|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zbog čega dolazi do spontanog pobačaja?
19.4.2009 19:55:40   
Buba76
Darling jako mi je zao. Znam kako ti je,ja sam kroz to prosla 3 puta.
Smeshkice,ne pomeraj se i odmaraj!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Zbog čega dolazi do spontanog pobačaja?
19.4.2009 19:58:40   
Anoniman
Razumem, sad bi mi dobro doshao neki smajli koji salutira (valjda se tako kaze) user posted image

(odgovor članu Buba76)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Zbog čega dolazi do spontanog pobačaja?
19.4.2009 20:02:09   
Buba76
Tako se kaze,dobro si shvatila,nemoj se zezati.To je bilo naredjenje!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Zbog čega dolazi do spontanog pobačaja?
19.4.2009 20:17:01   
Anoniman
Ne zezam se... user posted image Naprotiv....plashim se jako....

(odgovor članu Buba76)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Zbog čega dolazi do spontanog pobačaja?
19.4.2009 20:25:05   
Buba76
Znam draga,samo miruj,opusti se,bice dobro sve. Drzim ti fige.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Zbog čega dolazi do spontanog pobačaja?
19.4.2009 20:31:27   
Anoniman
Hvala na podrshci...puno mi znachi user posted image

(odgovor članu Buba76)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Zbog čega dolazi do spontanog pobačaja?
20.4.2009 10:56:24   
darling
Molim vas da mi odgovorite ako je neko imao slicno iskustvo.U cetvrtak su mi radili kiretazu.vec tri dana u popodnevnim satima dobijem temperaturu oko 37.4 ,37.6 ,tek juce sam malo prokrvarila,juce i prekjuce u jutarnjim satima sam imala veoma jake bolove(neznam da li je to od kapi koje pijem ili zbog dijareje koju sam dobila ).Sutra idem na kontrolu a ne osjecam se dobro.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Zbog čega dolazi do spontanog pobačaja?
20.4.2009 11:06:34   
Sneža
Darling,ako si dobila temperaturu,javi se doktoru!I ja sam počela da krvarim tek posle dva tri dana,ali je onda lilo kao iz kabla.I mene je boleo stomak od onih kapi za stezanje materice.

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu darling)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Zbog čega dolazi do spontanog pobačaja?
20.4.2009 11:26:23   
Sneža
Darling,jel piješ i antibiotike?Malo me brine ta tvoja temperaturauser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Zbog čega dolazi do spontanog pobačaja?
20.4.2009 11:44:22   
darling
Pijem dvije vrste antibiotika.Koliko dana se piju te kapi?

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Zbog čega dolazi do spontanog pobačaja?
20.4.2009 11:46:07   
Sneža
Čini mi se deset dana,dva puta dnevno po 15 kapi.

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu darling)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Zbog čega dolazi do spontanog pobačaja?
20.4.2009 12:40:43   
mihi
Sigurno bolove imašod kapi zaa skupljanje materice, ali ako imaš temperaturi i danas ili sutra konsultuj se sa tvojim ginekologom!!!!

(odgovor članu darling)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Zbog čega dolazi do spontanog pobačaja?
20.4.2009 22:27:20   
Buba76
Darling,najbolje se javi dr. Ti bolovi od kapi nisu toliko jaki,a temp. ne treba da imas ako pijes antibiotike.Zasto su ti dali 2 antibiotika?

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Zbog čega dolazi do spontanog pobačaja?
21.4.2009 10:15:53   
Rivana
Darling kako si? Brine me tvoja diareja i temperatura? Imala sam jako losa iskustva sa diarejom i temperaturom ali nakon porodjaja. Sta doktor kaze?

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Zbog čega dolazi do spontanog pobačaja?
21.4.2009 18:17:56   
darling
Nesmijem ni reci da mi je danas mnogo bolje jer odmah krene naopako,nB.Jutros sam isla na kontrolu,pregledala me je dr. na ultrazvuk i kaze da je sve cisto da nebrinem(danas nemam temperaturu),da zavrsim do kraja terapiju sa antibioticima a da kapi vise nepijem.I jos kaze da se kod slucajeva kao moj ciscenje (valjda kiretaza) radi 2-3 puta ali da meni nije potrebno.Jer je meni vise od 10 dana plod stajao uginuo u meni.I nalazi jos nisu gotovi.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 90
   [Obrisana poruka]
21.4.2009 18:20:32   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu darling)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Zbog čega dolazi do spontanog pobačaja?
21.4.2009 18:28:03   
darling
Posto moj doktor vise neradi abortuse on me je poslao kod druge doktorice u bolnicu da mi to uradi pa sam ga ja zvala drugi dan posto sam dobila temperaturu da ga pitam za savjet.Pa mu je bice bilo najlakse da mi prepise jos jedan antibiotik drugacijeg spektra djelovanja(tj.Protiv sepse itd) da bi mu savjest bila cista.A za proliv su mi rekli da je od antibiotika posto ih dugo nisam pila.E vise nista neznam.

