|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: RAK
27.3.2011 3:00:17   
liliana
Pepino, ja sam jedna od onih koje su pobedile!!!
Naime, 2006. su mi otkrili rak grlića materice. Bio je to strašan šok. Prognoze su bile neizvesne... čak su razmatrali opciju da mi sve odstrane...Jedino što sam želela jeste da  sve samo što pre prestane.  Operisana sam u Višegradskoj kao hitan slučaj.
A onda... došavši kući, shvatila sam mnoge stvari, a pre svega da ja ŽELIM DA ŽIVIM!!! Imala sam 31 god, tek par meseci sam živela sa MM... Situacija je bila takva da sam zahvaljivla Bogu na svakom novom danu... Kontrole na 15 dana... Rezultati dobri...
trebalo mi je puno pažnje, pozitivnih misli, društvo meni dragih osoba... Nisam dozvoljavala da me sažaljevaju... Želela sam da me gledaju kao pre, kao  da je sve OK (a nije bilo)...
Sada idem na kontrole na 3 meseca... 
Postala sam i MAJKA!!!!!!!
Strah postoji i dalje...Ali, sad je druga meta-drugo odstojanje!!!


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: RAK
27.3.2011 6:44:03   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Tash

Moja mama je operisala rak dojke 1999.
Cito terapiju je odradila u NS. Nikada je nisam videla da povraća, a znam da jeste. Odradila je to nekako sama.
Zračenje je radila u Budimpešti jer aparati u NS tada nisu radili. Bila je sama.
Periku je kupila sama.
Kroz sve je prošla sama.
Iz ovog aspekta, pitam se kakav sam ja to skot da je to bilo tako?


Tash, ja isto, ja sam bila u NS, sredina ispitnog roka, profa za kojeg sam radila nije me pustio da odem kuci da budem sa njom... Jeste da sam uzela kredit u banci da mama vrati sve dugove jer se oko toga nervirala i da sam joj slala aloje... al to je nula prema tome sta je sve ona uradila za mene... ja cak nisam bila sa njom

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: RAK
27.3.2011 6:47:53   
vukosava

IZVORNA PORUKA: moja ciklama

Moja mama je obolela jan 2001god, krila je to do avg 2003,



... najvaznije je ici odmah kod lekara.. da se sto ranije otkrije

ciklama user posted image user posted image user posted image user posted image

moj muz isto ovako ko ti, samo mu je tata imao rak pluca, metastaza na mozak... svo vreme je bio uz njega

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: RAK
27.3.2011 6:49:33   
vukosava

IZVORNA PORUKA: liliana

Postala sam i MAJKA!!!!!!!



user posted image user posted image user posted image user posted image bravo liliana, zelim ti sve najbolje

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: RAK
27.3.2011 8:21:02   
minavb
THE ANTI-CANCER DIET

Ishrana moze mnogo da pomogne. Ako treba pomoc, tu sam, pisi.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: RAK
27.3.2011 10:38:56   
liliana
IZVORNA PORUKA: vukosava


IZVORNA PORUKA: liliana

Postala sam i MAJKA!!!!!!!



user posted image user posted image user posted image user posted image bravo liliana, zelim ti sve najbolje


Hvala, draga! user posted image user posted image


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: RAK
27.3.2011 11:03:53   
Anoniman
Liliana, ne prestajes da me iznenadjujes user posted image

