|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Moj brat \ sestra i ja ...
3.6.2011 9:25:48   
Ognjenka
Imam sestru godinu dana mladju. Skroz smo drugacije i kao klinke nismo se bas najbolje slagale.

Ona ima klinca od dve godine, tetkno zlato najvece. Postale smo dosta bliske od kad je mama umrla '96, ali jos bliskije od kad se ona porodila jer je posle porodjaja imala slomljen kuk i butnu kost, i trombove i lezala je 7 meseci, sto u bolnici sto kod kuce.
Shavatila sam koliko smo bliske u to vreme, kad joj je i zivot bio u opasnosti. Odvode je tata i njen muz u hitnu, ja ostajem sa njenim tada 4-mesecnim sinom kuci i ona kaze, smireno i jasno " Cuvaj mi dete ako nesto bude...Ozbiljna sam, obecaj. Nemam ja nikog drugog do sestre kome bi dala dete. Pusti muza, ozenice se on opet, ko zna kakva ta moze da bude. Ti treba da ga cuvas." Ja obecam, sta cu.
Srecom sve se to zavrsilo kako treba, uspela je posle toga i da magistrira hemiju i sad sprema doktorat.

I sada uvek kad se njen sin nesto inati (sad je u "Necu" faziuser posted image ) sa mnom ona kaze "Pa sine sto neces? To je tetka tvoja ona te voli skroz isto kao mama".

Tako da eto...odnosi u porodici se menjanju vremenom. Uvek sam ja moju sestru jako volela i sve bih ucinila za nju, ali nismo bile bliske. Sad smo jos i bliske. I to je divno. I volim njeno dete kao da je moje.

Dusko Radovic je rekao "Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a one su najlepsi ukras svakog detinjstva".


_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Moj brat \ sestra i ja ...
3.6.2011 9:30:04   
mirks


Dusko Radovic je rekao "Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a one su najlepsi ukras svakog detinjstva".



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Moj brat \ sestra i ja ...
3.6.2011 9:35:17   
jance
imam 2 mladje sestre, jedna je 4 a druga 5 godina mladja.. puuno toga smo prosle zajedno, al najvise volim onaj precutni dogovor koji imamo medjusobno : ako se ne javljam, znaci dobro mi je user posted image " pa ne moram da mislim da trebam da ih tetosim i javljam im se jednom nedeljno ko nekima starijima u mojoj familiji. srednja je zavrsila samo gimnaziju i iz nekakvog inata nije htela nista dalje, al evo zaposlila se u SUPu na selu, nikad bolje. najmladja je sebi sa njenih 5 godina zacrtala da ce kad poraste biti arhitekta i evo je, studira gradjevinu i arhitekturu u Bratislavi. mogu da kazem da sam bas ponosna na obe.
osim toga, bile smo bliske, al smo nekako dva razlicita sveta takodje, njih dve su uvek bile ko bliznakinje, ja ko mama im uvek dosla, pa im se nesto i nisam gurala u njihov svet...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu mirks)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Moj brat \ sestra i ja ...
3.6.2011 9:49:09   
jelena038
lepa tema user posted image
i ja imam dve mladje sestre, jedna 2, druga 7  godina mladja od mene. Ova starija je pravnik, stazira u sudu, a ova mladja je asistent na fakultetu, zavrsila engleski.
slazemo se, od prilike, kao rogovi u vreci user posted image
dok smo bile klinke, ova najmladja je super prolazila, jer je bila beba, dok smo se nas dve svadjale, a kad je odrasla, ja sam se vec odselila, tako da su njih dve nastavile da se kolju user posted image
danas.. emam pojma, one meni tako fale i tako ih se uzelim, ali kad odem tamo, shvatim da ih boli d. za mene, zive svoje zivote i ja im, pogotovo kad dodjem sa kompletnom porodicom, nacisto poremmetim tempo. a tempo im je.. u sustini, u toj kuci se svi zadrzavaju minimalno, jureci izmedju kojekakvih obaveya, poslova, treninga i izlazaka. jos su jako nezrele obe i tako.. cekam da odrastu.. obe imaju dugogodisnje veze i nijednoj ne pada na pamet da se uda.. ova starija je jako privryena mom sinu, voda ga svuda, a ova mladja katastrofa, jednom ga je prosetala, kad je imao 4 godine i kad su se vratili iz setnje, smeje se iz petnih zila: kako mi ovo tvoje dete uze obraz, na sred parka se raznezio "kako sam srecan, nikad se nisam setao sa tobom!"
tako da ja, uglavnom, kroz taj nis samo prodjem, vidim se s njima na dan-dva i nastavim na selo sa starcima. i u povratku tako i niko nikom ne smeta.. fale mi, al jbg, ne mogu da ih promenim. niti zelim, jednom ce, valjda, ukapirati..


