|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 26 [27] 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
19.3.2016 23:01:08   
Christabel
Nisam.kazala da necu mast, ona se podrazumeva i nema neke dileme. Nego posto cu nekad kotistiti i ulje, u moru ulja koja se nude gledam da izaberem pravo. Navela sam da ja licno najvise volim suncokretovo, sto ne znaci da necu promeniti jer svakako nije najsrecnija opcija za bebu. Gore sam citirala neki tekst ali nisam stavila navodnike. Mast je svakako zdravija od ulja, zar ne? E takodje ne znam da li mast moze svuda da se koristi gde i ulja?

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
19.3.2016 23:31:02   
mama krava
Da, svuda umesto ulja, osim kao preliv za salate npr. Mi je i na hleb mažemouser posted image

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
20.3.2016 14:05:05   
Christabel
Znaci u kolace moze?
Setila sam se sad one uzine iz detinjstva- hleba, masti, sitne paprike i jabuke :-)

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
20.3.2016 14:26:00   
mama krava
Naravno! Meni su najlepše vanilice s mašću, kao što moja baba pravi! A ja onu američku pitu pravim pola mas pola Gi puter!

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
20.3.2016 14:55:41   
World
Mogu li samo da dodam u vezi sa pricom o uljima, ulje od sjemenki grozdja i suncokretovo (iako i hladno cijedjeno, nerafinisano) nije uopste dobro jer sadrzi previse omega 6, a premalo omega 3 masnih kiselina (to nekako treba izbalansirati u ishrani). Rafinisana ulja tek da ne pricam, kao ni margarini (cista plastikauser posted image ). Ja koristim samo mast, maslinovo i kokosovo (hladno cijedjena), ne fali mi nista za kuvanje pored toga, a stalno nesto kuvam. Umjesto maslaca koji ne smijete koristiti moze se ponegdje staviti kokosovo ulje, neki maslac od orasastih plodova ili kakao maslac. Ili praviti kolac kojem ne treba masnoca. Ja sam u poneki stavljala i maslinovo ulje cak

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
20.3.2016 15:06:07   
mama krava
Ima puno recepata za zdeave kolače i to baš poslastice u kojima se od masnoća stavlja jedino mleveni badem i budu izvanredni! Ali pošto Chris još uvek izbegava orašaste plodove...onda za sada bez ovih recepata.

Ja sam inače prošle nedelje Dušanu uvela Gi puter. Na njemu piše da je bez kazeina, ali sam ja dodatno proverila kod proizvodjača koji mi je potvrdio da ima kao ono 0, 001% proteina. Ja ga prvo mackala po ruci i pošto nije imao reakcije napravim prošlog vikenda Bounty tortu sa Gi puterom i jeo ju je bez reakcija. Tako da verovatno ni nema proteina ili su tragovi u pitanju u sastavu ovog putera. user posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
20.3.2016 15:37:27   
World
Aha, nisam procitala da ne jedu orasaste, ali svejedno, moze se tu stosta iskombinovati, a da ne budu stetne masnoce. Gi je 'precisceni' puter, mozes ga i sama napraviti, pogotovo ako imas negdje nabaviti domaci puter, onda ga do besvijesti zagrijavas i skidas onu pjenu koja se pravi i tako nekad na kraju ti ostane gi ili sto bi rekli po srpski maslo. user posted image
Nisam od te struke pa ne znam kako se tim procesom i da li se moze eliminisati kazein, ali koliko sam citala uglavnom ga koriste i oni koji su alergicni, mada svakako treba biti oprezan.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
20.3.2016 19:22:48   
Christabel
Hvala World. To za ulja me je i zanimalo. Znaci kokosovo mu nekako dodje najbolje resenje. Na kakao takodje ima alergiju, pa maslac ne moze. Za orasaste je dr alergolog rekla ne jos, sacekacu jos mesec dva tri, ionako inamo gomilu stvari da uvedemo.
Racunam da joj do Uskrsa moram uvesti jaje, bar zumance. Kako se ono bese uvodi? 2x nedeljno, prvo osmina, pa cetvrtina, pola, pa celo? Znaci uvodim oko mesec dana? Ovo sam trebala pitati na onoj temi o uvodjenju nemlecne alergicnoj deci.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
22.3.2016 0:26:41   
Christabel

IZVORNA PORUKA: Rosita

Degu, negde je peace pisala za tu soju iz boje beta karoten da je to nesto zaneeemaaaarljivo skroz, ja mislim da smes!



