|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
4.11.2015 22:20:16   
Christabel
I ja sam K.vodila kod Radlovica, puno sam se dvoumila sta cu, gde cu, ali nisam pogresila. Mada, ja sam vec otprilike znala na cemu smo, dr je bio tu samo jos da da neke smernice.u Pristup mu je ok, saslusa sve, ne otalja. Htela sam i na institut, ali smi na kraju odustali da ne napravimo zbrku sa dva lekara.

J.sam kad je bila beba isto htela kod Radlovica ali nije bio tad na odeljenju pa smo bili kod Lekovica. Oni navodno saradjuju (i sad je L.bio prisutan na pregledu, a ima i poseban dan kad radi). Posle sam je vodila i kod Perisica - ispalo je dva lekara, dva misljenja. Sad sam bebu vodila kod R. i iz razloga sto je problem bio slican kao sa prvom bebom i sto sam vec znala otprilike sta ce L.i P.reci pa rek'o hajde kod Radlovica. I sad da treba da biram, isla bih ili kod njega ili kod Perisica, oni su lekari sa najvise iskustva i znanja na tom odeljenju.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
5.11.2015 0:07:24   
Rosita
Sta ti je na kraju rekao, ne znam da li si negde pisala?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
6.11.2015 11:25:34   
Ana RR
Hvala user posted image nadam se da kod njega može online zakazivanje (kod Perišića ne može a na telefon se niko ne javlja).

< Poruku je uredio Ana RR -- 6.11.2015 11:29:17 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
8.11.2015 0:54:35   
Christabel
Ja sam telefonom zakazala, prvo su mi dali jedan termin kod neke zenske doktorice, pa sam pitala za dr R.i ispalo je da ima slobodno ranije. Tada se nisam setila onog zakonski obaveznog roka od 30 dana za zakazivanje prvog pregleda, ali ne znam da li to funkcionise ko biram kod kog doktora hocu. Mi smo imali pregled za nekih 7 nedelja od dana zakazivanja.

Rosita, saslusao me je, pregledao bebu, pogledao slike stolica syo sam na telefonu ponela, slozio se s tim da je to intolerancija / alergija na nesto (kao nakjcesce je kravlje mleko a nutritivnih alrgena ima puno), rekao da nece raditi testiranje, predlozio dijetu (moja je bila a i sad je rigoroznija), dao savet za uvodjenje nemlecne...Ne secam se ni ja gde sam pisala, mislim da je na temi o Alergiji na pkm. Nisam dobila smernice do kraja, na ishranu mislim, valjda jer je za kontrolu rekao da je po potrebi ali mi nismo od onda bili. Rekao j d ne uvodim bebi ono sto ja ne jedem, gluten da uvedem (a jos nisam), i malo sam drugacije radila od preporuka. Posle smo mi na svoju ruku odradili one IgE, posle toga su se i stolice nekako sredile, valjda zato sto jede nemlecnu, ali javio se ekcem...

Nego kazi ti meni, u one tvoje pogacice od brusnice, koliko otprilike ide vode i koliko dugo se pece i na koliko stepeni?

I da, ko je rekao da daje bebi latopik probiotik? Moze li da mi prekuca sastav ali i sa pomocnim materijama. Ne nalazim na netu. Zanima me da li pise na kojoj su podlozi uzgajane bkterije. Na probiorops pise da je na sojinoj i da se pazi da ne uzimaju osobe osetljive na soju. Na drugim probioticima ne pise gde se uzgajaju bakterije, na multilacu pise da je bezbedno za one koji imaju alrgiju na mkeko / kazein.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
10.11.2015 22:56:46   
Rosita
http://www.ringeraja.rs/forum/m_1675536/mpage_1/key_/tm.htm#1675536

mame, ajde ako vam nije tesko, kopirajte nase lepe tortice u ovu temu.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
10.11.2015 23:00:43   
Ana RR
Ja sam poslala online zahtev za zakazivanje pre 4 dana ali nisam još uvek dobila nikakav odgovor. Kada sam probala da zakažem kod Perišića sutradan su mi odgovorili na mail u kome su rekli da moram zvati telefonom kada je on u pitanju.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
12.11.2015 1:39:24   
Christabel
Da, tamo na sajtu Tirsove pise da se kod njega zakazuje telefonom. Ne znam kojim danom on radi u ambulanti, mada mislim da to pise na sajtu negde, pa da probas tad da nazoves

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
12.11.2015 1:46:23   
Ana RR
Christabel, na koga misliš, Radlovića ili Perišića?

