|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šporet
7.1.2014 15:22:48   
dunja RR
Sanjice, super, i meni se sviđa taj, samo ću morati da uzmem OVAJ od 50 cm. Frosch je spreman i čeka user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Šporet
7.1.2014 15:34:10   
daca77
Sporet sa staklokeramickom plocom imam vec 5,5god. i super je sto se tice pecenja i kuvanja, ali to isto ne bih rekla i kada je ciscenje u pitanju. Ja sam uglavnom kupovala sredstvo DM i Merkator za ciscenje ploca, ali nisam nesto narocito zadovoljna.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Šporet
7.1.2014 16:06:39   
Trcosava
Dunja, ovaj drugi koji si postavila je bolji, tj ima konvekcijsku rernu - što je super za pizze. Kupila sam ovde neku skalameriju da mogu da se pizze peku 3 od jednom, ali moj šporet nema to infra pečenje (kako piše na sajtu - drugim rečima konvekcijska rerna).

Ja sam šiznula jer sam kupila neki delimano pekač i dođem kući on ne može da stane - 2 cm mi fale. Opet sam gledala neki kikiri delimanov, šipak ni on ne može da stane. Sve dimenzije koje pišu za posude su unutrašnje dimenzije (bez ručki) i tako se prvi put zeznuh. Kad mu dođe vreme za otpad ili vreme novoj kuhinji, velika je verovatnoća da ću uzeti ili novi šporet ili dodatnu rernu. Standardnu! user posted image

Gledam sliku i deluje mi normalno (sećam se da je moja sestra isto uzela neki od 50cm i imala je samo 3 ringle). A Sanjica ti je već rekla svoje mišljenje.

@ Daca - kad sledeći put ideš u Rodu ili neki Merkator potraži ako imaju sredstvo za čišćenje Meglio - postao je moj najbolji prijatelj - za ribanje šporeta, pločica (u kuhinji), sudopere, kuhinje generalno.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Šporet
7.1.2014 16:11:27   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Dunja, ovaj drugi koji si postavila je bolji, tj ima konvekcijsku rernu - što je super za pizze. Kupila sam ovde neku skalameriju da mogu da se pizze peku 3 od jednom, ali moj šporet nema to infra pečenje (kako piše na sajtu - drugim rečima konvekcijska rerna).



Trcka, ja još ne stižem da pohvatam razlike, sva sam sluđena kada nešto kupujem .. šta to znači konvekcijska rerna?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Šporet
7.1.2014 16:20:16   
Ana RR
Dunjči, meni taj deluje kao onaj malo uži, znači i rerna je manja od standardne. Recimo, moj je taj veći ali gomila svekrvinih šerpi ne mogu da stanu kod mene (oni imaju najobičniji šporet). Dobro je što dobiješ dva pleha za rerna (dublji i plići) a za ostalo ćeš već videti.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Šporet
7.1.2014 16:30:37   
Sanjica26 RR
Ja sam dobila ta dva pleha. Kad pecem kiflice oni su mi spas. Tek pre neki dan sam pocela da koristim razne opcije za pecenje. Vidim da ima posebna opcija za pecenje pice. Za koji dan cu i to da probam.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Šporet
7.1.2014 16:48:37   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Dunja, ovaj drugi koji si postavila je bolji, tj ima konvekcijsku rernu - što je super za pizze. Kupila sam ovde neku skalameriju da mogu da se pizze peku 3 od jednom, ali moj šporet nema to infra pečenje (kako piše na sajtu - drugim rečima konvekcijska rerna).



Trcka, ja još ne stižem da pohvatam razlike, sva sam sluđena kada nešto kupujem .. šta to znači konvekcijska rerna?


Ovo u rerni KLIK

Cirkulacija vrućeg vazduha, može da se peče bez ulja bla bla bla - zgodna stvarčica. Meni najbitnija zbog pice user posted image jer bi mogla tri da ispečem u roku od 25 min. user posted image

EDIT: Imam i ja ta dva pleha, ali taj od pošreta mi ''prevelik'' kad pravim gibanicu. Kikiri je isto odlična stvar ali.. Krompir isto kad pečem, jedan okrugli mi mali, taj od šporeta veliki... Meni je teško udovoljiti. Znam šta hoću.

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 7.1.2014 16:52:11 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Šporet
9.3.2014 10:11:28   
Trcosava
Ko beše rekao da ima konvekcijsku rernu? Torbica?

ko god da je, molim je da mi kaže koji je šporet u pitanju i da li stvarno mogu da se peku 3 pice odjednom (čini mi se da je rekla da može, ali još jednom da mi potvrdi), jer sam na nekom sajtu pročitala da kao u principu može, ali ne sve i da se to uglavnom odnosi na kolače (valjda one sitne).
Tako da molim za model šporeta, još ako je ugradna rerna bilo bi sjajno. Hvala unapred.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Šporet
26.3.2014 18:21:35   
Štetica
Zene interesuje me ima li koja iskustva sa Scholters rernom? Svidja mi se sto ima nekih 10-12 funkcija pecenja,deljenje temperature u gornjem i donjem delu rerne(tek mi to nije jasno), a i prilicno je skupa,pa me zanima dal stvarno vredi dati pare za to.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Šporet
6.4.2014 3:11:49   
dunja RR
Ovako, definitivno uzimam širi, pa opet pomagajte user posted image

Koji od ova tri:

KLIK kod njega su oni uranjajući dugmići, pa ne znam da li tu ima neke zezancije oko čišćenja?

