|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
22.11.2012 12:41:20   
lesica
Moja dr u domu zdravlja uvek stavi kondom.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
22.11.2012 13:37:02   
sanji
Meni je rađen vaginalni UZ samo jednom na početku trudnoće i DA stavila je Dr. kondom!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
22.11.2012 13:59:10   
M.mama
Kad sam imala biohemijsku i prokrvarila uradili su mi vaginalni uz, naravno sa kondomom user posted image
U ovoj trudnoci nijednom. Kod nas je taj uz u bolnici, u dz samo obican.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
22.11.2012 18:58:24   
Maslacak15
A zasto mislite da seksualni odnosi na primer su ok u velikoj vecini slucajeva, a vaginalni pregled je neka strasna stvar? Pa ne rade ne znam ni ja sta kad pregledaju vaginalno. Ne vidim, bas logiku da je vaginalni pregled rizican za bilo sta, a moze biti vrlo koristan u ranom prepoznavanju odredjenih problema.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
26.11.2012 8:26:12   
caca81
Jedanput godišnje odem na redovan gin. pregled i prošle godine kada sam bila, UZ mi je rađen preko stomaka. Pre 10-tak dana odem ove godine i dođem na UZ u DZ, da se razumemo, otkopčam pantalone i da legnem, dr mi kaže da sve skinem. Ja nikad nisam do sada radila vaginalni UZ i baš sam se pitala šta je sada, da me neće ručno nešto pregledati. Kada ona onu sondu namaže nekim gelom i krene da radi. Nisam primetila da je stavila kondomuser posted image Kada sam se "osvestila " i obukla, pitam je da li svima to stavlja tako bez ičega, ona kaže DA i da ga maže antibakterijskim gelom i da se ne brinem. Ja nikad nisam imala sekret, niti ikakve probleme tog tipa...a sada imam pojačan sekret, koji ima i neki "miris"...Eto čisto da znate što sam postavila možda onako glupo pitanje.

< Poruku je uredio caca81 -- 26.11.2012 8:27:06 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
26.11.2012 8:29:00   
Anoniman
Joj caco pa kako tako???
Ja sam sama nosila kondom na pregled, a kad bih zaboravila, moj dr je stavljao onu hiruršku rukavicu (navuče jedan prst user posted image ) ali nikad golu sondu!!! Pa svašta tako može da se pokupi....

(odgovor članu caca81)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
26.11.2012 8:31:36   
cockic
privatna dr koristi kondom a dz koliko se secam natakne hirysky rykavicy user posted image nikad bez icegauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
26.11.2012 8:34:43   
caca81
Eto...ja imadoh ovakvo iskustvo i neću ga ponoviti...poneću svoj kondom, sledeći put.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
16.11.2014 17:05:40   
choopa choops
U prethodnim trudnoćama bih prilikom svakoga UZV pregleda, imala i vaginalni pregled, rucno, ne spekulumom. I uvijek mi je u nalazima stajalo grlić takav i takav. Sada nešto nisam mirna, pošto me je dr zadnji put pogledala prije 2 mjeseca i to spekulumom kad mi je vadila briseve. S obzirom da i dalje imam sekret (iako su brisevi bili u redu) i na to da imam kontrakcije i smanjen grlić, bojim se kakvo je stanje dolje user posted image Sve se razmišljam da li da pođem da je pitam da provjeri?

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
16.11.2014 18:01:17   
serpica
Ja ni jednom nisam gledana vaginalno do samog porodjaja,sem jednom u drugoj trudnoci tek sam usla 9. mesec i dobila neke lazne bolove pa mi je dr rekao cim boli mora da se gledamo ginekoloski,inace on ne gleda zene vaginalno i ne radi briseve u trudnoci osim ako ne postoji problem..eto to je njegova praksa,ne znam

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
16.11.2014 20:31:10   
Njica
Choopa, ja sam imala 2 pregleda rucno, ne spekulumom, uz uzimanje briseva u razmacima od 3 meseca tako da ne brigaj, a i uz kontrakcije nije me pregledala svaki put.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
16.11.2014 22:01:40   
choopa choops
Pa ne znam...ono pijem lijekove, moram da mirujem i to sve zato da se ne bi skratio grlić još više. Znam to da neki doktori ne pregledaju ručno, ali i to mi nema logike....mislim nekome nisu zabranjeni odnosi, ili racimo daju d guraš vaginalete po 7 dana, a nece da pogledaju grlić user posted image Pa nije im valjda toliko prst deblji od mog ili još gore od khm user posted image jelte? A nemam pojma pitaću je kad odradim OGTT i kad joj budem nosila nalaze...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Njica)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
16.11.2014 22:55:13   
mati
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

A zasto mislite da seksualni odnosi na primer su ok u velikoj vecini slucajeva, a vaginalni pregled je neka strasna stvar? Pa ne rade ne znam ni ja sta kad pregledaju vaginalno. Ne vidim, bas logiku da je vaginalni pregled rizican za bilo sta, a moze biti vrlo koristan u ranom prepoznavanju odredjenih problema.


