|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
22.10.2009 10:04:11   
buhla
Hm, ja sam 15a nedelja i mene su vec dva puta pregledali vaginalno. prvi put u 9 nedelji kad je radila i kolposkopiju i juce u 15oj ned, kad je samo pretpostavljam proveravala grlic, a pipkala je po stomaku jer sam se zalila na bol.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu kovo)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
22.10.2009 11:29:23   
Trudi
Nova sam na forumu, pa upadam u interesantne teme kao padobranac user posted image
Ja nisam imala vaginalni pregled prije 12. sedmice, samo UZV. Od dvanaeste je krenuo i vaginalni jednom mjesečno, ali kratko, da kraće ne može biti.
Obzirom da sam na čuvanju trudnoće doktorica se trudi biti jako nježna i do sada nisam imala krvarenje niti bilo kakve probleme nakon pregleda. Mislim da to mnogo zavisi i od samog ljekara.

(odgovor članu kovo)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
22.10.2009 12:28:39   
sanji
Ako Dr. zna šta radi vaginalni pregled nije problem! Meni je do sad rađen 5-6 puta. Skraćen mi je grlić i moja doktorka često proverava kako se drži. Nisam imala problema posle pregleda nikakvih! Jednoj mojoj drugarici nije rađen ni jedan vaginalni pregled u trudnoći a kada je došla u bolnicu pred kraj osmog meseca doktori se tamo šokirali i izvikali na nju najstrašnije. Počela je da se otvara a niko nije znao! Njena Dr. je bila u fazonu  da ne čačkaju bespotrebno! user posted image  

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Trudi)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
22.10.2009 12:44:24   
Trudi
Užas! user posted image

Ni ja ne bih dala da me ''čačka'' bez ptrebe, ali postoji realna potreba za barem 2-3 takva pregleda.
I moja doktorica mora provjeravati grlić jer je smekšan i skraćen, i taman mi odgovaraju ovi razmaci od mjesec dana, jer je to period u kom nešto može da se promjeni.
Obzirom da imam i terapiju lijekovima, logično je da i na taj način provjeri njihovo djelovanje.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
22.10.2009 13:36:24   
lola78
Ja sam imala 4-5 pregleda, a puno zena oko mene, skoro njih 80 posto je imalo samo dva pregleda. Ja mislim da je najvazniji taj neki oko 12 nedelje, pa negdje oko 24te, i jedan u 9tom mjesecu, ako je sve u redu. Pa sta ako je ova bila otvorena krajem 8og mjeseca, ako je do tada bilo sve ok. Mogla bi vec tada da se porodi, tako da nista strasno. Na kraju, mozda je pocela da se otvara 10 dana prije toga, tako da ne znaci da je tokom citave trudnoce bila otvorena, kako mogu znati. Mislim da su 2-3 pregleda maksimum, sasvim dovoljna. Moja jedna prijateljica je imala svaki mjesec pregled, ali je u 26toj nedelji krenuli trudovi i kontrakcije, samo sto se nije porodila, jedva su spasili trudnocu, lezala je u bolnici 15-20 dana i onda do kraja trudnoce mirovala. Znaci, pregledi koje je imala prije toga joj nisi znaci nesto koristili u smislu da su mogli da predvide da ce se to dogoditi.

(odgovor članu Trudi)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
22.10.2009 13:49:14   
sanji
Lola možda, a možda je bila otvorena celu trudnoću? A možda je mogla više da se otvori? user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
27.10.2009 17:23:37   
Nanica1
Ja cu sutra biti prvi put vaginalno pregledana u trudnoci kako bi se videlo da li se slucajno ne otvaram ili da li postoje neke infekcije pa me zanima kako to izgleda? Da li ti ubace onu spravicu metalnu(zaboravih kako se zove) isto kao na obicnom pregledu kada se radi recimo papa test ili se radi jos i nesto dodatno?

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
27.10.2009 17:30:30   
Verus
jeste nanice, stavice spekulum da grlic moze da "padne" u njega da ga pogledaju, da se uvere da je zatvoren, a potom cete pregledati  i prstima da osete da li je grlic tvrd (ne bi smeo biti smeksan).  Uglavnom su pazljivi tako da ne treba da brines.

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
27.10.2009 19:31:54   
Trudi
Kad je dr mene pregledala nije koristila spekulum, samo je prstima pregledala.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
28.10.2009 8:56:59   
anajid
S obzirom da mi je operzcijom skracen grlic,doktorica me jednom mjesecno na redovnoj kontroli pregleda vaginalno da vidi u kakvom je stanju grlic jer pijem i terapiju uz to.Nisam imala nikakvih problema do sad sto se tice krvarenja i slicno.Naravno da ne treba nepotrebno cackati ali ako je pregled preventivan i radi kontrole grlica onda je pretpostavljam ok.

(odgovor članu Trudi)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
28.10.2009 10:35:46   
gagana83
Mene je doktor svakog meseca pregledao i vaginalno i to rucno i nikakvih problema nisam imala.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
17.9.2010 22:11:50   
Irena79
vidim da je tema zastarela ali posto sam sve postove procitala a nisam videla nigde moj slucaj pomislih da ce mozda nekome biti od koristi moje iskustvo... ja sam u 38 ned i danas sam bila na vag pregledu. iako je dr bila jako pazljiva i sam pregled me ni najmanje nije boleo ipak sam malo prokrvarila u toku dana. inace to sam vec cula da se desava i da nije nista strasno pa cisto da znaju zene kojima se isto desi da nije za paniku.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
1.12.2010 15:43:22   
sely
ja sam 29 nedjelja,i nikad u zivotu nisam bila na vaginalnom pregledu..imala sam samo 3 ultrazvuka,a 2 od njih sam isla 'na svoju ruku"..znaci samo jedan ultrazvuk,i nista vise.kazu ovdje dr da nema potrebe da se vise ide...idem na kontolu svakih mjesec dan(mjerenje pritiska,vaganje,slusanje bebinog srca,i mjerenje ploda)..nekada se toliko bojim,pa ja mogu biti otvorena 5 cm,a oni nemaju pojma o tome..pa pomislim,sta ako mi dole nesto nije uredu,a oni nikad nisu ni pomislili da provjere...ne znam sta da radim....sve moderna zemlja,a ovako rade...c c c c...