(odgovor članu darling)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Zbog čega dolazi do spontanog pobačaja?
4.5.2009 22:57:01   
Debeljuca
zeznuta tema...
uzrok mojih spontanih nikad utvrdjen... imala sa 4...
a sad sta ce biti... pokazace vreme...
trduni smo 5 nedelja i 6 dana.... ali jos nisu registrovani otkucaji srca... i poja nemam sta nije dobrog oblika... ono gde su plod i zumancana kesicaa...
a veliki smo bas za ovo vreme ima nas cak 8mm....
e sad samo me nada drzi u zivotu.... narednih 7 dana....

(odgovor članu darling)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Zbog čega dolazi do spontanog pobačaja?
25.5.2009 9:03:47   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Debeljuca

zeznuta tema...
uzrok mojih spontanih nikad utvrdjen... imala sa 4...
a sad sta ce biti... pokazace vreme...
trduni smo 5 nedelja i 6 dana.... ali jos nisu registrovani otkucaji srca... i poja nemam sta nije dobrog oblika... ono gde su plod i zumancana kesicaa...
a veliki smo bas za ovo vreme ima nas cak 8mm....
e sad samo me nada drzi u zivotu.... narednih 7 dana....


Debeljuco, gde si? Jel' sve ok??? NADAM SE DA JESTE I DA UZIVAS U TRUDNOCI!

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Zbog čega dolazi do spontanog pobačaja?
25.5.2009 9:10:01   
marince1
Debeljuco samo se drzi!Misli pozitivno!Posle svake kise MORA da dodje sunce.
Jos malo pa ce da se registruje tika-taka tvog bebica.
Ja sam ti baba-vangla,kad ti je proreknemsudbinu,nema greske user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Zbog čega dolazi do spontanog pobačaja?
14.10.2009 13:44:48   
sofijinamama
user posted image user posted image Devojke moj savet vam je ispitajte dobro svoje trudnoce.Ja nisam imala tu srecu da  imam dobrog ginekologa,nisam se dobro informisala tako da nisam radila nista osim dabl testa.Odnos je bio 1:403 na Dauna pa je moj lekar rekao ne mora dalje.Rodila sam devojcicu sa Edvardsovim sindromom koja je umrla posle mesec dana u bolnici.Uz to ni moj carski rez nisu dobro sredili pa sam sa drenom isla mesec dana njoj u poseti na neonatologiju.Ne mogu vam opisati koliko je to stresno i bolno iskustvo.Inace nisam iz Beograda ali cu narednu trudnocu voditi na GAK-u u Visegradskoj(nadam se kod prof.LJubica koji me je interventno i primio kada mi je rana prokrvarila).Inace imam 35 godina i sada moram cekati jos dve da prodju da bi mogla ponovo da radim na trudnoci.Da mogu da vratim vreme radila bi sve analize samo da ispravim sve to.Inace Daunov sindrom je redak ali je Edvads jos redji ali se ipak desi,svako od nas polazi od toga "nece bas mene"ali...Jos jedan savet:Obratite paznu i na CMV(Citomegalovirus)mnogi ljudi ga imaju a i ne znaju,meni su analizu radili tek posle porodjaja i otkrili da sam  ga nekad imala i imam antitela(o njemu procitajte na netu)on isto moze biti uzrocnik raznih anomalija kod dece a retko ko na to obrati paznju(ispituje se uzorkom krvi).Nadam se da sam vam ovim savetima mnogo pomogla.Ja sam moju devojcicu izgubila,ali ne zelim to iskustvo nikome..to ce mi ostaviti trag na dusi za ceo zivot.POZDRAV!user posted image user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Zbog čega dolazi do spontanog pobačaja?
30.1.2010 13:06:27   
cipiripi
"Uzrok spontanog prekida trudnoće mogu biti i imunološki poremećaji. U organizmu mogu postojati autoantitela koje organizam stvara na sopstvene ćelije. Ona ne moraju da izazovu bolest majke, ali mogu da dovedu do stvaranja krvnih ugrušaka u posteljici, što dovodi do poremećaja u snabdevanju krvi deteta. U takvim slučajevima lekar određuje lečenje lekovima kako bi se delovalo protiv stvaranja ugrušaka. Ne treba ni naglašavati da se mogućnost pobačaja povećava ako su roditelji u krvnom srodstvu."

