|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Hormoni,hormoni ..izludjuju me!!!
9.12.2009 21:33:29   
Tara
Joj uzas ,sva se najezim ,skoro sam gledala film prvorodjeno , ma uzasan je user posted image
Bas je o postporodjajnoj depresijiuser posted image
Jadna zena user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Hormoni,hormoni ..izludjuju me!!!
9.12.2009 21:45:26   
LillyT
IZVORNA PORUKA: eugenija

IZVORNA PORUKA: Diabla

Sta mislite postoji li PREPORODJAJNA DEPRESIJA? Ako ne postoji, ja mislim da sam prva koja ju je imala.


a ja?user posted image



Koja god da je prva, a koja druga, eto ja sam izgleda treca user posted image Nekada mi tako dete krivo za sve.....


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Hormoni,hormoni ..izludjuju me!!!
9.12.2009 21:49:16   
eugenija
Ma Diabla i ja smo isti dan rodile, pa i celu trudnoću maltene skupa nekako proživele ovde uporedo, pa iz tog razloga kažem "a ja"..

Retko ljudi pričaju o onim najbolnijim ili najneugodnijim emocijama, stekla sam nekada dojam da se ili stide pokazati slabost ili kriju da slabosti postoje. A ona i ja smo potpuno otvoreno govorile o svakoj i najmanjoj gluposti koja nas je tištila u trudnoći i sve strahove smo podelile ovde na rr bez cenzure.

Diabla, uz tebe je sve bilo lakše! Hvala ti!

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Hormoni,hormoni ..izludjuju me!!!
9.12.2009 21:55:38   
LillyT
IZVORNA PORUKA: eugenija

Ma Diabla i ja smo isti dan rodile, pa i celu trudnoću maltene skupa nekako proživele ovde uporedo, pa iz tog razloga kažem "a ja"..

Retko ljudi pričaju o onim najbolnijim ili najneugodnijim emocijama, stekla sam nekada dojam da se ili stide pokazati slabost ili kriju da slabosti postoje. A ona i ja smo potpuno otvoreno govorile o svakoj i najmanjoj gluposti koja nas je tištila u trudnoći i sve strahove smo podelile ovde na rr bez cenzure.

Diabla, uz tebe je sve bilo lakše! Hvala ti!


Pa gde napisa ovo na forumu punom trudnica koje cmizdre (idem sada ja malo da placem)  user posted image

Divno


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Hormoni,hormoni ..izludjuju me!!!
9.12.2009 21:57:26   
eugenija
Jbg LillyT, takav sam ja osećaj imala kada sam bila trudna..

Možda je do hormona bilo?user posted image

nemoj daga pakatiuser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Hormoni,hormoni ..izludjuju me!!!
9.12.2009 22:01:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tara

Joj uzas ,sva se najezim ,skoro sam gledala film prvorodjeno , ma uzasan je user posted image
Bas je o postporodjajnoj depresijiuser posted image
Jadna zena user posted image


Jao...ne pominji mi taj film....nije mi bilo dobro kad sam ga pogledala...uzas....user posted image

(odgovor članu Tara)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Hormoni,hormoni ..izludjuju me!!!
9.12.2009 22:07:25   
LillyT
Bas sada pricam momku kako mi je krivo kada mu sve tako saspem i kada svasta kazem za dete. Bas sam grozna i ocajna, ali jednostavno izlazi iz mene. Prvo, ja bas i nisam htela dete (desilo nam se) i sada kada mi tako "to nesto" udari u glavu (bolje receno jezik), odmah udaram po tome. Vodi to dete, bas me briga i slicno. Kada sam se iznervirala zbog  mame, htela sam da joj pripretim da nece nikada videti unuku. Na svi srecu, nije bila kod kuce pa me je proslo. A nemam pojma sto me je nasekirala (zena zivi u drugom gradu). Lepo ja kazem, trudna i luda.
Divno je sto sve ovo mogu da napisem i da me ne gledaju ljudi cudno; neko mi rece jednom, a sto si onda odlucila da zadrzis dete user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Hormoni,hormoni ..izludjuju me!!!
9.12.2009 22:07:52   
anajid
Ja sam po skrivecki gledala taj film,jer mi muz nije dao,stvarno je strasan a pogotovo kraj,uzas!Ja sam bila jako ljuta i nadrndana negde sve do petog meseca,a onda suze,suze,suze........a tako mi je i sad!Sve mi je tuzno,svakoga mi je zao,ajoj hormoni!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Hormoni,hormoni ..izludjuju me!!!
9.12.2009 22:10:12   
Dora
Evo i mene...
Hormoni me ubiše! Kad sam ostala trudna plakala sam stalno. Bilo mi je muka od svega, sa svima sam se svađala, ponekad mislila "šta mi je to trebalo" i napadala mm da me drži ko neku krmaču da mu rađam...Joj, jadan, nije znao šta da kaže a šta da ne kaže!
A tek stan u kom smo bili!!! Svako malo sam zvala mm i ridala kako ne mogu da živim u tom buđavom stanu, da je mali i da je nameštaj ofucan...Onda smo našli lep velik stan a ja sam svaki dan plakala kako mi je velik stan i da ja ne mogu da ga održavamuser posted image
Pre neko veče gladamo mi tv, ja slažem dečije čarape. Složim nekih 10-ak pari a još 15 čarapa mi ostalo bez para. Ja gledam čarape, mm gleda mene izbezumljen... stavljam glavu u šake i počinjem...kako nikad neću uspeti da se izborim sa čarapama, kako ovo i ono...on i dalje gleda, probao je da nešto kaže pa me još više razbesneo...("tu su negde čarape, naći ćeš ih" a ja počela da zovem po kući -čarapeee, javite se, evo me!!!I vrisnula- naći ću ih! A zašto ih TI ne bi našao!!! Ja kad sam se udala postala sam zadužena za čarape!!!)
I eto...

