|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
28.2.2015 14:52:57   
Rosita
http://www.kuhinjica.rs/recepti/poslastica/carska-cokoladna-torta

ovo je ona klasika, nego zene, je l moze ovo u veliki pleh pa onda poprecno lako isecem tri pravougaone kore i filujem onako u visinu, razuemete me nadam se, a ne da presecam na tri dela po celoj duzini, ne bi mi nikad uspelo user posted image

Ps sad mislim i o maloj tepsijici pa da odmerim koliko kutlaca mase imam i onda pecem tri kore jednu za drugom.

< Poruku je uredio Rosita -- 28.2.2015 15:07:00 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
28.2.2015 15:40:50   
milicicak
Ja uvek pecem koru u plehu od rerne pa podelim na 3 kore uzduzno :) ovde ide 5 jaja, mislim da ce biti ok :)

< Poruku je uredio milicicak -- 28.2.2015 15:42:24 >

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
28.2.2015 15:45:27   
Rosita
Super, na taj pleh sam mislila user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
4.3.2015 10:23:50   
mama krava


Jasinoć pravila palačinke sa kokosovim mlekom! Ljudi moji F E N O M E N A L N E su! Cela kuća mirisala na kokos, a deca oduševljena ukusom, a ni mi veliki im nismo odoleli!

Kissuser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
14.3.2015 16:40:37   
milicicak
Ovo sa kokosovim mlekom FENOMENALNO user posted image

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
15.3.2015 8:09:45   
Rosita
Kakve ste vredne i kreativneuser posted image . Ja odavno ne stizem nesto novo da isprobam. Nego, da ne bazam, koji ima bezbedan slag?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
15.3.2015 9:42:57   
milicicak
Rosi, nema bezbedan slag :( ni u prahu ni ni tecan, nema :(

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
15.3.2015 11:09:33   
Rosita
Pih, znam da nisam nalazila ali reko vi ste sto posto iskopale user posted image . Bezveze. Kad ti kuvarice umetnice kazes da nema, onda nema sigurno user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
15.3.2015 11:46:18   
Rosita
Milicice, videh tamo kakvu si tortu zamislila, wow, wow, wow! Meni bi trebala vecnost da to napravim, ako bih uopste uspela user posted image . Mom klincu je 20og rodjendan, ali cu nesto jednostavno da napravim. Znam da bi ga radovalo nesto konkretno i da bi mu ostalo u lepsem secanju, ali nema sanse da stignem, a i ne umem, do sledeceg rodjendana moram ili da naucim ili da dovedem nekog ko zna pa da pravi po diktatu a ja da asistiram.... Ako nema alergija oda cemo lako. Koje torte imas u vidu?

< Poruku je uredio Rosita -- 15.3.2015 11:47:04 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
15.3.2015 12:37:45   
World
Nego, da ne bazam, koji ima bezbedan slag?


mozes slag napraviti od kokosovog vrhnja, ono kad napravis (ili kupis) mlijeko, pa kad se na vrhu odvoji masnoca.. umutis u slag...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
15.3.2015 12:48:30   
Rosita
uff world, sumnjam da bi meni to uspelo na osnovu dosadasnjeg vidjenja te masnoce...

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
15.3.2015 12:52:46   
World
ne znam sta da ti kazem, probaj ako te ne mrzi.. probaj napraviti mlijeko od svjezeg kokosa pa onda.. znam da je uspijevalo ljudima.. user posted image
to ono ako ti je bas slag neophodan.. mada meni je inace zanimljivo da se bakcem sa tim eksperimentima..

< Poruku je uredio World -- 15.3.2015 12:54:15 >


_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
15.3.2015 15:35:22   
milicicak
Rosi, kao slag mozes da probas slag od kokosovog mleka ili onaj krem leleigor, meni su oba otpala gospodjici se ne svidja user posted image
A torta standardna cokoladna, cvrsta je pa moze svasta da se pravi.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
15.3.2015 21:49:25   
World
Rosi, kao slag mozes da probas slag od kokosovog mleka


pa to isto i ja napisahuser posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
15.3.2015 21:58:57   
milicicak
World, to je link za recept kako se tacno pravi slag od kokosovog mleka user posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
15.3.2015 22:35:27   
World
a pa dobro.. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
19.3.2015 10:38:15   
mama krava
Ja gledala za vikend 24kitchen I gledala onu Saru La fontain...ili kako već...

I žena je u fazonu raw food i pravila je tortu kao sladoled fazon, jer se jede poluodledjena...