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: RAK
27.3.2011 11:07:49   
Vika
Liliana, to je stav! imam sličan problem i nosim se na isti način kao ti!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: RAK
27.3.2011 11:55:22   
maakki
Pepino jako mi je zao sto ti i neko tvoj morate da prolazite kroz to, potrebno ti je puno snage i volje da se to prevazidje na koliko toliko normalan nacin.
Podelicu i ja sa tobom moje iskustvo, a uvek sam tu za razgovor kakav god da jeste.
Moj otac je umro od raka pre dve godine a sve je pocelo iznenada, covek koji se nikada nije pozalio ni da ga glava boli, a kamoli ista drugo,poceo se samo odjednom gubiti, zaboravljati stvari, krenuli smo na pretrage, medjutim veoma brzo je doslo do toga da vise nije mogao ni da jede niti ista drugo, dr ga je pogledao i odmah dao dijagnozu tumor na mozgu, hitno je operisan, oporavio se jako brzo i naravno svi smo bili srecni zbog toga. Posto smo ziveli sami od prvog momenta pa do poslednjeg sam bila uz njega, na svim pretragama, hemoterapijama, kupovala sve i svasta sto su mi rekli da moze da mu pomogne, moram da napomenem da je on jedino znao da je imao tumor na mozgu i da su to izvadili. Nijednog momenta mu nisam dala do znanja da se radi o necem ozbiljnom, ni kada je kosu izgubio, trudila sam se da to prihvati kao nesto normalno sto se desava u takvim situacijama. No da ne duzim pricu, oporavio se, otisli smo na Zlatibor, tamo se jos vise oporavio, ali nazalost metastaze suu uradile svoje i spasa nije bilo.
Obzirom da sam i sama prosla tako nesto to ne bih nikome pozelela, samo mogu da ti kazem da ti treba puno snage, puno energije, puno strpljenja, svaka bolest ove vrste je za sebe, i zavisi u kom stadijumu je otkrivena, a znamo da su neke i izlecive. Jedino sto mogu da ti kazem da obolelom ko god da je u pitanju, treba da se prenese puno pozitivne energije, jer su oni uplaseniji od nas, a na posledice po mene samu necu ni da pricam jer trajalo bi.
Znam samo da mi je zivot stao i da se pretvorio u obilaske ambulanti, bolnica, apoteka, travara i cega sve ne. Mnogo mi nedostaje i ne prodje dan da ne pomislim na njega, i njegovu snagu koju je imao da se izbori sa tim.
Meni licno je zao sto ne postoje pri onkologijama i neke grupe koje bi pomogle i ljudima koji su bliski obolelima, jer i nama je potrebna strucna pomoc isto kao i obolelom, ne ume svako da se nosi sa tim.
Nadam se da ce ti iskustva pomoci da pronadjes svoj nacin i uhvatis se u kostac sa situacijom koja te je snasla, a mi smo tu uvek to znas.

_____________________________

Čudno je koliko je malo potrebno da budemo srećni, a još čudnije kako nam baš to malo nedostaje...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: RAK
27.3.2011 11:58:51   
maakki

IZVORNA PORUKA: liliana


A onda... došavši kući, shvatila sam mnoge stvari, a pre svega da ja ŽELIM DA ŽIVIM!!! I
trebalo mi je puno pažnje, pozitivnih misli, društvo meni dragih osoba... Nisam dozvoljavala da me sažaljevaju... Želela sam da me gledaju kao pre, kao  da je sve OK (a nije bilo)...

Postala sam i MAJKA!!!!!!!
Strah postoji i dalje...Ali, sad je druga meta-drugo odstojanje!!!



Liliana svaka cast, ti si jedan divan primer kako se treba boriti sa ovakvom situacijom, ali si dala sve od sebe da to prevazidjes i uspela si user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Čudno je koliko je malo potrebno da budemo srećni, a još čudnije kako nam baš to malo nedostaje...

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: RAK
27.3.2011 13:05:38   
moja ciklama
liliana, čestitam ti. user posted image svaka ti naredna godina bila ZDRAVA, i da Bod da da ti bebca, dečije prehlade i boginje zaobidju, ti si se dosta nasikirala..
Divim ti se..

vukosava, znam da je najveća greška moje mame, što je krila, SADA je više ne osudjujem, svako ima svoj način da se nosi sa onim što ga snadje..ona tada nije mogla da zna da će njen način biti pogrešan..posle dugih razgovora, shvatila sam da ona taj karcinom, nikako nije htela da prihvati..

IZVORNA PORUKA: maakki

ali nazalost metastaze suu uradile svoje i spasa nije bilo.
Obzirom da sam i sama prosla tako nesto to ne bih nikome pozelela, samo mogu da ti kazem da ti treba puno snage, puno energije, puno strpljenja, svaka bolest ove vrste je za sebe, i zavisi u kom stadijumu je otkrivena, a znamo da su neke i izlecive. Jedino sto mogu da ti kazem da obolelom ko god da je u pitanju, treba da se prenese puno pozitivne energije, jer su oni uplaseniji od nas, a na posledice po mene samu necu ni da pricam jer trajalo bi.

