|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Obim glave
25.10.2013 15:16:48   
minnica
Sin sa 4 meseca 42,5cm
Ćerka sa 3 godine i 4 meseca 53,5cm

< Poruku je uredio minnica -- 25.10.2013 15:17:56 >


_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Obim glave
25.10.2013 15:41:37   
Didy
Stefan je po rođenju imao 36cm, a Sofija 34cm.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Obim glave
22.12.2013 20:10:41   
Lida26
POZDRAV ZA SVE MAME JEDNO VAZNO PITANJE
NA IME RADI SE O SLJEDECEM PROBLEMU
MOJA BEBA RODJENA JE PRIRODNO OBIM GLAVE JOJ JE BIO 37 DUGA JE BILA 51 A TESKA 3,950
OD DOKTORA SAM DOBILA INFOMRACIJU DA JE SVE U REDU NAKON 5 DANA JAVLJA SE PROBLEM KOJI MI DOKTOR SAOPSTAJE DA SE RADI O KEFA HEMATON NISAM ZNALA O CEMU SE RADI PA SAM SE RASPITIVLA DA BI NA KRAJU ODBILA INFORMACIJU DA MI JE BEBA RODZENA SA VECIM OBIMOM GLAVE NEGO STO BI TREBALO DA BUDE SAD JOJ JE NE PUNA 2 MJESECA JOS JE U BOLNICI I OBIM GLAVE JOJ JE 42 STO DOKTORE ZABRINJAVA A I MENE KAO MAJKU PA BIH ZAMOLILA DA MI NEKO OD VAS KAZE JELI IMALO SLICAN PROBLEM I DALI ZNA NESTO O OVOME BILA BIH VAM PUNO ZAHVALANA DRAGE MAME

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Obim glave
22.12.2013 20:27:21   
New Mom
Na sta sumnjaju? Hidrocefalus? Pretpostavljam da su radili ultrazvuk.
Hidrocefalus je stanje da se ili prekomerno stvara ili ne moze pravilno da cirkulise likvor (mozdana tecnost). U terapiji se ugraduju tzv. santovi, kao cevcice da odvode tu tecnost. Jer je neophodno da se smanji pritisak na mozak.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Lida26)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Obim glave
22.12.2013 20:42:38   
Lida26
NAVELI SU MI PAR DIAGNOZA NA KOJE ONI SUMLJAJU A RADILI SU ULTRAZVUK MOZGA I UREDU SVE CT SNIMAK UREDAN SVI NALAZI BEBE SU DO SAD UREDU. A NA ULTRA ZVUKUMOZGA VF2X2.5CM SU STAVILI SAD STA IM TO ZNACI ? ZVANICNO MI NISU REKLI JOS STA JE A DO SADASNJI NALAZI UREDU MAGNETNI SNIMAK CT SNIMAK ULTRAZVUK I EMG SNIMAK

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Obim glave
22.12.2013 21:12:43   
New Mom
VF je koliko znam skraćenica za veliku fontanelu (to je ono na vrhu glave napred što napipaš da je mekano, tu kosti nisu srasle).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Lida26)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Obim glave
22.12.2013 21:16:52   
IVA 11
I moj sin je rođen sa tim obimom glave, pa iskreno mislim da ako su svi nalazi glave uredni, nema razloga za paniku. Srećno. user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Obim glave
22.12.2013 21:33:55   
Lida26
aha doktori sumljaju na ovih 5 dijagnoza i malena je jos uvijek u bolnici a dijagnoze su sljedece
1:ASPHYXIA PERINATALIS
2:MEGALENCEPHALIA
3:STIGMAT DEGENERATIVA MINORES
4:FORAMEN OVALE APERTUM
5:NEURORIZICNO DOJENCE
I TREBAJU DA RADE NALAZ KARIOGRAM

