|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi simptomi porođaja
2.1.2014 13:35:13   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: viking RR

Ja ponekad pomislim da neću prepoznati simptome, pošto sam inače u fazonu "ma nije mi ništa", o bilo čemu da se radi.


Vik nemoj da se brines, ovo ces definitivno prepoznatiuser posted image

U prvoj trudnoci mi je pukao vodenjak i to mi je bio prvi znak, a sada u 4 ujutru su me probudili blagi kao menstrualni bolovi i znala sam da je to-to.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Prvi simptomi porođaja
26.2.2014 17:07:19   
moje bebače
e zravo očekujem drugu bebu al dok. mi rece da da se spustila sredinom 8 mje i bila sam opet na pregledu al nisam ga pitala da li da sad ocekujem ranije porod sa prvim je sve bilo ok 2 dana samo ranije se porodila i to trudovi počeli u 2 poslije ponoci a porodila se u 9 ujutro.A sad svake minute očekujem a nista posebno krsta, ledja bole sveki dan radim "gniježđenje" a opet dani mi tako stelno prolaze živci mi igraju a nema mi lijeka osim da se porodim. Pa da li je ko imao sl situaciju i kad je doslo do poroda?

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Prvi simptomi porođaja
3.3.2014 8:38:31   
Fidelity
I ja ocekujem vrlo uskoro drugu bebu.
Zanima me da li stvarno mora da se pozuri u porodiliste..koliko brzo moze da bude?
Zaista ne zelim da poranim u bolnicu. Moj dr. je rekao da cekam kad kontrakcije budu na 3 minuta ali ovde procitah da je za drugorotku to ipak kasno..
I jos nesto- prvi put su mi u bolnici prokinuli vodenjak ali ako bi mi sad pukao..da li i drugorotke cekaju pola sata pa krecu u bolnicu?

(odgovor članu moje bebače)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Prvi simptomi porođaja
3.3.2014 11:28:26   
Meisje
Ako ti je blizu bolnica nema sta da brines(jedino ako ima nekih specificnosti,kao sto je epidural i sl.) Vazno da nigde ne putujes ili na neki drugi nacin budes specena da brzo reagujes. Moja babica nije ocekivala da cu se poroditi ni kad mi je ispao sluzni cep ni posle par sati redovnih kontrakcija,a nisam ni ja,sve mi naglo bilo.. Rekla mi za sledeci put da moram brzo da reagujem(sad je bilo 5h)

(odgovor članu Fidelity)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Prvi simptomi porođaja
3.3.2014 13:55:06   
Fidelity
Blizu je..Nisam zakazala epidural.
Pa valjda to znaci da ne moram bas odmah cim ukapiram da su prave kontrakcije pocele.
Relativno brzo mi se otvarao grlic i kao prvorotki..pa se zato tripujem..
Meisje..hvala na odgovoruuser posted image

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.9.2015 18:53:27   
jess021
Citav dan bolovi kao menstrualni u krstima i donjem delu stomaka, razlicitog intenziteta i dijareja ceo dan.
Mislim da nemam kontrakcije ili ih ne prepoznajem.


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Fidelity)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.9.2015 19:06:27   
Maraj
Jao jess...a ono kao da se siri bol u nogu...cini mi se da su zene i to pisale....
e i js primetih BH kontrakcije tek pre 2/3 dana. Nisam bila sigurna da je to to...jednostavno stomak mi u tom trenutku imao oblik kocke , nije bio okrugao i bas sam napipala napetost u stomaku....

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.9.2015 19:29:21   
isidora88
Jess stize Lenka uskorouser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.9.2015 19:39:27   
choopa choops
jess meni su drugi put bili ti lagani bolovi u leđima dan, dva prije porođaja.user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.9.2015 19:40:22   
MAMAMAJ
Jess,ja kontrakcije nisam osećala dok me nisu stavili na indukciju. Prvi put noću pukao vodenjak, stigla oko 5 u porodilište, 3,5prsta otvorena, drugi put popodne pukao, kroz sat i po stigla u porodilište 6,5 prsta otvorena. Prvi put čep cureo s vodenjakom par sati, drugi put par dana pre porođaja iscureo.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.9.2015 19:59:44   
wivern
Jess to bi trebalo da je to, najvise zbog dijareje user posted image
Ja sam imala te bolove u krstima petnestak dana ranije ali se nista osim toga nije desavalo. Za kontrakcije ne brigaj, ni ja ih nisam skontala.
Meni su odmah krenule na 4 minuta, i ja sve mislim to nije to. Na kraju me u ponoc UM ubedi da idem u bolnicu user posted image
Ja budala mislila sam da kontrakcije moraju da krenu postepeno, pa da se smanjuje razmak. Kod mene bese sipak, odmah u glavu na 4 min user posted image

