|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: GAK Narodni Front
16.5.2013 13:22:01   
Tiziana
Sto se tive brusa mislim da smes.JA sam sve skidala,nisma nista imala na sebi osim spavacice. A sto se tice kupke,to se ne secam koju sam koristila,ali vrlo verovatno svoju,nece niko nista tamo da ti zabrani. Imaju navlake za wc solju,one disposable...iskoristis i bacis u kantu.

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: GAK Narodni Front
16.5.2013 13:22:25   
Rosita
brus- ne, kupku- svoju, da, podmetače-tu imaju, ali kupi pakovanjce npr. u lillyju, za kasnije

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: GAK Narodni Front
16.5.2013 13:23:31   
Tiziana
Eto ne sme brus. Ja to ne znam jer sam kao po komandi skidala sve sto su mi rekli.user posted image Slusaj Rosi,ona se skoro porodila.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: GAK Narodni Front
16.5.2013 13:34:48   
Sladja80
znaci dodjem,pregledaju me,odem u garderobu,skinem sve sa sebe,obucem spavacicu i svoje papuce,dam stvari muzu,klistiranje,brijanje(ako treba)i sa sve svojom kesicom idem u wc i na tusiranje....

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: GAK Narodni Front
16.5.2013 13:45:34   
Tiziana
NEma garderoba,presvlacis se tu na licu mesta u prijemnoj ambulanti, ne secam se da tamo ima neka garderoba!:-)
Za kesu ima police u toj neuglednoj maloj sobi,stavis kesu na tu policu,odradis klistir,wc,tus i kad krenes u box uzmes kesu i nosis sa sobom.

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: GAK Narodni Front
16.5.2013 13:55:29   
Sladja80
nema garderoba user posted image pa bas bezveze,ma na kraju i nije bitno,ostavljam stid kod kuce user posted image

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: GAK Narodni Front
16.5.2013 14:07:36   
Tiziana
Moraces stid da ostavis kod kuce u svakom sl.Tamo nema ko ti nece zaviriti izmedju nogu! :-)

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: GAK Narodni Front
16.5.2013 14:24:53   
bea83
Sve vreme sam bila u brusu (sportskom doduše, samo u taj sam mogla da stanem) a torbu sam vukla svuda sa sobom, istina garderobe nema al u tim momentima o tome i ne razmišljalj. To vukljanje torbi je baš bez veze, meni je mm odneo do lifta i krenuo i on sa mnom, zblentavio se user posted image  a posle sam nosila sama, a bogami spakovala sam popirlično, ko da idem na Madagaskar i svaka stvar mi je trebala

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: GAK Narodni Front
16.5.2013 14:34:15   
Moiraina
Jao ta prijemna soba i onaj sto od pre sto godina... Na prvom porođaju mi je bilo malo neprijatno, na drugom sam već opušteno davala podatke sestri dok sam čekala da mi donesu spavaćicu (znači, onako, skoro pa skroz skinuta user posted image ).
Prostorija u kojoj se radi UZ pred porođaj je sada definitivno na drugom mestu. Sećam se da sam na prvom porođaju prošla pored boxeva za porođaj da bi došla do nje i bila je veća... sada je to neki sobičak u koji jedva stane UZ i sto na koji legneš i ne gleda ni na šta, nalazi se pored sobe gde se radi CTG.
Što se tiče klistira, meni su rekli da izdržim bar 10 minuta, jer će inače da mi rade ponovo :) naravno da nisam izdržala toliko i nisu mi radili ponovo...
Ja nisam čula neku posebnu vrisku u porođajnoj sali, ali mislim da se ipak većina porađa sa epiduralom. Zapravo, mislila sam da je sala skoro prazna, jer sam videla samo još 2 žene i nikog nisam čula, ali sam posle od sestara čula da je taj dan baš bila gužva i da su imali mnogo porođaja...
I da, ja sam sad na drugom porođaju zaboravila da skinem brus, pa kad je došla anesteziolog da mi da epidural morala sam na brzinu da skinem na porođajnom stolu... Ali da nisam primala epi, mislim da niko ne bi ni provalio da imam brus, niti bi iko išta rekao.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: GAK Narodni Front
16.5.2013 14:37:36   
Sladja80
i sto se torbi tice neko kaze da sme neko kaze da mora kesa?kakva su vas iskustva?ja se izvinjavam na ovolikim pitanjima ali davicu vas jos malo sve me zanima user posted image

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: GAK Narodni Front
16.5.2013 14:40:30   
Moiraina
Ja sam oba puta nosila torbu.