Sad vidim ovo. Joj pa kako znati sta se koristi u pravljenju tih boja, aroma?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
22.3.2016 18:23:24   
Rosita
Na to obracaj paznju samo ako pise sadrzi soju a roga nema nigde u sastavu. Primer je cini mi se c puding. Najbolje kupovati proizvodjace od vise poverenja i eventualbo slati mejl proizvodjacu. Peace se namejlala ihahajuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
22.3.2016 22:46:16   
Christabel
Ne planiram beki jos da dajem kupovne stvari tog tipa, ali npr.ja jedem margarin gde pise da je boja beta karoten i pise aroma.
A sta ste radile sa proizvodima na kojima pise da moze da sadrzi u tragovima? Pretpostavljam da ste davale. To valjda pise na svakom proizvodu.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
23.3.2016 22:44:54   
Rosita
Sve smo to davale! Ako ces biti mirnija posalji mejl tehnologu. Ali mislim da nemas potrebe!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
25.3.2016 14:52:31   
Christabel
Iscitala sam konacno temu i kopirala recepte koji mi se najvise dopadaju. Evo mog skromnog doprinosa http://superzena.b92.net/recepti.php?yyyy=2015&mm=01&nav_id=946714 Posni banana mafini

Prvila sam ih 2x sa 2/3 sastojaka. Nisam stavljala kostunjavo voce. Koristila sam suncokretovo (nezdravo) ulje Ja sam (za sad) jako slaba sa tim testima i moram prvo po receptu pa posle eksperimentisem. Po mom misljenju, secer je suvisan! Prvi put sam htela da umrem posle 2 mafina a inace obozavam slatko. Drugi put nisam stavila secer uopste, sem vanil secera pola kesice. Meni su mnogo ukusniji, a slatki su svakako zbog banana. Plniram veceras da probam onaj hleb koji uvek uspeva, ne radim par dana pa cu imati vremena da eksperimentisem

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
25.3.2016 16:01:23   
Christabel
Jos par pitanja - da li hleb koji uvek uspeva sa prethodne strane ostavljate da fermentise?

I od kog proizvodjaca uzimate namaz od bundevinog semena? A kako pravite domaci?

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
25.3.2016 20:21:46   
mama krava
Ja ga upravo pecem...bez fermentisanja sa kis vodom.

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
25.3.2016 20:52:46   
milicicak
Chris, ja taj hleb samo umuljam i odmah pecem, stvarno uvek uspeva.
A namaz od bundevinog semena sam pravila u Baby buletu, semenke, par kapi maslinovog ulja i blendam dok se ne napravi namaz. Isto tako pravim i puter od kikirikija i namaz od susama samo sto u kikiriki ne stavljam ulje.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
25.3.2016 23:21:23   
Christabel
Onda cu i ja tako samo da pomesam sastojke. A za namaze nemam nista tako mocno za mlevenje. Ima sveki onaj secko valjda ali ne znam da li tu moze...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
26.3.2016 2:05:28   
Christabel
Opet ja, veceras se bavim proucavanjem recepata... Dakle imam ovaj za bebi keksice
" Izraditi 100 grama maslaca mikserom i u to dodati pire od jedne banane (izgnjeciti je), izraditi sve zajedno, pa umesiti s 200 grama kukuruznog brasna. Rastanjiti oklagijom, pa vaditi oblike
po zelji (kruzice, stanglice....) i peci
na 200 stepeni, 15 minuta."