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Hormoni,hormoni ..izludjuju me!!!
9.12.2009 22:10:37   
Anoniman
Ja nisam za ovu temu....

Presretjna sam...i da mogu skakala bih do neba shto sam trudna...pa josh sa blizancima....  Pored toga shto sam upoznala mog dragog....ovo mi je najvetja sretja u zivotu user posted image

(odgovor članu anajid)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Hormoni,hormoni ..izludjuju me!!!
9.12.2009 22:12:50   
Dora
IZVORNA PORUKA: LillyT

Bas sada pricam momku kako mi je krivo kada mu sve tako saspem i kada svasta kazem za dete. Bas sam grozna i ocajna, ali jednostavno izlazi iz mene. Prvo, ja bas i nisam htela dete (desilo nam se) i sada kada mi tako "to nesto" udari u glavu (bolje receno jezik), odmah udaram po tome. Vodi to dete, bas me briga i slicno. Kada sam se iznervirala zbog  mame, htela sam da joj pripretim da nece nikada videti unuku. Na svi srecu, nije bila kod kuce pa me je proslo. A nemam pojma sto me je nasekirala (zena zivi u drugom gradu). Lepo ja kazem, trudna i luda.
Divno je sto sve ovo mogu da napisem i da me ne gledaju ljudi cudno; neko mi rece jednom, a sto si onda odlucila da zadrzis dete user posted image user posted image user posted image user posted image



Ovde je sreća što se žene uglavnom razumeju. Ja sam nešto poput tebe.Planem i nema te stvari koju ne kažem! MM i moja mama izvuku najdeblji kraj uvek. Posle mi bude jako krivo...ali jaaaako.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Hormoni,hormoni ..izludjuju me!!!
9.12.2009 22:16:39   
Dora
Najgora stvar u svem je što ja nekih 5-6 meseci posle porođaja ne mogu da se pokupim bude mi jako teško, kao neka depresija. To u stvari i jeste depresija ali uz teške napore mojih najbližih i mojih drugarica ja to nekako prevaziđem. Sad znam da me isto čeka ali takođe znam da sad imam vas ovde drage moje a sa vama je sve zaista mnogo lakše. Ne plašim se toliko svega toga a da vas nema u mom životu, sad bih bila van sebe od straha...user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Hormoni,hormoni ..izludjuju me!!!
9.12.2009 22:23:25   
LillyT
Dora, ti si iz ZR-a? (ili sam ja negde pogresila).
Ja sam takodje Zrenjaninka.
Ne mogu reci da sam nesto vezana za moje, mislim, ne kukam im zbog svake sitnice, ali mi nekako mama posebno ide na zivce sada. A sutra bas idem kod svojih, sada sam in se uzelela. Hehehee, ako se nameracim, ima da leti perje (mada ja sam uvek bila hirovita).


