|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergije na hranu
7.6.2010 11:11:04   
usamljena
SUPER MAMA hvala ti, potrazicu. Trazila sam ali ocito nesto sasvim drugo user posted image

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Alergije na hranu
15.8.2010 15:13:27   
Verus
indy, ne znam kako tu pedijatri savetuju, ali meni ovde (a i literatura) kaze da se ceka 5-7 dana izmedju davanja razlicite hrane.  Npr.  das bananu danas, pa tek kroz 5 dana nesto novo, jer telu treba toliko da pokaze ima li alergijske reakcije...ali ne znam idem da vidim ima li tema za to, pa da tu napisem...

IZVORNA PORUKA: indy_25

Moja Sarah je odma cim je navrsila 4 puna mjeseca probala je kasicu od mjesavine jabuka naranca i banana, drugi dan mrkvica, treci dan kruskica i danas cu joj dati od banane. Naravno ne pojede cijelu kasicu nego samo 5 kasikica da bi vidjela imali kakvih reakcija na alergije. Navece joj dam na moje flasicu ad mlijeka i 2 i po kasikice rizinih pahuljica. Uskoro cu joj poceti davati i slane kasice.

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Alergije na hranu
28.8.2010 17:54:55   
Verus
Alergije i dojenje   user posted image

Vjerojatno ste mnogo puta čuli da je jedna od važnih dobrobiti dojenja smanjeni rizik obolijevanja od alergija. Koji su najveći alergeni, kada i kako alergije nastaju i kako zapravo dojenje pomaže u zaštiti od alergija, možete saznati u nastavku ovog teksta.
Jeste li znali da su danas alergije učestalije nego ikad prije: čak jedno od petero djece ima neku alergiju do 20-te godine života. U zadnjih 20 godina, pojavljivanje alergija se udeset_erostručilo!
Dojenje štiti od alergija na dva načina. Prvi – isključivo dojena djeca su, u prvim mjesecima života, manje izložena potencijalnim alergenima već time što se hrane samo i isključivo majčinim mlijekom. Što dijete ranije jede određenu hranu, to je veća vjerojatnost da će biti alergično baš na tu namirnicu. Vrijedi i obrnuto, što je kasnije i manje izloženo drugoj hrani osim majčinog mlijeka, manja je i vjerojatnost obolijevanja od alergija. Drugi razlog zbog kojeg isključivo dojenja djeca manje obolijevaju od alergija je vezan za imunološki sustav djeteta koji je kod rođenja nezreo i dijete ovisi o zaštiti koju dobiva preko majčinog mlijeka. Osim toga i probavni je sustav djeteta nespreman za drugu hranu. Putem majčinog mlijeka dijete dobiva kolostrum, prvo mlijeko, takozvanu “imunološku bombu”, bogato antitijelima, uključujući i imunoglobulin A (IgA) koji stvara zaštitni sloj u crijevima, štiteći tako dijete od potencijalnih alergena. U dobi od 6 mjeseci, djetetov imunološki sustav je spreman sam proizvoditi IgA. KAKO NASTAJU ALERGIJE? Naš se imunološki, obrambeni sustav, bori protiv neželjenih tvari stvaranjem protutijela. Alergije nastaju kad organizam određene bezopasne tvari prepozna kao «napadača» – alergen. Protutijela uključena u alergijska zbivanja najviše su “imunoglobulini E” (IgE). IgE protutijela vežu se na prihvatne molekule (receptore), posebne obrambene stanice “mastocite”, koje sadrže vrećice tvari zvane histamin. Kad se IgE veže na mastocit, on otpušta histamin u okolinu. To uzrokuje širenje okolnih krvnih žilica i pojavu simptoma. Alergija se stoga može smatrati neodgovarajućim ili izmijenjenim obrambenim odgovorom na tvari iz okoliša. To znači da su alergeni tvari koje će samo u manjem broju alergijama sklonih osoba, imunološki sustav prepoznati kao strane i štetne. Reakcije na hranu mogu biti različite, a najčešće su:
  • Reakcije probavnog sustava: povraćanje, mučnina, proljev (kod dojenje djece, stolice su vodenastije i češće) grčevi, zatvori, slabo napredovanje
  • Kožne reakcije (ekcem, dermatitis, osip, crvenilo guze, svrbež, urtikarija, angioedem, atopijski dermatitis, jako bljedilo kože)
  • Oralni alergijski sindrom, odnosno osjećaj pečenja ili svrbeža jezika, otok jezika, usnica, nepca ili ždrijela.
  • Reakcije dišnog sustava (kihanje, kašljanje, curenje nosa, svrbež i crvenilo vrška  nosa, smanjenje ili čak nestanak njuha….)
  • Reakcije na očima: crvenilo, natečeni kapci, suzenje očiju
