|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergije na hranu
30.3.2011 19:40:13   
Verus
Moja beba i dan danas lose vari sargarepu, tj. vidi se ne svarena u stolici.  Ako i sumnjas da je od toga NE SMES joj opet dati dok ne vidis sa lekarom.  Oko alergija nema eksperimentisanja.

Pocni sa pirincanim pahuljicama...
IZVORNA PORUKA: marijajo

Da li je moguce da je beba alergicna na sargarepu?
Danas smo poceli sa uvodjenjem cvrste hrane i prvo smo probali sargarepicu po savetu dr.
Malopre kada sam presvlacila Miu,videla sam sitan osip na ledjima i oko miskice.
Ne znam da li to moze biti od sargarepe ili od vrucine,posto sam je presvukla odmah posle spavanja user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu marijajo)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Alergije na hranu
30.3.2011 20:37:58   
marijajo
Verus,ona je imala ekcem po licu,sanirali smo ga pre par dana.
Dr nam je i rekla da krenemo prvo sa sargarepicom i jabukom,pa posle da ubacimo pahuljice.
Treba da radimo nivo alergena u krvi,ali tek u junu,ne moze pre.Mislili smo da ce moci odmah,pa da sacekamo rezultat dok ne uvedemo cvrstu hranu,ali ce ona do juna imati punih 7.meseci,a to je kasno.

< Poruku je uredio marijajo -- 30.3.2011 20:38:13 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Alergije na hranu
13.4.2011 16:45:45   
Tea2
Sluđena sam.Pre 3 dana sam joj dala, u kasici sa povrcem, celo žumance.UVodili smo ga postepeno i do tada je sve bilo u redu.U nedelju je povracala.Posumnjala sam na žumance,da se prejela,da je iritira sekretic pa ga izbacuje,da je od prevrtanja...Danas opet dala yumance.Opet posle 2 sata sve ispovracala.I opet sam zbunjena jer je bilo lepljivo sa malo sekreta.I...sta da radim?????????????Sta da mislim o ovome???????????

(odgovor članu marijajo)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Alergije na hranu
15.4.2011 21:45:06   
marijajo
Ne znam sta da ti kazem,Tea.Mozete da uradite alergo test.
Mi smo veceras isli kod alergologa,radio nam je alergo test.

jabuka +++
budj +
grinje +

Sve ostalo je ok.
Ima bakterija po stomaku tamo gde se osula.Dao nam je neku antibiotsku kremu da mazemo.
Sliva joj se iz nosica sekret,verovatno je od toga.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Alergije na hranu
15.4.2011 23:17:02   
Anoniman
A ti forsirala jabuku. user posted image  user posted image

(odgovor članu marijajo)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: Alergije na hranu
15.4.2011 23:36:11   
Tea2
Muke sa ovom decom,ali sve ce proci.Ja cu probati ponovo da uvodim zumance za nekih mesec dana.
Zamisli,jabuka...alergen...Glavu gore.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Alergije na hranu
17.4.2011 22:32:08   
New Mom
KL juče i danas je imala po dve stolice (ne baš pravi proliv, ali tečnije nego inače), a imače kaki eventualno jednom, a i pri kupanju sam pkopčala da ima osip po leđima.
Ne znam na šta da sumnjam. Jela je ova dva dana kiselo mleko, pa mi nekako na to miriše. Ali jogurt, pavlaku i sve vrste sireva jede bez problema. Čak i kad joj stavim kravlje mleko u kaše (doduše malo) nije bilo znakova da smeta. Nije mi jasno.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Alergije na hranu
23.4.2011 21:17:21   
New Mom
Ono što mene interesuje je da li moguće da se tek sada ispoljava neka alergijska reakcija na kravlje mleko, a dajem joj već neko vreme (dodajem joj do 1kk u neke piree ili čokolino i sl.)? Počela je da ima tečne stolice 2 puta na dan.user posted image


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Alergije na hranu
23.4.2011 21:53:46   
Snelle
IZVORNA PORUKA: VVVV

mislim da je moguce... mama mi je pricala da je moj brat dobio alergiju na jaja tek posle nekoliko uzimanja.. no, nije razlog za paniku


IZVORNA PORUKA: madre

NM, rekla bih da je u pitanju nesto drugo, a ne kravlje mleko, ako ga vec neko vreme dajes i to u tako malim kolicinama
bogdan ima jako tvrdu stolicu pa je meni tecna nekako manji problem, ako se uopste moze nazvati problemom.
ali mi jos nismo probli kravlje mleko, tako da nije od toga



IZVORNA PORUKA: VVVV

i ja mislim da je nije to uzrok..., ali je teoretski moguce


IZVORNA PORUKA: Snelle

NM, ja mislim da je moguće. Evo ti naš primer - nama se alergija manifestovala tek sa 4,5 meseci. Jeste da je kod nas drugačija situacija (preko mog mleka), ali opet mislim da je moguće da su joj MOŽDA creva iziritirana kravljim mlekom bila, pa su tek sada odreagovala.
Opet, ne mora da znači. Znaš i sama da stolica hoće da bude retka i od zubića. Balavi li?



