|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
19.3.2015 16:48:27   
milicicak
Degu, C puding od vanile. A imas i u C receptima recept Leleigor za beli krem, odlican je kad mleko zamenis kokosovim mlekom. Mini buba ga izbojkotovala najstrasnije al meni se mnogoo svidja user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
19.3.2015 16:56:49   
daca77
IZVORNA PORUKA: Modessty RR

ja više neznam šta ću sa belancima koje ne stavljam u jelo zbog Nikole!

Mod, ja obozavam ovaj kolac http://www.coolinarika.com/recept/beli-komisbrot/

< Poruku je uredio daca77 -- 19.3.2015 16:57:47 >

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
19.3.2015 17:22:59   
degu

IZVORNA PORUKA: milicicak

Degu, C puding od vanile. A imas i u C receptima recept Leleigor za beli krem, odlican je kad mleko zamenis kokosovim mlekom. Mini buba ga izbojkotovala najstrasnije al meni se mnogoo svidja user posted image


Videla user posted image a C puding od čokolade?

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
19.3.2015 19:37:02   
milicicak
Koliko se ja secam C puding od cokolade ima mleko.
Cokoladni ukus pudinga mozes da dobijes tako sto kakao razmutis u vanilu :)

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
19.3.2015 21:19:15   
degu
hehe samo treba mucnuti glavom user posted image al koliko ne spavam sve mi je oprosteno :D ja sam zavisnik od dr oetker-a, al dr ce da ceka jos neko vreme.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
19.3.2015 22:42:27   
Rosita
http://www.lisa.rs/kuhinja/recepti/12156-brza-torta-s-kokosom-i-bananama-posno.html


evo jedna brza, nepecena torta, masa je lepa za oblikovanje, ja sam je oblepila listicima blansiranog badema umesto slaga

Jeste da torta nije torta bez pecenja kora, ali kad okolnosti nalazu, sasvim je solidna

< Poruku je uredio Rosita -- 19.3.2015 22:49:46 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
20.3.2015 7:59:55   
degu
ja sam našla neke keksiće KLIK i KLIK nisam probala al deluju mi njam za bebe.
Ova tortica bi mogla da se premaže možda belim kremom od lelaigor i još listići od badema, deluje njam.

< Poruku je uredio degu -- 20.3.2015 8:02:10 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
20.3.2015 9:55:21   
milicicak
Ja sam mini bubi za rodjendan ove godine pravila sledece user posted image

Ultimativna torta za decu (ovo je jesina torta koju sam ja videla da deca zaista jedu na rodjendanima i traze jos user posted image )
Oko 1 kg posnog keksa (ja kupila Zlatni pek)
Skuvati 2 pudinga od vanile sa 800ml lesnikovog mleka i 200ml i 300g secera. U toplo dodati 400g cokolade. Kad se ohladi, dodati 500g penasto umucenog margarina.
200ml lesnikovog mleka zagrejati (treba da bue vruce, ne mlako) i u to umakati keks. Redja se red keksa, red fila dok se sve ne potrosi. Torta je fondan frendly :)

Cokoladna torta 2
Prave se 2 kore, u svaku ide sledce: 7 belanaca se umuti sa 10 kasika secera, doda se 7 zumanaca i to se sve lepo umuti. Zatim 100g rendane cokolade, 100g lesnika/oraha/badema, narendati pola kore zaledjene pomorandze, 5 kasika brasna, 1 kasika prezle. Kad se ispece podeli se na pola.
Fil: 6 jaja umutiti sa 250g secera u prahu i 1 vanilom, skuvati na pari pa dodati 200g cokolade. U ohladjeno dodati 250g margarina.
Kora se prelije sa malo soko aod pomorandze, pa fil i tako redom... I ova torta je fondan frendly

Vocna torta:
Kora: 6 belanaca umutiti sa 6 kasika secera, dodati 6 zumanaca pa ponovo umutiti. Dodati 6 kasika brasna i 1 vanilin secer, lagano promesati i peci u plehu od rerne. Peceno uviti u mokru krpu kao rolat. Kad se ohladi preazati dzemom od kajsije i uviti rolat. (1 rolat je dovoljan za malu pravougaonu tortu, ja najcesce pravim 2 ili 3, zavisi koliku tortu zelim)
Fil (za 1 rolat): 500ml lesnikovog mleka, 7 kasika secera, 1 puding od vanile, 3 kasike gustina, 3 zumanca, 250g margarina. Zagrejati 400ml mleka sa secerom. U preostalh 100 razmutiti puding, gustin i zumanca i skuvati cicvaru.
Rolat iseci na parcice i poredjati, pa ide fil, pa voce po izboru, jagode i banane su super kombinacija al moze bukvalno bilo sta, najlepse je kad je jedno voce slatko a drugo malo kiselkasto. Preko voca ponovo ide fil, ja sam shvatila da mi je najllakse i najurednije da svako parce rolata mazem sa donje strane filom i redjam na toru... i tako redom dok se materijal ne istrosi. Ovu tortu nikad nisam uspela da prekrijem fondanom ali je fil skorz ok kad se umuti pa moze da se dekorise spricem...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
20.3.2015 11:18:31   
Peace*
Žene, vi ste kraljice!!! user posted image

Moji favoriti za sad Ultimativna i ona Rositina!