  • Reakcije na centralnom živčanom sustavu: razdražljivost, pospanost, nemir
NAJČEŠĆI ALERGENI Iako se lista namirnica koje izazivaju alergiju razlikuje od kulture do kulture, kravlje mlijeko i mliječni proizvodi su na vrhu liste. Alergija na kravlje mlijeko javlja se u oko 2,5% dojenčadi i u djece do druge godine života te je to najčešća alergijska reakcija u djece te dobi. To se tumači činjenicom da su bjelančevine kravljeg mlijeka obično prve strane bjelančevine s kojima dolazimo u kontakt. Na sreću, preosjetljivost na kravlje mlijeko često nije trajna pojava. Oko 85% djece u kojih je bila dokazana alergija na kravlje mlijeko, prestaje biti alergično do treće godine života te može konzumirati kravlje mlijeko bez posljedica. Prehrana majčinim mlijekom stoga je najbolji način izbjegavanja pojave alergija na kravlje mlijeko. No, bitno je napomenuti da, ukoliko je beba alergična na kravlje mlijeko, a majka pije mlijeko i/ili uzima mliječne proizvode, čak i male količine, bjelančevine kravljeg mlijeka koje se nalaze u majčinom mlijeku, mogu izazvati alergijske reakcije kod bebe. Stoga se u takvim slučajevima preporučuje izbjegavanje konzumacije mlijeka i mliječnih proizvoda, što pobija ukorijenjeni mit kako “mlijeko stvara mlijeko”; važno je piti dovoljno tekućine i dojiti na zahtjev. Osim mlijeka, namirnice koje najčešće uzrokuju alergije su jaja, ribe, rakovi i školjke, svinjetina, žitarice, soja, rajčice, crveni luk, kupus, citrusno voće i sokovi, jagode, kikiriki, orasi, bademi, lješnjaci i čokolada. Alergijske reakcije na hranu nerijetko su uzrokovane dodacima (aditivima) hrani, konzervansima i bojama. Česta je pojava na farmama da se životinjama u prehranu dodaju antibiotici koji kasnije, pri konzumaciji takve hrane, kod osjetljivih osoba mogu izazvati alergije. Važno je istaknuti da majčina prehrana treba biti raznolika i ne treba se suzdržavati od konzumacije bilo kojih namirnica sve dok ne primijeti da određene namirnice izazivaju alergije, tek tada je preporučljivo izbjegavati takvu hranu. DIJAGNOZA I LIJEČENJE Za alergije nema lijeka. Najlakši i najjeftiniji način je izbjegavanje hrane koja izaziva alergiju tj. eliminacijska dijeta. Neizravan dokaz alergije na neku od namirnica je upravo eliminacijska dijeta, tj. nestanak alergijskih tegoba nakon izostavljanja pojedinih namirnica. Otkrivanje koja hrana izaziva alergiju težak je, ali isplativ proces. Preporučuje se vođenje dnevnika prehrane i simptoma. Pri tome je bitno napomenuti da neke bebe reagiraju već nakon nekoliko minuta, no općenito se simptomi pojavljuju nakon 4-24 sata. Kod većine beba će se stanje poboljšati već 5-7 dana nakon što majka prestane s konzumacijom hrane koja je izazvala alergiju. No da se potpuno uklone tragovi hrane koja je izazvala alergiju iz tijela majke i bebe treba i do 2 tjedna. Alergija na hranu se, kao i u drugim alergijskim bolestima, može dokazati kožnim testovima te određivanjem razine specifičnih IgE protutijela u krvi bolesnika. Najvažniji test za dokaz alergija na hranu je provokacijski test. Bolesniku se, prema određenom protokolu, daju namirnice za koje se sumnja da su uzrok alergije te se prati mogući nastanak alergijskih simptoma. Druge opcije liječenja alergija uključuju lijekove i imunoterapije, a spomenuti alergijski testovi dragocjena su pomoć u otkrivanju uzročnika preosjetljivosti. Ukoliko u obitelji postoji sklonost prema alergijama, bilo kod roditelja ili kod starije djece, majke žele pomoći budućem djetetu unaprijed. Istraživanja su pokazala da, ukoliko majka tokom trudnoće i dojenja izbjegava hranu koja je kod članova njene obitelji izazivala alergije, vjerojatnost da dijete dobije alergiju na tu hranu se smanjuje. Pri tome je važno napomenuti da trudnica koja izbjegava mliječne proizvode i mlijeko tokom trudnoće mora uzimati kalcij iz drugih izvora Na kraju, vjerujemo da su Vas navedeni podaci učvrstili u namjeri da dojite svoje dijete, a ukoliko već dojite, s punim pravom možete biti ponosni što svojem djetetu pružate najbolje.
Izvor: Udruga Roda, www.roda.hr Marijana Š. Izvor:

http://www.lalecheleague.org/NB/NBJulAug98p100.html/ http://alergije.plivazdravlje.hr

