|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Morbilli (male boginje)
16.1.2015 10:39:33   
ishler
Ja se iskreno ne plasim,ja sam prelezala kao mala,starije generacije isto,nista strasno,organizam se bori protiv virusa a morbili nisu nista posebno kao i bilo koja druga decija bolest.Vakcine imaju dejstvo 10god,a revakcina dve koliko ja znam.Ne treba praviti paniku,sve je to prenaduvano.....

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Morbilli (male boginje)
16.1.2015 10:44:15   
little_one
IZVORNA PORUKA: ishler

Ja se iskreno ne plasim,ja sam prelezala kao mala,starije generacije isto,nista strasno,organizam se bori protiv virusa a morbili nisu nista posebno kao i bilo koja druga decija bolest.Vakcine imaju dejstvo 10god,a revakcina dve koliko ja znam.Ne treba praviti paniku,sve je to prenaduvano.....



Da su toliko bezazlene ne bi se umiralo zbog njih. Ja ne znam nikog svoje generacije da je prelezao morbile. Ja sam prelezala zauske kao mala, toga se jedino moja mama sto posto sjeca. Ni to nije bilo bas zanimljivo iskustvo, sreca pa mi je sa sluhom sve ok, a to je najcesca komplikacija zauski.

I da, ja se plasim, prvenstveno zbog Aleksandre koja jos nije dorasla da je vakcinisem, koja nema izgradjen imunitet ni da se izbori sa obicnom prehladom tako lako a kamoli sa morbilama.

< Poruku je uredio little_one -- 16.1.2015 10:45:13 >

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Morbilli (male boginje)
16.1.2015 11:03:15   
ishler
To je bolest kao i druge decije,koliko sam ucila nista posebno,moze dati komplikacije kao i npr upala pluca;ili bilo koja druga decija bolest.Ako su mene ucili pogresno u skoli i ja onda zivim u pogresnom uverenju.Cak posto mi starija nije primila mmr zbog alergije na jaja pedijatar starijeg kova koji mi leci decu je rekao sam,to sve bolesti koje smo mi prelezali,nista posebno.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Morbilli (male boginje)
16.1.2015 11:09:48   
Modessty
i ja se ne bi složila da je "ništa posebno". Da je ništa oposebno ne bi se svuda dizala frka oko njih. A i iskreno ne bi da saznam preko svoje dece.
Nikola isto nije primio MMR zbog alergije na belanac. Doduše on nije primio ni poslednju dozu pentaxima zbog alergija.

Tvrditi da vakcine (mislim na sve vakcine koje se primaju tokom života) nisu potrebne je neodgovorno i ne bi da vređam ali zaista glupo. Nije medicina svemoguća to se slažem, ali ne treba izazivati majku prirodu. Ja sam za to da ipak zaštitm svoju decu koliko god mogu.
Oko vakcina je uvek rasprava koje može trajati ubeskonačno dugo i svako ima svoje razloge za i protiv.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Morbilli (male boginje)
16.1.2015 11:11:51   
ishler
Da najbolje da svako zivi u svom uverenju.....:)

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Morbilli (male boginje)
16.1.2015 11:12:35   
little_one

IZVORNA PORUKA: ishler

Da najbolje da svako zivi u svom uverenju.....:)


I nek crkne komsijina krava.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Morbilli (male boginje)
16.1.2015 11:19:16   
dejana007
i ja strahujem od malih boginja, mada sam iz Nisa - nisam cula da ovde ima epidemije. Dete mi nije primilo mmr po preporuci lekara. Moram ovih dana da se posavetujem sa pedijatrom sta da radim. user posted image

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Morbilli (male boginje)
16.1.2015 11:46:08   
wivern

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

E ljudi ja kad kažem velike, mislim na ovčije user posted image

Ludaco user posted image

IZVORNA PORUKA: ishler

Ja se iskreno ne plasim,ja sam prelezala kao mala,starije generacije isto,nista strasno,organizam se bori protiv virusa a morbili nisu nista posebno kao i bilo koja druga decija bolest.Vakcine imaju dejstvo 10god,a revakcina dve koliko ja znam.Ne treba praviti paniku,sve je to prenaduvano.....

Ishler da li si ti vakcinisana pre nego sto si ih dobila?
Ok, ti se ne plasis za sebe i svoju decu ali postoji i druga strana koja se plasi. Na primer ja. Po meni nista strasno nije ni vakcinisati dete da se ovakve stvari ne bi dogadjale pa opet neki ljudi ne rezonuju tako.