Ali nikako ne mogu da nadjem recept na net-u I na engleskom...izbacuje mi na Norveškomuser posted image

Ali fora je da je u modlu za tortu napravila koru od pečenih badema, kokosovog brašna, urmi, kokosovo ulje...pa preko toga je napravila dva preliva....prvo je izblendala indijski orah sa vodom (kao kad pravimo bademovo mleko) i vanilom, kokosovo ulje i urme i to je osnova, pa je to podelila u dva dela u jedan je dodala kakao, a u drugi deo dodala bobičasto voće i to izblendala .... prvo prelila preko kore ovaj sa kakoom , pakad se stegao u frizu prelila ovaj sa voćem, I kad se zaledilo ukrasila malinama I borovnicama...

Prelepo je izgledala, onako čokoladno ljubičasta.... Samo da nadjem link...potražiću na youtube-u kad dodjem kući....

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
19.3.2015 11:53:13   
milicicak
Ne mogu nigde da nadjem moju cokoladnu tortu za Tash...
Tash, vi ste uvveli jaja?
Ja danas i sutra pravim torte za rodjendan pa cu isisati recepte ovde posle sa sve slikom ako izvedem Mini Maus :)

Nasla,
Ovo je varijanta 1
Tarina cokoladna torta:
Kora: Istopiti 250g cokolade sa 175g putera. Umutiti 5 zumanaca sa 125 g secera i jednom vanilom. Dodati 75g brasna, narendanu koru jedne pomorandze, i otopljenu cokoladu i margarin i dobro promesati. Posebno umutiti 5 belanaca u cvrst sneg pa polako dodavati u zumanca i cokoladu. Peci u zagrejanoj rerni u plehu za rernu oko 15 min.
Fil: 500ml lesnikovog mleka (ovaj put sam uzela Alpro i moram reci da mi je fil bolji sa domacim), 7 kasika secera, 1 puding od vanile, 3 kasike gustina, 3 zumanca, 150g cokolade, 150g margarina. Zagrejati 400ml mleka sa secerom. U preostalh 100 razmutiti puding, gustin i zumanca i skuvati kasu. Dok je jos vruce dodati cokoladu i margarin, mesati dok se ne istopi. Kad se prohladi dobro umutiti mikserom.
Koru podeliti na tri dela (uzduzno u plehu) i filovati...
Za vecu tortu se prave 2 kore i duplo fila :)

< Poruku je uredio milicicak -- 19.3.2015 11:57:44 >

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
19.3.2015 13:17:41   
Peace*
Uveli smo jaja.

U užasnoj sam gužvi na poslu, čitam vas, al ne stižem baš da pišem, da mislite da vas ignorišem. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
19.3.2015 13:28:50   
Modessty
kakvo vam je iskustvo sa receptima u kojima inače ide celo jaje. Jel mogu da stavim samo žumanac? Na primer za razne mafine i slične kolačiće?
ja više neznam šta ću sa belancima koje ne stavljam u jelo zbog Nikole!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
19.3.2015 13:44:34   
milicicak
Mod, testo ce biti malo dulavo, nece biti tako prozracno. Mislim da je tash negde pisala kako da zamenis belanca...
Ja kad mi ostane belanac pravim puslice koje najcesce sameljem, dodam malo istopljene cokolade (ti mozes i nutelu ili neki drugi kremic), lesnik, pomorandzu i napravim kuglice :)
a imam i negde ecept za ono sto moja svekrva strasno voli, patispanja sa belancima i suvim vocem, probacu negde da nadjem pa ja pisem

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
19.3.2015 13:47:04   
Modessty
ma znam za tu zamenu za jaje - to je laneno seme, al nije to to. Mislim ne ide baš u sve.
Povremeno pravim puslice, povremeno samo šam umesto šlaga. Picu na primer pravim jednu posebnu za decu samo sa žumancetom i jednu za nas sa belancima. Jao izmišljam toplu vodu user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
19.3.2015 15:45:43   
degu
milicice koji puding koristis? I ja polako razmisljam o torti koju cemo moci nas 2 da jedemo, skupljamo ideje :)

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
19.3.2015 15:54:20   
mika79
Degu neznam da li smete domaći puding koji se pravi tako što se izblenda 2 kašike gustina i bananu može i neko drugo voće (višnja, šljiva) i to sipati u 2 dcl. kipuće vode i mešati dok se ne zgusne.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
19.3.2015 16:14:48   
degu
to sam probala za nas odrasle inače i ne sviđa mi se, verujem da će se njoj sviđati al ovo pitam zbog sebe user posted image a na ovu čokoladu smo se navukli klik

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here