Za Perišića su mi rekli da mora telefonom a za Radlovića nisam dobila nikakav odgovor..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
13.11.2015 14:17:50   
Christabel
Za Perisica mira telefonom i to ne na taj redovan sto je za zakazivanje vec na neki drugi broj. Ne mogu tacno da se setim, mislim da on radi petkom, pa sam mislila da probas tad da pozoves. Mi smo se dvoumili kod koga cemo, a Radlovica smo odabrali i zakazali telefonski preko onog glavnog kol centra. Ja licno ne volim mejlove kad je zakazivanje u pitanju, vec direktan razgovor jer odmah znam na cemu sam, pitam sta me zanima itd. A cini mi se da su za mejl napisali da se ceka par dana na odgovor. I jedan i drugi lekar rade i privatno. Ako te zanima i ta opcija, napisacu ti u pp ordinacije

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
17.3.2016 14:05:10   
Christabel
Krenula sam da iscitavam temu, tj.da kopiram recepte. tek sam presla 10ak stranica. Imam nekoliko pitanja.

Vidim da je Tash pisala da je uzimala neki Linco i posle Venus margarin iz Madjarske. Sta je sa margarinima na nasem trzistu, da li oni u nekom sastojku mozda sadrze skriveno mleko, a da ja to ne znam? Ja jedem Dijet laki ako treba prekucacu sastav.

Da li se hladno cedjena ulja smeju zagrevati (da se na njima priprema hrana i da se npr.stavljaju u neka testa)? K.za sad dajem maslinovo u rucku, dodajem na kraju, planiram da krenemo i sa uljem od repice. To jeono sto pise ulje od uljane repice zar ne?

Da li imate neki isproban recept za beskvasni hleb? Posto je iz krvi sa 7 meseci nalaz pokazao alergiju i na kvasac, ja joj za sad ne dajem.

U kakvim kalupima (od kog materijala) pecete mafine?

U koju vrstu voca spada kokos? Ako je nama dr rekla da ne dajemo jos orahe, lesnike, bademe... da li to znaci da i kokos izbegavamo za sad? Da li je to ista grupa voca?

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
17.3.2016 14:41:53   
mama krava

IZVORNA PORUKA: Christabel

Vidim da je Tash pisala da je uzimala neki Linco i posle Venus margarin iz Madjarske. Sta je sa margarinima na nasem trzistu, da li oni u nekom sastojku mozda sadrze skriveno mleko, a da ja to ne znam? Ja jedem Dijet laki ako treba prekucacu sastav


Moje dete jede povremeno onaj sa maslinovim uljem i on je ok, to znam. Minerva iz Grčke proizvodi ovaj.


IZVORNA PORUKA: Christabel
Da li se hladno cedjena ulja smeju zagrevati (da se na njima priprema hrana i da se npr.stavljaju u neka testa)? K.za sad dajem maslinovo u rucku, dodajem na kraju, planiram da krenemo i sa uljem od repice. To jeono sto pise ulje od uljane repice zar ne?


Kako koja....maslinovo ne zagrevat jer je termolabilno, kao ni suncokretovo hladno cedjeno. Ulje repice može i to je to ulje uljane repice, možeš mast i možeš i kokosovo hladno cedjeno ulje da zagrevaš.

IZVORNA PORUKA: Christabel
Da li imate neki isproban recept za beskvasni hleb? Posto je iz krvi sa 7 meseci nalaz pokazao alergiju i na kvasac, ja joj za sad ne dajem.

U kakvim kalupima (od kog materijala) pecete mafine?


Mafine pečem u limenom plehu obavezno u onim papirnim korpicama.

Evo par recepata za beskvasi hleb iz RR recepata. Ove sam ja mesila i mesim i moja deca jedu Hleb sa maslinama i ruzmarinom

hrono pogačice

....a evo i ovog koji je fenomenalan

HLEB KOJI UVEK USPEVA

Neki su bili bolji, neki lošiji. Ali jedan uvek uspeva, bez obzira na sve. I brzo se pravi.

Naravno, sama struktura hleba će zavisiti od vrste integralnog brašna. Jedino ne savetujem da ovaj hleb spremate u kombinaciji ražano i heljdino brašno. Oba su jako teška brašna i užasna su za rad. Kda njih mešate, uvek postoji mogućnost da dobijete hleb sa fenomenalnom koricom i jednom vlažnom grudvom unutra.