IZVORNA PORUKA: New Mom

Podosta. Počela je da kašlje, sve mislim od količine pljuvačke (nema simptoma za prehladu drugih).
Nije imala retke stolice sa prethodnim zubima, pa ne znam.
Prvo sam mislila da je kiselo mlkeo, ali to joj ne dajem više. Skopčala sam da npr. uveče jede čokolino sa malo kravljeg, ujutru ima proliv.
Možda je slučajnost, ne znam više.
Bojim se jer mm ima ulcerozni kolitis od detinjstva, da i njoj ne krene tako.

P.S. Znam da je off. O svemu ovome pišem i u alergijama, ali tamo niko ne odgovara...


IZVORNA PORUKA: Snelle

Ako dosta balavi i kašlje mogu biti zubići. Nema veze što nije imala simptome sa drugim zubićima, trojke su ipak najgore i najbolnije.
Sa druge strane, da bi eliminisala alergiju na mleko, ja bih na tvom mestu izbacila kravlje mleko na otprilike dve nedelje, čisto da vidiš kako će onda da reaguje + ostale mlečne proizvode.



_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Alergije na hranu
23.4.2011 21:54:35   
New Mom
user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Alergije na hranu
23.4.2011 22:02:07   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Daca88

NM i Alen ima alergiju na kravlje mleko.
Ja sam mu ga uvela kroz kašice sa 6 mes.da bi od 7,5 počeo i da pije čisto kravlje mleko,i bilo je sve u redu-do pre mesec dana kada je prestalo da bude u redu.
Prvo poiskakale bubuljice po licu,pa tečne stolice,a zatim konstantan zatvor koji je rezultirao jednim povećim hemoroidom,i primese krvi u stolici.
Od tada je ponovo na ad mleku,kaku regulišemo probioticima i probiotskim jogurtima,a hemoroid ćemo tek lečiti od godinu dana,ako se do tada ne povuče sam,ili bar smanji


Daco, jel pijete HA mleko ili ne?


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Alergije na hranu
23.4.2011 22:09:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: New Mom

Ono što mene interesuje je da li moguće da se tek sada ispoljava neka alergijska reakcija na kravlje mleko, a dajem joj već neko vreme (dodajem joj do 1kk u neke piree ili čokolino i sl.)? Počela je da ima tečne stolice 2 puta na dan.user posted image



NM, Marko nije ispoljavao nikakve simptome alergije prva dva meseca, baš sam gledala slikice. Onda je krenulo sa blagim ekcemom, i kulminiralo tek sa puna 3,5 meseca.
Mislim da je i Snelle pisala da je njenoj maloj alergija izbila tek kasnije, ne odmah.
Nisam pomogla.
Kiselo mleko je u istoj grupi alergena kao i sve druge vrste mlečnih proizvoda, SEM SURUTKE. Surutka je drugi alergen.

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 112
   RE: Alergije na hranu
23.4.2011 22:12:45   
New Mom
Nema nikakav ekcem, urtiku i sl.
A za sve ove mesece nisam primetila ikakvu reakciju na sireve, pavlaku, jogurt.
Za kiselo mleko nisam sigurna, i ta dva dana je jela piree sa kravljim mlekom.

Pauziraću jedno 2 nedelje, pa ćemo videti da li će se smiriti ili ne.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Alergije na hranu
23.4.2011 22:14:44   
Daca88

IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: Daca88

NM i Alen ima alergiju na kravlje mleko.
Ja sam mu ga uvela kroz kašice sa 6 mes.da bi od 7,5 počeo i da pije čisto kravlje mleko,i bilo je sve u redu-do pre mesec dana kada je prestalo da bude u redu.
Prvo poiskakale bubuljice po licu,pa tečne stolice,a zatim konstantan zatvor koji je rezultirao jednim povećim hemoroidom,i primese krvi u stolici.
Od tada je ponovo na ad mleku,kaku regulišemo probioticima i probiotskim jogurtima,a hemoroid ćemo tek lečiti od godinu dana,ako se do tada ne povuče sam,ili bar smanji


Daco, jel pijete HA mleko ili ne?


Ne pije HA,pije kombinaciju Novalac it za zatvor ujutru,i nestle nan dvojku pred spavanje.Nikad nije bila frka sa ad mlekom,ali sa čistim kravljim eto da...tek posle određenog vremena.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Alergije na hranu
23.4.2011 22:19:42   
Anoniman
Deca alergična na kravlje mleko ne bi trebala piti obično ad mleko. Bar meni tako rekoše. Čak ni HA. 

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 115
   RE: Alergije na hranu
23.4.2011 22:29:30   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Tash

Deca alergična na kravlje mleko ne bi trebala piti obično ad mleko. Bar meni tako rekoše. Čak ni HA. 


Upravo tako i ja znam. Zato sam i pitala, jer ako krvari nakon korišćenja kravljeg mleka, ne bi trebao ni ad da pije user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Alergije na hranu
23.4.2011 22:33:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: Tash

Deca alergična na kravlje mleko ne bi trebala piti obično ad mleko. Bar meni tako rekoše. Čak ni HA. 