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Morbilli (male boginje)
16.1.2015 11:58:43   
Sanchy
Moj brat ih je prelezao a skoro sam saznala i sestra i brat od ujaka...nista strasnije od recimo ovcijih boginja..inace predata je zalba Ustavnom sudu Srbije o ukidanju obavezne vakcinacije s tendencijom upucivanja iste i Medjunarodnom sudu ..par dana nakon toga novinski clanci o epidemiji tj.38 potvrdjenih slucajeva na 7 miliona stanovnika u Srbiji ,ubise nas svaki dan...pa sami zakljucite

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Morbilli (male boginje)
16.1.2015 12:00:51   
ishler
Ja sam prelezala ali ne znam da li sam vakcinisana posto mi majka nije ziva pa ne mogu da je pitam...,Inace Wiv ja razumem strah svi brinemo za svoju decu....Strah obicno dolazi iz neznanja cime ne mislim nista lose,vec da jednostavno ja sam o tome ucila i polagala epidemiologiju i mislim da bar nesto o tome znam za razliku od ljudi koji nikada o tome nisu nista procitali.A mislim da samo ne treba dizati paniku,i htela sam na neki nacin da ohrabrim sve koji se plase,jer se kod nas tako se dize panika za sve zivo npr svinjski grip(a moram napisati da sam ja cestitala drugu drugu rodjendan znaci bila u bliskom kontaktu a sutradan on saznao da ima takozvani,, svinjski grip" .)Toliko od mene.Pozdrav

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Morbilli (male boginje)
16.1.2015 12:01:15   
Modessty

IZVORNA PORUKA: dejana007

i ja strahujem od malih boginja, mada sam iz Nisa - nisam cula da ovde ima epidemije. Dete mi nije primilo mmr po preporuci lekara. Moram ovih dana da se posavetujem sa pedijatrom sta da radim. user posted image


Bilo ih je u Gadžinom Hanu u decembru, malo pre mi reče kolega. Navodno su izbegli epidemiju

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Morbilli (male boginje)
16.1.2015 12:20:14   
wivern
Nisam neka panicarka i nikad se nisam przila na svinjske gripe i ostalo. Ne znam nista o virusima i ne zanima me, ono sto znam je da dete zelim da zastitim i da ga vakcinisem da ne bih morala da razmisljam sta su virusi, gripovi i koliko stetni mogu biti.
A isto tako mislim da ovo odbijanje vakcinacije upravo i dolazi od ljudi koji misle da sve znaju i da se u sve razumeju.


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Morbilli (male boginje)
16.1.2015 12:30:44   
Misha i Ljisha
stopa smrtnosti od morbila je 30 do 40 ljudi na 1000. I to su uglavnom mala deca. Da se razumemo to uopste nije mali postotak. Sto bi rekli Ameri i take my chances sa vakcinama.

Common Complications

Common measles complications include ear infections and diarrhea.

Ear infections occur in about one out of every 10 children with measles and can result in permanent hearing loss.
Diarrhea is reported in less than one out of 10 people with measles.

As many as one out of every 20 children with measles gets pneumonia, the most common cause of death from measles in young children.
About one child out of every 1,000 who get measles will develop encephalitis (swelling of the brain) that can lead to convulsions and can leave the child deaf or mentally retarded.

Znaci ako moje dete dobije male boginje treba da se radujem SAMO prolivu. A pazite koji je ovo procenat 1 dete od 20 dobije upalu pluca. Ma prosto mi je lose i da pomislim da mala deca dobiju ovu strasnu bolest

In 2013, there were 145 700 measles deaths globally – about 400 deaths every day or 16 deaths every hour.

During 2000-2013, measles vaccination prevented an estimated 15.6 million deaths making measles vaccine one of the best buys in public health.


< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 16.1.2015 12:32:28 >

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Morbilli (male boginje)
16.1.2015 13:00:58   
Maslacak15
sve jos mogu nekako da shvatim, ali da se morbile predstavljaju kao bezazlena bolest to mi je van svake pameti......

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Morbilli (male boginje)
16.1.2015 13:14:48   
buba.marica
Apsolutno se slažem sa Maslačkom! Suviše banalizujemo problem koji se dešava.

Moj bebac kasni sa vakcinom zbog preseljenja u inostranstvo i sinhronizacije papirologije , a onda i zbog dva virusa ... idemo u sredu na vakcinu MMR i potpuno sam zgrozena idejom da treba bojkovati vakcine kojima smo godinama u nazad svi vakcinisani. Sve je vise starih bolesti zbog ishitrenih roditelja. Najgore od svega je sto tom vakcinacijom ne ugrozavaju samo sebe i svoju decu vec i druge cija deca tek trebajud a dobiju vakcinu ...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Morbilli (male boginje)
16.1.2015 13:45:15   
lesica
Morbiilli