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: GAK Narodni Front
16.5.2013 14:49:16   
Tiziana
Ma ne Sladjo,niko nece da ti prigovara sto imas torbu,nego mislim da je bolje da imas sto manje stvari u tom trenutku jer kasnije svakako sve mogu da ti donesu tvoji!
Eto,ja sam bila prvi put na tom UZ koji se nalazi medj boxovima.drugi put je Smiljko bio u fazonu ajmo,idemo,kakav UZ,sve sam vec video..:-)
A na oba porodjaja sam slusala zene koje urlaju. Secam se kad sam dosla na prvi porodjaj,dok sam cupkala posle klistira tamo na onom hodniku,cula sam jednu kako urla i pretrnula sam..Posle je tokom porodjaja pored mene u boxu bila jedna koja se drala na doktora,oborila onaj stalak za infuziju itd smirivali je svi..drugi put sam cula tu jednu koja je bila u boxu pored,ali nista strasno..

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: GAK Narodni Front
16.5.2013 14:49:58   
Tiziana
Da,onaj gin.sto na prijemu je kao iz doba jure..nisam znala prosto gde treba noge da stavim user posted image

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: GAK Narodni Front
16.5.2013 14:51:37   
Rosita
Ja ovo za brus rekoh po inerciji jer traze da skines SVE sa sebe. Noću tete u ambulanti kuntaju, nije im do života, pa i ne vide da l je torba ili kesa... Ja sam imala torbu. Ali znam i slučajeve cimerki kojima su branili torbu. Najbolje sve u kese, a kese u torbu, pa ako zezaju, vadiš kese. I da, ma šta će ti brus uopšte? I topla preporuka, nosi njihove spavaćice tamo, ne upropašćuj svoje, a traži od tetkica kad hoćeš da menjaš, mada su često na hodniku složene, na kolicima.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: GAK Narodni Front
16.5.2013 14:54:09   
Tiziana
Ma da,samo nosi njihove spavacice,skroz su zgodne,a i mozes da ih menjas do mile volje.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: GAK Narodni Front
16.5.2013 14:54:28   
bea83
Kad sam se ja poradjala bili su svi boksevi puni, čula se samo žena pored mene koja se mukica poradjala više od 20 sati i jedna preko puta koja se pravila hrabra kad su joj ponudili epidural pa se posle predomislila i urlala da joj dovedu anestezologa. Sve ostale su bile manje više mirne, doktori su vikali na neku ženicu koja nije umela da diše i gura i zamalo da beba ostane bez vazduha jedva su je povratili. Sve epiduralke su uglavnom bile poslušne i mirne i tiheuser posted image
Može torba naravno

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: GAK Narodni Front
16.5.2013 14:55:00   
Tiziana
Meni na prijemu zapala neka ogromna spavacica,a ja sam generalno sitnija.Pita me anesteziolog jel ovo vasa spavacica,ja reko ma jok,on kaze pa gde vama tako maloj dadose toliku spavacicu..

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: GAK Narodni Front
16.5.2013 15:07:57   
Rosita
Haha, i ja sam isto upadala u svaku ko Etiopljanin user posted image . Al sad su sve iste spavaćice, zna se koje su njihove, kockaste, roze user posted image . Sladjo, ponesi i neki asepsol tamo i natrpaj običnih kesa, kad ideš da se tuširaš sve u kese i kačiš, nema ti druge jer situacija u tuš kabini nije bogougodna, osim ako nećeš u apartman. Al ajd da ne budem preterano savetodavna, ti verovatno znaš šta tebi tamo treba. I ja sam nosila priličnu torbu. Takva sam, večito vučem svašta (nosila i šampon i pakovanje za kosu, mislim stvarno, naravno bespotrebno)

