|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
18.1.2015 19:43:55   
mama krava
A jaffa? user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
18.1.2015 19:46:09   
milicicak
Moram da usavrsim recept pa pisem user posted image
ukusan je al nije izgledan, nesto sam sa kolicinama promasila pa se malo raspada user posted image

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
24.1.2015 13:17:12   
Rosita
Prvo sam milkicu sokirala sa poparom, sad evo i ovo- ja nemam pojma da napravim ustipke i mekike! I bas mi je zao zbog toga. Probala dve, tri varijante, izmedju ostalog i Tsshine mekike by Torbica, dzaba, ne valjaju mi. Mislim da je fora sto nisam nikad videla kako treba da izgleda testo. Dzaba recept. Ako pise- toliko i toliko i zamesiti malo mekse testo, ja ne znam tacno sta je to, nemam iskustva. Onda, nisam vesta ni kod przenja u dubokom ulju uopste. user posted image . E, danas u recept dana http://www.ringeraja.rs/c-kuhinja/recepti/ustipci_1866.html, moracu se usuditi jos jednom... D mi pominje mekike iz vrtica... koje on ne jede... ja mu tada saljem kiflicu ili nesto slicno.

Evo naleteh na ovo , deluje interesantno http://kuhinja-i-ideje.blogspot.com/2014/01/slatke-rolnice-od-przenica.html

< Poruku je uredio Rosita -- 24.1.2015 13:24:16 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
24.1.2015 13:23:57   
mama krava
Ja isto nisam vicna tome i isto me nervira kad mi kazu u receptu dodas "malo" brasna ili "koliko treba da testo bude....'!user posted image

Ja sam pravila neke sa testom od krompira i budu bas fine, ali to sam nesto improvizovala zimus, pa ne mogu ti tacno reci recept.

Mama ce mi doci sutra, jer D i dalje nabija T do 39.5user posted image , a ja da ne uzimam bas odma' bolovanje, pa cu sa njom to mesiti, jer ih moja mama pravi SUPERuser posted image ! I onda cu okaciti, ali sa tacnim merama! Teracu je da merimo vagicom!

I moj D voli to da jede! Mi ih kupijemo u pekari!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
24.1.2015 13:26:46   
Rosita
Ozbiljno milkice? Imaju posne user posted image . E vidi sto sam editovala ovaqj gore receptic, ovo bi se svidelo tvom klincu user posted image Ajd da sto pre ozdravite! I recept cekamo :)

< Poruku je uredio Rosita -- 24.1.2015 13:28:19 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
24.1.2015 13:28:43   
mama krava
Roso, nama kazu da su posne i ovom nije nista od njih! user posted image

Inace, to je bas neka old school pekara ovde kod nas na Dorcolu i imaju tako svasta interesantno, kao sto bi moja baba spremala!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
24.1.2015 15:37:55   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Rosita

Prvo sam milkicu sokirala sa poparom, sad evo i ovo- ja nemam pojma da napravim ustipke i mekike! I bas mi je zao zbog toga. Probala dve, tri varijante, izmedju ostalog i Tsshine mekike by Torbica, dzaba, ne valjaju mi. Mislim da je fora sto nisam nikad videla kako treba da izgleda testo. Dzaba recept. Ako pise- toliko i toliko i zamesiti malo mekse testo, ja ne znam tacno sta je to, nemam iskustva. Onda, nisam vesta ni kod przenja u dubokom ulju uopste. user posted image . E, danas u recept dana http://www.ringeraja.rs/c-kuhinja/recepti/ustipci_1866.html, moracu se usuditi jos jednom... D mi pominje mekike iz vrtica... koje on ne jede... ja mu tada saljem kiflicu ili nesto slicno.

Evo naleteh na ovo , deluje interesantno http://kuhinja-i-ideje.blogspot.com/2014/01/slatke-rolnice-od-przenica.html

Rosi, kod dizanih testa nije fora u kolicini sastojaka nego u mesenju. Moja mama kaze, mesi dok ti se dooope ne oznoji user posted image
Elem, smuckas to sto pise, pa u ciniji prvo umutis kasikom da se spoji pa malo izgnjecis. Onda prospes na pobrasnjavljenu podlogu i jedno 8 min mesis.... I nema da omane...
A kod przenja imas dve opcije: kupis fritezu ili zagrejes ulje na 5ici pa onda kad vidis da ti se to sto przis brze przi smanjis vatru. Fora je da ulje ne sme da bude mnogo vruce. Mada je friteza zakon :)

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
25.1.2015 19:47:56   
Rosita
Hvala na savetima :). Mozda mi nekad podje za rukom, fritezu nemam za sad :( , inace meni su ove neobicne przenice suuper lepe i brze, klinac nema apetit pa nije vecerao :/

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
25.1.2015 20:10:16   
milicicak
Drage moje, ja poceh da dodajem susam u jela... Juce sam dodala u rizoto, danas stavila u fil za pitu sa mesom... Ne oseca se puno a super je izvor Ca :)

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
25.1.2015 20:15:22   
mama krava
Uf, ja susam oduvek trpam svuda i obozavam ga! Ima ona super salata sa feta siromuser posted image i pecenim susamom i malo ljuta papricica...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
26.1.2015 18:12:37   
milicicak
Za sve mame iz Beograda, kopirano is druge teme
IZVORNA PORUKA: milicicak

U prodavnici zdrave hrane Biospajz na Kalenic pijaci nepeceni lesnik 1390 din/kg...


