|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Čega se plaše vaši mališani
10.12.2008 13:55:31   
Lu
Moj se sin trenutno plaši glasne muzike,nedavno smo gledali "djeca pjevaju hitove" i stvarno je bilo glasno on je prvo plakao pa je prestao ali me sve držao za ruku,sjetiću se još.
A vaši?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Čega se plaše vaši mališani
10.12.2008 14:03:29   
Anoniman
Ih bre, a ja sve napisala u fen. Nema veze, sada ću copy - paste!

Moje dete se plaši KRAVE!

EVO GA:

Imao je oko godinu dana kada je sve to počelo. Mama moja ima neki... nazovimo ga sintisajzer, koji ima dirkice, a iznad ima životinje koje naravno kada stisneš ispuštaju zvukove. Krava je crvene boje, na sred srede celog tog seta životinja. Svaki put je stisnuo baš nju, i onda bežao glavom bez obzira. Onda smo to sklonili. Nakon nekog vremena mu je moja mama kupila krava baterijsku lampu, koju kada stisneš dugme, krava kaže MUU, otvore joj se usta i sija lampa - bacio ju je iz zgloba, seo mi u krilo i morali smo da odemo kući jer se mnogo bojao. Onda smo polako obradili tu temu krave, kupila sam nekoliko plišanih krava, nekoliko gumenih, vratila sintisajzer u upotrebu... onda mu je muž pustio crtać Lolek i Bolek, i jurio ih je bik. Šta zna dete šta je krava a šta bik? Onda smo se podelili u porodici - sve žene su bile krave, muški bikovi, a on tele. user posted image  I ne vredi, i dan danas kada već zaista ne znam na koji način bih ga smirila jer je bezobrazluk i uspaljenost već opasna po njegovo zdravlje, ja kažem "Zvaću kravu!" i on istog momenta sedne i sluša me, bude miram kao bubica. user posted image

Došao mi je jedan dan i rekao je:
- Kada padne sneg, hoćemo praviti sneška?
Kažem:
- Hoćemo.
- I tata će?
- hoće.
- I baba...deda... (svi redom)?
- Hoće.
- A jel ima krava ruke?
- Nema, zašto?
- Ja sam hteo da je uhvatim za ruku i da šetamo!
- user posted image  Nema krava ruke.
- A jel zna krava da pravi sneška?
- ne zna, jer nema ruke.
- A jel može krava da stoji pored nas i da gleda kako mi pravimo sneška?
- Može, ako ti to želiš.

PAUZA OD 30 SEC

- A jel može krava da dođe ovde?
- Ne može.
- A jel može krava da uđe u lift?
- Ne može, nema ruke da otvori vrata, i ne može da stane u lift.

... i tako žene moje hiljadu pitanja vezano za kravu... user posted image




(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Čega se plaše vaši mališani
10.12.2008 14:17:14   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Čega se plaše vaši mališani
10.12.2008 14:27:28   
Lu
Al se ismija,
e vidiš Tasha neplaši se on krave nego glasnog zvuka a u tom momentu je to bila krava,da je zakukurikao pjetao glasno,plašio bi se pjetla.
I mi smo dobivali tako neke glasne igračke pa sam ja lijepila zvučnike trakom da malo smanjim,kina shop,čim ih ostavi na stranu ja bacim,to je nenormalno pa ja bi se uplašila kad nešto drekne iz kutije a kamoli beba.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Čega se plaše vaši mališani
10.12.2008 14:35:04   
Anoniman
A ne mila moja, stiskao je on i ostale, i nije bežao od njih, ali ako kravu stisne, a uglavnom je stisnuo nju jer je najupadljivija - beži sigurno.

Jao sada ovde još jedna anegdota ovde jer ima veze sa kravom.

Sedi u kadi pre neki dan i igra se sa raznim igračkama među kojima su bile mala krava (gumena) i ista takva svinja.
Okrene kravu naopačke, pipne vime i razloži celu, već pomenutu teoriju o mleku, jogurtu i čokoladicama.
Onda okrene svinju naopačke, uhvati je za jajca i kaže "I ovde ima mleka"... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Umrem od smeha i kažem NE!

"Krava je devojčica kao mama, i ima sise iz kojih ide mleko. A svinja je dečak i ima jajca kao ti (i pokažem njegova jajca."