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: GAK Narodni Front
16.5.2013 15:08:07   
Sladja80
joj ja bi rado brus,ja bas nisam mala i sitna ima me ohohho
rosi mozes li mi ti napisati sta treba sve da ponesem,posto si sveza porodilja,za sad imam spavacicu i bade mantil(ponecu i moju za svaki slucaj) i imam mrezaste gace 2 kom. na spisku su mi jos ulosci, papuce, brus za dojenje,toalet papir,pasta cetkica za zube,kupka,bebi sapun,sampon(jel se pere kosa tamo?)peskiri 3 kom.punjac telefon,oktanisept sprej,komprese za bradavice i neka krema,ako jos nesto trba dopuni mi spisak i ako je nesto nepotrebno da izbacim

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: GAK Narodni Front
16.5.2013 15:19:34   
Rosita
Ja sam bila 3 dana i nisam prala kosu, ionako sam znala da neću pa se zato iščuđavam sebi što sam nosila, kosa mi je takva da ne izgleda prljava ni nakon 7 dana (al perem je, dakako user posted image ). Ma kome je još do pranja kose tad...

Pazi, imaš temu spisak stvari za porodilište, pa ćeš naići na ideje. Bademantil ti i nije toliko potreban, ali ok, neki tanji može. Mrežastih uložaka ponesei i više nego što kaže spisak, mada ti mogu doneti. E da, 2-3 benkice za bebu svoje i pelene pampers ili već, vlažne maramice i pavlovićevu! Oni daju pelene pamučne i benkice, ali nekad nema a beba ti se zapiškila user posted image . Praktičniji su ti ubrusi, s njima možeš više toga nego sa toalet papirom. Rekoh ti asepsol, kese, one podmetače za wc. Tečni sapun! To posebno naglašavaju, traže da se sklone obični pre vizite. Možeš i jednu svoju jastučnicu. Plastične čaše, voda. Ako se set_im još nečeg, rećiću. A pogledaj i tu temu.

Papuče- neke plastične da budu za tuširanje, a možeš i jedne od tkanine za po sobi.

< Poruku je uredio Rosita -- 16.5.2013 15:23:02 >

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: GAK Narodni Front
16.5.2013 15:24:26   
Sladja80
ok hvala puno

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 571
   RE: GAK Narodni Front
16.5.2013 15:25:25   
Tiziana
Boga mi ja sam imala tu na porodjaju koja je bila kockasta plavo,a na prvom sam imala i neku zuto oker kombinaciju :-)
Sve u svemu spavacice su flanelske,a ti ces se poroditi kad bude toplo,mislim da ti bade mantil ne treba. Pogotovu sto ces se nakon porodjaja usled ludovanja hormona znojiti kao luda.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: GAK Narodni Front
16.5.2013 15:41:27   
Rosita
Nema na čemu. Ja baš volim ovde da pišem. Volela sam da odem u Front, visila celu trudnoću, te situacije koristila kao izgovor da malo šetam i kad nisam smela, idem u omiljeni mi coffee dream, joj, baš mi je bilo lepo, jeste da sam održavala trudnoću, ali me ništa nije bolelo nikad. Sve u Frontu mi je bilo ok, 90% njih fini i ljubazni prema meni, tako da bih se opet rado upustila u avanturu zvanu trudnoća i rađanje. Doduše, ne mislim tako skoro, ali razlozi su već druge prirode.

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: GAK Narodni Front
16.5.2013 15:48:00   
Sladja80
ja volim decu,ooboozavam ih ali ne znam da li cu se usuditi da ponovo prolazim kroz sve,ustvari mene je strah od porodjaj kontrolisaotokom cele trudnoce i jos me kontrolise tako da ako lepo prodjem na porodjaju mozda se usudim i na drugu ali sad....ne

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: GAK Narodni Front
16.5.2013 15:54:03   
Tiziana
I ja kao i Rosi volim svega toga rado da se setim i cesto mi prodju te neke slike kroz glavu jer mi je taj period posle porodjaja,a i sam taj porodjaj bio tako nesto nestvarno. I ja volim d apisem o tome jer kao da sve to ponovo prozivljavam.. Da su neka malo drugacija vremena ja bih trece rodila bez razmisljanja.

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Previše guranja tokom porođaja krivo za po...
U Velikoj Britaniji, trenutni projekat babica postiže odlične rezultate u smanjenju porođajnih razderotina jednostavno n...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here