Znam samo da mi je zivot stao i da se pretvorio u obilaske ambulanti, bolnica, apoteka, travara i cega sve ne. Mnogo mi nedostaje i ne prodje dan da ne pomislim na njega, i njegovu snagu koju je imao da se izbori sa tim.

Nadam se da ce ti iskustva pomoci da pronadjes svoj nacin i uhvatis se u kostac sa situacijom koja te je snasla, a mi smo tu uvek to znas.


Uf..da da mestastaze, mojoj mamai je otišla na kosti pa na mozak..TUGA.

Danas kada razmišljam, možda sam pogrešila što sam je vodila svuda, i terala da pije svašta, možda sam trebala SAMO BITI KRAJ NJE..i uživati što nam je BOG pružio još jedan dan.
Ni u šta ne verujem, ni u šta, osim u dan, do kad nam je Bog dao da živimo. Ovde, ne mislim da ne treba da pijemo lekove, kada smo bolesni i slično, mislim na čudotvorne napitke, čudotvorna mesta, čudotvorne ljude..

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu maakki)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: RAK
27.3.2011 14:37:47   
bokicans
Evo nama su juce  javili da moj svekar,(koji mi je uvek desna ruka u svemu,kada sam tamo)koji je 3 puta operisan,zracen ......Juce pusten iz bolnice,i nema vise kontrola,pokusaja i sl,kaze dr došlo je do kraja Organizam ne moze vise ,da podnese bilo kakvu vrstu terapije..Inace odstranjeno mu je pola vilicne kosti ,jedva jede tj,pije ,pošto mu  razvodnjavamo svu hranu, drugacije ne moze!Nemam pojma ,kako da pomognem ,toliko sam zbunjena od juce.Ne bih me cudilo da sam tem od toga dobila!

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: RAK
27.3.2011 14:43:21   
ksenija81
Joj Pepi draga valjda nije ono sta mislim da jesteuser posted image
Drzi se i veruj da ce sve biti ok, veruj doktorima i jako je vazno da ocuva psihicko zdravlje ono je najbitnije u svemu!
Moja svekrva je operisana 7 puta u 5 godina i hvala Bogu da je dobro.
Drzi se user posted image

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: RAK
27.3.2011 15:05:37   
pepino
hvala vam svima,na zalost ovo nije na vrijeme otkriveno i vec izgleda postoje metastaze,na sta je sve otislo nemam pojma,nadam se da cemo saznati vise za koji dan,nije rijec o zenskim stvarima,dojka,grlic,mnogo,mnogo je teza situacija

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: RAK
27.3.2011 15:09:55   
Ana RR
Pepino.. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: RAK
27.3.2011 15:11:55   
Sanjica26 RR
user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: RAK
27.3.2011 15:28:26   
azdajica75
Ozbiljna tema.
Po tatinoj liniji svi su imali neki oblik kancera.Tata je umro  pre 7 godina,metastaza raka pluća,bukvalno za 5 dana smo ga izgubili.Kažu da je tako bolje,bezbolnije..a ja kažem da najviše boli što nismo stigli da se oprostimo sa njim,nismo shvatili ozbiljnost situacije.Bio je strastveni pušač,a bolest je bila podmukla,bez ikakvih simptoma u ranim fazama!
Meni su decembra 2009konstatovane i otklonjene  predkancerogene promene na grliću .Rezultati su bili dobri,a nakon 3 meseca ostala sam trudna.Kao što je neko napisao,počneš da gledaš na život iz drugog ugla.Uvek,ali uvek koristim priliku da podsetim sve žene:samo redovni pregledi,pogotovu ako imate genetskih predispozicija!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: RAK
27.3.2011 15:56:40   
vukosava
IZVORNA PORUKA: moja ciklama
... mislim na čudotvorne napitke, čudotvorna mesta, čudotvorne ljude..


upravo... moj drug je imao Hockinov sindrom, nasli su mu kad je imao 20 godina 1996... jednom je njegova mama trazila da im posaljem neke nadri cajeve iz jedne apoteke na Limanu IV... kesa puna travuljina 300 evra... uzas kako ljudi zaradjuju na necijem problemu... mislim taj njegov nije bio neizleciv a godinama su dali boga oca para nadajuci se... uzalud

< Poruku je uredio vukosava -- 27.3.2011 15:58:58 >

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: RAK
27.3.2011 16:20:40   
Verus
pepino draga, zao mi je iskreno....user posted image  

-potpuno menjanje nacina ishrane: sto vise sirove hrane, ili jedva termicki obradjene.  Sto vise jesti hranu u svom prirodnom obliku bez ikakve "obrade".