Superiska bice to sve sjajno i brzo.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.9.2015 20:04:45   
janabons
Jess, meni je krenulo sa bolovima u krstima, kao menstrualnim, al su ubrzo usledile i kontrakcije, tako da...dok nema nekog konkretnog znaka-kontrakcije,vodenjak, cep... opusteno,mozda sutra prestaneuser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.9.2015 20:29:46   
jess021
Ma ne zurim ja nigdeuser posted image
Wiv, pa i ja kontam da ce krenuti prvo na 20min, pa na 15....znaci ne mora.
Maraj, ja nisam primetila nikakvu kontrakciju ni pravu ni laznu. Kontam negde kako bi trebalo da izgleda, ali je nisam prepoznala do sad.
Trenutno stanje je da me krsta bole i dalje, beba nije nesto aktivna, promeskolji se s vremena na vreme.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.9.2015 20:33:41   
wivern
E Jess mene je malisa uzasno rastezao tih poslednjih dana, i ja kontrakcije nisam skontal jer sam mislila da se to on rasteze i namesta. Prepoznala sam ih samo po stomaku. Kad legnes na ledja i stomak ti se stegne i usilji na gore to je kontrakcija 100% user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.9.2015 20:36:43   
veselicaa
Jess vidim da imas jos do termina,mozda su i lazne ali prati ti svakako.Meni se tako sa prvim detetom javili ti bolovi,ja se spremila i da podjem u bolnicu pa odjednom sve prestalo.Posle toga beba mi se bas umirila da sam otisla i kod dr na uz,ali opet nista.Ali ja sam oba puta bila trudna po 42 nedelje,tako da ne gledaj ti meneuser posted image Tek kada bolovi budu u nekom jasno odredjenom vremenskom razmaku to je to.A i ne brini kada pocne porodjaj jedino mesto gde ces zeleti da budes je bolnicauser posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.9.2015 20:40:16   
jess021
Wiv, to su kontrakcije?!
Meni kad se tako zategne stomak, mislim da gospodjica namesta guzu.
Ooo, pa imam ja kontrakcije vec par dana, ali kratko traju.
Sve u svemu, skontala sam da nemam pojma.
Bolje da krenem u porodiliste, mozda sam i otvorenauser posted image
Ionako imam visok prag bola.
Veselice, imam jos 17 dana, dokle cemo dogurati nemsm pojma.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.9.2015 20:42:56   
veselicaa
Jes kada si bila na pregledu kod dr?Mislim pre koliko dana?

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.9.2015 20:47:01   
lesica
Jess draga, skoncentrisi se i proprati malo. Ako ima tokom bola malo pauze tj. Smanjenja intenziteta onda je to to. Tj. Onda samo proprati koliko traje to popustanje i na koliko vremenski se pojacava bol, i koliko traje.

Al ga objasnih...

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.9.2015 20:48:18   
mila83
Jess,ja mislim da ce to biti uskoro ! Slazem se sa Wiv,i zbog dijareje,to je jedan od znakova da se porodjaj blizi. To su pripremne kontrakcije sto imas,bol u donjem delu ledja koji opisujes je jedan od prvih simptoma da se porodjaj blizi. Slicno iskustvo imam sva tri puta,krenuli tako mali bolovi,slicni menstrualnim.Samo prvi put mi je pukao vodenjak,a ostala dva nista dok nisam dosla u bolnicu . Bice to sve super,raduj se draga,blizi se trenutak kada ces videti svoju bebu user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.9.2015 20:48:23   
jess021
Bila sam 10.09. nisam bila otvorena, na ctg-u u cetvrtak nije bilo kontrakcija.
Sutra treba da idem opet na ctg.
Les, probala sam da skontam ima li intervala, ali cini mi se da me krsta konstantno bole.


< Poruku je uredio jess021 -- 20.9.2015 20:50:09 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.9.2015 20:53:41   
choopa choops
Super što ti je sutra ctg, reći će ti oni kakvo je stanje ;-) Ja kad sam sa M te imala išla sam na CTG i bile su porođajne do 100, dr se čudio kako me ne bole. Meni su taj put pokrenuli porođaj indukcijom (iz određenih razloga), ali da je sve bilo u redu, pustili bi me da čekam da samo krene skroz user posted image

Držim fige da izgurate bar još jednu sedmicu, a ako i ne, sve je već spremno tako da nema brige user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.9.2015 20:56:24   
mila83
Ja na dan porodjaja sa sinom ujutro na ctg nisam imala kontrakcije,niti ikakve bolove,ni najmanje,jedino sto sam bila otvorena 3 cm.Dr mi rekao da sacekam vikend(taj dan bio petak) i ako se nista ne desi,da dodjem ponovo na kontrolu,sa 4cm salju u porodiliste,imala ti bolove ili ne.Ali sat vremena posle pregleda sam dobila upravo takve blage bolove kao sto opisujes,prvo mi se cinilo da ne prestaju,onda su krenuli maaalo jaci u nepravilnim razmacima i za par sati bilo je gotovo,ali je to meni bila druga trudnoca i brzo je islo.
Sutra ides na ctg pa ce stvar biti jasnija malo sta se desava.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.9.2015 20:56:34   
jess021
Choopo, i meni je trip da ih imam, a da ih ne osetim.
Nije mi frka uopste, sve i da bude nocas ili sutra to ce biti 37+5, to je sasvim u redu.
To ja kazem kao iskusnauser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.9.2015 21:01:34   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: jess021

Choopo, i meni je trip da ih imam, a da ih ne osetim.
Nije mi frka uopste, sve i da bude nocas ili sutra to ce biti 37+5, to je sasvim u redu.
To ja kazem kao iskusnauser posted image


Ma dobro kd budu one prave, osjetićeš ih i te kako user posted image Još bolje da te ne osjetiš, čuvaš snagu.

A iskusna ili ne, bitno je da si ti dobro informisana i da si spremna teorijski user posted image bolje ćeš se snać u praksi user posted image Bar sam tako i ja prvi put, štreberski sve fino naučila i onda primjenila uz pomoć babice i doktorice.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Prvi simptomi porođaja
20.9.2015 21:02:18   
veselicaa
Ako su ti bolovi u ledjima konstantni mozda i nije to pocetak.mene su sa S ledja uzasno bolela nonstop.Uostalom videces sutra na ctg.super da ides.

< Poruku je uredio veselica -- 20.9.2015 21:05:06 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako da se budući tata poveže sa bebom u s...
I budući očevi su uzbuđeni zbog dolaska bebe na svet, ali imaju manje prilika da zaista osete kako malo biće raste. Dok ...
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here