|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
24.5.2012 15:58:28   
madre
ja prvi put cujem... ali valjda ce neko znatiuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
24.5.2012 16:12:09   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: zvrk.mrvica

je li istina da se grlic maternice ne pregleda u 7 mjesecu? tako ja negdje procita

nije istina,mene je moja dr pregledala svakog meseca,sto znaci i u 7om mesecu...samo sto nikad nije koristila spekulumuser posted image ..nego samo da opipa!to je radila da bi proverila stanje grlica koji je bio skracen!

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
24.5.2012 16:27:52   
Maslacak15
Ja sam imala najnormalinije preglede do samog kraja. U devetom mesecu na svakih nedelju dana! : CTG, manuelni vaginalni i ultrazvucni (grlic+beba). Nisu nesto dugo trajali ti vaginalni i nije puno cackala, ali je proveravala grlic svaki put. Mislim da je ovde to ustaljena praksa koliko mi je poznato.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
24.5.2012 17:25:40   
pandina
Jesu li vas boleli ti pregledi kad se opipava grlic?


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
24.5.2012 17:31:12   
vonavoj
mene nisu boleli,opustim se i verujem svojoj druser posted image

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
24.5.2012 17:36:26   
Zemunka85
Mene pregled kao pregled ne, ali dva tri dana posle DA, neki tup bol skrooz dole, da e mogu iz kreveta. Ne znam treba li povezivati sa tim ...

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
26.5.2012 21:03:14   
mlada_mama
iz banja luke sam, svaki mjesec imam preglede, a uzv na prvom pregledu, u 12oj, 20oj, i 30i nekoj sedmici, pregled svaki mjesec se sastoji od mjerenja tezine, i pritiska, pregledi ne bole, vidi stanje i opipa matericu, boljelo je jedino uzimanje vaginalnog i brisa grlica prosli pregled...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
26.5.2012 21:40:28   
New Mom

IZVORNA PORUKA: pandina

Jesu li vas boleli ti pregledi kad se opipava grlic?



Užasno!

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
2.7.2012 23:21:32   
kokolo
Ja jos uvek ne mogu da dodjem sebi od bola user posted image a pregledala me je pre 7 sati !!!


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
3.7.2012 11:09:28   
mati
Mene doktor koji mi je vodio trudnocu͵ od treceg meseca͵ nije ni takao sem UZ. Prvi pregled bio je u bolnici pred porodjaj

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu kokolo)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
3.7.2012 11:22:08   
j o e
opipavanje grlica me ne boli bas strasno, ali nije nimalo prijatno.

inace ni mene u dz nije dr pregledala vaginalno, osim da utvrdi trudnocu i kasnije da uzme neki bris. tada me je poslala hitno u bolnicu jer joj se cinilo da mi je grlic skracen, ali se ispostavilo da je sve u redu. u devetom sam krenula u porodiliste na kontrole bas zbog toga sto oni pregledaju i grlic i sto su ocigledno strucniji za te stvari.

ali zato i pored ekspretskih idem jednom mesecno u dz na uz. mislim da bi mozda trebalo da bude obrnuto, da me jednom mesecno vaginalno pregleda, a uz moze i redje.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
3.7.2012 11:30:42   
Anoniman
O Bože, pa šta vam rade ti lekari?! U prvoj trudnoći išla sam jednom mesečno na preglede, sad u prvom tromesečju jednom nedeljno i nijednom me nije bolelo... Šta vam tačno rade kad vas toliko boli?

(odgovor članu j o e)
  Direktna veza do poruke: 112
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
3.7.2012 11:48:25   
tijatija
Dali boli ili ne od dr. zavisi najvise, meni kod odredjenih pregeld boli a kod nekih i neosetim da su pregledali...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
4.7.2012 21:29:27   
mufika
Nikako nije prijatno, a ja takodje mislim da od dr zavisi da li boli ili ne. Imam novu doktoricu u ovoj trudnoci (stara je upenziji) i osecam razliku user posted image , svaki mesec me pregleda i nije basnezna, ali nemam bolove barposle...

