|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
9.3.2014 16:34:11   
degu
Da, leukociti ukazuju na infekciju i mala pokretljivost. Nama su samo antibiotici napravili čudo, iako u brisu i spermokulturi nisu nađene bakterije. Samo napred što se tiče operacije, 9 miliona nije malo, lako se to može popraviti user posted image

Veruj mi da tek mi nismo imali nekog izbora u malom gradu. Eto ovaj dr je na osnovu leukocita i čini mi se likvefakcije zaključio da je prostata, meni je to izgledalo kao nagađanje al je upalilo.

< Poruku je uredio degu -- 9.3.2014 16:36:31 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Andjelika80)
Direktna veza do poruke: 1376
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
9.3.2014 16:45:10   
Andjelika80
Pa da mm u s-gramu bas ima dosta leukocita i viskozitet mu je bas povecan, mikrobiolog koja mu je radila nalaz s-grama kaze da su bukvalno kao u gelu i zato se tesko krecu. Dr kaze da to hoce da se javi isto od varikocele, tako da cemo narednih dana po uputu pa na operaciju. On bas predlaze operaciju da se rezultati ne bi pogorsavali ako bi zeleli jos dece. Degu bas ti hvala, vec danima cekam da se neko javi user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1377
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
9.3.2014 17:00:05   
Persula
Dali moze da uzima moj suprug proxeedom na svojom ruci,mislim da nije stetno?


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1378
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
9.3.2014 17:05:28   
Andjelika80
Mislim da moze, ja svom dajem posebno sve vitamine, a sad je doktor rekao posle operacije da pije prokseed, ne profertil nego bas prokseed. To su sve vitamini i aminokiselina tako da ne bi trebalo da moze i na svoju ruku :)

(odgovor članu Persula)
Direktna veza do poruke: 1379
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
19.3.2014 20:28:25   
Andjelika80
Devojke da li neka zna gde bi mogli u Bgd ici na operaciju varikocele? Bilo da je privatno ili u drzavne bolnice, samo da je neki urolog(hirurg) ko dobro radi te operacije. Mi ipak ne bismo u CG da se operisemo, mada mozda gresimo ...

(odgovor članu Andjelika80)
Direktna veza do poruke: 1380
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
19.3.2014 21:19:29   
Štetica
Andjelika a jeste li isli po jos jedno misljenje sto se tice operacije,ili slusate jednog dr?
Operacija varikokele nije uvek jedino resenje,jer sa njom se nikada nezna,sansu su za uspeh 33%,da ostane isto stanje 33% i da se pogorsa situacija 33%.
Izguglaj za dr Vinku Vukotic,radi u nekoj privatnoj klinici a inace vazi za dobrog strucnjaka za sterilitet.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Andjelika80)
Direktna veza do poruke: 1381
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
19.3.2014 22:45:15   
Andjelika80
Stetice bili smo kod najboljeg urologa u Cg dr Perovica, on je androlog i on je rekao da u nasem slucaju obzirom da su svi ostali nalazi ok, spermokultura , brisevi uretre na patogene bakterije, hlamidija, mikroplazma i ureoplazma, on kaze da ostaje jos jedino operacija. naravno rekao je da postoji sansa da se spermogram nece popraviti ali da zaustavimo rapidno pogorsanje. Zatim smo bili kod urologa u drzavnoj bolnici koji je isto rekao da je opcija operacija. E sad prvi put cujem da se rezultat moze i pogorsati. Inace dr Perovic je bio skoro na nekom usavrsavanju u Americi i kaze da se tamo operacije vrse cim se pojavi i najmanja varikocela, Nisam pametna ...

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1382
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
4.4.2014 11:40:19   
IVA 11
Mm je uradio nalaz juče, na svoju ruku jer je kod mene sve ok, i posle par sati bili su rezultati i njemu je nalaz dobar! Lakše se diše! Za svaki slučaj neka je uradio, tako da sam zadovoljna, još samo da smućkamo. user posted image

(odgovor članu Andjelika80)
Direktna veza do poruke: 1383
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
26.4.2014 20:54:31   
Persula
Zelim da mi neko daje sovet,mi smo kupili proheedom i moj muz ga poceo piti,no od neki nepoznati razloga mu se pokavio seker vo krvi pa go prekinuo,dali neko zna dali moze da se pie proxedom ,zasto videli smo da sadrzi frukozu i ne znamo dal da ga pije?pozdrav svima

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 1384
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
29.4.2014 15:01:26   
gogili75
da li zdrava sperma može da živi u telu žene i duže od dva dana

(odgovor članu Andjelika80)
Direktna veza do poruke: 1385
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.6.2014 19:46:19   
babes
Drage devojke,

Molim vas da mi pomognete u tumacenju ovih rezultata spermograma. Da li su ok?

Likvefakcija 55 min.
Izgled žuckast
Konzistencija povecana

Analiza Rezultat Referentne vrednosti
Smt-volumen ejakulata 2,8 ml >1.5
Smt-pH 7,5 7.20-7.80

Analiza Rezultat Jedinice Referentne vrednosti
Spr-broj spermatozoida 16,5 x 10^ 6/mL >15.0
.Spr-broj spermatozoida 46,2 x 10^6/vol >39.0
Spr-progres. pokretni (A+B): 0,50 I >0.32
Spr-pokretni C: 0,19 I
Spr-nepokretni D: 0,31 I
Spr-leukociti 0,004 x 10^ 6/mL <1.0
Spr-vitalnost 0,69 I >0.58
Spr-aglutinacija /

Analiza Rezultat Jedinice Referentne vrednosti
Spr- normalne forme 0,79 I >0.30
Spr- abnormalne forme 0,21 I <0.70

Dužina apstinencije 4 dana

Hvala puno unapred!