Upravo tako i ja znam. Zato sam i pitala, jer ako krvari nakon korišćenja kravljeg mleka, ne bi trebao ni ad da pije user posted image



Jedino Alfare (što tebi neće odgovarati, Daco, jer je to mleko za hroničnu dijareju, a vi imate zatvor, ali jeste hidrolizat kazeina) ili Allernova.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: Alergije na hranu
23.4.2011 22:34:07   
Anoniman
Mislim, ima ih još, ali su cene nebu pod oblake! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 118
   RE: Alergije na hranu
11.6.2011 10:21:31   
bojanica7
jeli smo sedam dana krompir, pa smo tri dana sargarepu, i juce nisam stigla da skuvam i prvi put joj dam kupovnu kasicu, sargarepa s jabukom. smazala ona sve to oko dva po podne. i jutros vidim osip po stomaku. zvala halo bebu, kazu da verovatno nije alergija na hranu, vec od vrucine, a kod nas u ns bas hladno... ne znam sad sta da radim. da nastavim sa sargarepom? mozda je od jabuke... uf! sto me sad to nervira...

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Alergije na hranu
11.6.2011 12:00:35   
Tea2
Kupovne kasice imaju u sebi koncentrisani sok od limuna,moze biti alergija na citruse i li je vrucina.Slobodno daj ponovo domacu.

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Alergije na hranu
11.6.2011 12:04:51   
Pretty78

IZVORNA PORUKA: bojanica7

jeli smo sedam dana krompir, pa smo tri dana sargarepu, i juce nisam stigla da skuvam i prvi put joj dam kupovnu kasicu, sargarepa s jabukom. smazala ona sve to oko dva po podne. i jutros vidim osip po stomaku. zvala halo bebu, kazu da verovatno nije alergija na hranu, vec od vrucine, a kod nas u ns bas hladno... ne znam sad sta da radim. da nastavim sa sargarepom? mozda je od jabuke... uf! sto me sad to nervira...

pre bih rekla da je od vrucine....da li je osip u predelu pelena ili iznad?


_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Alergije na hranu
11.6.2011 12:32:57   
Anoniman
I ja bih dala opet domacu sargarepu. No, ako te strah, napravi pauzu par dana, da se osip povuce pa probaj opet. Tako ja radim. Pirinac sam pokusavala vec tri puta, krompir evo danas cu opet da probam...
U NS zaista nije toplo, ali ako drzis bebu na kuku od sebe (da ti sedi na kuku), ruka ti je neminovno na stomaku i grejes to mesto. Marko je non stop osut tu, jer se pregreva stomacic u kontaktu sa ostalima.

(odgovor članu Pretty78)
  Direktna veza do poruke: 122
   RE: Alergije na hranu
11.6.2011 16:05:07   
bojanica7
tea, palo mi je to na pamet, citala sam bas sta pise na ambalazi, al mojoj gali sam ja vec davala sok od narandze (ne pitaj, istripovala zbog kuvara da moze) i pila ga je nekoliko dana, bez reakcije... al ko zna

pretty, na stomaku iznad pupka.

tash, dala sam joj domacu varijantu krompir i sargarepu, super je smazala i nista se nije dodatno osula. i ja bih pomislila da je od nosanja, jer je zaista nosamo dosta, ali ovo je posle spavanja od 12 sati sa strane... nekako mi nelogicno da se oznojala... sta znam.

hvala vam, cure, super ste. nastavicu sa sargarepom, pa za dva dana cu uvesti i tikvicu. a nestos ad razmisljam, mozda joj nisu prijale kukuruzne. dajem joj vec dve nedelje pirincane, a poslednja dva dana kukuruzne s pirincanim.... joj, uopste nisam pametna.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Alergije na hranu
11.6.2011 16:07:45   
Anoniman
Bojanice, sećaš se da sam i ja imala sličnu situaciju, iznenadni osip bez razrešene misterije od čega? Uglavnom, ne verujem da je od hrane, moja dr kaže da je osip od hrane ispupčeniji, i ne liči na ostale (tipa ojed, vrućina i sl.).

(odgovor članu bojanica7)
  Direktna veza do poruke: 124
   RE: Alergije na hranu
11.6.2011 16:13:48   
bojanica7
e bubo, to ocu da cujem user posted image salim se, al to mi i mm govori, da nekako od hrane mora izgledati zlocudnije... ovo je kao ono od vrucine, samo sto ga ima vise i eto poklopilo se da smo uneli novu namirnicu. pa ne mogu bas skroz da se opustim. al ocigledno da nisam bas ni opsednuta posto ne znam kakva je situacija otkad smo dosli kod svekrve (vec dva i po sata nisam virkala)

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ženama mozak naraste nakon porođaja
Popularno verovanje da se ženski um pretvori u kašu tokom trudnoće i porođaja je totalno pogrešno – mozgovi žena, u stva...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image
Click Here