|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   bolovi u stomaku
6.12.2008 21:39:54   
hedonist
Da li su normalni bolovi-kao pred menstrualni u 5 nedelji trudnoce? Ceo dan imam taj neprijatan osecaj u donjem stomaku pocinje vec da me plasi...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: bolovi u stomaku
6.12.2008 21:48:27   
mamy2
Nikakva bol u stomaku u trudnoći nije normalna,odnosno daje signal za nešto.Sad,ti si tek 5.sedmica trudnoće i moguće je da se jajnici još uvijek na neki način ,,bune"što ne ovuliraju!
Iza mene su već 2 spontana pobačaja i to u poodmaklim trudnoćama,ono što mi je sveto za ubuduće je da slušam signale svog tijela,to mi je i dr. izričito naglasio.
Prati stanje i ako bol ne jenjava ili se ne daj Bože javi krvarenje odmah se javi svom giniću!
Želim ti od srca urednih narednih 8 mjeseci i da trudnoća prođe,ono školski!
user posted image

< Poruku je uredio mamy2 -- 6.12.2008 21:49:52 >

(odgovor članu hedonist)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: bolovi u stomaku
6.12.2008 23:24:45   
guppy RR
ja bi na tvom mestu išla kod ginekologa da vidi šta se dešava.

1. bolje nego da brineš
2. bolje ako nešto nije ok
2. IAKO možda nije ništa - hvala bogu...

cmoka

(odgovor članu mamy2)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: bolovi u stomaku
8.12.2008 14:25:26   
Anoniman
hedonist, jel prošao bol?

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: bolovi u stomaku
12.12.2008 16:57:36   
hedonist
za sad je sve ok ... isla sam kod gin. i kaze da sve izgleda normalno ali da ipak mirujem zbog predhodnog iskustva...sad u ponedeljak idem opet , trebalo bi da se vidi da li se razvilo srce i da li je hromozomski ovog puta sve ok

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: bolovi u stomaku
12.12.2008 17:24:23   
MERYEN
Bice sve ok sigurno,kiss za tebe i user posted image .user posted image

(odgovor članu hedonist)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: bolovi u stomaku
18.12.2008 15:29:19   
AleksandraDj
Meni je bol stomaka poceo pre 2 meseca, nisam ni znala da treba da se javim odmah doktoru ali sva sreca internet je cudo pa sam procitala da ako imam bolove slicne menstrualnim da se odmah javim svom lekaru. ja sam to i uradila da bi mi glupa sestra koja mi nije dala doktora rekla da je to sasvim ok, da ne panicim, lenskarim i uzivam. Ok, tako sam i uradila ali bol mi nije prosao da bi na sledecem pregledu kada sam usputno to spomenula doci on se slogirao sto mu se nisam javila i rekao da su to kontrakcije sva sreca nisu jake ali su kontrakcije i znaju da naprave cudo. E onda sam htela da prebijem sestru ali nije bila tu sva sreca pa se izvukla.. :)
Nego, meni nista se nije od tada promenilo, evo sada sam 35-ta nedelja, i samo su mi se ti bolovi pojacali, znaci dosta su snazniji i u kombinaciji sa bolom u preponama su ubitacni.. No dobro sam i dalje. Tako da se slazem da nikakav bol u trudnoci nije prirodan (sem kada pocne porodjaj user posted image ) i za sve sto ti je sumljivo zovi svog lekara. Pozdrav za sve!

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: bolovi u stomaku
18.12.2008 19:10:07   
guppy RR
user posted image user posted image user posted image
Aleksandra, drago mi je da si OK i da si već tako daleko dogurala!!!!