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 1386
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.6.2014 23:22:02   
Štetica
meni ovo deluje kao ok spermogram,da je bila apstinencija 48-72h verovatno bi broj bio veci,ali i ovako je ok.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu babes)
Direktna veza do poruke: 1387
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
9.6.2014 21:38:59   
babes
Hvala puno na odgovoru. Iskreno, brine me ovaj deo gde pise da je likvefakcija 55 min jer sam citala na netu da treba da bude do 30 min ?! U svakom slucaju, nadam se da to nije veliki problem..

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1388
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
9.6.2014 23:12:49   
Štetica
Babes sve dok se likvefrakcija odvija u okviru 60min smatra se ok rezultatom,a idealno je do 30 min,mada to je retkost. Bitno je i da nema aglutinacije(slepljivanja spermatozoida).

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu babes)
Direktna veza do poruke: 1389
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
10.6.2014 10:05:02   
babes
Super! :) hvala puno

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1390
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
16.6.2014 10:54:01   
šmizlica
Moj suprug je imao spermogram koji je govorio da je nemoguće da sa tim spermogramom ostvarimo trudnoću. Na svu sreću došli smo da poliklinike Perinatal u Novom Sadu. U stručnom timu za vantelesnu oplodnju je jedan embriolog iz Slovenije koja je napravila pravo čudo. Izvukla je maksimalno iz spermograma i mi smo sada trudni već 12 nedelje. da nije dr Gordane Kozarov i njenog stručnog tima za vantelesnu iz poliklinike Perinatal mi bismo bili beznadežan slučaj i ko zna da li bi i ostvarili trudnoću.

(odgovor članu babes)
Direktna veza do poruke: 1391
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
16.6.2014 19:20:03   
nata11
Sta znaci ukupan broj spermatozoida (10/6-ml)- 480 - ref. vr iznad 39?
Do sada smo imali drugacije nemogu da skontam.

_____________________________





(odgovor članu šmizlica)
Direktna veza do poruke: 1392
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
16.6.2014 19:51:30   
nata11
I jos jedno potanje - Jel neko koristio i gde ste kupovali Bioastin?

_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1393
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
16.6.2014 22:32:39   
degu
Nato a jel ti piše broj po ml?
Za bioastin sam ranije čitala i za neki Tribestan, znam da ih ranije nije bilo kod nas a Tribestan sad čini mi se da ima.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1394
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
17.6.2014 16:45:58   
nata11
Ma ne Degu samo to, i to me buni nigde nemam po ml. user posted image

_____________________________





(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1395
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
17.6.2014 23:19:55   
degu
Hm, kakav je ranije spermogram bio? Po ovom ispada da ima 480 miliona ukupno. E sad ne znam koja je gornja granica za broj, al to mi baš deluje puno. Jel ima aglutinacije? Ako nema aglutinacije i ako je pokretljivost dobra, to dođe kao super spermogram.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1396
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
19.6.2014 10:24:16   
nata11
Nije bas super nosila sam kod dr. ima bas puno u pravu si ali se povecao broj nepokretnih.

_____________________________





(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1397
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
19.6.2014 10:28:16   
degu
Pa da, ne valja ni kad je puno, slepljuju se i sudaraju. Možda bi česta ejakulacija pomogla, time se smanjuje broj a mislim da se podstiče i pokretljivost.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1398
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
27.6.2014 17:41:03   
babby
M.m je ponovio spermogram i nazalost aglutinacija je tu jos uvekuser posted image ali se nadam da ima neke nade posto je Likverfrakcija zavrsena posle 20 min.(15-60 min)a ostalo je: volumen:3.6ml(1.5-5ml) boja slabo opalescentna zuckastosivkasta,viskoznost:0(0-4)PH:7,5(7.2-8) koncentracija spermatozoida 83.5x10/ml(20-250x10/ml)debris:1(0-4)leukociti 4/HPF( do 7 HPF) aglutinacija 3(0-4)pokretljivost:68%( vise od 50%)klasa A progresivno pokretni 24%(vise od 25%)klasa b slaba progresija 13%,klasa C pokretljivost bez progresije 31%,klasa D nepokretni:30%,morfologija normalni 61%(vise od 50%)abnormalnosti glave 19%,abnormalnosti vrata;11%,abnormalnosti repa 9% , ukupan broj spermatozoida jeuser posted image 300.6x10?ejak(vise od 40x10?ejak)i ukupan broj progresivno pokretnih 72.1x10?ejak(vise od 10x10?ejak).E sad dal ovolki broj moze da utice na aglutinaciju da bar neki prodje ...sta mislite za ove rezultate...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1399
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
29.6.2014 6:49:21   
Štetica
Babby a kolika je bila apstinencija?
Realno gledano,postoji mogucnost da zbog velikog broja,dolazi do aglutinacije,tj do sudaranja i slepljivanja spermatozoida,i tu je resenje cesca ejakulacija. Neznam kada je zavrsio sa terapijom za aglutinaciju,ali cini mi se da je minimum 2-3nedelje posle terapije da se ponovi spermogram.
Posto kod nas daju uglavnom pronizon(ili nesto na bazi njega) za aglutinaciju,neznam dal su vam rekli da se taj lek neprekida odjednom kao kod ostalih terapija,vec se postepeno smanjuje doza.
Na primer: ako je za terapiju pio 2×1tabletu smanjuje se na 1×1 pa na 1×0.5 na 2 danapa 1×1/4 na 3 dana. Jer ako dodje do prekida odjednom moze da izazove kontra efekat ili da nema uopste delovanje,kao da ga nije ni pio.


_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu babby)
Direktna veza do poruke: 1400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here