|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
28.11.2014 15:59:11   
World
Nisam pravila, ali ako moze sa vodom, zasto ne bi moglo i sa biljnim mlijekom.. nekim neutralnijim, ja sam samo pravila kokosovo, pa malo se osjeti na kokos, mozda bi bademovo bilo bolje...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
8.12.2014 19:23:02   
mama krava
Ja mozda nisam pratila "na casu", pa cu da pitam mamasite...

Jeste li videli ovo Patelina?

Mena mleka, ni u tragovima, samo jaja!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.12.2014 8:39:19   
Peace*
Interesting! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.12.2014 9:00:21   
mama krava
Ja kupila, ali nikako da mu dam. Zajebava danima od kako je bolestan! Skabo jede:(

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.12.2014 9:05:06   
Peace*
Milkice, kakav je to rečnik! user posted image user posted image

Ja sam Marku u subotu ujutru dala jaje na oko. Popodne je tako prdnuo da smo morali da luftiramo user posted image , posle toga je kakio kašasto. Pomislila sam da mu stomačić još ne vari dobro jaje, da treba vremena da navikne.
Juče je kakio ... tj, nije stigao do wc, kašasta stolica uletela u gaće.
Dajem mu BioGaia kapi...

dal je popasao neki virus, dal je od slinaca, ili je jaje napravilo haos... videćemo.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.12.2014 9:15:57   
milicicak
Milkice, jel ima soje u toj pasteti?

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.12.2014 10:32:00   
mama krava
Ja se izvinjavam, mLoooogo se izvinjavam na recniku! user posted image

A i izvinjavam se i na dezinformaciji... Elam, pisala sam napamet, pa sam pobrkala sastav.

Znaci - proizvod ne sadrzi GMO (kao user posted image ), a moze sadrzati proteine mleka. I da, sadrzi soju i celer(navedeno kao aroma), ali ovaj moj je izgleda podnosi, tj isti slucaj kao sa Pisuser posted image - u manastirskom hlebu ima sojinog brasna, a mi ga bas cesto jedemo, pa i ovaj nas alergicar i nije mu nista.user posted image

Osim toga od cudnih stvari ima neki karagenan, ali sam guglala i to je nesto od crvenih algi za zelatiranje... Ima, jaja u prahu, krompirov srob, luk, senf, psenicni skrob...i 67% brokolija u ovom od brokolija.

A ovaj od paprike (kao) je u stvari pire od krompira i sargarepe i 16% paprike!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.12.2014 10:39:03   
milicicak
Hvala, Milkice :)
Cisto kao info u Vieko pastetama nema soje ni mleka :) mozes da ih nadjes u zdravim hranama i Merkatoru. Ima ih od brokolija, pecuraka, sargarepe...

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.12.2014 10:46:35   
mama krava
Da, da...secam se da ste pisale, ali ja nikako da nabasm na njih, pa sam se iznendila kad sam ove nasla. Tih Vieko nesto nema po ovim zdravim hranama u mojoj okolini, sto mi je bas cudno jer ima par bas fancyyyy, a Merkator mi je preko sveta! Ne volim NBG, ali N I K A K O!!!user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.12.2014 10:59:10   
milicicak
Milkice, nasmeja me :) obozavam taj kraj oko Merkatora :)
Ja sam ih kupovala u Beogradjanki, dok je tamo bio Merkator, sad je Idea pa ne znam da li ih ima, pogledacu u toku nedelje kad se budem vracala sa posla pa javljam :)

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.12.2014 11:12:33   
mama krava
E, ajde ne bilo ti zapovedjeno (sto bi rekao moj bivsi sef)!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.12.2014 12:16:38   
little_one
A zasto ne napravite svoju pastetu umjesto te sa aditivima i cudima? Kad kuvate pilecu supu od bataka zacas uzmete malo mesa i jos dodate malo pilece dzigerice, zacina po zelji i eto vam dorucak za citavu porodicu, zdrav i ukusan. Mislim svako svoje, al ono sto mozemo zamijeniti necim domacim mislim da je bolje za njihove osjetljive stomacice.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.12.2014 12:54:03   
mama krava
LO, shvatam poentu, ali ovaj mali sada vec hoce sve sto jede i sestra muuser posted image . Ja realno, ne znam da li jednom mesecno dam njoj pastetu,i to samo jer je ona vidi na polici u prodavnici i trazi da joj kupimo, a na kraju joj se i ne svidi.

Kada kod kuce pravim pastetu to ne moze da dugo traje, a ovo zelim da imam kao brzinsku opciju za ponekaduser posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.12.2014 13:43:54   
mama krava
E, da setila sam se da sam u Tempu i Maxiju videla jos nesto interesantno...