Ukoliko ga ostavljate preko noći da se fermentiše, ne morate da stavljate kiselu vodu, možete i običnu. Ali u tom slučaju sodu i limunov sok stavite pre pečenja, a ne na početku. Iako bi svi hlebovi trebalo da se fermentišu preko noći i zbog fitinske kiseline, često taj korak preskočimo jer nemamo dovoljno vremena. Svi ponekad malo kršimo pravila. Tad stavite kiselu vodu.

Ovo nije velika vekna hleba, ima nešto malo više od 300 grama brašna, ali može da traje tri dana. Sve zavisi šta jedete uz njega. Glavna razmera je: tri čaše brašna, dve čaše kisele vode.

Ovog puta sam stavila:
•2 čaše speltinog brašna
•1/2 čaše ječmenog brašna
•1/2 čaše heljdinog brašna
•2 čaše kisele vode
•po kašiku semenki: susam, bundeva (golica), suncokret, smrvljeni lan
•kašičica soli
•2 kašike maslinovog ulja
•1 kašičica vršna sode i limunovog soka na kraju nakon fermentacije od 3 sata

Sve sam umešala, presula smesu u pleh sa pek papirom i mokrom rukom zagladila površinu. Posula sam semenkama, pokrila folijom i stavila u zagrejanu rernu. Pekao se oko sat vremena na 230 stepeni. Pred kraj pečenja možete da ga otkrijete da se uhvati lepa korica. U ovom slučaju nije bilo potrebe. Sve vreme sam držala foliju, doduše ne preklopljenu preko celog pleha. Napravila sam kao pravougaoni poklopac koji je stajao na vrhovima pek papira.

Kada je bio gotov, izvadila sam ga i uvila u krpu da se tako hladi do jutra.


IZVORNA PORUKA: Christabel

U koju vrstu voca spada kokos? Ako je nama dr rekla da ne dajemo jos orahe, lesnike, bademe... da li to znaci da i kokos izbegavamo za sad? Da li je to ista grupa voca?

Kokos jeste orašasto voće, ali mislim da ulje nema te alergene, ali nemoj da me držiš za reč.

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
17.3.2016 17:07:50   
milicicak
Margarin koristim vital nikad nije reagovala.
Ovaj hrono hleb koji uvek uspeva sto ga je milkica okacila redovno pravim, super je i stvarno uvek uspeva
Kokos ne spada u orasasto voce, on je iz porodice palmi i ima mali alergeni potencijal. Cak mu ni plod nije orasica nego kostunica :)
Ja koristim domace maslinovo ulje i sa njim i kuvam i pecem i przim. Ulje od repice nisam koristila

< Poruku je uredio milicicak -- 17.3.2016 17:10:15 >

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 637
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
17.3.2016 18:23:27   
Christabel
milkice, kako mislis u limenon plehu? Obican klasican pleh bez onih rupa za mafine i u njega poredjas korpice sa testom? Ja to nisam.do sad pravila, vec klasicno pravougaono, pa sam htela da uzmem neki sad ali ne bih ni silikonski ni teflonski.

Pravila sam beskvasni hleb po vise recepata, ali mi ispadne ili pretvrd ili nekako zdudano testo, kao da je unutra neka slepljena masa. Bitno mi je to da usavrsim, da moze da jede hleb!
A imate li neki recept za keksice koje moze da drzi u ruci i gricka? Da nema mleka, jaja, soje, kvasca. Hvale one sa bananom i ovsenim pahuljicama ali nije htela da ih jede, probacu i da sameljem pahuljice.

Da li koristite sodu b.bez alumnijuma? I obicnu ili himalajsku so? Ja jos ne solim, ne buni se...

Da li su cia semenke alergen?

