|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: GAK Narodni Front
16.5.2013 16:49:19   
Moiraina
I ja mislim da je bademantil nepotreban, sad je ionako toplo. Mada, kada sam se ja drugi put porađala, bio je kraj oktobra, grejna sezona tek što je počela, a u bolnici grejanje nije još radilo... Te njihove spavaćice jesu bezveze, ali super su ako dosta krvariš, pa nema potrebe da prljaš svoje... Ja sam drugi put malo krvarila i 3. dan mi mm doneo moju (ostala sam 5 dana), bila sam u tim njihovim kao da sam šator obukla. Dosta žena je nosilo svoje spavaćice, ali to mogu da ti donesu i kasnije.
Ja sam posle prvog porođaja mislila nema šanse da rađam drugo, ali eto, promenila sam mišljenje user posted image , a sad razmišljam kao Tiziana, tako me uhvatila želja za trećim, ali strpljivo čekam da me prođe user posted image (još smo mi trenutno podstanari, ne, nema šanse).

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: GAK Narodni Front
17.5.2013 0:20:01   
janabons
Ala ste se raspisale , svaka cast. MAnje vise sam sve spremila za bolnicu, ali moracu da dodam tecni sapun, to nisam znalauser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: GAK Narodni Front
17.5.2013 5:56:36   
Rosita
Obavezno. Nama su probili glavu sa tecnim sapunom :), pre prilaska tj.uzimanja deteta ruke oprati tecnim, grudi vodom iz flase, a posle podoja namazati ih svojim mlekom. Tako vele. Ja ne podnosim tecne sapune, izadje mi alergija, ali kapiram da je bolje zbog bakterija, pa i kod kuce koristim makar kad mu cistim usta gazom...

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: GAK Narodni Front
17.5.2013 9:22:22   
Tiziana
Ja nisam znala za taj tecni sapun,ali sam svejeno nosila svoj tecni sapun za tusiranje. U apartmanima ima neki taj dezinfekcioni sapun za ruke,a tusiras se svojim. Nisam znala ni za to da trebaju da se peru grudi flasiranom vodom pre podoja! ja sam se svaki put 'zapirala' u kupatilu obicnom user posted image
Vi zenske slusajte sta Rosi pise,ona je ovde najsvezija porodilja!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: GAK Narodni Front
17.5.2013 9:56:42   
Rosita
Nije pod obavezno, ali shvatis da je pozeljno. Vecita misterija oko vode u Frontu. Ja sam jednom pitala jednog dr je l sme ova voda da se pije, on kao da sam bogznasta pitala rece - slusjte, ja ne pijem :)

< Poruku je uredio Rosita -- 17.5.2013 9:58:33 >

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: GAK Narodni Front
17.5.2013 10:24:50   
Tiziana
user posted image
Ja sam se nalivala cajem kao luda. Servirka mi je ostavljala ceo bokal. Valjda sam bila zedna od epidurala,cini mi se da mi je neko rekao da to ima veze jedno sa drugim..
Evo sad kako ovo pisem, kao da je bilo pre milion godina! Mislim svega se jasno secam,ali kao da je bilo daaavno daaavno,a realno D mi je jos uvek beba..beba koja hoda i prica,ali jos uvek beba..

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: GAK Narodni Front
17.5.2013 11:30:41   
Sladja80
joooj blago vama vi ste zavrsile user posted image ,jedva cekam da vam se pridruzim kao novopecena mama i da pisem kako je porodjaj divno iskustvo

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: GAK Narodni Front
17.5.2013 11:31:49   
Sladja80
janabons imas li ti tremu?

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: GAK Narodni Front
17.5.2013 12:01:36   
Moiraina

IZVORNA PORUKA: Sladja80

joooj blago vama vi ste zavrsile user posted image ,jedva cekam da vam se pridruzim kao novopecena mama i da pisem kako je porodjaj divno iskustvo


Još malo user posted image Ja sam isto prvi put imala ogroman strah od porođaja, kad vidim mamu sa malom bebom pomislila bih Blago njoj, ona je to već prošla, čitala svakakve priče sa porođaja, ma bolje da ne pišem šta sam sve pomišljala... I eto, prošlo je ok i relativno brzo se odlučila da ponovo prođem kroz sve to.
Drugi put sam jedva čekala porođaj, znala sam kako sve to izgleda i uopšte nisam imala nikakav strah, naprotiv.

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: GAK Narodni Front
17.5.2013 12:17:29   
Sladja80
potpuno isto razmisljanje kad vidim bebice i mame,uvek pomislim blago njoj...nadam se da cu i ja razmisljati tako....puno hvala svima na podrci bas mi puno znaci rosi tiziana moiraina user posted image

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: GAK Narodni Front
17.5.2013 12:34:31   
janabons
Sladjo imam malu tremu, ali nemam strah. Verujem i nadam se da ce sve proci ok. Stvarno jedva cekam da vidim moju malenu, kakva joj je kosa, oci... user posted image a da bih do toga dosla moram da se porodim.Meni su se sve sestre i drugarice poradjale u frontu, naslusala sam se svega, ali isto tako znam cije misljenje uvazavam, a cije ne. Sad sam vise u tripu kad me zaboli stomak- aha, da nije krenulo, a ja ne bih bar jos dve nedelje zbog bebe, jer mi je sitnija, a li to je vec za neku drugu temuuser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 586
   RE: GAK Narodni Front
17.5.2013 12:47:01   
bea83
Devojke vaši strahovi su prirodni, jedino što možete jeste da se što bolje spremite psihički i fizički, i onda nema panike. Ja sam do poslednjeg detalja bila upoznata sa procedurom (što čitajući i pitajući po forumu što iz školice za trudnice) tako da sam prošla kroz to kao da mi je peti put. Imala sam stalno na umu rečenicu iz školice - od momenta kad se popnete na sto proćiće najviše 6 sati (sad rokaju indukciju tako da je to zaista neki optimum osim ako baš organizam ne reaguje na indukciju i slabo se otvarate) i rukama ćete držati bebuuser posted image  Shvatite porođaj kao posao koji ćete obaviti za jedan dan, i gotovo.
Jedino što za ono posle porođaja niko nije mogao da me pripremi (pad pritiska, kolaps organizma,rana od 20tak šavova,problemi sa grudima), jer koliko god sam čitala to je bilo van moje moći.