< Poruku je uredio Verus RR -- 28.8.2010 17:55:49 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Alergije na hranu
28.8.2010 17:58:47   
Verus
Moja beba je dijagnostikovana alergijom na kravlje mleko, nakon sto smo u njenoj peleni sa stolicom nasli i krvi.  Pedijatar je savetovala iskljucivo dojenje 6 meseci, i tek onda uvodjenje samo jecmene kasice. 

E sad, ja i dalje imam dovoljno mleka, ali po masnoci vidim da je dosta "oslabilo" tako da je ona cesce gladna a i vukla je tanjir rukama i "zevala" na kasiku, tako da je pedijatar dala zeleno svetlo da joj se ranije da jecmena kasica.  Samo jedanput na dan, kasnije popodne, i da opet, pratimo stolicu i pojavu krvi (znak alergije).  Za sada je hvala Bogu sve dobro.


Takodje, rekla je da se ceka 4 dana izmedju novih namirnica.  Znaci, da se kasica npr. i to se samo daje 4 dana i prati na reakcije (navedene u tekstu iznad), i tek onda menjati i dati nesto drugo...


U nasem slucaju samo jecam do 6 mesecne kontrole, pa cemo tada razgovarati sta dalje davati....

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Alergije na hranu
28.8.2010 18:07:36   
dancee
versus preku sto otkrija deka e alergicna na mleko preku krv ili stolica i dali ti je beba povracala

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Alergije na hranu
28.8.2010 22:58:40   
Mery
I moja beba ima alergiju na kravlje mlijeko. Prvi put je odreagovao kada je imao oko 5 mjeseci kada sam mu pokusala dati rizine pahuljice pripremljene sa humanom. Do tada sam ga iskljucivo dojila, a niko nam u porodici nema izrazenu alergiju na hranu, tako da mogu samo reci nema pravila. A atopijski dermatitis mu se pojavio kada je imao 2 mjeseca. Humanu sam mu davala prvih 10 dana kada se rodio i super je prihvatao. Sada mu dajem NOVALAC ALLERNOVA po preporuci pedijatra i on odlicno prihvata. Meni su rekli da ne treba raditi testove na alergiju dok beba ne navrsi 1 godinu jer su do tada rezultati nepouzdani. Ja se iskreno nadam da je ovo samo jedna kratka prolazna faza i da ce ta alergija ubrzo prestati. Malo sam konfuzno pisala ali tako su mi misli isle.

(odgovor članu dancee)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Alergije na hranu
29.8.2010 4:09:49   
Verus
dancee, nije povracala-osim onog bljuckanja sto mnoge bebe rade, pa po tome nisam mogla znati...imala je JAKE grceve, a sad znam da je to bilo jer nije mogla variti mleko koje je dobijala kada je sisala....mnogim bebama se krv ne vidi a kad se vidi to je vec jaka alergija...

I dancee, videli smo krv u stolici u peleni-i tada otisli kod doktora...
IZVORNA PORUKA: dancee

versus preku sto otkrija deka e alergicna na mleko preku krv ili stolica i dali ti je beba povracala


< Poruku je uredio Verus RR -- 29.8.2010 4:10:55 >

(odgovor članu dancee)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Alergije na hranu
29.8.2010 4:12:57   
Verus
Mery, sve sam razumela sto si pisala...kazu da ce izrasti, tj. vecina dece izraste, u najgorem slucaju oko 2 godine zivota...i ja  sam cula da se testovi ne rade, nego tek kasnije, pa se na alergiju sumnja na osvnou klinicke slike-dermatitisa (osipa), otezanog disanja, i krvi u stolici (u najgorem slucaju, kao kod moje cerke)...