Uh, sto pitanja. Svasta jos nismo uveli, ali bolje polako. Zumance se jos nisam usudila da krenem a sad je i bolesna. Gledacu da uvedem prvo jos neko povrce koje nisam.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
17.3.2016 18:35:13   
Christabel
I hvala naravno na svim odgovorima. Sjajne ste. Recpte za hleb i pogacice cu malo izmeniti tj.izbaciti ono sto jos nismo uveli - semenke, heljdu jos nisam davala, stavicu neko drugo brasno, nisam ni ono sto ide mesto kvasca nikad probala.
Za vikend cu da mesim, javim kako je uspelo

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
17.3.2016 22:05:08   
Rosita
Mame, stvarno ste sjajne. Ja ne bih nista dodala. Hleb sebi pravim alu recept ne znam. Sve otprilike. Odmah ga pecem, ne stoji. Najvise mesam 2/3 speltu, 1/3 belo, kiselu, mali sode i soli, zbrkljam i pecem. Meni dobar. Deci mozda ne bi bio. Nasa su deca jela i kupovne kekse, tipa posni gustav, zlatni pek. Sigurno ima recept i za domace. Oni su uglavnom sa pzp. Goglaj posni keks recep i izacice. Kokos bese vec sa 8 m sme. Ja za mafine koristim silkonski.
Znam da i ulje semenki grozdja moze da se zagreva. Lepi mi je bilo od kukuruznih klica. Steta sto odavno nista od toga nisam kiristila
D jeducka sve saduser posted image al smo mali uspali iz nekih zdravih zamena

< Poruku je uredio Rosita -- 17.3.2016 22:10:45 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
17.3.2016 22:20:50   
mama krava
Ma onaj sa rupama...njje ni teflonski...običan plehuser posted image ...ne silikonski...to sam htela da kazem.

Znaci pleh sa rupama limeniuser posted image ali obavezno stavim korpice...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
18.3.2016 10:20:36   
Christabel
Ok. Hvala. A za kekse cu naci nesto. Posni zlatni pek ima sojin lecitin. Iako to nije protein, necu joj davati, necu da rizikujem. Gistav bih mogla, samo sto je on stvarno presladak, a i tu unutra ina svasta.
Za sad mi je bitan nekakav hleb da joj napravim, da je besvasan i da njoj bude jestiv. Kad to uspemo, ostalo ce biti lakse

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
18.3.2016 11:33:38   
Rosita
Nisam znala da cete izbegavati i lecitin. Ali razumem posto sigurno reaguje na soju. Kad pocinjete od nule, sigurno ce prihvatiti hleb, ne zna za ove industrijske.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 643
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
18.3.2016 11:50:57   
mama krava

IZVORNA PORUKA: Christabel

I hvala naravno na svim odgovorima. Sjajne ste. Recpte za hleb i pogacice cu malo izmeniti tj.izbaciti ono sto jos nismo uveli - semenke, heljdu jos nisam davala, stavicu neko drugo brasno, nisam ni ono sto ide mesto kvasca nikad probala.
Za vikend cu da mesim, javim kako je uspelo

Ako misliš n Psyllium, on nije obavezan, ali je veom zdrav i to je u stvari mlevena Bokvica, odnosno indijska Bokvica...nije alergen, ali u opšte nije bitna stvaka u hlebu. Hleb će sigurno maleckoj dopasti. Izbaci i sve semenke, slobodno, ako ti je frka, ali chia takodje nije problem, kao ni suncokret, ni seme bundeve.

I nema potrebe da se zahvaljuješ, tu smo da pomognemo! Ja sam ovde samo zbog ovih diiivnim mamica alergičara, koje su me navukle na RR. Ovoliko informacija nisam nogla nigde da nadje odjednom. a mame osim iskustvom su naoružane i svojom strukom.

I hvala mojoj milicicak na razvrstavanju kokosa medju palme!user posted image user posted image user posted image user posted image

Naučnica naša! user posted image


(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
18.3.2016 23:56:48   
milicicak
IZVORNA PORUKA: mama krava


I hvala mojoj milicicak na razvrstavanju kokosa medju palme!user posted image user posted image user posted image user posted image

Naučnica naša! user posted image



Idi, bre, milkice user posted image
Chris, moj licni stav je da je svaka namirnica potencijalni alergen i da nema pravila na sta ce dete reagovati. Ali isto tako mislim da detetu nakon godinu dana ne treba uskracivati namirnice na koje su drugi alergicni, odnosno da detetu treba uvesti sve sto se koristi u porodicnoj ishrani. Jeste da je to stresno ali ionako su nam deca dovoljno ogranicena u broju namirnica koje mogu da koriste da bi im uskracivali zdrave vocke, povrcke i zitarice zbog naseg straha da ce im se nesto desiti...
Pitala si za pleh, ja koristim neke za projice, mislim da imam 2 no name i 1 tefalov i sve uvek pecem u korpicama
Sodu bikarbonu ne koristim jer ne volim njen ukus, ali ako moram koristim onu bez aluminijuma i to ne zato sto mislim da to pravi neku znacajnu razliku (osim u ceni) nego zato sto sam je kupila za mamu pa je meni ostala neka kolicina