KLIK

KLIK

Ili ako ima neki drugi ok iz Gprenja, a da je inox sa ravnom pločom KLIK

Trcka tebe najviše čekam user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Šporet
6.4.2014 7:40:13   
Trcosava
Ja glasam za onaj prvi - sa infracrvenim grejačem user posted image

Nađoh i ja šporet, tj set za sebe user posted image

KLIK

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Šporet
6.4.2014 21:37:00   
Ana RR
Moj je nešto između drugog i trećeg, samo je stari model, kupljen 2007. Mislim da smo ovaj drugi kupili kumovima za svadbu. Nećeš pogrešiti šta god odabrala, veruj mi. Moj radi perfektno i dalje.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Šporet
6.4.2014 21:57:17   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Ko beše rekao da ima konvekcijsku rernu? Torbica?

ko god da je, molim je da mi kaže koji je šporet u pitanju i da li stvarno mogu da se peku 3 pice odjednom (čini mi se da je rekla da može, ali još jednom da mi potvrdi), jer sam na nekom sajtu pročitala da kao u principu može, ali ne sve i da se to uglavnom odnosi na kolače (valjda one sitne).
Tako da molim za model šporeta, još ako je ugradna rerna bilo bi sjajno. Hvala unapred.

Ja tek sad vidim ovo!

Evo ga moj http://www.gorenje.rs/aparati_za_kuvanje/sporeti?c=272069
Ja sam prezadovoljna, i da, pece tri pleha pizze odjednom, provereno. E sad, ja inace vecinu toga pecem na dva nivoa, u dva pleha od rerne i to mi je spas. Npr, istovremeno pecem i kolac i glavno jelo, a peciva naravno uvek. Meni ovaj sporet zlata vredi, bukvalno.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Šporet
7.4.2014 8:09:27   
Trcosava
Bitno je da si videla user posted image

Sad imam potvrdu, a i već nađoh onaj set. Ako vidiš u narednih mesec i po - reci mi jel to ok, jer nećemo uzimati prostosrojeći šporet, nego set.

I svakako hvala na odgovoru user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Šporet
7.4.2014 10:56:08   
Torbica
Hehe, sad gledam iz Moje Ringeraje, pa mi je iskocila tema. user posted image
Super ti je izbor, rerna je sa ventilatorom. Ja licno ne volim klasicne ringle jer se lakse cisti ravna ploca, ali to je stvar izbora. U rerni je spas, kod mene je 80% jela iz rerne, pa onda ekspres lonci. (3 komada imam user posted image ) Mislim, sve sto moze da olaksa grabim! pitaj sta god, iskocice mi! Hehe, pozdrav!

Rerna jako lepo ispece i nikako mi nije jasno kako porumeni onaj pleh ispod drugog pleha, a porumeni, mislim, taj vruc vazduh je cudo!

< Poruku je uredio Torbica -- 7.4.2014 10:57:42 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Šporet
7.4.2014 11:07:01   
mamin mish

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Ja glasam za onaj prvi - sa infracrvenim grejačem user posted image

Nađoh i ja šporet, tj set za sebe user posted image

KLIK


Trco imam isti takav set i ja sam prezadovoljna.
Moja pece lepo dva pleha odjejdnom sam ukljucim ventilator da mesa vazduh i to je to.

Kada sam kupovala sebi rernu gledala sam bas to da moze da se pece u nivoima posto ja cesto nesto mesim pa mi je tako lakse da pecem.


_____________________________

16.09.2011 Tresla se gora, rodio se mamin mish

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Šporet
7.4.2014 18:33:14   
dunja RR
Devojke hvala!

Torbi, koliko vidim tvoj i ovaj prvi koji sam stavila su slični vro, samo je tvoj kombinovani. Jedino me nerviraju ta uranjajuća dugmad, rj. negde mi u glavi da je neko pisao da se skuplja prljavština u njima a ne može joj se prići. Kod tebe nisu uranjajući?