-verujem u homeopatiju...ne secam se gde zivis, ali otici kod proverenog homeopate koji ce odrediti terapiju baziranu na konkretnom obolenju

-aloa vera juice (ako moze whole leaf-ceo list) piti 1.5dl na dan

Ako saznam jos sta pisacu ti.  Drzi se.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: RAK
27.3.2011 16:24:07   
Verus
user posted image
IZVORNA PORUKA: minavb

THE ANTI-CANCER DIET

Ishrana moze mnogo da pomogne. Ako treba pomoc, tu sam, pisi.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: RAK
27.3.2011 20:47:58   
maakki

IZVORNA PORUKA: pepino

hvala vam svima,na zalost ovo nije na vrijeme otkriveno i vec izgleda postoje metastaze,na sta je sve otislo nemam pojma,nadam se da cemo saznati vise za koji dan,nije rijec o zenskim stvarima,dojka,grlic,mnogo,mnogo je teza situacija



Pepino znam da jesi zbunjena i uplasena, ali nekada samo treba situaciju prihvatiti onakva kakva jeste, metastaze znaju da miruju, i da se sa tim ipak zivi, moje kume svekar vec godinama zivi sa metastazi na jetri, ali ona miruje, imao je vec dve operacije debelog creva i evo ga i dan danas sa nama. I ovde kao i kod drugih bolesti nema pravila, ali jedno je sigurno da je potrebno da se obolelom pruzi sto vise pozitivne energije, kada su meni za oca rekli da nema vise nacina da mu se pomogne ja sam se doktoru zahvalila jer su ucinili sve sto su mogli, a meni i njemu pruzili bar koji mesec duze da provedemo zajedno.


_____________________________

Čudno je koliko je malo potrebno da budemo srećni, a još čudnije kako nam baš to malo nedostaje...

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: RAK
27.3.2011 23:18:35   
micketta
pepino, user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

zna baba

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: RAK
28.3.2011 9:24:12   
moja ciklama

IZVORNA PORUKA: azdajica75

Meni su decembra 2009konstatovane i otklonjene  predkancerogene promene na grliću .Rezultati su bili dobri,a nakon 3 meseca ostala sam trudna.Kao što je neko napisao,počneš da gledaš na život iz drugog ugla.Uvek,ali uvek koristim priliku da podsetim sve žene:samo redovni pregledi,pogotovu ako imate genetskih predispozicija!



Redovni pregledi, drage moje!

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu azdajica75)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: RAK
28.3.2011 15:07:06   
Vučko.ba.
Nemam ti šta reći pametno, moj otac je umro od raka, konstatovali, tri operacije, nakon pola godine ga nestalo.

Išli smo od ljekara, travar, čuda i itd, čak i do Jove na cetinje, pa neki lijek u makedoniji , itd,itd

međutim moje mišljenje, pa i danas to mislim, jeste da se on psihički predao odmah u startu, nije mogao prihvatiti da je bolestan

tako da o kome god da se radi, pokušaj da ne klone duhom

sve najbolje od srca

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: RAK
28.3.2011 15:15:39   
bubulence
ja ipak mislim da je psiha najbitnija...
moja tetka je obolela od raka dojke, doktori su rekli da se kasno javila, operisali su je samo posto je i sama bila zdravstveni radnik ali su rekli da ce poziveti najvise 3 meseca... ona je u startu rekla da nema sanse i da treba tek da skoluje decu, znaci i da se bori... i tako je bilo...  ujutro ustane stavi periku, nasminka se i u grad na kafu sa drugaricama, nije dozvoljavala da se prica o raku, kaze o tome prica sa doktorima...  uvek je govorila da doktori i lekovi pomazu 10% a 90% bolesnik pomogne sam sebi... umrla je posle 10 godina od operacije (u stvari falilo je 2-3 meseca da bude punih 10 godina) ali je znaci pozivela daleko duze nego sto su joj reki...
znaci, dobra psiha, pravilna ishrana, i kazu mnogo aktivnosti... cak i kad se lose osecaju bolesnici, da treba da rade nesto ili setaju koliko god mogu...

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here