|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
29.6.2014 19:32:25   
babby
Stetice apstinencija je bila 5 dana, a pio je 2x1 mislim mesec ali nam nisu rekli da postepeno prekine tako da je aglutinacija ostala ista a broj se evo povecao na 300 sa 250...a asa test kod mene nista a kod njega se pojavilo i u krvi a bilo ih je samo u spermi 50,i neznam vise sta da probamo..user posted image hvala ti na komentaru...

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1401
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
30.6.2014 10:28:20   
Štetica
Babby nek ponovi spermogram posle 2 dana apstinencije,pa ako bude ista situacija onda nek nastavi sa terapijom koju je pio ali mesac dana ako pije redovno 2×1 onda mesec dana smanjuje dok neizbaci skroz.
Ludim od nasih dr i njihovih podela terapije,imam utisak da ih boli uvo za pacijenta,kazu pi to i dovidjenja odradili su posao.Cccccc

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu babby)
Direktna veza do poruke: 1402
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
30.6.2014 10:53:42   
babby
Stetice hvala na savetu puno probacemo ..posto vise nemam nikakvih ideja a ni dr..

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1403
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
10.7.2014 22:46:15   
zece
Mm go popravi spermogramot piejki vit a c e cink I selen odvkupen broj 32 mil saa ima75 milod 25 otsto. progresivni saa se 60 posto. piese sumleci tableti sto ssodrzat cink selen vitaminIa c e2 meseci dijagnozata bese astenozoospermia saa e normozoospermijaa

(odgovor članu niki28)
Direktna veza do poruke: 1404
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
31.8.2014 19:31:11   
guzeljalo86
Veliki pozdrav za drage dame.
Imam par pitanja, pa ako ste u mogucnosti da mi pomognete.
Suprug i ja pokusavamo da ostanemo trudni vec skoro 3 godine, ali nam ne ide. Nisam uspeli ni da zatrudnim. user posted image
E sad, mene vec dve ipo godine setaju po lekarima. Kako se pojavi nesto tako se to ispita pa se utvrdi da nije to problem. Medjutim poslednje je bio u pitanju insulin koji je uspesno regulisan u Januaru ove godine, medjutim ni to mi nije pomoglo da ostanem u drugom stanju.
U ocaju sam uspela supruga da ubedim da se on podvrgne lekarskom pregledu.
Medjutim, urolog mu je dao uput za ultrazvuk i dao mu je uput da uradi spermogram.
E sad, analizu sperme je uradjena al mi nije jasno sledece, kaze POKRETLJIVOST : Posle 1 sata aktivnih 30%, u mestu 10%, nepokretnih 60%. Posle 3h: aktivnih:/%, u mestu:/%, nepokretnih:/%. Da li je to prvo ocitavanje koje je izvrseno nakon 1 sata(da li su vrednosti u redu ili ne), nemam na ovom izvestaju gde uporediti vrednosti. Da li neka od Vas ima iskustva sa ovakvim problemcicem, i sta je dalje cinila. Kod urologa ima zakazano tek krajem godine a do tada ko ostane normalan a ko lud.

U napred hvala

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 1405
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
31.8.2014 19:35:47   
branki*
zdravo,nadam se da ce se naci neko detaljnije zna o ovome,a ja ti zelim da uskoro zabebis,jer znam kako kad se boris sa nemanjem dece.
a,pise li na tom izvestaju neka konacna dijagnoza,kakav mu je spermogram?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu guzeljalo86)
Direktna veza do poruke: 1406
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
31.8.2014 20:08:10   
guzeljalo86
Hvala na lepim recima,
Sto se kaze iz tvojih slovca u oci Bozije pa i on da procita ove zeljice hehe.
Nista sem napomene> 7631 i pokusala sam naci sta to znaci al nema vajde, kao i vrednosti za ph:/% koji sam uspela izguglati da bi vrednosti trebale biti 7.2-7.8 ali pored toga bas nista

Hvala ti jos jednom user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1407
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
31.8.2014 20:14:10   
wivern
Po ovome koliko vidim smanjena je pokretljivost, a ako ima dosta leukocita u uzorku to bi trebalo biti zbog neke infekcije, i ne pise br spermatozoida u 1 ml . Toliko se ja razumem user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu guzeljalo86)
Direktna veza do poruke: 1408
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
31.8.2014 20:22:37   
guzeljalo86
Ma pise i to al nisam htela da vas gnjavim.
Ova pokretljivost me je zabrinula pa sam iz tog razloga htela videti da li sa razlogom brinem.
Leukociti:1-2
Eritrociti:2-3 Br.spermatozoida u 1ml: 41.5 (ref.br.20x10 na6/V).
Likvefakcija:24 min.

Pozdravuser posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1409
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
31.8.2014 20:28:58   
17 joka
Pokretljivost je slaba, sad za tacan broj nisam shvatilaa i bez ref. vrednosti neznam tacno reci.
sve to se moze popraviti bez brige

ako ste u mogucnosti vi ranije idite dr. privatno



_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1410
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
31.8.2014 20:35:23   
guzeljalo86
Hvala Vam jos jednom.
Jos da ubedim ovo moje cudo na to, jer Boze moj on je Balkanacuser posted image

Pozzz

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1411
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
31.8.2014 20:37:12   
wivern
Pokretljivost jeste slabija, ali postonema mnogo leukocita ja nmg sigurno da kazem da je bila infekcija ili da jeste. U svakom slucaju nije toliko strasno pokretljivost moze da se sredi vazno je i da imate dovoljan broj spermica.Inace Mm je pokretljivost resio sa maticnim mlecom i medom i semenkama, i dosta muzeva zenica sa ovog foruma je to koristilo..