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Hormoni,hormoni ..izludjuju me!!!
9.12.2009 22:24:59   
anajid
IZVORNA PORUKA: Dora

Evo i mene...
Hormoni me ubiše! Kad sam ostala trudna plakala sam stalno. Bilo mi je muka od svega, sa svima sam se svađala, ponekad mislila "šta mi je to trebalo" i napadala mm da me drži ko neku krmaču da mu rađam...Joj, jadan, nije znao šta da kaže a šta da ne kaže!
A tek stan u kom smo bili!!! Svako malo sam zvala mm i ridala kako ne mogu da živim u tom buđavom stanu, da je mali i da je nameštaj ofucan...Onda smo našli lep velik stan a ja sam svaki dan plakala kako mi je velik stan i da ja ne mogu da ga održavamuser posted image
Pre neko veče gladamo mi tv, ja slažem dečije čarape. Složim nekih 10-ak pari a još 15 čarapa mi ostalo bez para. Ja gledam čarape, mm gleda mene izbezumljen... stavljam glavu u šake i počinjem...kako nikad neću uspeti da se izborim sa čarapama, kako ovo i ono...on i dalje gleda, probao je da nešto kaže pa me još više razbesneo...("tu su negde čarape, naći ćeš ih" a ja počela da zovem po kući -čarapeee, javite se, evo me!!!I vrisnula- naći ću ih! A zašto ih TI ne bi našao!!! Ja kad sam se udala postala sam zadužena za čarape!!!)
I eto...


Doro stvarno si legenda!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Hormoni,hormoni ..izludjuju me!!!
9.12.2009 22:28:07   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Dora

a ja počela da zovem po kući -čarapeee, javite se, evo me!!!



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

I jesu li odgovorile??? Evoo nas Dooorooo, u paru, kao uvek, a šta je sa tvojim parnjakom, što je odlepeo, pa trudna si, sve ti je dozvoljeno..user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Hormoni,hormoni ..izludjuju me!!!
9.12.2009 22:29:03   
Anoniman
Ajoooj zene user posted image user posted image user posted image user posted image
Bas jedva cekam da vidim sebe u tom periodu!

< Poruku je uredio pcelica Maja -- 9.12.2009 22:31:37 >

(odgovor članu anajid)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Hormoni,hormoni ..izludjuju me!!!
9.12.2009 22:30:20   
Jeca*
moj muz je jedva cekao da mene vise ne vidi u tom izdanju user posted image
kad se setim...pa stvarno sam bila nenormalna user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Hormoni,hormoni ..izludjuju me!!!
9.12.2009 22:33:03   
Dora
IZVORNA PORUKA: LillyT

Dora, ti si iz ZR-a? (ili sam ja negde pogresila).
Ja sam takodje Zrenjaninka.
Ne mogu reci da sam nesto vezana za moje, mislim, ne kukam im zbog svake sitnice, ali mi nekako mama posebno ide na zivce sada. A sutra bas idem kod svojih, sada sam in se uzelela. Hehehee, ako se nameracim, ima da leti perje (mada ja sam uvek bila hirovita).


Jesam, Zrenjaninka rođena!user posted image A jesi li i ti ovan u horoskopu? Sve što si napisala ko da sam ja pisalauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Hormoni,hormoni ..izludjuju me!!!
9.12.2009 22:33:52   
Anoniman
Ako ikada budem trudna poslacu MM na ovu temu da iscita i da ne pomisli da sam luda nego da vidi da je to normalno!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Hormoni,hormoni ..izludjuju me!!!
9.12.2009 22:34:49   
Dora
Joj, ja sam grozna i kad nisam trudna... Hirovita, bezobrazna, jezičara...user posted image a što je najgore, sve mi je dozvoljenouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Hormoni,hormoni ..izludjuju me!!!
9.12.2009 23:45:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: eugenija

IZVORNA PORUKA: Diabla

Sta mislite postoji li PREPORODJAJNA DEPRESIJA? Ako ne postoji, ja mislim da sam prva koja ju je imala.


a ja?user posted image



Koja god da je prva, a koja druga, eto ja sam izgleda treca user posted image Nekada mi tako dete krivo za sve.....



joj, lillyt, ovo vec drugi put citam kod tebe...Nije da ne razumem...ali mi nekako zao kad procitam...

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Hormoni,hormoni ..izludjuju me!!!
9.12.2009 23:48:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

Bas sada pricam momku kako mi je krivo kada mu sve tako saspem i kada svasta kazem za dete. Bas sam grozna i ocajna, ali jednostavno izlazi iz mene. Prvo, ja bas i nisam htela dete (desilo nam se) i sada kada mi tako "to nesto" udari u glavu (bolje receno jezik), odmah udaram po tome. Vodi to dete, bas me briga i slicno. Kada sam se iznervirala zbog  mame, htela sam da joj pripretim da nece nikada videti unuku. Na svi srecu, nije bila kod kuce pa me je proslo. A nemam pojma sto me je nasekirala (zena zivi u drugom gradu). Lepo ja kazem, trudna i luda.
Divno je sto sve ovo mogu da napisem i da me ne gledaju ljudi cudno; neko mi rece jednom, a sto si onda odlucila da zadrzis dete user posted image user posted image user posted image user posted image



Lillyt, gledaj da imas strpljenja prema mami...Ja sam bila katastrofa prema mojoj i bilo mi je zao posle...kajala sam se sto sam kreten.
Progutaj, nemojte se svadjati.
ne znam koji su razlozi ali ipak..
A ovo za bebu...mozda je dosla nezeljeno i nenajavljeno ali...raduj se! Videces da je i to imalo svoj razlog. A onda pogledaj sve ove zene koje pokusavaju...
Nece ti beba upropastiti sve...i uostalom koje sve? Putovanja? ma daj...