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Alergije na hranu
16.9.2010 13:47:07   
Nensi*
Kako izgleda ako beba dobije alergiju? Nocas sam pojela krusku prvi put od kad dojim,i posle dojenja mu je iskocio crveni pecat na desnom obrazu,pa ne znam da li je to alergijauser posted image Na telu nigde nista nije imao...
Nisam nikada videla kako izgleda,pa zato pitam...Ja kad sam dobila alergiju na lek,imala sam kao koprivnjacu na nekoliko mesta na telu...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Alergije na hranu
16.9.2010 14:16:34   
Verus
nensi, moze to biti osip, zapusen nos (ako naravno vec nema prehladu), cak i osip u peleni (naravno, opet, ako znas da uvek menjas pelene i dete nije osuto od toga), itd. 

Ja bih sacekala jedno 5 dana, i onda opet pojela krusku da vidim da li se isto ponovi...mada, kruska i nije neki alergen ako se i sama jede, tako da sumnjam da je od toga..pogotovo preko tvog mleka...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Alergije na hranu
16.9.2010 14:23:59   
Nensi*
Nigde na telu nista nije bilo,samo to na obrazu...A inace,do sad se nikad nije osuo,ni zbog pelena...Slikala sam ga,sad cu da postavim da vidis...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Alergije na hranu
16.9.2010 14:27:37   
Nensi*
Evo

user posted image

user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Alergije na hranu
16.9.2010 15:31:37   
Verus
Nensi, hoce to obicno da pocne na licu, ali stvarno ne mora biti...sacekaj pa vidi kako ce se razvijati, verovatno ce nestati kako je i doslo....nisi menjala deterdzent ili da ga je nesto dotaklo po licu?

Ja bih sacekala jedno nedelju dana, opet pojela malo kruske i videla kako ce biti..mada kruska ko sto rekoh stvarno nije znana kao alergnen...ako se opet ponovi, konsultuj pedijatra trebali bi da znaju kada vide....

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Alergije na hranu
16.9.2010 15:32:01   
Verus
Umalo da zaboravim: mnogo je sladakuser posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Alergije na hranu
16.9.2010 16:54:53   
mihi
Meni ovo liči na dečiji ekcem šta kažu dr?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Alergije na hranu
16.9.2010 16:57:53   
Verus
nije jos bila....desilo se kada je pojela krusku pa dojila malog...a ekcem moze biti i znak alergija...pojma nemam mozda je puka slucajnost..


gde si bre mihiuser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Alergije na hranu
16.9.2010 17:06:22   
mihi
Verus dragauser posted image  evo spremam se odoh sutra na Zlatibor, mm je već tamo deca ostaju sa bakom 2 dana. Ljubi bebca.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Alergije na hranu
16.9.2010 17:19:23   
Anoniman
I meni liči na ekcem. Luka je to imao na oba obraza kao beba. 

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Alergije na hranu
16.9.2010 20:56:09   
Mery
Nensi nemoj da brines, sacekaj par dana da vidis hoce li biti promjene. Znas kako bebe mogu da se ospu zbog 100 sitnica. A ako se i potvrdi da je to atopijski ili neuro dermatitis ne mora znaciti da je to alergija na krusku iako se pojavilo u tim kolnostima. Ja sam moju bebu dojila i normalono se hranila (unosila i kravlje mlijeko i sve mlijecne proizvode), cak sam mu prvih par dana davala Humanu koja je napravljena od kravljeg mlijeka a on je atopijski dermatitis (ekcem) dobio sa 2,5 mjeseca. Sto znaci tek tada je organizam poceo reagovati. A ja sam od kada mu se to pojavilo (prvo na licu) izbacivala po mjesec dana odredjene namirnice i to opet nije prolazilo. Hocu da ti kazem da ako je to ekcem izazvan alergijom tesko ces otkriti da li je na nesto alergican dok mu ne krenes davati cvrstu hranu pa tako budes mogla testirati. To ti govorim iz iskustva, svog i jos nekoliko mama sa istim problemima.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Alergije na hranu
16.9.2010 21:21:12   
Verus
Mery jeste li ikako saznali sta je u pitanju?  Beba moje drugarice je ISTO tako imala problema....ona je uklanjala jednu po jednu namirnicu, i na kraju jela sam kuvan krompir i jabukuuser posted image   Nisu uspeli da skontaju i onda su joj savetovali da prestane da doji jer kao, beba kroz to dobija to nesto sto joj smeta.  Tako da je prestala da doji sa njenih 8 meseci, sto je super, i od tada je jela kasice i onu posebnu formulu...

