|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
13.1.2014 9:34:28   
Tiziana
Jelena ja se slazem sa Peace. Nama kad se desilo to kad je sin imao mesec dana nama je dr pedijatar svasta nesto napricala i rekla nocas vam je Tirosva dezurna pa budite u pripravnosti! Izasli smo prestravljeni ali smo tada shvatili da ne treba sa tim da se zezamo da ne bi smo zavrsili u bolnici.
Takodje nemoj na svoju ruku davati ili mazati antibitotik nego idi kod nekog dr da to pogleda i proceni sta je najbolje. Niko od nas ovde ne moze da ti kaze sta treba da radis ili mazes.
Mi nismo imali problem sa mlekom,kod nas je jednostavno to debelo nasledjeno,ali svakako treba da eliminises sve sto potencijalno moze njoj da smeta.

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
13.1.2014 9:55:22   
Peace*
Jelena, čitam te na drugoj temi gde pišeš ovo:


IZVORNA PORUKA: jelenazvezda

dr je prepisala 2.5ml fiz. i 3 kapi beroduala i tako 2 do 3 puta na dan dok ne prestane da krci u plucima,znaci posle mogu samo sa fizioloskim kad pocne da kasljuca,,, siznucu,veceras je opet izbio ekcem,cak joj se pojavljuje i neka vodica na temenu kao da curi,ne znam vise sta da joj mazem,zavrsicu u ludnici



Jesi pročitala moj uvodni post na ovoj temi (Anoniman)? Kada sam ga pisala, Marko je imao 3 meseca.
Sa 4,5 smo završili u bolnici kada mu je ustanovljena alergija na kazein.

Možeš pročitati i uodni post ove teme: KLIK

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
13.1.2014 10:00:03   
Peace*
Pogledaj i ovo: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka)

Samo želim da ti ukažem da ishrana bez mlečnih proizvoda nije strašna, molim te mi veruj. To je stil života. user posted image

Daj bože da kod vas nije alergija, ali ako želiš da testiraš svojom ishranom, izvodljivo je.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
14.1.2014 13:01:50   
jelenazvezda
naravno da se ne ljutim,ja sam bila ko 8 dermatologa,2 pulmologa,3 alergologa i svi izbacuju tu mogucnost jer nemoguce je .ako je vec alergicna imala bi ekcemi i danas i juce i prekljuce ako svaki dan konzumiram mleko,a ona par dana ima pa jedan nema pa 1 ima pa nedelju dana nema... prosto mi je nemoguce... sa koliko meseci moze da se odradi test da vidim dal je alergicna,svi samo predlazu kortikosteroide,mazala sam joj 2 puta i posle 2 dana se vrati,a kad joj mazem obicne kreme bolje izgleda,iscitacu ove teme naravno,sve za zdravlje mog deteta al sam ubedjena da joj to ne smeta

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
14.1.2014 13:03:22   
jelenazvezda
i jos nesto nikada niko u porodici nije bio alergican na mleko i mlecne proteine

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
14.1.2014 13:18:29   
jelenazvezda

IZVORNA PORUKA: Peace*

Pogledaj i ovo: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka)

Samo želim da ti ukažem da ishrana bez mlečnih proizvoda nije strašna, molim te mi veruj. To je stil života. user posted image

Daj bože da kod vas nije alergija, ali ako želiš da testiraš svojom ishranom, izvodljivo je.


koliko je tvoje dete sad staro i da li se vraca ekcem

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
14.1.2014 13:35:38   
Tiziana
Jelena, ali ekcem ne funkcionise bas tako ima ga 2 dana pa ga nema dva dana pa ga ima jedan itd.ne nestane on bas tako lako. meni iskreno vise lici da ona odreaguje na neku hranu ako se tako pojavljuje i nestane.ali ja to toliko sad laicki pricam pa ne znaci da je istina.

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
14.1.2014 13:39:08   
Tiziana
Mom sinu su alergo probe radjene sa 18 meseci,ali su nam rekli da je i to u principu rano. on ni na sta nije odreagovao,ali je na histamin odreagovao u sekundi,natklo mu i pocrvenelo kao da ga je ujeo ogroman komarac.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
14.1.2014 14:44:03   
Peace*
IZVORNA PORUKA: jelenazvezda

i jos nesto nikada niko u porodici nije bio alergican na mleko i mlecne proteine


Prenosi se samo sklonost ka alergijama, a ne i na šta će biti alergično.

