|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergije na hranu
8.10.2010 3:57:54   
Verus
izabella, mery ti je rekla vec isto sto bih ija...moja mala je alergicna na protein kravljeg mleka (kasein), a u tom slucaju detetu smeta i jogurt i druge preradjevine.  Ako je u pitanju osetljivost na laktozu (secer) onda dete tolerise preradjevine, a mleko ne.

Kupi specijalizovanu formulu za decu koja su alergicna na PROTEIN mleka.  UPamti, ima i formula koje su prilagodjene za decu sa osteljivoscu na laktozu, tebi ta ne treba.

Meni je pedijatar na kontroli 6 mesecnoj, rekla da uskoro probamo da joj damo malo jogurta.  Kaze, da veruje da je verovatno u pitanju samo netolerancija na kravlje mleko...mada, ona je imala i krvi u stolici tako da ne znam....

Cekacu koju nedelju pa cu joj dati malo po njenom savetu i pratiti situaciju. 

Sto vise povedes racuna sada, brze ce izrasti iz te alergije, tako da ne brini, samo budi disciplinovana.

Javi nam kako je reagovao na novu formulu... I da, od prvog izlaganja pocnu da se stvaraju antitela, a reakcija imuniteta je sve jaca posle svakog novog izlaganja... Moja mala je popila formulu svega 3 puta i posle poslednjeg puta je cak krvarila u crevimauser posted image

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Alergije na hranu
9.10.2010 21:23:29   
izabella7
Mery,Verus,drage mame
Evo da javim da mi vec sedam dana pijemo Nutrilon Hypo-Allergeen mljeko i odlicno nam ide user posted image .To nam je takodje savjetovao i pedijatar da probamo.Iz prve ga je prihvatio za razliku od onog "standard".To je mljeko za bebe sa povisenom sansom na alergiju.Ima i krajnja varijanta Nutrilon Pepti za bas alergicne bebe ali srecom do toga nismo dosli.Ja sam takodje izbacila sve mljecno iz svoje ishrane na neko vrijeme pa da vidimo...Za sad je ok,koza na licu mu se smirila (uvijek je bila nekako crvenkasta) a ekcem na nogicama kako kad,ali je bolje nego sto je bilo.Vise je i raspolozen nekako,mozda sam umislila ali u glavnom sve mi se cini bolje.Prije je stalno nesto kenjkao,sad provede cijeli dan u igri...i kasice nam bolje idu.Eto za sad je tako pa cemo vidjeti.Sl kontrola za mjesec dana,ne misle mu raditi nikakve testove,samo test "provokacije' tj ponovo mu dati standard formulu pa pratiti reakciju.Iskreno se nadam da ce to brzo prerasti,za sad ovako,nije strasno,navikli smo se i ja i on.Meni jos i bolje,zdravije se hranim i pazim sta jedem,nema nepotrebnih slatkisa,kojekakvih cokolada,samo konkretno,meso jaja riba.nasla sam i neko rizino mleko,odlicno je.I dalje nam je dojenje glavno,nadam se da cu moci i imati mleka bar jos koji mjesec

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Alergije na hranu
1.12.2010 18:01:39   
Kostantin
Moja beba je sa tri meseca prvi put dobila alergiju,posle 10 dana koriscenja humane kao dohrane u vidu 2 obroka a ostali obroci su moje mleko.Ispoljila se u vidu osipa po telu i nateklih usiju.Sumnjaju na alergiju na proteine kravljeg mleka.Onda smo savetu pedijatra presli na humanu ha i vise nije bilo alergije.Kad god bi ponovo uveli obicnu humanu,javljala se alergija,ali tek ponegde.Sama je nestajala bez odlaska kod lekara i bez ikakvih lekova.Ja jedem sve ukljucujuci i mlecne proizvode od samog pocetka.Posto mi se mleko dosta smanjilo,sada je humana ha preovladala u ishrani,samo mu se tek ponekad zacrveni vratic,ali opet se povuce samo od sebe.Da li to moze biti alergija na proteine kravljeg mleka?


_____________________________

DGP

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Alergije na hranu
5.12.2010 23:29:05   
madre
drage mame, imam jedno pitanjceuser posted image pre recimo 20-ak dana prvi put smo jeli tikvicu i pa obrazima nam se pojavilo crvenilo, a oko usta sitne bubuljicice. tikvicu sam tada prestala da dajem, ali smo danas probali muskantnu tikvu-dulek i situacija se ponovilauser posted image pa me zanima da li se to nekome dogodilo i da li postoji mogucnost da su to dve srodne namirnice, pa reaguje na nesto sto je samo njima svojstvenouser posted image inace, bilo je i vrlo malo sitnih bubuljica po vratu!