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Moj brat \ sestra i ja ...
3.6.2011 9:58:06   
vukosava
imam 2 mladje sestre - jednu 2 i jednu 10 godina mladju. sve tri smo dipl.ing-ovi. srednja ima dva sina, drugi je mesec i po mladji od moje cerke, stariji ima skoro 6 godina. kad se srednja udala jedva sam prezivela maltene, nismo se razdvajale ceo zivot, a otisla je u bosnu. mladja trenutno zivi sa mamom. tatu nemamo od 1992.

srednja mi je bila uvek jedna od najboljih drugarica a mladjoj sam menjala pelene i mesala formulu i uvek sam prema njoj ko maltene neka brizna tetka, stalno znam gde je i sta radi

obe su mi vec 5 godina 8500 km od mene tako da mi faleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

srecom postoji skajp i facebook inace bih odlepila bez njih

< Poruku je uredio vukosava -- 3.6.2011 10:00:56 >

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Moj brat \ sestra i ja ...
3.6.2011 10:30:17   
lanajelena
Uh imam ih na izvoz user posted image user posted image

Imam dve starije sestre jedna 13 jedna 16 godina starija i brata 7 godina stariji od mene sto znaci da sam ja mezimce user posted image ,ja se sa svima dobro slazem a oni se medjusobno makljaju ali ipak najbolji odnos imam sa najstarijom sestrom koja se ujedno ponasa i kao najmladja user posted image ...jos bolje se slazem sa njihovom decom koja bi me non stop vukla po nekim zurkama,duse moje vole tetku mnooooogo user posted image  a i tetka njih (trenutno sestricina i bratanica imam sve ukupno 8)velika smo mi porodicauser posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Moj brat \ sestra i ja ...
3.6.2011 10:34:53   
Anoniman
ŠTo se tiče jačine ljubavi, ili kako to već nazvati, na relaciji brat-sestra, ja mogu opušteno da kažem da je moj brat (koji ima samo 24 godine), za mene činio neverovatne stvari, koje ja ne bih mogla da učinim možda ni za svoje dete...a isto tako sam ja za njega činila stvari koje on nikada neće moći za nikoga. U tome i jeste čar, da se brat i sestra dopunjuju, da brat sestru štiti i čuva, da sestra brata mazi i pazi. I jednako se volimo međusobno, to je sigurno. Tako je bar kod meneuser posted image

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Moj brat \ sestra i ja ...
3.6.2011 11:43:19   
bea83
lepa temicauser posted image
prvo da objasnim nasu situacijuuser posted image moja mama ima mene iz prvog braka, moj ocuh ima sina iz prvog braka, a zajedno imaju deteuser posted image
E sad posto su moja mama i ocuh zajedno od kad sam ja imala 3 a ocuhov sin 5, mi znamo samo za jedno - a to je da smo brat i sestrauser posted image  tako da ja imam starijeg i mladjeg brata - odnosno sestrino mezimceuser posted image
Slazem se i sa jednim i sa drugim lepo, s tim sto stariji vec godinama ne zivi sa nama, pa se onda uzelimo jedno drugog, i sve bude divno kad dodjeuser posted image a dok smo ziveli zajedno umelo je da prsti, jer smo potpuno drugacijeg temperamenta
a drugi 13 godina mladji od mene, njemu sam pelene menjala i vodila ga u vrtic, radila domace zadatke i spremala rucak, tako da ga verovatno jos dugo necu posmatrati kao mladjeg brata nego kao bebicu iako to odavno nijeuser posted image kod mene se krije kad nesto zgresi, ja ispravljam njegove krive drine i vadim ga kod mame tako da priznajem da sam ga razmazilauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Moj brat \ sestra i ja ...
3.6.2011 12:32:34   
Zell
IZVORNA PORUKA: Nedja RR

ŠTo se tiče jačine ljubavi, ili kako to već nazvati, na relaciji brat-sestra, ja mogu opušteno da kažem da je moj brat (koji ima samo 24 godine), za mene činio neverovatne stvari, koje ja ne bih mogla da učinim možda ni za svoje dete...a isto tako sam ja za njega činila stvari koje on nikada neće moći za nikoga. U tome i jeste čar, da se brat i sestra dopunjuju, da brat sestru štiti i čuva, da sestra brata mazi i pazi. I jednako se volimo međusobno, to je sigurno. Tako je bar kod meneuser posted image


isto user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Moj brat \ sestra i ja ...
3.6.2011 12:54:20   
Ana RR
Mene je rasplakala ova tema.. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Moj brat \ sestra i ja ...
3.6.2011 12:55:58   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Mene je rasplakala ova tema.. 


