|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: bolovi u stomaku
20.10.2011 10:04:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bea83

Zeci da li ti je dr rekao da nosiš nisko? ja znam da nosim nisko i materica mi je zavaljena, tako da mi dr rekla da će biti malo bolno kako vreme bude odmicalo, pa se ja sve nadam da je to od togauser posted image I ja razmišljam o pojasu, ali meni je stomak još uvek mali pa ne znam šta bi taj pojas držao...ne znam, malo ću se primiriti ovih dana do kontrole, ali zaista imam utisak da to nema veze sa bilo kakvom aktivnošću


bea, moja drugarica je nosila nisko, zavaljena materica i imala je trudnoću za poželeti, bez i jednog jedinog bola i problema, tako da.......... A mene kad je počelo da stiska ja sam ispisana na strogo mirovanje i Partusisten i tako do kraja user posted image Nije više bilo šetnje, kuvanja,... I pored lekova na dane kad mi se širila materica mislila sam da ću da crknem od bolova... Neću da te plašim, ali ti si već pominjala da te znalo zaboleti. Bolje idi kod lekara user posted image

(odgovor članu bea83)
  Direktna veza do poruke: 251
   RE: bolovi u stomaku
20.10.2011 10:36:40   
crazymama
kod mene se smirilo, nadam se da nece u toku dana opet poceti.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: bolovi u stomaku
20.10.2011 11:04:51   
zeci
bea,
dr mi nikada nije rekao da nosim nisko, pojas mi je dao jer sam stalno kukala na taj pritisak skroz dole, ali meni pojas tu uopste ne pomaze, mozda sto ti kazes kad stomak jos malo poraste, to bude imalo efekta.

jutros me je boleo ceo stomak, sve je bilo tvrdo, od gore do dole, bolelo i na dodir, juce nisam isla u wc, danas sam se mucila do 10 sati, i posle wc, mnogo mnogo lakse, nestala ta tvrdoca, ali ostade taj glupi pritisak, ja cu danas ceo dan da prelezim pa kako bude user posted image

neko me je pitao za urin, proveravam ga stalno, jer je i dr rekao da taj pritisak mogu da izazovu urinarne infekcije, imala sam eserihiju ali i posle antibiotika i izlecenja taj pritisak nije nestao, ali preporucujem svima da i pored obicne analize povremeno urade urinokulturu jer se neke bakterije kao sto je eserihija ne pokazu na obicnoj analizi urina

zelim svima lep dan bez bolova user posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: bolovi u stomaku
20.10.2011 11:13:11   
vonavoj
zeci,koji pojas si uzela? mozda ti ne odgovara? ja sam koristila farlin,taj ide skroz ispod stomaka!
ja sam pitala za urin,prvo se uradi urin,on mora da pokaze masu bakterija,pa onda se radi urinokultura,bar kod nas je takav redosled!user posted image ali sve to treba proveriti!
nadam se da ce bol prestati! meni se beba uopste nije podigla,od tog perioda,a kao trebalo bi...tako da sam celu trudnocu nosila nisko! ali nisam imala bol!

(odgovor članu zeci)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: bolovi u stomaku
20.10.2011 11:14:38   
Anoniman
A ja sam eto celu trudnoću nosila maltene pod grlom (otuda mučnine) i stalno me nešto boluckalo... user posted image

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 255
   RE: bolovi u stomaku
20.10.2011 11:23:08   
Snelle
IZVORNA PORUKA: vonavoj

ja sam koristila farlin,taj ide skroz ispod stomaka!


I moj je bio farlin, stvarno odličan!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: bolovi u stomaku
20.10.2011 11:23:14   
zeci
von,
imam isti taj pojas, mislim da sam videla na temi o pojasevima da si i ti taj nosila.
I ja sam imala i jedino znala za tu praksu prvo obican urin, pa ako pise da ima bakterija onda urinokultura, dok nisam dozivela suprotno, na urinu bakterija nema, a urinokultura katastrofa, kasnije trazila po netu iskustva drugih i ispostavi se da to i nije tako retko(pogotovu za eserihiju) ...pa sad radim i jedno i drugo

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: bolovi u stomaku
20.10.2011 11:31:16   
crazymama
meni je u urinu pisalo 'dosta bakterija', a urinokultura posle toga bila negativna... inace, opet pocinje da me bolucka stomak, poludecu :(

(odgovor članu zeci)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: bolovi u stomaku
20.10.2011 11:35:42   
Snelle
crazymama, mene je stomak jako boleo i stvrdnjavao se (javljale su mi se kontrakcije) i od sedenja. Ja sam imala tešku trudnoću i morala sam da mirujem, pa sam često i dugo sedela. Ne retko bi me boleo stomak i samo nakon pola sata sedenja.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: bolovi u stomaku
20.10.2011 11:36:40   
vonavoj
crazymama..uzmi caj Josifa Pancica za decu i trudnice...to treba da se pije 1l dnevno!ne moras odmah antibiotike,to ce ti pomoci!!!i ja sam pila pored lekova..to ne moze da skodi!!user posted image user posted image
zeci,nemoj da stezati puno,mozda ti zato smeta!


< Poruku je uredio vonavoj -- 20.10.2011 11:38:31 >

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: bolovi u stomaku
20.10.2011 11:37:26   
crazymama
pa ja malo sedim za compom, pa odem legnem i tako uglavnom... ali boli me i kad lezim...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: bolovi u stomaku
20.10.2011 13:05:52   
Guardian
Uh drage moje, i ja imam bolove od samog pocetka, nekoliko puta sam imala i krvarenje, ali Dr mi kaze da sam jednostavna takva.