Neko iskustva sa tim sa tim dugmićima?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Šporet
7.4.2014 18:55:01   
Torbica
Dunjice, jeste kombinovani sa ravnom plocom, meni je odlican jer volim na vatri da kuvam. Dugmad su najnormalnija, neuranjajuca. Dve godine ga imam i za sada nemam primedbe!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Šporet
7.4.2014 22:14:59   
Didy
Ja nemam šporet, već posebno ploču, a posebno rernu ugradnu. Moja ploča je OVA, isto kombinovana staklokeramička i ja sam prezadovoljna. Ne održavam je ničim posebno, samo prebrišem sunđerom i truleksom i ona se sija, ali mislim da je to jer uglavnom kuvam na plinu, navikla sam. I odlično je što su dugmići gore i uopšte ne razmišljam da li deca mogu da ih diraju.
A rerna nam je OVA. Mislim da nije predviđena da se peku dva pleha odjednom, ali mm redovno peče dva pleha pice s uključenim ventilatorom i bude odlična. user posted image Ostalo ništa nisam probala, ali ja baš i nisam neka domaćica, retko kad nešto mesim, tako da meni ona savršeno zadovoljava sve potrebe.
I da, moram da napomenem da je rerna podignuta da deca ne mogu da je diraju mnogo zgodnija za korišćenje i čišćenje, a o tome da sam skroz opuštena kad nešto pečem jer znam da deca ne mogu da diraju da ne govorim.

< Poruku je uredio Didy -- 7.4.2014 22:17:11 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Šporet
12.4.2014 12:43:52   
Štetica
Dunja uranjajuca dugmad su laksa za odrzavanje(ciscenje)nego obicna. Kad ukljucis nesto da kuvas dugmad uronis,i u slucaju da ti to nesto iskipi brises ravnu povrsinu nemoras da zavlacis krpu izmedju dugmadi da bi pokupila vodu. Sam sporet se lakse cisti nego onaj sa klasicnim dugmadima jer opet imas ravnu povrsinu.A ciscenje onog dela oko dugmadi je jednostavno,stapic za usi natopis sa nekim sredstvom i obrises prljavstinu.
Savet za ciscenje inoksa je: 3:1 alkoholnog sirceta i vode. U fajtalicu(ja koristim onu od tecnosti za prozore),poprskam sporet i obrisem. Neznam zasto ali posle sirceta se mnogo manje poznaju tragovi od prstiju i ako nesto kapne.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Šporet
12.4.2014 13:54:17   
Trcosava
Torbice, tu gde sam gledala nije bila opcija ravne ploče u kombinaciji sa plinom, ima posebno, a cena kao ovaj jedan set. Tako da, akaću se ja sa ringlama - nije mi problem.

Mamin mišu, hvala za info. Odluka je pala, još samo da krenemo renoviranje, pa ću postavljati slike pre i posle user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Šporet
12.4.2014 17:41:37   
Torbica
Naravno Trco, ja sam htela bas onakav, meni je to poluprofi, i stvarno radi jako dobro. Prezadovoljna sam. Imaces perfektnu rernu. Npr, kad stavim pomfrit, sirov, ne onaj polupeceni iz kese, na pek papir i bukvalno stavim 2-3 kasike maslinovog ulja za kuvanje, cetkicom rastrljam po krompiricima. Za 30 minuta su perfektni, dok mi je za isti takav efekat u obicnoj rerni trebalo izmedju 50-60 minuta... I sve tako, sasvim drugacije, brze, socnije bude. rerna je zakon. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Šporet
18.4.2014 18:19:54   
Trcosava
Guess wht?

Opet mi je crkla rerna. Ne znam šta je u pitanju. Prošli put je mm samo razmrdao kablove pozadi i radila je - 2x. Evo sad opet crče. Samo prestane da greje. A kako od renoviranja nema ništa, nema ništa ni od šporeta novog user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Šporet
18.4.2014 18:57:43   
dunja RR
Super, hvala Šteti na savetu!
IZVORNA PORUKA: Štetica

Dunja uranjajuca dugmad su laksa za odrzavanje(ciscenje)nego obicna. Kad ukljucis nesto da kuvas dugmad uronis,i u slucaju da ti to nesto iskipi brises ravnu povrsinu nemoras da zavlacis krpu izmedju dugmadi da bi pokupila vodu. Sam sporet se lakse cisti nego onaj sa klasicnim dugmadima jer opet imas ravnu povrsinu.A ciscenje onog dela oko dugmadi je jednostavno,stapic za usi natopis sa nekim sredstvom i obrises prljavstinu.
Savet za ciscenje inoksa je: 3:1 alkoholnog sirceta i vode. U fajtalicu(ja koristim onu od tecnosti za prozore),poprskam sporet i obrisem. Neznam zasto ali posle sirceta se mnogo manje poznaju tragovi od prstiju i ako nesto kapne.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Šporet
23.4.2014 23:26:55   
Štetica
klik
Treba mi savet,ako neko zna mi da objasni sta mu znaci ono "multifunkcionalna"?
Ova mi se svidja zbog velicine od tih 74l,videla sam je,tj. poredila sa nekom gorenje od 60l i ova mi bas deluje ogromna unutra.
A i cena joj je ok,gorenje sa tim opcijama bi bila oko 40000.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Click Here