Da li je neko imao iskustva sa usporenim rastom glave?Na rodjenju je imala 34cm a sa 4,5 meseca ima 41cm.Poenta je u tome da joj obim glave nije porastao za 20 dana nimalouser posted image
Dr je rekla da cemo pratiti i ako bude potrebno icicemo dalje da li kod neurologa ili neurohirurga ne znam jer mi nije bilo dobro kad sam cula.Zna li neko nesto o tome?Bas sam se uplasilauser posted image Njoj je po onim tabelama sve ok ali dr brine sto joj nije porasla glava ni malo za 20 dana i fontanela joj je mala.Unapred hvala ako neko nesto zna

Nemoj paniciti. I moje starije dete je imalo malu fontanelu (1x1 cm), to je prosto tako genetski, a sto se tice rasta obima glave, bitno je da raste. Ako je sve ok po tabelama, nema razloga za brigu. Prosto neke bebe genetski imaju manju glavu, i ne rastu uvek podjednako u svim periodima.

(odgovor članu tea87bgd)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Obim glave
31.8.2013 22:14:01   
ivaMark
Samo polako Tea i bez panike... sacekaj sledecu kontrolu. I ja nesto ne verujem u ta merenja onim njihovim metrom, jos ako ne meri ista sestra... verujem da je sve u redu!

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Obim glave
6.9.2013 11:57:02   
minnica
Na rođenju je imao 36cm, a sad sa 2,5 meseca 40,5.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Obim glave
6.9.2013 12:00:48   
New Mom

IZVORNA PORUKA: New Mom
KL je imala na rođenju 36cm, a sa 9.meseci (poslednje merenje) 45,5cm.

Kolja na rođenju obim 35cm.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here