Ja sam alergična na polene, moj stariji sin na sunce od 3-4te godine, i od 3će reaguje na neki aditiv iz peciva marke "tvojih 5 min", a eto mlađi je na kazein. Ja sam astmatičar, i mlađi sin isto.

On sada ima 3god, i u principu se više ne pojavljuje, retko retko, sa padom imuniteta (iako ima mnogo jači imunitet nego stariji sin), ali više ni približno kao pre.

Kada je sa 4,5 m hospitalizovan, nije postojalo mesto na telu na kom bi mogli da mu urade kožne probe, sve je bilo pod ekcemom. Rađen je alergotest iz krvi (paleta nutritivnih alergena) sa 4,5 m, i posle PRICK test (kožne probe) sa oko godinu i po.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
14.1.2014 15:33:30   
Peace*
KLIK 1 Uljana kupka
KLIK 2 Flajer o atopijskom dermatitisu
KLIK 3 Naš alergotest sa 4,5m
Možeš detetu izvaditi krv i pogledati stavku EO (ili EOS), oni su povišeni ako dete ima alergiju ili parazite.
KLIK 4 mali jedne bivše forumašice
KLIK 5 moje dete pre hospitalizacije

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
14.1.2014 15:39:26   
Tiziana
Jao Peace kako je izlgedao!!!!!!!!!!!
Mi smo imali daleko manje ali je gadno izgledalo jer je bilo rascesano i curelo je..

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
14.1.2014 16:07:33   
jelenazvezda
joj dusa draga,samo da se nikad ne ponovi,nina nema toliko pokusacu da nadje sliku najgoreg stadijuma da vam pokazem,ona vise bude crvena,al nema kraste i nije hrapava,ja sam pokusala da ubedim dermatologa da meni to ne lici na ekcem i da mi nije jasno to da cas ima cas nema,sacu da nadjem sliku kad je imala i dan posle,prosto da ne verujes

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
14.1.2014 16:59:42   
jelenazvezda
sacu pokusati da nadjem sliku dan za danom da vidite koja je promena,i da stavim najgoru njenu fazu,to je bilo pre 2 meseca
user posted image
user posted image slikano u 2 dana,bez kortikosteroida,samo pantenol

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
14.1.2014 19:36:58   
Moiraina
Jelenazvezda, mom detetu je lice tako izgledalo (kao na prvoj slici) kad god mu padne imunitet, već sam znala da će odmah posle toga da mu skoči temperatura ili da proslinavi ili i jedno i drugo. S tim da mu je ovo bilo redovno stanje od nekih mesec dana pa do otprilike 6 meseci:
user posted image
Znalo je i da krvari kad raščeše. Ja nisam alergična ni na šta, ali imala sam astmu (imala..., znam da to nije nešto što može tek tako da se izleči, ali meni su napadi prošli po završetku puberteta), mm ima ekcem i alergičan je na sunce i izgleda da reaguje i na citruse, ali ne uvek user posted image . Stariji sin nije alergičan ni na šta, mlađi nije na ovo što je do sada jeo, a jeo je skoro sve (nije još probao kikiriki, orahe, lešnike i med).
Tog proleća je počelo po malo da se povlači, onda je opet buknulo sa 7 meseci, pre mora (tada je imao trodnevnu groznicu sa osipom) i posle toga smo otišli na more i više nikad se nije pojavilo.
Joj, Peace user posted image

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
14.1.2014 20:55:05   
Tiziana
Kod nas je isto tako izgledalo samo je bilo malo vece. Doduse nasla sam sliku kad smo vec umirili dosta,kad nije vise curela ta limfa, ali ne znam kako da postavim sliku??!!