Anči user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Moj brat \ sestra i ja ...
3.6.2011 12:56:54   
Anoniman
user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Mene je rasplakala ova tema.. 

user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Moj brat \ sestra i ja ...
3.6.2011 13:07:03   
Zell
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

evo samo jedna priča, priča moje rodice iz 1995 godine

bila je 8  mjesec trudnoće i živjela u njemačkoj, brat joj bio u bosni, taj dan dobija informaciju da joj je brat poginuo(još je u bosni rat, nema telefona i čuda), porod od takvog stresa kreće, porodila se, beba je zivjela 7 dana i na žalost umrla

nakon mjesec dana saznaje da je momak sa istim imenom i vrlo sličnim prezimenom poginuo, a ne njen brat i prva rečenica joj je bila
"Ja ću sebi roditi dijete opet ali meni majka nikada brata više, samo nek mi je on živ i zdrav"

imam mlađeg brata, oženjenog, ima djecu, vjerujte mi da bi mu srce dala ko i svojoj djeci, eto toliko ga volim i garantujem da bi više ja za njega učinila nego on za mene , ali meni je to nebitno


IZVORNA PORUKA: liliana

Ja imam brata mlađeg 5 god.  Najboljeg brata na svetu!!! Šta da kažem:on je duša mojee duše, srce moga srca, sjaj moga oka...


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Moj brat \ sestra i ja ...
3.6.2011 13:24:12   
mirks
 
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Mene je rasplakala ova tema.. 


aniceuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Moj brat \ sestra i ja ...
3.6.2011 13:25:22   
viking
Dajte slike braće i sestara user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu mirks)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Moj brat \ sestra i ja ...
3.6.2011 13:35:12   
Ognjenka
IZVORNA PORUKA: viking RR

Dajte slike braće i sestara user posted image


Viking, kako da ubacim sliku?


_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Moj brat \ sestra i ja ...
3.6.2011 13:36:39   
viking
Evo OVAKO user posted image

IZVORNA PORUKA: Ognjenka

IZVORNA PORUKA: viking RR

Dajte slike braće i sestara user posted image


Viking, kako da ubacim sliku?



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Moj brat \ sestra i ja ...
3.6.2011 13:37:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: viking RR

Dajte slike braće i sestara user posted image



Daj ti sliku tvog lepotanauser posted image

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Moj brat \ sestra i ja ...
3.6.2011 13:41:41   
viking
user posted image

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

IZVORNA PORUKA: viking RR

Dajte slike braće i sestara user posted image



Daj ti sliku tvog lepotanauser posted image



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Moj brat \ sestra i ja ...
3.6.2011 13:43:10   
lesica
Kakvo srce lepo user posted image  

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Moj brat \ sestra i ja ...
3.6.2011 13:44:47   
Ognjenka
evo,
moja seka, njen sinak Koki koji je tad imao 2 meseca (nemam na poslu noviju sliku), i ja (tim redom)

user posted image

< Poruku je uredio Ognjenka -- 3.6.2011 13:45:28 >


_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Moj brat \ sestra i ja ...
3.6.2011 13:47:33   
Anoniman
Duša lepa, kako je nekako...porastaouser posted image

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Moj brat \ sestra i ja ...
3.6.2011 13:48:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: viking RR

Dajte slike braće i sestara user posted image

Moj buraz
user posted image

P.S. Viking, mnogo ti je sladak baticauser posted image user posted image

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Moj brat \ sestra i ja ...
3.6.2011 13:49:00   
viking
Nedjo, videćeš ga uživo uskoro.  Ma, huligan mali!user posted image
Lesice, Verolino - hvala! Nije što je moj, ali baš jeste user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Moj brat \ sestra i ja ...
3.6.2011 13:51:34   
jelena038
greska

< Poruku je uredio jelena038 -- 3.6.2011 13:54:46 >


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here