Neko ne oseti bolove uopste, a neko ih vuce do kraja. Drzite se, ja lezim iako moram da hodam zbog gestacijskog dijabetesa, ustanem do kompa malo, do terase da udahnem svez vazduh, pa nazad u krevet. Probajte Mg, mozda vam pomogne prilikom grceva, mada je meni Dr rekla da uzmem i Bensedin kad god osetim potrebu i zaista smiri malo te bolove.

Kazu da je Bensedin bezbedan u trudnoci, bar ga 90% trudnica pije.user posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: bolovi u stomaku
20.10.2011 13:12:36   
goda
Cula sam i ja da bensedin pomaže i videim da ga doktor preporucuje ako primeti da je potrebno dodatno opustanje (psihicko). Ja sam sat vremena pre porođaja popila bensedin i mogu reci da sam se osecala veom smireno i svesno,za razliku kako sam bila rastrojena na prvom porođaju. Trezveno se razmišlja majke mi.

(odgovor članu Guardian)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: bolovi u stomaku
20.10.2011 13:22:57   
madre
IZVORNA PORUKA: Guardian

Uh drage moje, i ja imam bolove od samog pocetka, nekoliko puta sam imala i krvarenje, ali Dr mi kaze da sam jednostavna takva.

Neko ne oseti bolove uopste, a neko ih vuce do kraja. Drzite se, ja lezim iako moram da hodam zbog gestacijskog dijabetesa, ustanem do kompa malo, do terase da udahnem svez vazduh, pa nazad u krevet. Probajte Mg, mozda vam pomogne prilikom grceva, mada je meni Dr rekla da uzmem i Bensedin kad god osetim potrebu i zaista smiri malo te bolove.

Kazu da je Bensedin bezbedan u trudnoci, bar ga 90% trudnica pije.user posted image

o daaa, napila sam se bensedina u trudnoci sacuvaj Bozeuser posted image to mi je bio deo terapije. i sad ne znam sta da vam kazem, da li mi je pomagaouser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Guardian)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: bolovi u stomaku
20.10.2011 13:23:42   
Guardian
Ja sam se uzasno plasila da Bensedin ne steti bebi nesto, svasta sam citala i cula, medjutim vidim da ga doktori bas daju i smatram da znaju sta rade. Moja Dr je rekla da ga bez problema uzimam, sad ne znam..kad god ga uzmem grize me savest i bojim se za bebu.

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: bolovi u stomaku
20.10.2011 13:24:37   
madre
IZVORNA PORUKA: goda

Cula sam i ja da bensedin pomaže i videim da ga doktor preporucuje ako primeti da je potrebno dodatno opustanje (psihicko). Ja sam sat vremena pre porođaja popila bensedin i mogu reci da sam se osecala veom smireno i svesno,za razliku kako sam bila rastrojena na prvom porođaju. Trezveno se razmišlja majke mi.

meni je prepisan da bi opustio misice materice, a ne moju ludu glavuuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: bolovi u stomaku
20.10.2011 13:27:39   
Snelle
IZVORNA PORUKA: madre

sad ne znam sta da vam kazem, da li mi je pomagaouser posted image



Tebi možda nije, ali ti je zato dete mirno ko bubica user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: bolovi u stomaku
20.10.2011 13:27:40   
madre
guardian, i ja sam se plasila, ali sam ga pila jer mislim da doktori ipak bolje znajuuser posted image i rodila sam zdravo i pravo deteuser posted image
doduse bogdan je i dan danas opusten, izgleda da se jos nije iscistiouser posted image

< Poruku je uredio madre -- 20.10.2011 13:28:57 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: bolovi u stomaku
20.10.2011 13:28:52   
minavb
Meni je dr za opuštanje mišića dala magnezijum. 

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: bolovi u stomaku
20.10.2011 13:31:12   
madre
IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: madre

sad ne znam sta da vam kazem, da li mi je pomagaouser posted image



Tebi možda nije, ali ti je zato dete mirno ko bubica user posted image

user posted image u isto vreme smo slicno napisaleuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: bolovi u stomaku
20.10.2011 13:32:37   
Guardian
Madre,

Po koliko si ga pila i koliko dugo?

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: bolovi u stomaku
20.10.2011 13:32:39   
Anoniman
Upoznata sam sa tim da lekari često daju Bensedin, ali mislim da je nepotrebno...
Ja sam jela banane i paradajza-to je nešto što se savetuje i sportistima kad krenu u teretanu da bi izbegli upalu mišića, dakle za opuštanje istih... Pa tako lepo nema potrebe za Bensedinom user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 272
   RE: bolovi u stomaku
20.10.2011 13:34:52   
Guardian
Banane NE SMEM zbog g. dijabetesa, a ni paradajz nesto mnogo. Magnezijum uzimam dugo vec, ali mi nista ne pomogne tako kao Bensedin zaista. Gledam da ga sto manje uzimam, jer se pojedem od sekiracije kad god ga popijem, a opet s' druge strane verujem svojoj Dr. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: bolovi u stomaku
20.10.2011 13:35:43   
Snelle
Ja sam za grčeve pila šumeći Mg, a jedna babica mi je rekla da mogu slobodno da pijem i Bensedin, da ga lekari često preporučuju. Mene je pred kraj trudnoće kad bi trebalo da zaspim hvatala neka nervoza u nogama, čudno nešto za objasniti...nikako ne bih mogla da zaspim, pa sam u tom slučaju jednom ili dva puta popila bensedin. Nisam ga pila za bolove.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: bolovi u stomaku
20.10.2011 13:37:06   
madre
guardian, da ti kazem pravo, ne secam se basuser posted image
ali ono sto znam je da se nije stedelouser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here