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
14.1.2014 20:57:07   
Moiraina
Ja sam preko dodaj.rs
Imaš opiciju da selektuješ sliku i onda ispod toga Dodatne mogućnosti. Ja sam smanjila širinu slike na 400 piksela. Klikneš na Dodaj i iskopiraš drugi link i samo prekopiraš u post. user posted image

< Poruku je uredio Moiraina -- 14.1.2014 21:03:58 >

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
14.1.2014 21:08:47   
Tiziana
user posted image

Ovo je vec super sanirano. Ne mogu da nadjem ni jednu sliku izbliza kad mu je bilo bas uzasno..

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
15.1.2014 8:54:16   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Tiziana

Jao Peace kako je izlgedao!!!!!!!!!!!
Mi smo imali daleko manje ali je gadno izgledalo jer je bilo rascesano i curelo je..


Marku je sve to iz glave curelo. Na kraju su se hvatale kraste, tipa preko dana se uhvate kraste, i do jutra sve otpadnu i jovo na novo...
Kada kraste brzo otpadaju, tj rane ispod ne zarastaju, onda je inficirano stafilokokom, tako su mi rekli.
Kada su nas hospitalizovali i krenuli vensku terapiju kortiko i antibioticima, bitno je bilo i sledeće: brzo su se hvatale kraste, a sestra bi uveče pri kupanju uzela gazu i nežno kraste poskidala. Rekla je da te kraste ništa ne vrede, koža neće zarasti ispod nje... to je tako trajalo svega 2-3 dana (skidanje krasta) a posle 3 dana ja sam imala novu bebu. Snežno čistu. MM i ja smo čak bili zabrinuti što je tako beo.

user posted image

Ako dobro pamtim, to je 3ći dan hospitalizacije. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
15.1.2014 9:03:55   
Torbica
user posted image user posted image dusa mala

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
15.1.2014 9:07:55   
Peace*
jelena zvezda, evo šta bih ja radila (i jesam radila jedno vreme):
Uzmi svesku, i piši šta jedeš (ako sam dobro razumela, isključivo dojiš). Ali pišeš SVE! Šolja kafe sa kašikom šećera. user posted image Piši neke dve nedelje, po datumima, i označavaj kada se pojavljuje to na licu. Meni iskreno nije logično da ekcem tako prođe posle dana pantenola, a na prvoj slici izgleda baš gadno. Pre bih rekla da je to neka urtikarija, kao reakcija na nešto.
Ali obrati pažnju i na sledeću stvar: Ja sam koristila tečni deterdžent, neki sa bebom, mislim da je bio Persil Sensitive, i ispirala veš dva put. Oplemenjivač nisam koristila. Beba je nosila isključivo pamuk. Bebe sa ekcemom ne vole da se utopljavaju (ipak pazi, ne treba ti da nazebe jer je to pad imuniteta i ekcem će se pojaviti). Moje oboje dece se zacrveni ako ih mm ljubi a nije obrijan. Kupala sam ga u uljanoj kupci svaki dan, skupa je kao đavo, ako imaš neku vezu sa Francuskom, neka ti šalju odande. Tamo je oko 9-10eur, a kod nas je oko 2500din. Ne brišeš, tapkaš vodu sa bebe. Ako mažeš bebu, moraš sačekati da se krema lepo upije, ako je obučeš na neupijenu kremu, može se osuti. Ne znam sad na brzinu dalje. Stavi bebi rukavice da se ne bi češala.
Ja bih verovatno odvela bebu da joj izvade krv u momentu pojavljivanja tog crvenila.
Da li beba ima sluzave stolice?
Najbitnije je da se ne sekiraš, naći ćeš rešenje, i sve će biti ok. user posted image