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
28.1.2015 14:38:24   
Rosita
Milikice, jesi ti negde pisala da ti deca jedu speltu? Koju kupujes, kako je spremas?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
28.1.2015 14:46:00   
mama krava
Pa, da...Ja je spremim kao što bih žito spremala... ono, skuvam u ekspres loncu, pa malo izblendam u secku, pa dodam orahe, lešnike, šećer, ali ne puno, jer je spelta baš slatkasta... dodam muskatni orah... I jedu deca, baš vole, ako poslasticu!

I dodatni info - mleko od spelte ne koristiti za slana peciva I sl.. Za palačinke je super, a verovatno I za ostale poslasticeuser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
28.1.2015 21:47:10   
milicicak
Milkice, nama je mama tako pravila zito kad smo bili mali, bas cu da probam speltu...
Danas napravih slane stapice, pravi Ca boost :)
250ml belog vina, 250ml ulja, 1 prasak za pecivo, 2 kasicice soli, 700g brasna (moze i malo vise). Umesiti testo i razviti na oko 0,5mm. Obilno posuti makom pa jos malo rastanjiti da se mak lepo utapka u testo. Okrenuti testo tako da strana sa makom bude okrenuta ka podlozi pa premazati zumancetom i obilno posuti susamom. Iseci na tanje trakice duzine oko 10 cm, pa malo uviti da izgleda kao spirala. Peci na 180 dok ne porumeni...
Odlicni su :)

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
28.1.2015 21:59:53   
Rosita
Super zvuce! Probacemo!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
31.1.2015 12:00:15   
Rosita
http://www.ringeraja.rs/forum/fb.asp?m=1565591

da vidim moze li ovako, to je onaj sjajan kolac by didy.


IZVORNA PORUKA: Didy

Umutiti 3 žumanca sa pola šolje šećera, dodati 2 šolje rendane šargarepe, 1 jabuku isečenu na kockice, jednu i po čašu brašna, 1 kašičicu sode bikardone, 1 kašičicu praška za pecivo, šaku seckanog koštunjavog voća (orasi, bademi, lešnici, šta hoćeš, a može i od svega po malo), šaku semenki (bundeva, suncokret, susam, lan, šta god, može i mešano), šaku suvog grožđa, malo cimeta, kašiku kakaoa, pola šolje ulja i na kraju lagano izmešati sa penasto umućenim belancima. Nasuti u kalup ili manji pleh i peći 45 minuta na 180 stepeni. Osim što je jako ukusno, i vrlo je hranljivo.



< Poruku je uredio Rosita -- 31.1.2015 12:01:49 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
7.2.2015 13:44:06   
Rosita
Milicicak, kakvi su ovi stapici drugi, treci dan? Ako su potrajali toliko user posted image ? Pitam jer bih i u vrtic poslala za D, kad deca jedu stapice sa sirom i susamom.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
7.2.2015 14:03:39   
milicicak
Odlicni su i posle 5 dana :)

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
7.2.2015 14:07:41   
Rosita
Superiška :) Mislim da ću koristiti susam sa obe strane, može biti da mi gosn sin ne bude ljubio ako vidi mak... nije oduševljen makom.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
7.2.2015 16:50:57   
mama krava
Rosi, a ja taman dosla da okacim ove mafine sa makom....

Bas mi se cine da su dobri! Nasla ih na FB...user posted image

user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
7.2.2015 19:52:46   
Rosita
Kod mafina bi moglo da prodje, problem je strudla, tu ima previse maka user posted image . Probacemo i ove mafincice, to mi je omiljeni brzinski kolac!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
20.2.2015 9:28:09   
mama krava
Drage moje,

sinoć sam pravila ove mafine sa makom i suuuper su ukusni i deca jela! Ja bih samo manje šećera sledećeg puta iakop sam sada stavila 130gr, mislim da bi 100 gr bilo sasvim dovoljno + 1 vanillin. I stavila sam kokosovo ulje, koje je dalo savršenu aromu!!!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
20.2.2015 11:13:05   
milicicak
Milkice, probacemo :)
Mi smo jutros doruckovala kikiriki puter i dzem, lepo je jela :)
Sutra cu da je pocastim kikiriki puterom sa topljenom cokoladom :)

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
20.2.2015 22:08:12   
Rosita
Jaoj, kako si mi ubacila bubu sa tim kikirikijem, ali ne znam da li smem ... D nije ni na sta reagovao,m osim na mleko i ono jednom na nesto iz kecapa.

Predlog za uzinu napolju, moze i dorucak, vecera- tonus stanglice. Verovatno vec jedete, ali eto.

< Poruku je uredio Rosita -- 20.2.2015 22:09:10 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
20.2.2015 22:27:01   
mama krava
Ej, moj D obozava Tonus stanglice!user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here