Jel neko probao ovo margarin ?

Jedino sto me buni je da pise u sastavu neki regulator mlecne kiseline ili tako nesto...joj bem ti mozak kad nije za k!

Ajde ako neka iskusnija mama vidi ovaj proizvod da obrati pažnu i da svoje misljenje, a ja cu da sklepam neki mail ovijeh dana da ih priupitam o bezbednosti, jer nista ne stižeeeemmm!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.12.2014 13:53:12   
Peace*
Domaća pašteta, bez konzervansa, u frižideru može stajati 2-3 dana. Zato sam ja kad napravim zamrzavala u malim porcijama, dovoljnim za 2 dana.

Ovo je baš margarin Milkice? Ja uvozim margarin iz Mađarske.

http://www.venusz.hu/hu/termek/venusz-light-margarinok/27

Samo jako treba paziti pri kupovini, pakovanja njihovih mlečnih i nemlečnih margarina su gotovo identična. Okrenete kutiju naopako, i piše nešto laktoz: 0g.... , ima ceo boldovan red, a počinje ovim rečima, gde piše da mogu da ga jedu alergični na mleko, i nalazi se na pozitivnoj listi za alergične na pkm u Mađarskoj.
Takođe, imaju i margarin za kuvanje: http://www.venusz.hu/hu/termek/venusz-sutomargarin/10, mislim da on sadrži soju.

Upravo mi je nastavnica mađarskog donela dva margarina (ja uzimam narandžasti, onaj multivitamin) i dve ove kocke od 250gr, za 1000 Ft (kurs je oko 308), dakle oko 3,2eur.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.12.2014 14:02:32   
Peace*
Ovo je recimo lista bezbednih proizvoda za alergične na proeine kravljeg mleka: KLIK

A ovde se biraju kategorije: KLIK

Tejfeherje - PKM
Tejcukor - mlečni šećer
Tojas - jaje
Gluten
Szoja - soja
Foldimogyoro - Nisam sigurna, ali to je neki kikiriki, ili tako nešto
Dalje ne znam user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.12.2014 14:10:42   
mama krava
Pa, kuj će da mi donese iz Madjarske?

Meni je i ovo ok, tj mislim da je bolje opcija nego obični margarin, jer kao ima maslinovo uljeuser posted image . Sad sam im napisala mail, pa ću da vam javim!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.12.2014 14:13:23   
Peace*
Kod nas donose na pijace. Odeš, odneseš sliku, i donesu ti. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.12.2014 14:14:29   
mama krava

IZVORNA PORUKA: Peace*

Ja uvozim margarin iz Mađarske.





Pa jas tek ovo videla, a ovamo čupam kosu kako da dodjem do njega user posted image user posted image user posted image user posted image . Jel može neki popust za drugare sa RR??? A gde ih prodaje tvoja firma??? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.12.2014 14:16:05   
Peace*
Ma ne s*ri. Ja uvozim za svoje potrebe. user posted image Kad odem, onda navučem za neko duže vreme. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.12.2014 14:19:17   
mama krava
A zezam se malo, smorilo me vreme! A realno, nije losa ideja za biznis, vidis da ima pacijenata!user posted image

P.S: crna ženo, da se malo primirmo, zaključaće nam temuuser posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.12.2014 14:20:15   
Peace*
Što bi je zaključali, vidi koliko info smo ispisale. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.12.2014 14:25:38   
milicicak
Lo, potpuno se slazem da je domaca pasteta najbolja opcija ali kad nemas vremena kupovna varijanta moze da bude spas... Naravno, ne svaki dan ali je ponekad sasvim ok. Bar meni :)
Milkice, ako pise: regulator kiselosti mlecna kiselina, i to je po meni sasvim bezbedan proizvod za nasu alergicnu decu :)

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.12.2014 14:52:06   
mama krava
E, to milicicak, volim da znam cime raspolazem!

A ovo, drugo, mislim da je bas tako pisalao. Kako god, ja im poslal mail, pa javljam odgovor kad stigne!

Iiiii, mLooogo sam sada srecna jer je debeli pojeo ceo rucak posle jedno nedelju dana!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.12.2014 15:26:40   
World
Osim toga od cudnih stvari ima neki karagenan, ali sam guglala i to je nesto od crvenih algi za zelatiranje.


karagenan ili aditiv e 470 se koristi za zgusnjavanje, ima ga svuda i nije nimalo bezazlen.. u EU je zabranjen, kod nas jos nije (a vjerovatno ni nece kakvi smo).. dugotrajna upotreba izaziva probavne smetnje a u najgorem slucaju i rak debelog crijeva, zabranjen je u proizvodima za djecu..


_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here