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Kostantin)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Alergije na hranu
5.12.2010 23:57:02   
Snelle
madre, a jesi li sigurna da je to alergija na hranu?

konstantin, kod nas se alergija na mlečne proteine drugačije manifestovala, pojavom krvi u stolici. Ali moj savet ti je da što pre to proveriš, i da se sa time ne šališ, jer alergije su gadne i ozbiljne stvari!




_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Alergije na hranu
6.12.2010 0:00:28   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: madre

drage mame, imam jedno pitanjceuser posted image pre recimo 20-ak dana prvi put smo jeli tikvicu i pa obrazima nam se pojavilo crvenilo, a oko usta sitne bubuljicice. tikvicu sam tada prestala da dajem, ali smo danas probali muskantnu tikvu-dulek i situacija se ponovilauser posted image pa me zanima da li se to nekome dogodilo i da li postoji mogucnost da su to dve srodne namirnice, pa reaguje na nesto sto je samo njima svojstvenouser posted image inace, bilo je i vrlo malo sitnih bubuljica po vratu!


Identicno se i Vuku pojavilo posle tikvica,imao je tackice oko usta i neko crvenilo na vratu,kao mali pecati,davala sam mu 2 dana i prestala...Sad me strah da opet probam...A dulek sam mu davala samo jedan dan,sve je pljuvao pa nisam ni nastavljala,moram da probam opet...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Alergije na hranu
6.12.2010 0:11:49   
madre
snelle, nisam skroz sigurna da je alergija na hranu, ali nista mi drugo ne pada na pamet, s obzirom da sam pratila situacij, ali danas smo bili kod babe pa je lezao na nekom peskiru koji nije nas, pa mi je to druga solucija. ali prilicno sam sigurna da je hrana!

nensi, videla sam slicice tvog sicica na prethodnim stranama i njegovo crvenilo na obrazimazbog kruske i to me jako podseca na ovo nase plus bubuljicice oko usta. verujem ti da te je strah ni  meni se ovo nikako ne svidja, ali sutra idemo na redovnu kontrolu pa cemo videti. a ja sam mislila i da sam mu kasicom iziritirala to mesto dok ga hranimuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Alergije na hranu
6.12.2010 0:39:11   
Nensi*
Ono na obrazima sto si videla na slici je ekcem,to nam je dr potvrdila,a od tikvica nije imao to po obrazima vec samo bubuljice oko usta i to crvenilo na vratu...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Alergije na hranu
6.12.2010 1:58:37   
Snelle
Nensi, šta ste koristili za ekcem? Lani se po vratu pojavile neke ospice, svašta sam mazala, nikako da nestane user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Alergije na hranu
6.12.2010 4:54:58   
Verus
Snelle, da nije od pljuvacke?  Pokusaj da samo umivas redovno taj deo, i nemoj nista mazati nekoliko dana: daj mu samo dovoljno "vazduha", mozda ce se tako povuci...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Alergije na hranu
6.12.2010 8:14:36   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Snelle

Nensi, šta ste koristili za ekcem? Lani se po vratu pojavile neke ospice, svašta sam mazala, nikako da nestane user posted image


Dr nam je dala kremu Linola Gamma...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Alergije na hranu
6.12.2010 20:32:54   
Snelle
Verus, možda je od balavljenja, ne znam. Svašta sam probala, pa čak i to da ništa ne mažem, ali ne prolazi. Predugo traje!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Alergije na hranu
6.12.2010 20:49:07   
Kostantin
user posted image  
Moguce da je od tikvice,koliko ima tvoja beba??Za bubuljice bih rekla da je to pre ekcem nego li alergija,mada se ona razlicito ispoljava.nama je pedijatar rekla da ukoliko se svaki naredni put javlja slabije nego li prosli,da ce vremenom izaci i izgubiti se sama od sebe.moj konstantin pije i dalje humanu ha,i nema nikakvih problema.

< Poruku je uredio Jeca RR -- 7.12.2010 9:26:43 >

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Alergije na hranu
6.12.2010 20:53:01   
Kostantin
user posted image  
I jos pedijatar kaze da su bebe do tri godine na sve i svasta alergicne i da je tesko utvrditi konkretno na sta.a najlakse im je reci alergija na proteine kravljeg mleka.to im je jedina dijagnoza.

< Poruku je uredio Jeca RR -- 7.12.2010 9:27:09 >


_____________________________

DGP

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Alergije na hranu
7.12.2010 0:55:43   
madre
e pa ovako... i crvenilo i bubuljicice su se jutros povukle, a danas smo bili na kontroli i rekli pedijatru za te promene, a ona je rekla i svasta i nistauser posted image u svakom slucaju da probamo ponovo danas dulek, tako smo i uradili i crvenila nije bilouser posted image tako da, verovatno je to zbog lezanja na peskiricu koji nije nas- opran drugim praskom ili sta vecuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Kostantin)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Alergije na hranu
7.12.2010 9:22:44   
Kostantin
user posted image Odlicno madre i hvala Bogu da nije alergija.Mislim da si sada mirnija kad znas sta je u pitanju.Ja upravo zbog mogucnosti alergije i na prasak,koristim persil senstive za bebe prasak,cak sam izbacila i chicco omeksivac,iz straha da mu se ponovo ne pojavi osip.