Što se mene tiče, ni malo mi se ne dopada situacija... realno ja sam pored varičele preležala da li rubeolu, da li morbille, moji nemaju pojma o tome šta je konkretno, jesam vakcinisana, ali sad kako sam trudna uopšte mi nije svejedno. user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Morbilli (male boginje)
18.1.2015 13:47:41   
doktorkakristal
moja D jos nije primila MMR stalno je slinava pa se odlaze ,ja sam ih prelezala kad sam imala 10 meseci nisam znaci bila vakcinisana,bas sam pitala mamu kako je sve izgledalo,kaze da sam ih dobro podnela,tj ona ih ne pamti kao nesto posebno,e sad verujem da bi se ja uspanicila mnogo vise da sam bila u njenoj situaciji obzirom na to da sam bas bila beba,srecom sve je dobro proslo,kacile su mi i ostale boljke tipa varicele,onda rubeola i sarlah sa nekih 4 godine user posted image ,sad mi je drago da sam lezala te sve te boginje posebno rubeolu,zbog trudnoce

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Morbilli (male boginje)
18.1.2015 23:35:28   
Klarita

IZVORNA PORUKA: ishler

Ja se iskreno ne plasim,ja sam prelezala kao mala,starije generacije isto,nista strasno,organizam se bori protiv virusa a morbili nisu nista posebno kao i bilo koja druga decija bolest.Vakcine imaju dejstvo 10god,a revakcina dve koliko ja znam.Ne treba praviti paniku,sve je to prenaduvano.....

user posted image Nista strasno???? Izvini, a iz koje si ti epidemiologije ucila, da procesljam i ja malo tog autora pa se smirimuser posted image Mislim,izvini, ali meni je strasno i kad mi dete ima temperaturu obicnu, a kamo li morbileuser posted image
Nemoj pogresno da me shvatis,i izvini ako je uvredljivo moje iznad pisanje, jako mi skocio pritisak u trenutku kad sam procitala user posted image ali zastrasujuca mi je cinjenica da se govori o morbilima kao necemu sto nije strasnouser posted image

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Morbilli (male boginje)
18.1.2015 23:47:47   
bubulence
mene je strah zbog bebe. Ema nije prelezala boginje, u toku nedelje treba da krene u vrtic. a ja za 2-3 nedelje da se porodim...
ja sam ih prelezala i kada bi E sada dobila bilo bi super (ne super ali se plasim da ih ne mozemo izbeci ).
mogu je povuci iz obdanista ali ko mi garantuje sa ih nece pokupiti od komsije, kod sestre... sta da radim?

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Morbilli (male boginje)
18.1.2015 23:54:35   
Sanjica26 RR
bubi ne znam kako mozes da izbegnes to. Ajde da je povuces iz vrtica, ali je nemoguce skroz da je izolujes. Evo mi smo Teodoru povukli i dok je Sofija imala boginje i nacisto se unervozila. Posle su njoj stigle boginje i opet izolacija.
Sofija je npr pokupila kad smo bili kod prijatelja na slavi.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Morbilli (male boginje)
18.1.2015 23:55:22   
Maslacak15
Ako se ne varam EMa je primila Mmr? zasto se brines? Ili mislis na varicele? I za njih ima vakcina. Nije obavezna u srbiji ali je licencirana i moze da se kupi. Pozdravljam te Bubi..

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Morbilli (male boginje)
18.1.2015 23:55:45   
little_one

IZVORNA PORUKA: bubulence

mene je strah zbog bebe. Ema nije prelezala boginje, u toku nedelje treba da krene u vrtic. a ja za 2-3 nedelje da se porodim...
ja sam ih prelezala i kada bi E sada dobila bilo bi super (ne super ali se plasim da ih ne mozemo izbeci ).
mogu je povuci iz obdanista ali ko mi garantuje sa ih nece pokupiti od komsije, kod sestre... sta da radim?


Mislim da ti brkas vodene ospice,tj varicele i morbile. Vjerovatno je Ema vakcinisana, ako je dobila MMR vakcinu onda je sigurna.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Morbilli (male boginje)
19.1.2015 0:00:06   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Ako se ne varam EMa je primila Mmr? zasto se brines? Ili mislis na varicele? I za njih ima vakcina. Nije obavezna u srbiji ali je licencirana i moze da se kupi. Pozdravljam te Bubi..


jeste vakcinisana , zapravo uzeli smo zamenu Priorix ako se ne varam. ali sam,citala da opet postoji mala sansa da dobije. ili ne postoji ?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Morbilli (male boginje)
19.1.2015 0:03:12   
bubulence
da, pomesala sam ih na pocetku ali sam onda procitala da i vakcinisana deca u nekom procentu mogu da dobiju ove boginje. sada sa tel ne mogu da tazim . u svakom slucaju nije mi svejedno ni za jedne obzirom da mi dolazi beba.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Morbilli (male boginje)
19.1.2015 0:04:06   
Maslacak15
Mozes da smatras da ne postoji.Stvarno je samo teorijska....vakcina je vrlo efikasna.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here