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
31.3.2015 21:31:29   
degu

IZVORNA PORUKA: milicicak

Degu, C puding od vanile. A imas i u C receptima recept Leleigor za beli krem, odlican je kad mleko zamenis kokosovim mlekom. Mini buba ga izbojkotovala najstrasnije al meni se mnogoo svidja user posted image

Kupila c puding ali pise da sadrzi soju, sad opet ne znam jel smem.user posted image na alevinom pise da moze imati u tragovima mleko,dr. Oetker pise da sadrzi,jos sam neke gledala i gde ne pise mleko,pise aroma bez sastava te arome. Jesam dosadna s tim pudingom al bas se naostrih na ovu Rositinu tortu.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
31.3.2015 21:35:30   
Rosita
Degu, negde je peace pisala za tu soju iz boje beta karoten da je to nesto zaneeemaaaarljivo skroz, ja mislim da smes!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
31.3.2015 22:02:18   
degu
koje vi koristite za decu? Ako oni ne reaguju nece ni T preko mog mleka. Jos je i testirana na soju i nema alergije,al opet se brinem.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
31.3.2015 22:50:07   
Rosita
Nema potrebe da brines stvarno, c puding vanila je ok za malce, mi smo koristili i dr oetker onaj sto se ne kuva, probao je.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
1.4.2015 17:05:38   
degu
hvala Rosita! Ipak sam se odlucila da napravim domaci,sto je sigurno sigurno je.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
1.4.2015 17:09:06   
milicicak
Degu, ja koristim c puding od vanile. Nikad nije imala reakciju.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
2.4.2015 10:53:20   
degu
hvala zene, ja napravila ipak domaci puding i odusevila se. Tako da planiram za Uskrs princes krofne da napravim.
Puding sam pravila ovako:
500ml kokosovog mleka( ja pravila)
1 vanilin secer
40g secera
40g gustina
3 zumanca
Savrsen je,kremast, divan i super osnova za kreme za tortu. Sad sam u potrazi za tortom. Ova krema sa jagodama bi bila super.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
2.4.2015 11:13:56   
degu
zaboravih da napisem i malo ekstrakta vanile :)

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 542
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
3.4.2015 22:38:04   
mama krava
mlecna cokolada

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 543
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
4.4.2015 12:10:27   
Rosita
E ovo sam citala pre, sad se setih. Mi bezmlecni se hranimo u proseku zdravije, sudeci po ovoj temi. Samo se bojim da kad prodje alergija i nasa deca ne krenu nezdravijim putem. Ja vidim da mame kad krenu sa cvrstom hranom furaju zdrave namirnice, a posle prvog rodjendana sve pada u vodu, krecu cokolade, grickalice.... :(


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
4.4.2015 20:34:33   
little_one

IZVORNA PORUKA: Rosita

E ovo sam citala pre, sad se setih. Mi bezmlecni se hranimo u proseku zdravije, sudeci po ovoj temi. Samo se bojim da kad prodje alergija i nasa deca ne krenu nezdravijim putem. Ja vidim da mame kad krenu sa cvrstom hranom furaju zdrave namirnice, a posle prvog rodjendana sve pada u vodu, krecu cokolade, grickalice.... :(



Kako kod koga. Moja Andrea jos uvijek ne jede grickalice, osim kad nuzda nalaze, tj rodjendani npr. Cokolada je 2-3 kockice sedmicno maks. Nase grickalice su u prosjecku voce, bilo svjeze bilo susene, a najblize grickalicama sto pojede su nekad kokice. Ono sto ne kupujes dijete ni ne jede, meni je licno cudno kad neko kaze pa samo jede smoki ili stapice, pa nemoj da kupujes i ponudi nesto zdravije. A sto se tice svakodnevne ishrane, jede sto i mi.

Nego, ko je ono pravio slag od kokosovog mlijeka, tj onog vrhnja sto se izdvoji. Ja danas pokusala i nisam dobila ono sto sam ocekivala.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
4.4.2015 21:44:40   
Rosita
Slazem se, to sam i mislila, ali usudila bih se da kazem da vecina krene da daje grickalice opusteno. Ni D ne gricka, jedino sto posle svakog rucka dobije parcence menaz cokolade :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 546
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
5.4.2015 7:45:32   
little_one

IZVORNA PORUKA: milicicak

Rosi, kao slag mozes da probas slag od kokosovog mleka ili onaj krem leleigor, meni su oba otpala gospodjici se ne svidja user posted image
A torta standardna cokoladna, cvrsta je pa moze svasta da se pravi.


A jel ti uspio taj slag? Ja sam mutila od alnaturinog kokosovog mlijeka, super se odvojilo vrhnje al se nije htjelo umutiti onako kako sam vidjala da se umuti? Koje si ti kupovala?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 547
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
5.4.2015 9:23:39   
milicicak
LO, nisam pravila slag. Prvo sam napravila taj krem leleigor i T nije htela da ga jede pa sam automatski prestala da razmisljam o slagu od kokosovog mleka..
Krem leleigor je beo i zahvalan je za ukrasavanje spricem ako ti zbog toga treba.

< Poruku je uredio milicicak -- 5.4.2015 9:28:26 >

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
5.4.2015 13:14:20   
Rosita
Nisam pravila slag, ne znam stvarno.

Milicicak, jesi ti od ovoga pravila mleko http://www.biospajz.rs/kokos-listici-organski-proizvod-100-gr.html ?

Ja stavila jednu soljicu i tri soljice vode. Ok je pretpostavljam za kuvanje, mi smo potrosili za neki sejk, mada mi nije drasticno bolje od onog sa obicnim kokosovim brasnom, mozda nisam lepo spremila.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 549
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
5.4.2015 20:29:58   
milicicak
Rosita, sa time sam pravila. Meni je ukusnije i masnije nego sa kokosovim brasnom i nema mi onaj uzegli ukus koji ima kad pravim sa brasnom. Mozes sledeci put da probas sa manje vode, ja vise ne znam koliko vode stavljam sve je odokativna metoda :)

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here