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Alergije na hranu
16.9.2010 23:09:40   
Mery
Dojila sam ga tacno 8 mjeseci i za to vrijeme nismo otkrili na sta je alergican. tek kada sam mu pocela davati cvrstu hranu odreagovao je na kravlje mlijeko (tj na Humanu koju sam mu inace davala prvih dana kada se rodio), do sada mu nista vise nije smetalo, a uvela sam mu u ishranu sve sto odgovara njegovom uzrastu. On sreca nema jaku reakciju, ispoljava se samo crvenilom po kozi koja je dosla u dodir sa mlijekom (ili nekim mlijecnim proizvodom) tako da se ja nadam da ce on prerasti tu preosjetljivost na mlijeko. Citala sam da najcesce to sve prodje do navrsene 1 god., a kod njega se ekcem skoro povukao (samo se ponegdje vide tragovi) pa se ja nadam da je to zavrsna faza.

PS Za mame koje se bore sa ekcemom nama je dosta pomogla kozmetika Mustela stelatopia

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Alergije na hranu
16.9.2010 23:26:20   
Nensi*
Ne znam sta je ono bilo,ali proslo je posle 2-3 sata...Sad kao da nista nije imao na obrazu user posted image
Nisam menjala ni prasak ni omeksivac,sve isto radim od pocetka,jedino eto sto sam jela kruske....
Obraticu paznju ako se opet pojavi i otici kod doktora...
Hvala devojke user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Alergije na hranu
26.9.2010 0:20:31   
milia
I dalje dojim moju malu sa 18 meseci jer je alergicna na mleko. Po preporuci alergologa dajem joj probiotik vec 3 meseca i nastavicu. Pila je Aerius 2-3 meseca. Sada kaka sam joj dala pavlaku nije iamala reakciju. Videcemo dalje, nadam se da iscezava!

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Alergije na hranu
29.9.2010 14:32:42   
izabella7
IZVORNA PORUKA: Mery

Dojila sam ga tacno 8 mjeseci i za to vrijeme nismo otkrili na sta je alergican. tek kada sam mu pocela davati cvrstu hranu odreagovao je na kravlje mlijeko (tj na Humanu koju sam mu inace davala prvih dana kada se rodio), do sada mu nista vise nije smetalo, a uvela sam mu u ishranu sve sto odgovara njegovom uzrastu. On sreca nema jaku reakciju, ispoljava se samo crvenilom po kozi koja je dosla u dodir sa mlijekom (ili nekim mlijecnim proizvodom) tako da se ja nadam da ce on prerasti tu preosjetljivost na mlijeko. Citala sam da najcesce to sve prodje do navrsene 1 god., a kod njega se ekcem skoro povukao (samo se ponegdje vide tragovi) pa se ja nadam da je to zavrsna faza.

PS Za mame koje se bore sa ekcemom nama je dosta pomogla kozmetika Mustela stelatopia



Pozdrav mame
Drago mi je sto sam naisla na ovaj post jer kod nas je slican scenario.Od prije par dana pocela sam sa uvodjenjem formule tj da zamjenim jedno dojenje za pocetak i primjetila da pored toga sto jedva popije neku kolicinu tamo gdje koza dodje u dodir sa mlekom,zacrveni se (u glavnom po bradi i oko usta).On inace ima suhu i osjetljivu kozu blagu vrstu ekcema takodje od 2,5 mjeseca koji se takodje povlaci.I zbog toga mi je pedijatar rekao da sa uvodjenjem dohrane pricekamo dok ne navrsi sest mj.Samo jednom je probao ad mleko i to sa tri mj.(da li je moguce da je tad vec razvio antitjela?)
Za sad nije imao reakciju ni na jednu do sad uvedenu namirnicu-kasicu bilo slanu ili slatku ali evo na ad mleko ima.Do sl posjete pedijatru evo pitacu ovde: da li to znaci da je alergican na kravlje mleko?Da li da jos pricekam sa uvodjenjem formule ili da probam neku drugu vrstu,ono anti alergeno mleko?

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Alergije na hranu
7.10.2010 22:24:21   
Mery
Izabella na racun mog iskustva to jeste alergija na mlijeko (naravno da treba dr to da potvrdi, ja ipak nisam strucna) ali ne mora da znaci da dijete koje je alergicno na mlijeko ima alergiju i na mlijecne preradjevine (pavlaku, sir, jogurt), moze biti ali i ne mora. Moj sin je alergican i na njih. To crvenilo je blaza reakcija i meni daje nadu da ce on prerasti tu alergiju. Ja Milosu dajem mlijeko Novalac Allernova, po savjetu pedijatra. Od kozmetike koristim Mustelu (stelatopia) i prezadovoljna sam. Samo strpljivo i sve ce to proci. user posted image

(odgovor članu izabella7)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image
Click Here