Malo je bio zatečen, i onda je odložio kravu i svinju... i uzeo levak da trpa naopačke u usta, kako bi mu pipa levka stajala na čelu da bi bio nososrog. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Čega se plaše vaši mališani
10.12.2008 21:59:08   
Anoniman
I moj Lazar se plašio krave. U januaru smo bili kod nekih prijatelja koji imaju krave pa je moj muž vodio Lazu da ih vidi (tada je imao nepune dve godine). Kad su prišli štali u isto vreme je pored štale protutnjao veliki kamion i krava je muknula pa se Laza prestravio. Ja nikad pre toga, a ni posle, nisam kod svog deteta videla toliki strah. Kravu nije ni video a stvorio je u svojo glavici sliku nečeg strašnog. Te i narednih nekoliko noći je imao košmare, budio se vrišteći i vikao KAVA!!!
Posle se plašio na samo pominjanje krave, ili mukanje. Vremenom je zaboravio na taj strah, letos smo uspeli i da ga odvedemo kod krave i da je pomazi po glavi. Samo treba vremena da taj njihov nerealan strah prerastu, ipak je to samo faza.

Sada se plaši konja, a ovaj put nemam logično objašnjenje za to. Konje retko viđa i nije imao prilike da ga neki uplaši, bar koliko je znam. Inače me uveče, kad je vreme za spavanje i pogasimo svetla, pita da li ce doci konj? Pa govori da vidi senke, pa me tripuje da će doći zmija... Sve ovo nije problem kad je moj muž kod kuće, ali kad on radi u trećoj smeni i dete počne da me pita te stvari i ja se uplašim, pa ga tešima a ni sama nisam sigurna u  te senke i čudauser posted image .
Ti strahovi su prolazna stvar, samo ih treba istrpeti i proći će sami po sebi.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Čega se plaše vaši mališani
2.3.2009 21:08:46   
afrodita
Moj sin se ne plasi nicega,
cesto gleda horor filmove,
ali moja cerka se plasi svoga brata
jer je stalno sacekuje iz ormana iza vrata
ispod kreveta...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Čega se plaše vaši mališani
3.8.2009 12:11:22   
Anoniman
Evo jedan update.

Prođe frka sa kravom!

Imamo novu "neman"! Strah je prisutan već duuugo... mesecima unazad.

MUVA! Bajobičnija muva! Beži histerično od nje i viče MAMAAAAA MUUUUUUVAAAAAAAA! user posted image


(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Čega se plaše vaši mališani
3.8.2009 12:29:41   
prase
Uroš se plaši vodokotlića u babinom WC-u! Kada neko pusti vodu tamo, on štrika kao da mu je život u pitanju, preskače sve prepreke i sakrije se ispod stola u trpezariji (nekih 10-ak metara od WC-a, tj. najdalja tačka do koje se može doći bez izlaska na terasu). Na vodokotlić u našem stanu uopšte ne reaguje, ma ni na jedan drugi, samo na babin. Ako ga neko u tom trenutku drži, ili sedi negde fiksiran (kolica, hranilica) - onda se samo protrese kao da ga je neko prikopčao na struju i posle bojažljivo pogleda u pravcu zvuka. Uopšte mi nije jasno... Ali to je jedino čega se boji. Pas leži pored njegovih kolica, naiđe drugi pas, ova zalaje kako samo ume - on se pokida od smeha. Ja se nekad prepadnem od tog iznenadnog laveža tako da mi se srce popne u grlo...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Čega se plaše vaši mališani
5.8.2009 10:30:50   
Anoniman
Meri se nikada ničega nije plašila, pa tako ni dan danas ,
ali Dino se boji tuš kabine ... mrzi je iz dubine duše , plače , histeriše , vrišti, baca se

e sad ja njega kupam još uvijek u kadici , ali kad skuži da neko od nas ide da se tušira on dobija napad bacanja i urlanja

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Čega se plaše vaši mališani
20.8.2009 14:50:04   
inna

ali Dino se boji tuš kabine ... mrzi je iz dubine duše , plače , histeriše , vrišti, baca se




u mene bila ista situacijauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Čega se plaše vaši mališani
7.9.2009 13:21:29   
Anoniman
Najčešći strahovi trogodišnjaka KLIK

(odgovor članu inna)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Čega se plaše vaši mališani
7.9.2009 13:23:25   
branka10
Moja cerka (osam godina) najvise se plasi razvoda( od drugarica u skoli) i bolesti mame ili tate.

_____________________________

Navika koja je u karakter ušla s mlekom, izaći će s dušom.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Čega se plaše vaši mališani
26.3.2010 22:41:13   
Nena81
Mi smo juce ustanovili 2 straha kod joje,2god pune ima.

1. Vetar,kada duva on vristi napolju,place,drzi se za mamu,tatu, samo da ga uzmemo u ruke. Pricali msoi objasnjavali,ne vredi, samo vice Duuuva i place. Cim otvorim prozore on ide i zatvara i imitira kako vetar duva.

