|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
8.2.2016 21:55:10   
alex88
Mislim da trebas da joj kazes za te bolove,e sad zavisi i od dr,neki rade pregled u 3mes pa tek u 9,neki mesecno...kod bolova uglavnom pregledaju za svaki slucaj

(odgovor članu borica)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
8.2.2016 21:56:55   
IvanaSK RR
I mene je dr samo prvi pregled vaginalno pregledala i uzela briseve. U prvoj trudnoći isto prvi pregled i tek u drugoj polovini devetog meseca, koliko se sećam.

(odgovor članu borica)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
9.2.2016 0:08:47   
BubaBubica
U prve dve trudnoće dr me je pregledao svaki mesec, sad mi vodi trudnoću drugi dr i on me još nije pregledao vaginalno, samo sondom i on ne traži prezervativ već troši medicinske rukavice user posted image iskreno, ja mislim da vidi stanje preko UZ sondom i stvarno mi ovako odgovara, jer sam prilikom pregleda u prošlim trudnoćama često znala prokrvariti pa posle primala terapije. U ovoj trudnoći sam samo jednom prokrvarila ,i to kad sam se svojom krivicom preforsirala. Onaj dr je ugl bio poznat po njegovim ''nežnim'' pregledima tako da nije ni čudno, a tad nije bilo izbora, samo on je radio u ambulanti. Ovaj sad briseve mi nije radio jer nemam pojačan sekret i nema neprijatnog mirisa.

Borice, ako imaš bolove, reci dr i verujem da će te pregledati, mora.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
9.2.2016 1:54:22   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: borica

Koliko cesto ste imale vaginalne preglede u trudnoci?


U prve dvije trudnoće, svaki mjesec. Sad manje koliko mi se čini, tj. nije me svaki put prgledala vaginalno...Obavezno prijavi bol doktoru.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu borica)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
9.2.2016 2:22:25   
MAMAMAJ
Borice moja, sada u trećoj trudnoći, dr me pregledala kada sam prvi put došla da utvrdi trudnoću i sl put na ulasku u 9 mesec.
U prvoj i drugoj trudnoći samo na početku trudnoće.
Zavisi od dr. Pretpostavljam.


(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
24.2.2016 10:26:21   
Petkovici
Mene dr u ove poslednje 2 nedelje devetog meseca cesto pregleda vaginalno, jer je neki okvirni dogovor da pratimo otvaranje, pa kad budem 2-3 prsta otvorena da indukujemo porodjaj u epiduralu. Uopste se ne secam da su me ti pregledi boleli sa prvim detetom, a sad me bas bole. Isti doktor mi vodi trudnocu, isto je sve, ali ovog puta boli :)

_____________________________

Jedno je biti stvoren, a drugo ~ biti ostvaren.

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
8.4.2018 8:15:35   
Maraj
Doktorka koja mi privatno radi trudnocu, trazi mi da odradim papu i kolposkopiju jer sam zadnji put radila pre 2 godine.
E sad ja zakazah za sledecu nedelju u Domu zdravlja. Ne znam sta da radim, da l da idemuser posted image
Bicu ja mislim 25.nedelja tada. Strah me od tog cackanja dole u trudnoci. Ne znam sta da radim user posted image

(odgovor članu Petkovici)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
8.4.2018 11:11:19   
vonavoj
Maraj.opusteno..to se radi u trudnocama..kao i vaginalni pregledi..
Kod nas se papa radi na pocetku trudnoce..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
8.4.2018 12:10:09   
Rosita
Slobodno uradi. Ništa neće da bude. Ja sam radila ovaj put u prvom mesecu T sticajem okolnosti ( nepoznato krvarenje, još neutvrđenA T), u julu, pre toga sam imala redovan pregled u aprilu.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
8.4.2018 12:16:01   
Maraj
Bas sam nesto u grcu od tih pregleda u trudnoci....

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
8.4.2018 12:44:54   
IvanaSK RR
Slobodno idi. Mada i ja mislim da to uglavnom ide na početku trudnoće, ali nista nece da ti bude ni sada.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
8.4.2018 16:49:23   
lesli
Maraj, mislim da je bolje da uradis. 2 godine je bas dug period. Inace mene su svako malo cackali dole - prvo krvarenja (svaki put kad jace prokrvarim i odem oni pregled pod spekulumom), onda sam se zalila na peckanje i svrab pa su radjeni brisevi (u brisu bakterije i kandida), pa onda kontrolni brisevi, pa sam se zalila na bolove (imala kontrakcije) i opet vaginalni pregled user posted image . Tako da sam ih za 16 nedelha imala jedno 6 puta. Nije svejedno i svaki put sam stegnuta od straha da nesto ne poremete, ali mi je jasno da oni imaju neki protokol kad beke stvari moraju da odrade user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
8.4.2018 17:09:44   
Zemunka85
Maraj, meni bi isto bio cim, ali kapiram da je ok.
Ja sam sistematski radila u aprilu a u decembru zatrudnela.
Niko me pipnuo nije celu trudnocu, ni jedan pregled. Prvi je bio za prijem tj brisevi za porodjaj.
Prvi sistematski sam imala 2m posle trudnoce tj 1,7god posle pretdhodnog i DR je rekla da je prerano i da ona ne bi , ali kao odradicemo posto sam zakazala ceo sistematksi (ja sam mislila da je vreme) user posted image . I prokrvarila sam. Poooooooo.izdela sam!!!!! Verujem da nije za poredjenje, ali eto mog iskustva....

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
8.4.2018 19:16:15   
Tiziana
Ja sam oba puta radila sve briseve na pocetku trudnoce. Treba da uradis zato sto neke infekcije mogu da izazovu prevremeni porodjaj, desilo se nekom meni bliskom, pa sto da ne reagujes ne daj boze na vreme.
Mene je dr inace svaki put gledao vaginalno. naravno ne kao sto me gleda kad nisam trdudna, ali je proveravao stanje grlica.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
8.4.2018 20:16:16   
vonavoj
Mene je dr vec 3 puta vaginalno pregledao..i 2 puta sam radila briseve..

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
8.4.2018 21:32:48   
Maraj
Meni "muka" od one metalne stvarcice user posted image a i papa je direktno sa grlica jel da... uf... nesto sam se istripovala oko tog pregleda. Bice valjda sve ok

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
8.4.2018 21:42:13   
lesica
Maraj mila, biće sve ok. Samo budi opuštena. Nema razloga da ne prođe sve kako treba.
A ako ti već do sad nisu odradili papu i kolposkopiju, treba sa tim da završiš da budeš mirna.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
28.4.2018 0:38:31   
MimaKos
Mene nisu vaginalno tokom trudnoce, twk pred porodjaj. A za briseve se slazem, na vreme treba reagovati, 3 puta sam ih radila u trudnoci!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 168
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here