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu guzeljalo86)
Direktna veza do poruke: 1412
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
31.8.2014 20:56:06   
17 joka
Semencice i maticni mlec je super

znam da je bitno da imaju dovoljno selena i cinka neznam da li ste radili spermatogenezu? a da nek odradi briseve

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1413
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.9.2014 16:29:26   
semyy
cao svima da li netko zna sta je dobro piti o jesti za poboljsanje spermijauser posted image jer ja i suprug treba da radimo (mozda) vantjelesnu oplodnju ali sada zadnji nalaz njegov nam je los i treba da radimo agopunturu (da direktno iz jaja vade spermu)i da vidimo hoce li to nam dati pozitivne rezultate jer ako sve bude bilo uredu oplodnja bi trebala biti u novembru..upomoc mnogo sam pod stresom jer neznam kakko pomoci mome suprugu jer ako propustimo oavj termin u novembru trebamo cekati jos dugo vremena user posted image user posted image user posted image hvala svakome na bilo kakvome savjetu

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1414
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.9.2014 17:06:15   
branki*
semmy,iscitaj temu,pisale su zenice dosta o tome...neka jede orasaste plodove,badem,indijski orah,orah,lsnik,med,maticni mlec..ima i neki preparat da se kupi,ne mogu sad da se set_im kako se zove..proxeed,cini mi se.neka batali pusenje i alkohol.

< Poruku je uredio branki RR -- 8.9.2014 22:04:44 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu semyy)
Direktna veza do poruke: 1415
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.9.2014 17:28:29   
wivern
Semmy imas negdena ovoj temi uputstvo za med i semenke, i moze piti maticni mlec, a sve to imas i u preparatima proxeed ili profertil. Pa sta ti draze da li priroda ili preparati. Mi preparatima nismo uspeli da podignemo broj ali maticnim mlecom i semenkicama jesmo.
I da, sto kaze branki pusenje pod obavezno da batali. To je br 1.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1416
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
13.9.2014 7:43:49   
semyy
Ok hvala vam na odgovorimauser posted image problem je sto on i ne pije i ne pusi..danas idem u trgovinu da kupim sve vrste oraha i sjemenki nadam se da ce pomoci..prije je pio neki praha FAST SPERM i nije je nista popravilo..ipak prirdno je meni nekako bolje..

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1417
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
13.9.2014 10:07:19   
nata11
Proxeed nama nije nesto posebno pomogao a cena je user posted image Ali nesto se mora koristiti sta da se radi.

_____________________________





(odgovor članu semyy)
Direktna veza do poruke: 1418
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
13.9.2014 12:58:00   
wivern
Semyy sto kaze Nata ni nama nije pomogao ni proxeed ni profertila, a jesu semenke i maticni mlec.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1419
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
13.9.2014 13:03:29   
branki*
upravo htedoh da napisem ovo sto je wiv napisala.
proxeed je dosta skup,obzirom da treba puno da se koristi,a delotvornost mu je diskutabilna..a,sad covek se hvata za sve kad je u muci.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1420
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
18.9.2014 19:44:59   
micaubica83
Prosli smi komisiju za VTO,suprugu je pre 3 meseca bio uredan spermogram sada je katastrofa.Dg. Oligoteratozoospermia.Da li neko ima iskustva za VTO sa ovakvom dijagnozom? I ako zna neko neka mi protumaci rezultate.Uz to je meni nizak AMH,oslabjena funkcija janika.Rezultati su
Rezultat analize Referentne vrednosti
volumen 3.0ml >2 ml
br spermat.u 1 ml-0.1x10na 6 ml >20x10na6 ml
ukupan br 0.3x1ona6 >40x10na6 ml
progr.pokretni 50% >50 %
aktivna progresija 20 % >25 %
slaba progresija 30 %
nepokretni 50 %
MOrfologija
normalnih oblika 0.1 % >15%
patoloskih oblika 99,9%
defekt glave 99,9%
Dijagnoza-Oligoteratozoospermia gr.III

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1421
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
6.10.2014 15:04:48   
Goca31
jel moze meni neko da kaze da li su ovi rezultati dovoljni za prirodnu trudnocu/
volumen 3
Ph 8.2
br.spermatozoida 25 x 10na6
ukapan broj spermatozoida 45x10 na 6
ukupno pokretni 50%
progresivno pokretni 25%
slabije pokretni 25%
nepokretni 50%
normalne forme 55%
patoloske forme 45%

(odgovor članu micaubica83)
Direktna veza do poruke: 1422
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
6.10.2014 16:37:17   
degu
Goco koliko ja vidim to je normalan spermogram. Mi smo sa mnogo lošijim spermogrma zatrudneli prirodno user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Goca31)
Direktna veza do poruke: 1423
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
6.10.2014 17:06:37   
Goca31
hvala Degu. Jel mozda znas koji bili rezultati pa si zatrudnela ,jer ovaj moj kaze da mu je ovo katastrofa i ne mogu da ga ubedim da nije lose?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1424
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
6.10.2014 21:39:11   
degu
Kod nas je bilo baš malo 7-8 miliona po ml i oko 50% pokretnih, kod nas se bukvalno desilo čudo, al kod vas je moguće normalno. Koliko vidim to je normospermia, možda jeste na donjoj granici broj ali to je toliko varijabilno i može se lako popraviti. Imate na 3.strani recept sa medom i semenkama, odličan je za spermogram, pa pokušajte. Bitno je da znaš da je spermogram nešto što se menja i ako je trenutno lošiji, može lako biti bolji.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Goca31)
Direktna veza do poruke: 1425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here