2. Baloni, veliki rodjendanski, u obliku crtanih junaka. Vec mesecima smo na netu gledali slike koje balone hoce za rodjendan da mu kupimo, a juce u radnji histerija kada je devojka naduvala balone helijumom, nece ni nodiju da pridje. Jedva smo uneli u kucu, u igraonicu nismo ni nosili,dovoljno je bio nervozan celi dan, tacno bi propao rodjendan.

Ja sam malo cackala po netu ali nista nisam nasla slicno. Dajte neki savet,please.


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu branka10)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Čega se plaše vaši mališani
27.3.2010 6:39:36   
Lu
Nena iskreno mislim da strahovi kod male djece prolaze i mjenjaju se,to sa balonima će sigurno proći!
Moj se recimo sa godinu isto plašio svih deoracija za rođendan,sa dvije godine malo jačih zvukova iz igračaka ili ako neka igračka pleše,vrti se...sada sa tri plače kad mu kažem ajde ti budi mama a ja sinčić(htjela sam da malo zamjenimo uloge da mu tako predstavim njegovo ponašanje i vidim reakciju na isto),ali on se toliko uplaši i viče TI SI MOJA MAMA!user posted image



_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Čega se plaše vaši mališani
27.3.2010 8:38:20   
NadaR
Osskora se plasi laveza psa .. user posted image
A kod nas pas u dvoristu i pas u dvoristu pored nas laju ko blesavi ... haos prave kad naidje neki treci pas ili macka ulicom user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Čega se plaše vaši mališani
18.5.2010 11:33:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

Meri se nikada ničega nije plašila, pa tako ni dan danas ,
ali Dino se boji tuš kabine ... mrzi je iz dubine duše , plače , histeriše , vrišti, baca se

e sad ja njega kupam još uvijek u kadici , ali kad skuži da neko od nas ide da se tušira on dobija napad bacanja i urlanja



nema već poodavno tuš kabine stavili smo kadu ... i dalje je ne voli

medjutim ima novi strah MUHA (ta strašna muha) Bože me sačuvaj... i stalno zove moju sestru jer mu je ona rekla da  je "tetka žaba" i da on a jede muhe

što ti je reć muško  

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Čega se plaše vaši mališani
18.5.2010 11:42:57   
Anoniman
I Luka se bojao muve! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Čega se plaše vaši mališani
18.5.2010 11:44:01   
Anoniman
hrabre naše  muškarčine user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Čega se plaše vaši mališani
18.5.2010 11:45:02   
Anoniman
Neša vija muve po stanu, ali ne prilazi veš mašini ni na metar kad je uključenauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Čega se plaše vaši mališani
18.5.2010 11:46:19   
Anoniman
a Meri je ljeti kad uleti 1,2...5 muha pa ono oko lustera kad letaju u krugu govorila da su joj to kućni ljubimci user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Čega se plaše vaši mališani
18.5.2010 11:47:25   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image To su žene, junačineuser posted image  

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Čega se plaše vaši mališani
18.5.2010 11:47:32   
Anoniman
user posted image Veš mašinu je zvao Sima. user posted image I nije joj prilazio, a onda se ohrabrio, pa je smeo i rukom da dirne vrata dok centrifugira, ali tada ni slučajno niko oko njega ne sme da pravi nagle pokrete jer bi valjda pao u nesvest! user posted image
A muve... i dalje ih čudno gleda... nije u stanju da ih ignoriše... ako se pojavi neka, odmah stiže po peckalicu i ne smiri se dok muva ne nestane.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Čega se plaše vaši mališani
18.5.2010 11:50:08   
SUPER MAMA
Moja mala se plasi, grmljevine, zatim one masine za rusenje, mislim da se zovu Hiliti, cak i kad neko u komsiluku radi ona krene da place.
I Zadnji put se uplasila kada je otvorila doljni deo kuhinje gde se nalaze serpe i kao da dodirne, a namerno sam je pustila, nisam je zaustavila i kad je uhvatila serpicu jednu onda druga se prevrnula i napravila se velika buka pustila sve, cak se i onako cimnula jaako i trceci dosla je kod mame.user posted image user posted image user posted image I vise nije joj palo na pamet da pridze kuhinji.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Čega se plaše vaši mališani
2.2.2011 18:17:02   
bebać
prije dok je bio beba(plašio se mraka)...više ne,sad se plaši bušilice...kako smo u zgradi,i vazda neko nešto buši...renovira...čim čuje bježi meni...i samo se toga plaši...ništa drugo se ne mogu sjetit...kako skontam,plaši se baš tih konkretnih stvari(mrak,bušilica)user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here