|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
2.10.2015 13:19:35   
mama krava
Tarisimo,

ja stavljam mast i kokosovo ulje svugde gde može, a to su testa. Mast u slana, a kokosovo ulje u slatka, ali za kremove i filove moraš margarin. Ja mom čak i na lebacuser posted image mažem onaj sa maslinovim uljem, kao manje je grozan, valjda. Ali super mi je prihvatio avokado na hleb sa šunkom, suncokretov i bundevin puter...

Možeš ovseno mleko ili speltino, ako ste uveli gluten, pa da sa time praviš kašice...a ne brini ništa za Ca...samo na siku i uživajte. Moj je juče napunio 2 godine i još uvek sisa! Krvna slika mu je uvek bila dobra, osim kada je bolestan.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
5.10.2015 10:24:59   
Tarisimo
Hvala puuuuno na odgovorima.. Moj terorista prohodava pa ne sedam za kom.. Hvala i na linkovima, cim stignem pogledacu.. Probali smo i mi margarin, posto ce ici u tortu pa da proverimo reakciju,a i nasli smo Linko margarin kod pijacara pa njega uglavnom ujutru sa svezim vocem. Bas sam i ja htela bundevin puter da probam-kakav mu je ukus? Ima i Gi maslac da se kupi ali bas mu je fina cena a nije nesto ukusan.. Moj skroman doprinos, ne znam dal je neko pravio kolac od prosa.Tara ne voli slatko ali je smazala tri parceta.

Potrebno je
300gr prosa (150 skuvanog, a 150 samlevenog u blenderu)
voce po zelji najmladjih
Sve se pomesa, skuvan i mleven proso, voce seckano, rendano, zalije sa 4dc vode i pece 1h..dok voda ne ispari a kolac lepo porumeni.. :)

Bez jaja, secera.. mada mogu pahuljice da se ubace ko sme, nece se pokajati :)

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
5.10.2015 12:53:10   
milicicak
Tarisimo, pozdrav za imenjakinju.
Namaz od bundevinog semena mozes sama da napravis, jako je ukusno i zdravo a zahteva samo multipraktik i 5 minuta vremena.
GI maslo ti ne bih savetovala, jeste da oni kazu da tu nema proteina ali hvala lepo, niko to ne moze da garantuje.

(odgovor članu Tarisimo)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
5.10.2015 15:15:22   
Peace*
Linco margarin se više ne proizvodi (tako sam dobila info od proizvođača), sada se proizvodi Venusz, tako da čitaj rokove na tom Linco, ko zna od kada su.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
5.10.2015 23:44:25   
Rosita

IZVORNA PORUKA: Tarisimo



Potrebno je
300gr prosa (150 skuvanog, a 150 samlevenog u blenderu)
voce po zelji najmladjih
Sve se pomesa, skuvan i mleven proso, voce seckano, rendano, zalije sa 4dc vode i pece 1h..dok voda ne ispari a kolac lepo porumeni.. :)

Bez jaja, secera.. mada mogu pahuljice da se ubace ko sme, nece se pokajati :)



Znači 150 g skuvanog, 150 g sirovog izblendiranog? Koliko voća? A skuvan onako gusto, bez tečnosti? 1h na koliko stepeni se peče? Hvala!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Tarisimo)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.10.2015 18:28:22   
Tarisimo
Da, da 150 skuvanog na gusto i 150 mlevenog, kasnije sve spojih..ako ti je lakse skuvaj sve... Mozes 4-5 jabuka srednje velicine.. Ja sam napr 1vecu jabuku i vecu sangarepu i oko 100gr bundeve.. pece se na 175C...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
10.10.2015 14:22:20   
Rosita
Moramo to probati user posted image

Ja sam jutros umesila neke pogacice na brzinu, nisam znala sta cu da jedem. Ne znam meru , sve sam otprilike, ali recimo da je bilo oko 1 casa elog, 1 prosenog brasna, kasicica puna sode, voda, malo secera, malo soli i stavila brusnice, saku, dve... Bas mi se dopalo, bilo gotovo za pola h.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Tarisimo)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
12.10.2015 12:38:50   
mama krava
Drugari....

kao što znate nama je bio rodjendan pre 12 dana i pravila sam mu tortu, onu moju Sramota tortuuser posted image , samo sam umesto mleka stavila sok....

900 gr jafe
300 gr posne plazme ili nekog drugog posnog keksa
1/2 l soka od pomorandže
oko 150 gr margarine onog sa mirisom vanile

Jafu i keks izlomiti u dubljoj činiji i preliti toplim sokom u koji je predhodno izstopljen margarin. Sve yabrkati i presuti u šerpu ili činiju obloženu folijom , pa u frižider. Kda se stegne skroz...najbolje preko noći, preliti sa 200 gr čokolade istopljne sa preostalih 100 gr margarina. Posula sam je onim šarenim mrvicama. Bili smo oduševljeni svi. Prava torta i na izglen i ukus je bio extra!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
12.10.2015 15:03:50   
Tarisimo
Sa zakasnjenjem, CESTITAMO RODJENDAN!! Sve pohvala za tortu.. nisam znala da mogu jaffu da jedu.. Ooooo sad moja siromasna plazma dobija novo ruho.. :D A jel ima neki posni slag koji mozemo da iskoristimo? Za sada koji god sam nasla ima ml. belancevine ili ml. protein..

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
21.10.2015 15:17:34   
mama krava
Drage moje,

evo još novih recepata....

Pravili smo drugi deo rodjendana i imali tortu sa Pepa prasetomuser posted image .

Tortu sam naručila - Gabon...ja je lično obožavam, a i ovi moji ne zaostaju user posted image .