_____________________________

DGP

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Alergije na hranu
7.12.2010 9:30:33   
Jeca*
Ja sam gotovo sigurna da je moj Luka alergičan na omekšivač žuti Duel. Proletos sam ga ja prvi put kupila i posle nekog vremena je Luka počeo da slinavi i puno da kašlje. Otišli smo kod dr, odradili sve analize i ona kaže sve ok, ovo izgleda kao da je alergijski i da mu da pije Aerius. Ja sam tad razmišljala šta sam u stanu promenila i setila se toga i prestala sam da ga koristim.
Sad smo bili kod mojih i mama opere Lukino ćebence i medu i ja rekoh divno miriše šta je to, kaže mama "žuti duel". Padne meni na pamet ono što je bilo proletos, ali rekoh, ma daj, neću se opterećivati time. Sutradan mi odemo kući, te večeri Luka počne da kašlje, procuri mu nos, cele noći je toliko kašljao da su mene bolela pluća. Ujutru kod dr, sve ok, bris grla čist...dobio opet aerius, nekoliko dana, da pije.
Ne mogu da tvrdim, ali ovo od sad izbegavam u širokom luku...

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Kostantin)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Alergije na hranu
23.3.2011 8:59:33   
MERYEN
Prosle nedelje mi je dete kasljalo ne puno ali se zakaslje i slinavi,odvedem ga u petak kod lekara kaze da je alergijski i da obratim paznju na ishranu izbacim grickalice,sokice,zacine i da ga setam a ne da se igra u parkicu zbog trave!
Sve je bilo super do sinoc kad sam posla da ga tusiram i kad se zamalo nisam onesvestila kakav mu je bio stomak nogice i guzauser posted image to je delovalo kao da su ovc.boginje,ma uzas jedan,odmah ga odvedemo hp primio je injekciju i dali su mu presing sirup da pije 4 dana.Kaze dr od hrane,sta vam je dete jelo danas,nije jeo nista novo,cak sam i vaspitacici u obdanistu rekla sta ne sme da jede i pije .Medjutim setim se ja da sam mu dala oko 18 h sokic kasasti,i da je pojeo jednu torticu,to mu nisam dala od petka mada ja ne verujem da je od toga ne znam !Sad mu se malo povuklo i nadam se da ce brzo da ga prodje,problem je u tome sto mene interesuje od cega mu je to izaslo!user posted image

_____________________________

Starajte se da imate Boga za prijatelja i nebojte se nista!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Alergije na hranu
23.3.2011 13:48:37   
Verus
Meryen: da nije ta tortica imala neke lesnike u sebi, ili orahe ili druge kostunice od kojih bi mu se to moglo desiti??

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Alergije na hranu
24.3.2011 8:56:50   
MERYEN
Nije,a dr kaze da je moguce i od cokolade samo mozemo da nagadjamo....sad smo na dijeti ne idemo u vrtic,povlaci se bas lepo pa cemo da vidimo.

Produzila mu juce njegova dr presing sa 4 dana na 15 danauser posted image !

_____________________________

Starajte se da imate Boga za prijatelja i nebojte se nista!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Alergije na hranu
24.3.2011 11:14:28   
Anoniman
Nemoj se nervirati zbog Pressinga.

Kada se povuče, verovatno ćete da pokušate sa uvođenjem tih namirnica koje ste konzumirali pre osipanja. Budi oprezna i daj samo malu količinu! user posted image

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Alergije na hranu
30.3.2011 19:05:47   
marijajo
Da li je moguce da je beba alergicna na sargarepu?
Danas smo poceli sa uvodjenjem cvrste hrane i prvo smo probali sargarepicu po savetu dr.
Malopre kada sam presvlacila Miu,videla sam sitan osip na ledjima i oko miskice.
Ne znam da li to moze biti od sargarepe ili od vrucine,posto sam je presvukla odmah posle spavanja user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Alergije na hranu
30.3.2011 19:17:13   
jovicaa
daj joj sutra jos kasicicu, pa vidiuser posted image

(odgovor članu marijajo)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Alergije na hranu
30.3.2011 19:18:41   
marijajo
Nesto mislim da drugacije izgleda alergija na hranu user posted image user posted image user posted image
Mislim da vise lici na neke pecate,a i izaslo bi joj oko usta user posted image user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Alergije na hranu
30.3.2011 19:23:41   
jovicaa
aleks ima cesto neke sitne bubuljicice po grudima...
ali to nije alergija.. mozda je i kod vas to. ukucaj u googlu osip na hranu baby food rush(mislim) pa ces videti kako izgleda.

< Poruku je uredio jovicaa -- 30.3.2011 19:24:33 >

(odgovor članu marijajo)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



Click Here