|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
14.12.2014 17:30:17   
mama krava
Ja ovo pravim prvom prilikom i javljam kakvi su!

jaffa



(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
17.12.2014 20:11:31   
branki*
mame,je l dajete deci neki suplement,tj kalcijum u nekom obliku?nama preporucili kalcijum citrat,nisam jos kupila.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
17.12.2014 20:14:21   
mama krava
Ja ne, ali se trudim da dajem sto vise voca i povrca i ostalih stvari bogatih kalcijumom... Takodje i sto vise masnoca zivotinjskog porekla.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
18.12.2014 7:45:31   
milicicak
Branki, T pije oko 400 ml Allernove dnevno pa joj ne dajem kalcijumske suplemente. Ali mislim da bi Boza trebalo da ih pije obzirom da ne unosi nikakvo mleko. Javi ako nadjes kalcijum citrat gde si ga nasla i kako se dozira :)

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
18.12.2014 9:22:55   
branki*
milicicak,kalcijum citrat ima u apoteci laurus u katanicevoj ulici,kosta 2300 din,a sto se tice doziranja ima mm zapisano,pa ti javljam.user posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
18.12.2014 11:30:57   
mama krava
E, da mi jos uvek sisamo, tako da valjda i koz moje mleko dobija Causer posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
19.12.2014 13:30:41   
mama krava
Drage moje, ja dans u zdravoj hrani nabasala na ovo ikupila, pa cu da probam. Kupila sam isto tu pavlaku i od ovsa, a imaju i cokoladno mleko od pirinca u malim pakovanjima i puding od pirincanog mleka ono kao 4x pakovanje, ali nisam imala pare da sve pokupujem, ali cini mi se da je sve ok. Javljam vam kad ove kremove probam, jos koliko sutra cu mu napraviti nesto.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
19.12.2014 13:59:29   
milicicak
Milkice, pogledah sajt i hmmm paaa... hranljiva vrednost ovih proizvoda je malte ne 0, imaju samo ugljene hidrate (ako izuzmemo ona mleka obogacena kalcijumom) a i taj karagenin mi se nesto posebno ne svidja...
Ali ako su ukusni zasto da ne :) ajde javi kakvog su ukusa i vrede li necemu u kuvanju :)
I umalo da zaboravim: Ima Vieko pasteta u Beogradjanki :)

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
19.12.2014 14:03:51   
mama krava
A planinska izvorna voda???user posted image user posted image user posted image

Ma sve znam, ali malo da vidim da spremim neku pastu i sl. Ja nama pravim testeninu sa pilecim belim, brokolijem i dodam pavlau za kuvanje, pa sam to planirala za sutra i njemu, samo sa ovom pavlakom. Nece nista da mu fali!

A taj, kareginen ili kako vec... pa pisala MILJ tamo na temi za istresanje...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
19.12.2014 16:39:07   
malik
Mozda zatreba mamama na ovoj temi

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/520550/Mleko-za-bebe-prave-u-staroj-kuhinji

_____________________________

"Mama pava. ............... Kako to?"

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
20.12.2014 11:08:59   
little_one
Original Barni, odlicaaan je, sve preporuke, ni kapi mlijeka u njemu user posted image

KLIK

(odgovor članu malik)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
28.12.2014 13:15:57   
mama krava
IZVORNA PORUKA: milicicak


Ali ako su ukusni zasto da ne :) ajde javi kakvog su ukusa i vrede li necemu u kuvanju :)
I umalo da zaboravim: Ima Vieko pasteta u Beogradjanki :)



Ukusa je bezveznog, naravno...Mislim skroz je vodnjikavog ukusa, ali je gusto, kaouser posted image , ali ni malo kremasto kao mlecna pavlaka. E, sad ono sto je bitno, da je D jeo, sos sa makaronama bez problema. Isto kao i nama sam mu napravila, ali sam njemu u piletinu i brokoli dodala ovu pavlaku i malko prokrckala, pa prelila preko testenine. Jeo je! Pa, sta on znauser posted image

A kad odem do Beogradjanke, valjda ce se set_iti da pogledam te pastete, a oni namazi Neoplantini su ljutkasti, pa ovaj moj nije hteo da ih jedeuser posted image

< Poruku je uredio mama krava -- 28.12.2014 13:17:01 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
28.12.2014 13:36:22   
Rosita
MK, imas i u zdravim hranama vieco! D jede od brokilija i sitake, cini mi se i spanac je jeo. One su fine, blag je ukus. Ma da, sta oni znaju user posted image , jedu sto im se daje.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
28.12.2014 13:45:45   
milicicak
E, pa blago vama kad vam deca jedu ono sto im date user posted image
Gospodjica jede samo ono sto je ukusno i sto joj se svidja user posted image
A jos imam jos jednog takvog u kuci... Nije ni cudo sto ne izlazim iz kuhinje user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
28.12.2014 13:52:02   
Rosita
Aaa, pod tim sam mislila da ne trazi jos uvek ono sto ne sme, a jede ono sto hoce od onog sto mu se da, narafski user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
5.1.2015 19:53:51   
mama krava
E, da znate da sam pravila one alergičarske kifle, ali sam imala ovsenog mleka, pa sam ga stavila umesto vode i baš su onako šmekerskeuser posted image ...