Ja bi se slozila sa ovim.
Npr kod mene u bolnici je toliko zastarela oprema da cak nemaju ni vaginalnu sondu.user posted image I eto da su je imali, i da su me lepo pregledali na pocetku trudnoce mozda bi znala sta da ocekujem, a mozda ne bi ni prosla kako jesam. Tek kad sam prokrvarila u cetvrtom mesecu i otisla na GAK, oni vidli o cemu se radi.
Ne kazem da mora, sa Matom sam se cudila kako me dr nije ni jednom pregledao vaginalno sem kad je ustanovio trudnocu pre UZ.
A sada nema ko me nije gledao i zavirivao, pa sam se opet porodila u terminu.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
9.1.2015 19:11:28   
Baffy
Par sedmica sam u domu zdravlja, samo me gleda preko stomaka jer nema sondu a pregled rucno mi je obavila samo jednom, zato me na dabl test poslala u Nis da mi urade vaginalni uz. Stavili su kondom i bilo je ok bez bola s tim sto sam sl dan imala kao neku sluz prosaranu crvenim (kao puz golac ljak) nikada mi se to nije desilo.



_____________________________

Za pravu ljubav i prijateljstvo prepreke ne postoje! Ljubav je zivot a to znaci ziveti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
5.9.2015 12:17:13   
Animsaj9
Moja dr ne praktikuje vaginalni pregled.. Tj ne treba cackati ukoliko nema problema. Mene je gledala u 2 0 nd zato sto je beba nisko pa udara u grlic

(odgovor članu Baffy)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
13.12.2015 15:33:26   
MAMAMAJ
Mene je dr pregledala na samom početku trudnoće i na 36+0, u nedostatku ultrazvuka user posted image , pošto sam trećerotka i tek sad u sredu idem na uz, pa da bude sigurna da je sve ok.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
13.12.2015 23:52:46   
bojana92
U prvoj trudnoci,moja doktorica sto mi je vodila trudnocu nijednom me nije pregledala vaginalno.Par dana pre porodjaja me pregledao doktor na polikninici gde sam isla na ctg.U drugooj trudnoci na svakih mesec i po dana sam isla kod dr na pregled,jer mi je tako dr zakazivao. Vise puta sam bila na pregledu nego na uz.user posted image

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
14.12.2015 7:43:34   
Anck Su Nmaun
Bas nesto razmisljam... trebala bih na kontrolu zbog grlica, (znaci vaginalno) a AC sam radila pre 4 dana. Smem li otici na me tamo cacka...nemam koga da pitam...dok ne dodjem tamo???

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
14.12.2015 7:49:52   
Bibilib
Ja jos od pocetka trudnoce nisam bila ali mi je doktirka rekla tamo u petom mesecu imacemo vaginalni pregled,oa cu da cekam jos malo....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
22.12.2015 23:31:07   
muzicarka
Mene je doktor pregledao poslednji put kada sam bila na uz da vidi grlic....A u prvoj trudnoci me niko nije nijednom vaginalno pregledao...

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
23.12.2015 9:42:47   
IvanaSK RR
Meni su radili vaginalni ultra zvuk na samom početku trudnoće, mislim da je bila osma nedelja. Radili su mi u Gradskoj, tamo sam bila par dana zbog jakih mučnina i povraćanja. I, naravno, stavili su kondom.

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
23.12.2015 16:00:33   
isidora88
ja sam imala pregled negde oko 4.meseca trudnoce kad su mi uzimali briseve i papu, pa mi je proverila i grlic jer sam imala kontrakcije.
i drugi pregled u 7.mesecu u porodilistu, isto su mi grlic proveravali.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
27.1.2016 0:06:02   
nevenica93
Cao mame, za 2 dana ulazim u 29 nedelju i doktorka koja mi vodi trudnocu jos ni jednom me nije pregledala vaginalno niti me je upucivala na isti...treba mi savet sta mi je ciniti...hvala u napred =)

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
27.1.2016 8:06:12   
branki*
Nevenice,nista,ver je sve u redu.mene je dr gledao vaginalno tek pred kraj trudnoce,sad u ovoj drugoj,a za prvu se ne secam,ver isto.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nevenica93)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Vaginalni pregled u trudnoći
8.2.2016 21:48:33   
borica
Dr me je vaginalno pregledala na pocetku trudnoce kad je uzela briseve ujedno i od tada samo UZ. Pretpostavljam da ce sledeci put u devetom, tako je bilo i u predhodnoj trudnoci. Tad me nije brinulo, ali sad sam zabrinuta zbog ovih bolova u grlicu, ne znam kakva je situacija dole. Koliko cesto ste imale vaginalne preglede u trudnoci?

_____________________________

Majčino srce je duboka provalija na čijem dnu ćeš uvijek naći oprostaj.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here