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Hormoni,hormoni ..izludjuju me!!!
10.12.2009 0:09:51   
viking
LillyT, u pravu je OTI, ništa ne propuštaš u životi zbog deteta u poređenju sa tim što dobijaš. Tako sam i ja razmišljala, te prvo da odem u Finsku, pa u Norvešku, pa da kupim stan, pa da kupim kola, pa druga kola, pa da promenim posao, pa ovo, pa ono... I evo me danas sa 33 godine, bez dece. Bez veze, glupo...

A što se tiče mame, čitala sam neki intervju sa Džulijom Roberts (ne znam šta mi bi, ali eto, čitala sam) gde ona kaže da od kada je dobila decu zove svoju mamu telefonom svaki božji dan. Objašnjenje: tek kada je postala mama shvatila je koja je koja je to vrsta ljubavi i strepnje koju majka ima za svoju decu. Od tada svoju majku mnogo više poštuje i razume, i ne može da zamisli kako bi se osećala da se njena deca koju toliko voli bahato ponašaju prema njoj....
Mislite o tome user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Hormoni,hormoni ..izludjuju me!!!
10.12.2009 0:19:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: viking

A što se tiče mame, čitala sam neki intervju sa Džulijom Roberts (ne znam šta mi bi, ali eto, čitala sam) gde ona kaže da od kada je dobila decu zove svoju mamu telefonom svaki božji dan. Objašnjenje: tek kada je postala mama shvatila je koja je koja je to vrsta ljubavi i strepnje koju majka ima za svoju decu. Od tada svoju majku mnogo više poštuje i razume, i ne može da zamisli kako bi se osećala da se njena deca koju toliko voli bahato ponašaju prema njoj....
Mislite o tome user posted image

O ovome sam razmisljala pre neki dan! Ja i moja mama nikako ne mozemo zajedno al mozda se promeni sve!

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Hormoni,hormoni ..izludjuju me!!!
10.12.2009 7:37:08   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Dora

Jesam, Zrenjaninka rođena!user posted image A jesi li i ti ovan u horoskopu? Sve što si napisala ko da sam ja pisalauser posted image user posted image user posted image



Ja sam blizanac

IZVORNA PORUKA: OTI

Lillyt, gledaj da imas strpljenja prema mami...Ja sam bila katastrofa prema mojoj i bilo mi je zao posle...kajala sam se sto sam kreten.
Progutaj, nemojte se svadjati.
ne znam koji su razlozi ali ipak..
A ovo za bebu...mozda je dosla nezeljeno i nenajavljeno ali...raduj se! Videces da je i to imalo svoj razlog. A onda pogledaj sve ove zene koje pokusavaju...
Nece ti beba upropastiti sve...i uostalom koje sve? Putovanja? ma daj...



Mozda se nisam dobro izjasnila, ne svadjam se ja sa njom (nemam kada) jer nismo zajedno. Ovo sam navela kao primer od pre nekog dana kada sam se smorila zbog neceg sasvim desetog (sto nema veze sa njom).
Cela tema je vezana za nase hormone i sta radimo sada. Ja nikako nisam rekla da je to moje misljenje, nego da mi dodje. A da nekada siznem zbog svega, siznem, jednostavno sam uvek bila hirovita

IZVORNA PORUKA: Viking

Tako sam i ja razmišljala, te prvo da odem u Finsku, pa u Norvešku, pa da kupim stan, pa da kupim kola, pa druga kola, pa da promenim posao, pa ovo, pa ono... I evo me danas sa 33 godine, bez dece. Bez veze, glupo...



Svi smo mi drugaciji i veruj mi da mi pre par meseci dete nije bilo ni na kraj pameti. Na svu srecu pa sam vecinu tih stavri obavila ranije i uvek sam bila neorjentisana ka stvaranju porodice. Sada kada moram da cinim ustupke zbog deteta, znam (ponekada) da se smorim. Ali, vec sam rekla, hormoni (ili se pravdam njima). Ja uvek idem iskreno, samo me ljudi pogresno shvate user posted image



_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here