Inače, ko bi reko, al ja se razbijam od mešenja! user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
5.1.2015 23:07:15   
Rosita
Mesi, mesi... ;)
E one stanglice sa semenkama by anita iz c rr recepata bas su fina grickalica, za tiiiliii cas!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
13.1.2015 11:36:34   
Rosita
Mi smo jeli prvi put poparu user posted image , stavila malo bademovog mleka, zagrejala, dodala pola belanceta i žumance kuvano, izmrvljeno, osolila, hleb i na kraju malo margarina, meni je ok, D nije bog zna oduševljen, ali nešto je i jeo. I palentu, tj. kačamak sa sličnim sastojcima, podsetila me tema o ishrani mladje dece, mi smo palentu samo sa voćem jeli daaavno.

Kupila ono bademovo alpro, prvi utisak mi bio bljaaak pošto sladi, a domaće pravim neutralno. Posle kad se dobro ohladilo bilo je ok. Dobro je nek ima ako nekad ne mogu da miksam. Ima po meni neku punoću i težinu u poređenju sa domaćim, što me opet dovodi u sumnju koliko li je to moje domaće nutritivno korisno user posted image

Inače, po sastavu, koje biljno je nasljičnije km? Po sastavu, ne po ukusu.

Razgovarali sa vrtićkim nutricionistom. Ona misli da ishrana kakvu D ima neće imati loše posledice, ali ipak smatra da pedijatar i nutricionista pedijatar samo mogu da daju konačan sud i eventualno preporuče suplemente , ako trebaju. O tom potom, videću, valjda ćemo za koji mesec i na test. Do tada "vako.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
13.1.2015 12:40:28   
mama krava
Juuu Rosita, tek sad jeli poparu?

Pa ovajk moj se rastura i bas je voli! A ja je pravim ono najprostije... Prokljuca slana voda, kasika masti i hleb! I mi tako jedemo samo dodamo sir!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
13.1.2015 12:43:53   
Rosita
Heeh, zato što ja skoro nikad ne jedem poparu i što sam bila ubedjena da mora sa mlekom. Mast, aha, pay eto i to može. Ne obraćaj pažnju, znam da zvuči ludo user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
13.1.2015 12:56:01   
mama krava
Ja mnogo koristim mast u pripremanju hrane i inace, a definitivno je zdravija od margarina!user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
13.1.2015 13:03:11   
Rosita
To svakako! Je li milkice, spremaju li ti hranu u vrticu za velishana i kakva je?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
13.1.2015 13:29:16   
mama krava
Uf...

Prvo mi nikako da se ustalimo u tom vrtićuuser posted image ...

Evo danas nisam živa - ostao je prvi put da spava i na ručku (grašak i meso).... Bio je i juče, pa odmah počeo d akašlje i danas sam sva ko na iglama, ali javila mi vaspitačica da je sjajan i da je odmah sam zaspao... Duša mojauser posted image

A za to vreme, ja sam prekraćivala vreme dopisujući se sa centralnom kuhinjomuser posted image .

Elem, od februara bi trebalo, da se završi sa procedurom (teder i sl), pa da se krene sa propremom posebne hrane i posebnog jelovnika, a do tada mu spremaju ručak bez mleka! Užinu mu nosimo, a doručkuje kod kuće i tako će biti do daljnjeg, tj do februara, kada krećem u novi napad!user posted image

Javiću kako je jeo danasuser posted image !

Ma samo da je ZDRAV!!!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
13.1.2015 13:37:18   
Rosita
To naravno! Biće on super dasa i biće to dobro sve. Ja sam na onom svom starom dogovoru, poštuju to, meni nije suviše opterećujuće. Inače, onako informativno pitah, vidim i ja da tu ima još talasanja i da ti nadležni pričaju na papiru svašta, a u praski je još sve to problematično.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
18.1.2015 19:32:05   
milicicak
Mislim da sam vec kacila...
pita sa mesom i pivom by jole82

nekad stavim pivo, nekad istu kolicinu kisele vode. U fil dodam susam i laneno seme, od zacina ono sto mi je trenutno pri ruci.

Na slican nacin pravim i pitu od pecuraka. Sameljem 800g pecuraka u multipraktiku, dobro izdinstam sa 1 glavicom crnog luka ili prazilukom, i zalijem sa 300ml vode i 3 jaja.

Mini buba obozava pitu sa mesom, ova sa pecurkama moze da prodje user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here