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
4.7.2012 22:18:08   
mj85
I ja sam iz Banja Luke, svaku kontrolu mi uradi pregled, i ultrazvukom proverava bebine mere, do cetvrtog meseca trudnoce mi je radila i vaginalni uzv, sada sam sesti mesec. Ni jedan pregled me nije boleo, bar do sada, sta vam tacno rade pa vas toliko boli

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
4.7.2012 22:21:28   
Ana RR
A zašto vas pregledaju vaginalno svaki put user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mj85)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
4.7.2012 22:26:01   
Anoniman
Pa to valjda praksa-pregledi su jednom mesečno, pa dr proverava stanje grlića i uopšte može da vidi da li se sekret povećao i promenio boju usled eventualne infekcije. I meni su dosad radili pregled vaginalnom sondom UZ, ali mislim da će sad početi pregledi preko stomaka...

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
4.7.2012 22:57:42   
Ana RR
Svašta. Moja dr me pregledala samo jednom jer sam se žalila na bolove u stomaku. Tada sam počela da pijem gynipral i nije me više nikad pregledala. Moja dr, dr koja me porodila, kao i dr kod koje sam išla zbog papirologije su stava da je često čačkanje dole potpuno nepotrebno.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
4.7.2012 23:07:23   
purplish
Evo jos jedna iz BL koja cesto ima vaginalne preglede...mora da je to neka praksa u nasem gradu user posted image .
Dr mi ne radi bas svaki put vaginalni pregled- ali cesce da nego sto ne...medjutim mene taj pregled nista ne boli. I meni nije najjasnije zasto neke forumasice pisu da su imale bas velike neprijatnosti pri tom pregledu user posted image . Bice da ipak zavisi od doktora...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
5.7.2012 8:41:50   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Ana RR
Moja dr, dr koja me porodila, kao i dr kod koje sam išla zbog papirologije su stava da je često čačkanje dole potpuno nepotrebno.


Pa to zavisi ili od dr ili same opštine kako se tamo radi. Ali eto, svi preporučuju sex u trudnoći-to ti dođe kao "vaginalni pregled" bar jednom nedeljno user posted image
I mislim da u tom zanosu muškarac može biti čak mnogo grublji od lekara koji zna tačno šta proverava i sve traje 10-15sec, dok hopa cupa potraje i nekoliko minuta (mislim, bar bi trebalo user posted image ). Naravno, svako svog lekara treba da sluša, ali mi je malo apsurdno ovakav pregled smatrati "opasnim" ili nepotrebnim, jer nekad su se žene samo ovako pregledale i slušale kroz drvenu tubu-npr. naše mame user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 120
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
5.7.2012 13:44:09   
anirez
Ja ne razumijem zasto neke od vas svaki put gleda vaginalno

Meni to radi samo ako se zalim da me nesto boli, i sad mi to radio kada sam trazila da idem na more, inace ne radi to, pregleda me normalno ultrazvukom, izmjeri tlak, tezinu i to je to

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
5.7.2012 14:14:52   
2002m
Danas sam 17+1 do sada nisam imala vag. pregled i sto se mene tice neka ostane tako do daljnjeguser posted image .Samo sam jednom imala merenje grlica,vag. uz i bio je ok 32 mm.

(odgovor članu anirez)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
5.7.2012 22:12:23   
Sanchy
Mene su pregledali x puta u trudnoci sto zbog bolova sto zbog krvarenje sto zbog toga sto sam sama trazila ne bi li se videlo stanje grlica jer u kasnoj trudnoci zbog polozaja bebe cesto ne moze da se vidi grlic najsjajnije putem uz....smatram preglede potrebnim i pozeljnim....

< Poruku je uredio Sanchy -- 5.7.2012 22:23:38 >

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
22.11.2012 12:29:24   
caca81
Mene interesuje kada se radi vaginalni UZ da li lekar stavi nešto na onaj deo što ide u vaginu ili ne?

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
22.11.2012 12:35:25   
Olga75
stavi , kod nas ako poneses kondom stavi to a ako nemas stavi gumenu rukavicu na sondu user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here