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Obim glave
22.12.2013 21:46:04   
New Mom
1. označava gušenje na rođenju zbog nedostatka kiseonika.
2. uvećanje mozga
3. degenerativno oštećenje mozga
4. (ovo nema veze sa mozgom) potoji otvor između leve i desne pretkomore koji se po pravilu zatvori na rođenju
5. to je beba čiji je mozak tokom trudnoće ili porođaja bio izložen nekoj traumi ili nekim lošim činiocima

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Lida26)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Obim glave
22.12.2013 21:51:44   
Lida26
aha ok hvala vam puno nadam se da ce biti sve ok mnogo sam vam zahvalna na ovim odgovorima
jeli i jedna od ovih dijagnoza opasne po zivot bebe ili posljedice bebe i dali je to moguce sanirati

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Obim glave
22.12.2013 21:56:27   
New Mom
Za saniranje stvarno ne znam, verovatno zavisi od velicine ostecenja. A za posledice, moguca je mentalna zaostalost, ili neki uspored razvoj.

Iskreno se nadam da nije toliko ozbiljno i da ce se to pokazati samo kao "radne" dijagnoze, da nece biti potvrdjene.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Lida26)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Obim glave
22.12.2013 21:59:40   
Lida26
aha ok hvala vam puno na ovim odgovorima i sto ste odvojli vremena da mi pisete mnogo sam vam zahvalna

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Obim glave
22.12.2013 22:01:57   
New Mom
Nema na cemu! Ovde na forumu su svi tu ako mogu da pomognu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Lida26)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Obim glave
14.2.2014 10:02:34   
minnica

IZVORNA PORUKA: minnica

Sin sa 4 meseca 42,5cm
Ćerka sa 3 godine i 4 meseca 53,5cm


sa nepunih 8 meseci 45,8cm

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Obim glave
24.5.2014 7:25:03   
New Mom

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: New Mom
KL je imala na rođenju 36cm, a sa 9.meseci (poslednje merenje) 45,5cm.

Kolja na rođenju obim 35cm.

Nastja na rodjenju 36cm obim glave.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Obim glave
10.12.2014 12:37:07   
pocahontas
mojoj bebi su radili uz glave sad u bolnici i konstatovali da ima malo vise likvora nego sto treba, posto lezi na pulmologiji, dr se ogradila da je ona pulmolog i da ne zna puno o tome i da ce dati upute za dalje analize, kaze da to ne mora nista da znaci, ali da mora da ga pogleda fizijatar i da to mora da se prati jer moze biti opasno, ako sam dobro razumela moze doci do toga da se ugrade neke cevcice koje preusmeravaju likvor. ja nisam sa njim trenutno u bolnici, muz je tamo, jako sam se uplasila, da li je neko bio u slicnoj situaciji?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Obim glave
1.2.2015 11:03:46   
Ipokrisia
i mene brine taj obim bebicine glavice.Sad u 37. nedelji ima obim 34cm sto je vise za 2 gestacijske nedelje, dok jojje obim stomaka manji za nedelju dve...Ja se sve nadam d aje genetika jer mm ima onako vecu glavu duguljastu.

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Obim glave
1.2.2015 11:12:41   
mirkam
Ipo, mislim da to ne treba da te brine.Meni su haos napravili sa obimom gleve, sto u trudnoci, sto po rodjenju.Potpuno su me dr razboljeli, mislila sam da cu zavrsiti u ludnici.Nekoliko puta smo radili UZ mozga, na kraju i magnetnu,i hvala Bogu sve je u redu.Prosto genetika, malo je glavatiji za svoj uzrast (sto inace niko i ne primjecuje), a isti oblik glave je imao i mm kao mali.
Mada, znas i sama, te mjere u trudnoci,vrlo cesto znaju da omanu.
Ne opterecuj se, uzivaj, da je nesto ne daj Boze u pitanju, vidjeli bi vec.Sigurna sam da je sve ok i da ce to biti jedna sjajna bebica kada se i zvanicno upoznate user posted image