Umesto putera, žena mi je stavljala margarin. A inače po receptu ne ide ni brašno...suuuper je!

A mama user posted image je pravila BOUNTY tortu user posted image

KORA - 9 belanaca, 300 gr šećera i 300 gr kokosa. Peći na 220 C - ja sam pekla u velikom plehu pa presekla na 3 dela i filovala, a može i posebno svaka kora.
FIL - 9 žumanaca kuvati na pari sa 200 gr šećera, 200 gr čokolade, dodati prohladjenu šoljicu jake crne kafe i na kraju kada se fil ohladi umutiti 250gr margarina.

Kada se fil ohladi redjati koru, pa fil i na kraju prelilti otopljenom čokoladom.

Mljac!

(odgovor članu Tarisimo)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
21.10.2015 17:20:02   
Rosita
Divno , pogotovo mi se svidja to sa porucivanjem da moze! Uf, volim vas zene, ovde uvek dobre ideje .

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
22.10.2015 8:08:06   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Tarisimo

A jel ima neki posni slag koji mozemo da iskoristimo? Za sada koji god sam nasla ima ml. belancevine ili ml. protein..


Ja za 5 godina nisam našla. user posted image Ako neko otkrije - javljajte, to mi jako fali.

Torte su vam vrh! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Tarisimo)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
22.10.2015 9:28:50   
mama krava
A zašto ne stavljate onaj pravi merenge?
Belanca umutiti sa ušpinovanim šećerom?

Tasho...vi sada jedete jaja???

< Poruku je uredio mama krava -- 22.10.2015 9:29:20 >

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
22.10.2015 9:59:32   
Peace*
Da da, al ne voli taj šlag od belanaca. user posted image user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
26.10.2015 20:20:17   
mama krava
Čoveče, sad sam se frapirala....
Večeram ja i jedem Carski hleb....i onalo ispred nosa mi kesa od hleba i čitam šta piše po kesi...kao piramida zdrave ishrane i bla...bla.... kad u alergen info MLEKO!!!

Zamalo da se zadavim, jer ovaj jede taj hleb najnormalnije i sve to jer sam ja ubedjena dau njemu nema mleka!
U stvari sadrzi surutku, ali opet nemam pojma kako mi je promaklo da ovaj hleb sadrzi mlečne proizvode!!!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
26.10.2015 20:33:33   
milicicak
Milkice, gomila hlebova sadrzi surutku, mislim da Tvojih pet minuta cak i nema pecivo bez surutke...
A ti cuti i pevaj, alergija vam je ocigledno u prolazenju user posted image

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
26.10.2015 21:47:01   
Rosita
Ti kao tash sa sojom, obe ste pale i polozile na lebu user posted image , ako, to je osnovna 'rana u nas Srba :). Super ste :)
Milicickonja, nema te nesto... ljubi bubicu

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
27.10.2015 9:52:43   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Rosita

Milicickonja, nema te nesto... ljubi bubicu


Tu sam ja, pratim i navijam user posted image
ljubac za lepog deckonju user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
28.10.2015 9:36:42   
mama krava
Da, da, baš sam se setila Taše...
user posted image
Nisam sigurna da nam prolazi jer je on u poslednje vreme baš osetljiv, po meni alergijski, i reaguje opstrukcijama koje spooooro prolaze. Ranij eje mnogo bolje reagovao na terapijuuser posted image .

Ja mislim da on reaguje samo na KAZEIN, a da mu surutka nije problem.

Ljubim vas cure

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
31.10.2015 15:38:28   
Rosita
Secate se ovog recepta za proju od mod:

1 čaša (oko 0.2) projenog brašna (onog belog što prodaju seljaci na pijaci)
1 čaša kukuruznog brašna (žuto krupno, i NIJE isto što i projeno)
1 čaša običnog pšeničnog brašna
1 kesica praška za pecivo
1 1/2 čaša kisele vode
1/2 čaše mleka
1/2 čaše zejtina (nije mnogo, nemojte da se plašite)
3 jaja
sir po želji

Kako ja vise ne koristim kvasac u ishrani, cesto jedem proju umesto hleba. Malo sam modifikovala ovaj recept i bas mi se svidja. Umesto mleka stavim jos pola case kisele. Obavezno dodam jednu rendanu, posoljenu i ocedjenu tikvicu. Brasno- jednu casu belog i jednu kukuruznog zadrzavam, a za trecu casu stavljam neko drugo brasno- probala heljdino, proseno, speltino- sve mi je ok, a najlepse sa speltinim.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
1.11.2015 23:16:53   
Christabel
A imas li neki isprivan recept za beskvasni hleb? Meni ti hlebovi lose ispadnu, nisam se jos ispraksovala

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
1.11.2015 23:29:11   
Rosita
Kris, ja to otprilike. Bas otprilike i isto mi nije bas nesto. Ali dala mi je koleginica recept za koji kaze da je sjajan, iskucacu sad neki dan, a nadam se i primeniti. Bez belog je brasna, spelta i jecam.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
2.11.2015 17:40:18   
Ana RR
Ja ne znam gde da pitam pa neka bude ovde. Marko je dobio uput za gastro. u Tiršovoj jer se već nekoliko meseci žali na bol u stomaku.

Možete li da mi preporučite kod koga da zakažem?


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
2.11.2015 21:51:19   
Rosita
Ana, ja u Tirsovoj ne znam koga bih preporucila, a na IMD milicicak i ja smo zadovoljne sa dr Kitic.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
2.11.2015 22:56:57   
mama krava
Mi idemo kod prof Radlovica i zadovoljni!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here