< Poruku je uredio milicicak -- 19.3.2016 0:00:02 >

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
19.3.2016 6:17:34   
Christabel
Svakako planiram bebi da uvedem sirok spektar namirnica. To za hleb sam mislila da cu ponesto izbaciti jer joj jos nisam uvela. Ali planiram,.samo da dodje na red. Posto ja i dalje uvodim namirnice na 3 dana. I sa ndkim stvarima kasnim iz nekih razloga. Sto se tice reakcija, ona je reagovala stolicama. Sada takvih reakcija nema (sluz, krv), ili meni nisu primetne (a pretresam svaku pelenu unazad godinu dana) tako da osim ukoliko ne dobije proliv i ukoliko se ne ospe, necu ni moci da prepoznam neku eventualnu minijaturnu crevnu reakciju. Ne znam.kako bi ona reagovala na soju, ali ne dajem joj jos ni lecitin. Uostalom, tamo gde ina lecitina, ima bar jos jedna nama zabranjena namirnica, nsjcesce mleko. Kvasac mi je tu nedorecen. Razmisljam da ponovim IgE iz krvi pa polako da krenem.

Sad je bolesna, dva dana ima jako visoku temperaturu, krenuli smo antibiotik, a od sinoc joj je nos pun, hrce dok spava i sisa. Stolice su joj se pokvarile, cesce su. Ne bih joj uvodila nista novo ovih dana ali bih gledala da joj napravim neki hleb, mafine od sastojaka koje je jela, pa cu polako dodavati.

A zaboravih reci jednu bitnu stvar - teska je s jelom, ali ja sam uporna. I ne jede nesto kolicinski puno.

E da, jos nesto. Da li prvo uvodim prasetinu pa svinjetinu? Za sad se baziramo uglavnom jos uvek kuvanoj hrani, mada bih ovo spremala drugacije. I zasto se ovo meso daje tek posle godinu dana?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
19.3.2016 7:35:18   
branki*
Svinjetina ume da bude alergen,neko je pisao na forumu,cini mi se,zato valjda tako.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 647
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
19.3.2016 11:28:21   
mama krava
Svinje su svašto jedi, ja mislim zato...i onda i njihovo meo može svašta da sadrži. Ako imaš provereno domaće daj bebi da jefe.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
19.3.2016 18:44:40   
Christabel
Svekijevci uzimaju od jednog coveka. Nije 100% na idealnoj ishrani ali nije ni iz mesare.

Evo ovo sam nasla o uljima:
Za kuvanje su masti i ulja koja
imaju najviše ljubičastog i
plavog: pileća mast, svinjska
mast, nerafinisano palmino
ulje, loj, puter, nerafinisano
kokosovo ulje + maslinovo ulje
koje je i za hladnu upotrebu.
2. Za hladnu upotrebu su ulja
koja su najviše „zelena“:
hladno ceđeno suncokretovo,
kukuruzno, sojino. Ipak, kako
dovoljno „zelenog“ unosimo
kroz orašaste plodove i (ko
jede) žitarice – nije baš dobra
ideja da se ovo koristi. Još
manje je potrebno. Pre ću
dodati kašiku ulja semenki
bundeve u tanjir supe – nego
što bih kupila suncokretovo
hladno ceđeno. Sojino mi ne
ulazi u kuću, kao ni ulje
koščica grožđa.
3. Nešto između bi bili ulje uljane
repice, kikiriki ulje i susamovo
ulje. Ja nekad upotrebim za
kuvanje susamovo, ali zbog
fazona jela. Nije idelano, ali
ponekad OK.
4. Preporučuje se i pravljenje
mešavina, recimo miks putera i
maslinovog ulja je tipičan za
francusku kuhinju. Susamovo,
maslinovo i kokosovo ulje
može da bude zanimljiv miks
za neka jela…
Izvor: blog vitki gurman

Onda za przenje da se prebacim na hladno cedjeno kokosovo, od repice, maslinovo i mast. To isto i za kolace. Ja sam inace ljubitelj suncokretovog (nezdravog) ali zelim da menjam navike koliko.mogu

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 649
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
19.3.2016 22:39:37   
mama krava
Chris...izvini, a zašto ne mast? Ja zapela...mast, pa mastuser posted image

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here