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: GAK Narodni Front
17.5.2013 12:55:10   
Sladja80
a tek o tome kad krenem da razmisljam kakva ce beba biti joooj majko mila,samo da ne bude ono e ovo samo majka moze da voli user posted image a valjda nece nisam ja bas toliko ruzna a nije ni muzic user posted image janabons ti si pre mene drzim ti fige da sve bude kako treba pa da mi prenes svoje iskustvo,a meni rekli da je beba krupna user posted image bea jesi li imala epi?

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: GAK Narodni Front
17.5.2013 13:02:57   
bea83
Jesam naravnouser posted image  kažu da taj nagli pad pritiska i kolaps može biti i da je od epidurala al da biram opet bih ga uzela bez razmišljanja. Sve vreme sam bila pribrana, saradjivala ma stvarno super stvar. Bolovi pre epija mi nisu bili strašni, kao jaki menstualni al baš kad je krenulo da bude ozbiljno dobila sam epi i ostatak porodjaja provela u blaženstvuuser posted image  Osetila sam kontrakcije kao blago stezanje stomaka, a napone kao da mi se kaki user posted image

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: GAK Narodni Front
17.5.2013 13:14:07   
Rosita
Bas kao Bea, jos sam gledala u ctg zapis, ono kontrakcije sibaju 100 jedinica, znam sa foruma da takve jako bole, a ja gledam i kuliram. Ja imam problem sa tremom na nivou tela, a u glavi je trezvenost, pretezno user posted image . Iz tog razloga su mi sve vreme podrhtavale noge pa sam se zanimala da to zaustavim. Pita anesteziolog kako sam, boli li sta, ja kazem nista, al mi drhte noge, on kaze ma drhte ti sve vreme, zanemari user posted image . Eeee, mukice nastaju posle porodjaja! Jer koliko god da znas to nije dovoljno oruzje. Ali cek, da ne bude sad plasenje, i to je sve tesko ali lepo.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: GAK Narodni Front
17.5.2013 13:20:51   
bea83
Ne,ne nisam htela da vas plašimuser posted image  Sve je to teško ali proćiće tamo negde kad se udaju/ožene user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: GAK Narodni Front
17.5.2013 13:26:38   
Sladja80
a na koma spratu je sala za porodjaj? a na kom su sobe? znam da su carski rezovi na 4 gore sam bil na uz

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: GAK Narodni Front
17.5.2013 14:23:50   
Rosita
sobe na trećem, a i porodjaji na trećem ako me pamćenje dobro služi... čini mi se da nismo koristili lift od boxa do sobe.

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: GAK Narodni Front
17.5.2013 14:28:32   
Tiziana
Porodiliste bi trebalo da je na prvom spratu.
Sve to dodje,prodje, i one muke posle porodjaja posle vam sa neke distance budu smesne i onda uhvatite sebe u razmisljanju kako deca nenormalno brzo rastu i kako niste dovoljno uzivali u njima dok su bili bebe...ja da mogu,ja bih sve opet ponovo.:-)

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: GAK Narodni Front
17.5.2013 14:30:41   
Tiziana
I ja sam na drugi porodjaja otisla sredjena,nasmejana, jos mi je dr na prijemu, meni i muzu, rekao- ovo ce brzo da bude gotovo- sto mi je ulilo dodatni mir..

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: GAK Narodni Front
17.5.2013 14:33:03   
Rosita
Eto ti. Omanula sam. Da prostis, bilo je pola 3 ujutro, nemadoh koncentraciju da brojim spratove user posted image

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: GAK Narodni Front
17.5.2013 16:04:33   
caca81
IZVORNA PORUKA: Sladja80

a na koma spratu je sala za porodjaj? a na kom su sobe? znam da su carski rezovi na 4 gore sam bil na uz

To je ispod prvog sprata, dakle u podrumu, da tako kažem. To je nivo ispod kada uđeš na glavna vrata u porodilište. A sobe su na trećem spratu.

< Poruku je uredio caca81 -- 17.5.2013 16:05:07 >

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: GAK Narodni Front
17.5.2013 23:59:26   
buds_of_may
Tooo, zene, bravo za objasnjenja! Ja sam lezala u bolnickom delu 10 puta za 10 godina, ali je tamo sve drugacije, pogotovo sestre, pa i dnevne procedure, a nikad nisam imala prilike da se odsunjam da vidim porodiliste, ne znam ni gde je user posted image

_____________________________

Rough winds do shake the darling buds of May...

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: GAK Narodni Front
18.5.2013 13:43:54   
janabons
Valjda sam vise spremna, mislim dovoljno informisanauser posted image , a o onom posle.....kad dodje vreme.Cinjenica je da se na mnoge od tih stvari ne moze uticati.Sva sreca u porodicnoj kuci mi zive i dve sestre, koje su mlade mame,pa sam nekako opustenija kad znam da su one tu, i da mogu da pitam i posavetujem se za sve sto me muci, a imam i poverenje veliko u njih.user posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu buds_of_may)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: GAK Narodni Front
24.5.2013 9:55:20   
buds_of_may
Di ste, frontovke user posted image Ima li sta novo?

_____________________________

Rough winds do shake the darling buds of May...

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here