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu sofijinamama)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Zbog cega dolazi do spontanog pobacaja?
18.2.2010 13:36:17   
sunce ***
pozdrav tasha user posted image ,nova sam na ovoj temi,proslog meseca sam imala biohemijsku u 2 nedelji pitam se da li neko zna nesto vise o tome user posted image ,jer ovog meseca ponovo osecam simptome trudnoce,lekar mi je rekao da ne moram da cekam user posted image ovo bi mi bila druga user posted image ,vec imam sincicauser posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 25.2.2010 15:36:41 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Zbog cega dolazi do spontanog pobacaja?
25.2.2010 13:34:49   
js16
dobar dan devojke! ovo je ustvari prilično tužna tema. i ja sam pre godinu dana prošla kroz istu situaciju. izgubila sam bebu u 11. nedelji. toliko sam se potresla, da iako je doktor rekao da možemo posle tri meseca da počnemo opet da radimo na tome, ja jednostavno nisam bila spremna godinu dana. sad sam opet trudna, i bez obzira na to što doktor kaže da je sve uredu, nerviram se i bojim se za svaku sitnicu. moj problem je bio što sam negativna krvna grupa, a moj muž pozitivna. ja sam se najme pripremala na tu prvu trudnoću, pila vitamine, folnak, pila sam i ekomer za jačanje imuniteta, međutim na kraju mislim da mi je sve to ustvari samo odmoglo, pošto mi je  organizam bio dovoljno jak da se izbori sa "stranim telom" u organizmu. posle spontanog primila sam inekciju "rogam", pa se nadam da će u ovoj trudnoći on uraditi svoje, odnosno uticati da moj organizam ne proizvodi antitela koja će tretirati bebu kao strani organizam ili bolest. doktor mi je posle spontanog savetovao da ništa ne uzimam, da se opustim pa kad se desi desiće se. svi oni govore kako je najvažnije da možeš da zatrudniš, ali niko od njih ne misli na to kako je ženi kad izgubi bebu. nije to ništa nimalo bezazleno. uredu, sve se to na neki način prebrodi, život ide dalje, ali strahovi ostaju za svaku narednu trudnoću, i to je ono što muški ginekolog nikada neće u potpunosti razumeti, a ženski ginekolog takođe ukoliko nije imala i sama sličnu situaciju.
i naravno, jako,jako puno zavisi od toga kakvog ginekologa imate. moja drugarica ima nerazvijenu matericu ili tako nešto, uglavnom ne može da se širi do veličine bebe u devetom mesecu. prvi put joj je beba umrla u 7. mesecu pošto nije imala gde da raste, a ginekolog nije video šta je u pitanju. išli su na sve strane, dok na kraju neki gin. iz ns nije otkrio šta joj je. sada ide samo kod njega i evo već drugu trudnoću gura bez problema. druga drugarica imala je više spontanih, čak i jednu vanmateričnu. rekli su im da ona i njen muž kao par jednostavno ne mogu da imaju dece, ali su našli ginekologa koji se nije složio sa tim, i evo pre mesec dana dobili su devojčicu. puno zavisi od ginekologa. ja u prvoj trudnoći nisam imala dobrog ginekologa. on je naime video da nešto nije uredu već u 8. nedelji, ali mi nije dao nijedan lek, ništa, jednostavno je čekao da pobacim. idiot. a kao važi za super ginekologa. tako da je moj savet da ipak dooobro pripazite kome se predajete u nadzor, pogotovo ako ste imali ili imate nekih problema. Pozdrav!


< Poruku je uredio Ana RR -- 25.2.2010 15:36:58 >

(odgovor članu Natasajvc)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Zbog cega dolazi do spontanog pobacaja?
25.2.2010 14:37:44   
pepino
Ja te u potpunosti razumijem,ja sam izgubila 2 bebe,jednu u 6 nedelji,a drugu u 15,prije 20-ak dana sam imala histeroskopiju i za malo vise od mjesec dana mozemo poceti raditi na bebi.Isto imam strah,ne znam da li cu moci odma tada da pokusavam da zatrudnim.Ja se ne razumijem puno u tvoju krvnu grupu,jer sam na svu srecu pozitivna,ali ako ikako mozes misli na to sto manje.Primila si inekciju i ti tu vise nista ne mozes,bice onako kako ti je sudjeno.Znam da ti nije lako,i ja sam strasno plasljiva i znam da i kada dodje taj dan da ostanem trudna necu se moci opustiti,sigurno ni tokom cijele trudnoce...A kasnije cemo imati druge brige oko bebe...Sve je to normalno i sve smo mi tu vise-manje iste.Ne znam sta da ti kazem,ja mislim da cu se truditi da u trudnoci provodim sto manje vremena na forumu,to i tebi predlazem!Ne da mislim nesto lose o forumu,naprotiv,ali posto se svakom u trudnoci desavaju neke stvari koje su za nas nove,uplasi nas svasta nesto,mi odma citamo o tome,a ovde su misljenja i iskustva razlicita,mislim da bi se ja onda samo jos vise plasila,ne bi znala sta da mislim...Zato ti sada posto ide proljece i ljepse vrijeme fino se baci u setnje,uzivaj,...Probaj da sto manje mislis o svemu tome,misli o pozitivnim stvarima ...A sto se tice doktora u pravu si,ja sam vec pisala stosta na tu temu.Ja sam ih izmjenjala jedno 5,ovaj poslednji mi nije los,ali ne mogu da kazem da sam bas zadovoljna i da imam potpuno povjerenja u njega,tesko je to!Blago onima koji pronadju takvog!

< Poruku je uredio Ana RR -- 25.2.2010 15:37:11 >

(odgovor članu js16)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here