< Poruku je uredio Peace* -- 15.1.2014 9:09:08 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
15.1.2014 10:17:40   
Tiziana
L se taj ekcem pogorsao par dana nakon sto smo bili na prvoj kotroli kod doktorke. Kad smo ga ponovo odveli kod nje,ona kad ga je videla samo nam je napisala recept za antibiotik,antibiotsku mast i eoizn za izusivanje tih rana i rekla nam je kod male dece se stiuacija bukvalno menja za 2h,od poptuno zdravog postane bolesno, (spomenula je u nekom kontekstu i spesu tu mi vec nije uopste bilo dobro).trebalo bi da sam vas ovim pokrila da sve bude ok,ali da znate dezurna vam je Tirsova ako nesto ne bude kako treba. KAd smo izasli ja sam se tresla. Ali hvala bogu terapija je odmah dala rezultate i to je vrlo brzo postalo kao na slici koju sam postavlia,a onda smo uz sve ovo Peace sto si savetovala jelenizvezdi uspeli da dovedemo to u red skroz.(uljana kupka,tapkanje,mazanje,pamucna garderoba itd itd)
Mi smo kasnije isli kod alergologa i 6m imali terapiju kako ne bi razvio i ostale dve alergije koje su moguce jer ponavljam kod mene u familiji svi ukljucujuci i mene imaju po nesto od ta tri(ekcem,polenska,astma) i da kucnem u drvo evo on sad ima 4god i sve je uglavnom ok.javi se ekcem tu i tamo,kaslje kad krene cvetanje,ali nista strasno i zabrinjavajuce.Meni se ove godine po prvi put desavalo nesto sto nije nikad. Na ekcem sam vec navikla,ali mi se ovog proleca/leta 2x desilo ta mi oci oteknu i izoblicim se do ne prepoznavanja,pri tom je sve oko ociju crveno i svrbi i treba mi par dana da uz lek povratim svoj normalan izgled. To osim sto jezivo izgleda,nije ni prijatno. Jednom mi se to desilo dok sam bil ana picu sa drugaricama koje su bile u soku sta mi se desilo za samo pola sata. Bukvalno sam se transformisala.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
15.1.2014 10:20:26   
Tiziana
Trebalo je da pise sepsa,a ne spesa:-)


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
15.1.2014 10:37:14   
Peace*
Mi smo kasnije isli kod alergologa i 6m imali terapiju kako ne bi razvio i ostale dve alergije koje su moguce jer ponavljam kod mene u familiji svi ukljucujuci i mene imaju po nesto od ta tri(ekcem,polenska,astma) i da kucnem u drvo evo on sad ima 4god i sve je uglavnom ok.javi se ekcem tu i tamo,kaslje kad krene cvetanje,ali nista strasno i zabrinjavajuce.Meni se ove godine po prvi put desavalo nesto sto nije nikad. Na ekcem sam vec navikla,ali mi se ovog proleca/leta 2x desilo ta mi oci oteknu i izoblicim se do ne prepoznavanja,pri tom je sve oko ociju crveno i svrbi i treba mi par dana da uz lek povratim svoj normalan izgled. To osim sto jezivo izgleda,nije ni prijatno. Jednom mi se to desilo dok sam bil ana picu sa drugaricama koje su bile u soku sta mi se desilo za samo pola sata. Bukvalno sam se transformisala.


Kakvu terapiju je imao 6m? Marko je pola godine bio na Aeriusu. Više se ne sećam dal smo ga vraćali posle pauze opet, ili je posle Aerius dobijao samo pri vakcinaciji (mislim, pri vakcinaciji jeste sigurno).

A što se tebe tiče, set__i se kada ti se to desilo prošle godine, i bar 7 dana pre počni da uzimaš terapiju.
Ja već godinama unazad pijem pressing od negde marta pa sve do kraja septembra. To je jedini način da se ne transformišem.

< Poruku je uredio Peace* -- 15.1.2014 10:42:31 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
15.1.2014 10:47:17   
Tiziana
Pio je neki sirup,neki beta blokator,sad da me ubijes ne bih mogla da se setim kako se zove,ali imam kod kuce na nalazima.jedni su nas kritikovali sto mu to dajemo,drugi su smatrali da je to ok.naravno nisma mu ja dala na svoju ruku,dr je.i eto,on je zaista ok od tad.

ja sam se od pressinga osula jednom,ali sam u to vreme bila trudna,a jos nisam znala pa moguce da je i to bio razlog.meni claritine najvise prija i od njega mi najbolje prodje taj uzasan izgled. rekli su mi da nikakve kreme tu ne pomazu,da je to sistemski i da mora da se pije terapija za to.ja cu morati to da pocnem da pijem cim krene prolece da mi se ne bi vise desilo.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Seboroični dermatitis kod dece
15.1.2014 10:48:09   
Tiziana
I da, pio je ulje od nocurka,ukapano u mleko! to preporucujem svima.koza od toga bude taaako meka i lepa! na to sam skroz zaboravila.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here