(odgovor članu Irena79)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
1.12.2010 16:09:48   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Trudi

Kad je dr mene pregledala nije koristila spekulum, samo je prstima pregledala.

Isto ovako. Tek na kraju, pred porodjaj su me pregledali i sa spekulumom.
Ima po nesto o ovome i u temi o grlicu materice user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Trudi)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
28.1.2011 19:11:09   
limunada
U 34 nedelji me zadnji put doktorka pregledala,e u ponedeljak ulazim u 38 nedelju i idem na kontrolu pa neznam dal ce me pregledati,cula sam da vise netreba da me pregleda e sad neznam?

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
5.9.2011 18:18:41   
ivana87
Danas sam imala pregled, i uzet mi je ujedno i bris sa grlica..doktorka je koristila spekulum..i pojavio mi se sukrvicav sekret? Da li to znaci da pocinje? Svasta sam se nacitala pa bih volela da mi neka od vas pomogne ukoliko je bila u slicnoj situaciji! Inace sam u 38 nedelji, i otvorena jedan prst.

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
5.9.2011 22:34:25   
Mima1707
I ja sam tako danas prosla, pojavio mi se sukrvicav sekret posle pregleda, inace termin je bio 03.09, a ja nista ne osecam.Sutra ujutru idem u Betaniju.

(odgovor članu ivana87)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
6.9.2011 10:06:52   
ivana87
Meni je termin tek 23.09, znaci da ima jos skoro tri nedelje..pa mi je zato bilo cudno sto se pojavio takav sekret..on je skoro tamno braon boje..i danas imam, ali nesto malo..nadam se da je sve ok

_____________________________

Dobro je imati oca i majku, ali je još bolje imati ćaleta i kevu. Svi očevi i majke masiraju svoju decu i iživljavaju se na njima, ali se samo sa ćaletom i kevom može iskreno razgovarati o tome.

(odgovor članu Mima1707)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
6.9.2011 10:32:37   
biba*
ivana 87 nije to nista strasno,grlic je sad malo osjetljiviji,pogotovo ako je to smeckasto vec sada,da probas staviti vaginaletu kantariona pomaze u takvim slucajevimauser posted image

(odgovor članu ivana87)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
6.9.2011 11:53:07   
zeci
mene dr od pocetka na svakom pregledu pregleda i vaginalno i uz.
meni to i odgovara, jer sam na pocetku imala problem sa grlicem, pa mislim kad bi jedanput preskocio ja bi se uspanicila, ovako on pogleda, malo, bude nezan, kaze sve ok i meni super...
ne razumem zaista one lekare, koji dva puta u trudnoci pogledaju grlic, recimo, mojoj sestri je sve bilo u redu do 6 meseca i onda se odjednom za mesec dana otvorila dva prsta, pa ne znam kako bi to doktor znao da je nije pregledao svaki put vaginalno

< Poruku je uredio zeci -- 6.9.2011 11:54:21 >

(odgovor članu biba*)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
26.2.2012 10:07:58   
pahuljce91
Ja imam pitanje.Jel se radi vaginalni pregled u prvim nedeljama?Ja sam malo plasljiva,jer ga nikad nisam radila.

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
26.2.2012 10:14:34   
Olga75
Pahuljice , mene je dr pregledala vaginalno svake dve nedelje , od prvog pregleda , znaci od kad je ustanovila trudnocu pa skoro do kraja , jedno dva puta je samo poslusala otkucaje a sve ostalo je bio vag pregled . Isla sam svake nedelje na kontrolu tj . jedne nedelje pregled , sledece uz user posted image
a drugarica koja je u isto vreme bila trudna ( tri nedelje pre mene je bio tremin ) je bila pregledana samo tri puta vaginalno
da li to zavisi od dr ili od trudnoce nemam pojma

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pahuljce91)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
26.2.2012 11:40:36   
pahuljce91
Kod nas,koliko sam cula,vecinom radi UZ,samo po potrebi vaginalni.A imamo samo 1 ginekologa tako da nemam mogucnost da biram.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
26.2.2012 11:54:18   
peca
Ja sam imala do sad 4 vaginalna pregleda. Prvi nesto rano,a ni mnogo rano,ne secam se tacno kad,gledala me dr.u d.z jer sam se zalila na neke bolove,pa je proverila. Da se nisam pozalila ni njega ne bi bilo,nije ona ni htela odmah,nego je to mene bas bolelo,pa ja mislim da je to uradila vise da me smiri :) Imala sam pre spontani u 6.mesecu... Nego, taj pregled i ne racunam ajde, posle toga me je moj dr.pregledao kad sam usla u osmi mesec, to je 2. Treci je bio 21.02. Da vidimo sta se desava,kakav je grlic,otwaram li se i sl. Tad sam prokrvarila,ne nesto mnogo,i bolelo je :D A zadnji,cetvrti pregled je bio juce,o5 sa istim razlogom i da vidi da li da me turi u porodiliste ili isprati kuci,nisam krvarila i nije bolelo. Ako se ne porodim do utorka ceka me jos jedan verovatno :) u principu me nisu puno cackali :)

(odgovor članu pahuljce91)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
26.2.2012 11:58:10   
peca
I da, nijednom nije koriscen spekulum :)

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here