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Obim glave
1.2.2015 11:29:30   
Ipokrisia

IZVORNA PORUKA: mirkam

Ipo, mislim da to ne treba da te brine.Meni su haos napravili sa obimom gleve, sto u trudnoci, sto po rodjenju.Potpuno su me dr razboljeli, mislila sam da cu zavrsiti u ludnici.Nekoliko puta smo radili UZ mozga, na kraju i magnetnu,i hvala Bogu sve je u redu.Prosto genetika, malo je glavatiji za svoj uzrast (sto inace niko i ne primjecuje), a isti oblik glave je imao i mm kao mali.
Mada, znas i sama, te mjere u trudnoci,vrlo cesto znaju da omanu.
Ne opterecuj se, uzivaj, da je nesto ne daj Boze u pitanju, vidjeli bi vec.Sigurna sam da je sve ok i da ce to biti jedna sjajna bebica kada se i zvanicno upoznate user posted image


Dr uvek kaze da je gledao da li je sve ok u glavici i da jeste,ali opet kad god gledaju taj obim glave uvek naglasavaju to da ide unapred i naravno ne bude mi svejedno.Jos kad mi tako kazu ovo mu je manje ovo mu je vece, ispade totalno neproporcionalno dete! I ja ocekujem da ce ga odmah voditi na UZ da proveravaju,ali ne znam stvarno ,mama je nasla da sam ja rodjena sa 39cm obimom,jos za devojcicu to je bas bas dosta,pa niko nije spominjao nista...

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Obim glave
2.2.2015 17:52:28   
ivaMark
Luka je rodjen sa OG 38 user posted image

Ipo, najvise pisem u ovoj temi da tebe malo smirim.

O cemu se radi: L su na poslednja tri merenja (otrpilike tri poslednja meseca trudnoce) OG i butna kost imale razliku od cetiri nedeljeee, eeeej...koliko sam samo brinula (dr mi nisu nista rekli u vezi toga ali naravno da sam ja gledala u ono sto pise na nalazu UZ user posted image )
pisala sam i u temi: mere bebe na UZ, jos kad smo dosli iz porodilista sam tripovala da su mu noge kratke

Zakljucak: bebac je savrsen, nista mu ne fali user posted image

Jel pisala Pocahontas negde sta je bilo na kraju sa njenim bebcem user posted image



< Poruku je uredio ivaMark -- 2.2.2015 17:53:33 >


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Obim glave
2.2.2015 18:03:52   
serpica
Meni nikad nisu rekli u trudnoci koliki je obim glave,svo troje su se rodili sa obimom 35cm

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Obim glave
2.2.2015 18:08:08   
ivaMark
Serpi, ni meni niko nije pominjao... to sam ja sama "citala" sa nalaza user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Obim glave
2.2.2015 18:10:46   
serpica
a kako se to pise? Mislim kako oznacavaju taj obim glave u trudnoci? da vidim pise li meni to negde

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Obim glave
2.2.2015 18:42:40   
Trcosava
O bre žene ja uvek pitam sve i sve mi kažu. Neki pregled pred porodjaj je Luka imao 32cm obim, na rodjenju 35 cm.
Ana je na rođenju imala 36 cm.
Oboje su isto dugački bili 54cm

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Obim glave
2.2.2015 18:44:21   
Valerie
HC - Head circumference je obim glave
BPD je precnik glave

po poslednjem detaljnijem UZ nam je HC bio 331 mm, 20 dana pred termin

ovde su neke tabele dole http://www.baby2see.com/medical/charts.html#BPD_OFD_HC

< Poruku je uredio Valerie -- 2.2.2015 18:48:14 >

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
Dr Raičević: Male bebe NEMAJU ŠTA da traže...
Doktor Jovan Raičević, pedijatar koji živi i radi u Kotoru, podelio je jedan vrlo važan savet sa roditeljima koji ga pra...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here