Posto mi ne mozemo maslac, onda u ove kekse stavim mast? Je l isto 100 grama da bude ili manje?

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
26.3.2016 12:55:27   
Rosita
Hm, pa ja verujem da moze isto. Sad ako je u maslacu 80% lupam masti, onda mozda malcic manje al nema to veze, oset_is pod rukom, varjacom kvalitet testa i je li to to.

Mi smo korisrili i granum food maslace te biljne. Idi na njihov sajt videces sastave.

< Poruku je uredio Rosita -- 26.3.2016 12:57:14 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
26.3.2016 18:44:29   
Christabel
Pogledala, hvala. Videla sam kod nas u Univeru njihove proizvode, moram pogledati ima li svega. Dopada mi se namaz od bundevinog semena. Pretpostavljam da se to smatra uvedenim ako sam uvela bundevu.

A kako ste te semenke uvodile - suncokret, susam...? Preko nekih testa? I chia sta tako po malo kao dodatak jelu?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
26.3.2016 19:02:09   
milicicak
Chris, nisu bundevine semenke uvedene kad si uvela bundevu,skroz imje drugaciji sastav.
Ja sam sve semenke uvela kao namaze za sendvic, chiu nisam uvodila.
Mast ne koristim (osim za sarmu), u kolace stavljam margarin, vital obicni

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
26.3.2016 22:20:25   
Rosita
I ja sam u kolace stavljala margarin sem onih starinskih decidno na masti. Mast koristim da isprzim D jaje, przenice i nekad za krompir iz vatrostalne, to jest pekarski.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
26.3.2016 23:33:38   
Christabel
E to za semenke nisam znala. Dobro sam.onda i pitala.
A za kolace cu smisliti vec sta cu gde, bitno mi je da imam.par stvari za bekicu i sebe, nece kolace jesti non stop.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
28.3.2016 2:11:19   
Christabel
Verovatno cete me izbaciti sa ove teme, ali sta cu kad moram da pitam do detalja. U pitanju je onaj hleb koji uvek uspeva. Pravila sam veceras, sad se hladi. Cini mi se (ali videcu kad se skroz ohladi) daje mozda unutra opet malo gnjecav. Stavila sam speltino i belo brasno, mozda sam trebala neko drugo umesto belog...

Da li testo treba da bude kao pravo testo da e moze mesiti rukama ili gnjecavo da se razliva? Meni je ispalo ovo drugo pa sam mislil da sam negde pogrsila pa dodavala jos malo brasna. Na krju sam g pkla u vatrostlnoj, nemam kalup za hleb.

Sta znaci vrsna kasicica sode bikarbone? Na vrh kasicice ili puna u vrh? Da li je neka od vas stavljala prasak za pecivo umesto sode b.i limuna? I da li se ti sastojci dodaju bas na kraju kad se umesa brasno i voda ili da odmah posle brasna stavim sodu b.i limun pa onda vodu, ulje..


(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
28.3.2016 12:54:07   
mama krava
Samo ti pitaj....ne brini...

Ovako...testo treba da bude žitko da se razliva što bi ti rekla i teba da se radi onako po receptu da bi ti bio dobar. Verovatno će ti biti živ jer si stavila više brašna nego što je trebalo, a nemaš dovoljno sredstva za dizanje...

Sode treba da se stavi puna vršna kašičica + limunov sok kako bi aktivirao tu sodu. Možeš da staviš i prašak za pecivo, ali bolje ne jer ima dodataka...proćitaj sadržaj...ima nekih E brojeva, pa ako paziš na alergene, probaj samo sodu.

Ako ćeš da pečeš odmah, zamesi testo sa kis vodom i odmah dodaj sodu i limunov sok, a ako ostavljaš da fermentiše par sati, samo sodu i lim sok dodaj pred samo pečenje, tako što ćeš da ih umutiš ili mikserom onim nastavcima za testo ili malo energičnije varjačom npr. Ja nemam te nastavke za testo za mikser, pa jako ulupam testo varjačom.

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 26 [27] 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 26 [27] 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here