(odgovor članu AleksandraDj)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: bolovi u stomaku
21.1.2009 9:26:43   
Anoniman
Prvo pozdrav svima...
Ja sam u 5-oj nedelji i doktor mi reche da je to sasvim normalno... mene boli donji stomak povremeno, ali ne jenjava... i nema pravila kada i koliko boli... valjda samo treba vise da odmaram... idem za 2 dana kod svoje doktorke prvi put u dom zdravlja da se potrudim da mi da bolovanje... necu da se zezam sa time... hocu da izguram trudnocu sto je bolje moguce... a i svi su mi u firmi bolesni... dovoljno mi je sto imam ove bolove u stomaku, samo mi jos fali da se razbolim... aaaaaaaaaaa

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: bolovi u stomaku
21.1.2009 12:43:39   
kumara
Ja sam mislila da me boli stomak, pa sam juce pitala dr i zakljucile smo da me boli besika jer me mrzi da idem u wc svaki cas, pa trpim dok mi ne bude frka. Luda zena! Ali bar mi je lakse, da znam da nije nesto alarmantno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: bolovi u stomaku
21.1.2009 13:55:41   
Anoniman
e pa Lenche, i to se desava... ja dodushe nikako ne mogu da istrpim za wc, tako da trchim, chim me potera... :-)

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: bolovi u stomaku
21.1.2009 15:15:42   
Anoniman
Evo vam tema Često mokrenje u trudnoći KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: bolovi u stomaku
11.8.2009 22:31:32   
zizii
cao cure,ja sam nova ovdje..i citam vase tekstove.Trudna sam 5 nedjelja i imam isto tako te predmenstrualne boliove ispod stomaka i u predjelu krsta..Pravo sam se prepala kad mi se to desilo,ali mi rekose da je to normalno privikavanje tijela na tu situaciju..U petak ako Bog da idem doktoru pa cemo vidjeti..Nadam se da ce sve biti ok..pozz svimauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: bolovi u stomaku
11.8.2009 22:32:54   
guppy RR
Čestitam!!! I javi nam kako si prošla na pregledu.
Dobro došla na RR!

(odgovor članu zizii)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: bolovi u stomaku
11.8.2009 22:40:25   
marince1
Dobro dosla zizii!!!Bice sve dobro,ne brini!
Cestitam za bebu!user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu zizii)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: bolovi u stomaku
17.8.2009 12:00:34   
nenuska
Caos!Ja sam takodje nova pa da se izjadam nekomuser posted image Na pocetku trudnoce mi je samo bilo muka nisam imala nikakve bolove,i pomislila bas super kad prodju mucnine bas ce mi biti super trudnoca,pred pun treci prosle mucnine i poceli bolovi kao kad treba da dobijemuser posted image otisla kod doktorice ona kaze to je normalno proci ce kako to nije prolazilo ja opet odem i ovaj put se i ona zabrinula...kao nebi trebalo vise da boli,na kraju ustanovimo da je zbog zatvora,ona mi prepise neki prasak za sredjivanje stolice i kaze ako posle cele kutije ne prodje obavezno dodji,ja u cetvrtak ulazim u peti mesec popila sam celu kutiju i jos uvek imam zatvor i malo slabije bolove,al ih ipak ima,tako da sutra trcim kod nje opet,inace jedna moja drugarica je pola trudnoce primala inekcije protiv bolova neko to jednostavno tako dozivljava..nadam se da ce ovo uskoro proci,posto jos uvek radim pa treba izdrzati na poslu pola dana a posto sam frizerka ne samo da moram stajati ceo dan vec se i smesiti musterijamauser posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: bolovi u stomaku
17.8.2009 12:14:56   
Anoniman
Moja drugarica je imala problema tako... dr joj je rekla za doručak musli sa jogurtom, i da jede kuvane šljive. Kaže, ona mrzi musli (pošto sam ja komentarisala da radije ne bih išla u wc nego stavila musli u usta user posted image ), ali ga je jela na silu, i kaže tako joj je regulisala stolica.

(odgovor članu nenuska)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: bolovi u stomaku
17.8.2009 12:23:31   
Anoniman
Drage moje, i ja da se prikljucim. Bolovi i probadanja u stomaku su normalna u nekoj meri. Posto se posteljica formira tek u 12.nedelji, meni je dao u 6.oj nedelji da pijem UTROGESTAN- prirodni progesteron da drzim trudnocu dok se ne formira posteljica.
Mene je ponekad i jajnik boleo ili sam osecala grceve ali ne otkad pijem to.

Za TRUDNICKI ZATVOR: ja sam 10.nedelja i nemam problema.Ali ujutru cim se probudim popijem vocni jogurt sa zitaricama i u roku od pola sata ja sam u WC i super mi je. Tokom dana idem jednom i to tada, ujutru.
Provalila sam da ponekad hoce da me muci zatvor ali ne kad popijem jogurt ili kad pojedem skoro nezrelu, tvrdu nektarinu.

Jogurt, jogurt i zitarice. PROBAJTE

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: bolovi u stomaku
17.8.2009 12:52:48   
Anoniman
Zatvor <-- KLIK OVDE

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: bolovi u stomaku
20.10.2009 16:28:26   
anci 81
Ja sam 9-ta nedelja trudnoce i od samog pocetka imam bolove u donjem stomaku. Dr mi je dala UTROGESTAN i tablete i inekcije(primam na svaki treci dan) i mogu vam reci da mi je dosta bolje,ali ipak s vremena na vreme se jave bolovi. Molim Boga svaki dan da sve bude u redu sa bebom. Neka mene boli stomak,trpecu,ali neka je sve u redu sa bebom! Sto se zatvora tice,citala sam da dosta trudnica ima tih problema,ali ja do sad nisam,hvala Bogu. Mislim da je musli jako dobar za to,kao i jogurt,corbice i ja svaki dan jedem jabuke i bas mislim da mi to dosta pomaze. Pozdrav!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: bolovi u stomaku
11.11.2009 18:05:23   
Shishica
Mene stomak boli pomalo, kao da me je neko istukao po njemu! U 16-toj nedelji sam...

A sa desne strane me boli kad stisnem ili nezgodno sednem itd.. isto kao modrica kad bi vas bolela..najslicnije tome..

Kod lekara imam zakazano tek za nesto manje od dve nedelje..tako da do tad moram da lupam glavom da li je sve u redu sa bebom... user posted image
Jel ima nekog sa slicnim bolom u trudnoci..

Kaze mi baba MV-a da je to verovatno od naprezanja zbog zatvora..prvo je pomislila da sam dizala nesto tesko...a onda rekla da je moguce da je zbog toga...user posted image

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: bolovi u stomaku
11.11.2009 18:10:17   
dana198495
moj ti je savjet da ako te ne moze primiti tvoj dr.da odes kod drugog.To ne mora znaciti nista ali radi sebe otiđi na pregled.Ja sam imala isto tako bolove ali u 6 mj pa mi je dr rekao da je normalno i da se beba razvija.Ali opet ti kazem otiđi na pregled.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: bolovi u stomaku
11.11.2009 18:17:21   
anci 81
Ja sam 11-ta nedelja trudnoce.Od pocetka sam imala bolove u stomaku i naravno dobila sam Utrogestan.Mislim da mi je on dosta pomogao,ali da su bolovi nestali...nisu! Stalno imem neki bez veze osecaj napetosti,ako se nakasljem,kinem,savijem noge odmah me presece,neki put me jajnici zabole i imam osecaj da su kao jabuke...tako ih osecam. Dr sam rekla,ona kaze bitno je da ne boli po sredini?! Nemam pojma,valjda znaju sta rade,a ja se uzdam u Boga.

(odgovor članu dana198495)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: bolovi u stomaku
11.11.2009 18:25:30   
Verus
shishice tebi tiker kaze 14 nedeljauser posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: bolovi u stomaku
11.11.2009 18:27:00   
Verus
shishice, ne naprezi se jako da bi kakila trazi od lekara nesto sto ce omeksati stolicu ili jedi suve sljive, gutljaj dva kafe.  Zvuci smesno, ali sam skontala da ako duboko disem i polako, da mi pomogne kada sam u wc-u.

I mene je tako stomak nekad boleo, i sada ako stojim dugo. MOja drugarica kaze da je nju toliko bolelo da je bila ubedjena da nesto nije u redu.  A sada ima cerku od godinu danauser posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Zašto mnogo žena pobaci pre 12. nedelje?
U prvim nedeljama trudnoće većinu žena izbezumljuje statistika: od tri trudnoće jedna će se spontano okončati u prvom tr...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image
Click Here