|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.5.2010 11:18:51   
bojana87
IZVORNA PORUKA: isidora88

jel neko zna gde u ns moze da se kupi utrogestan po ceni od 570 din? ja ga nigde nisam nasla,kao nece ga biti jos 2 meseca user posted image neka mi neko javi jer mi hitno treba nova kutija
kako me nerviraju namerno su ga povukli sa trzista jer bi da uzimaju sto vise para user posted image


imas u apoteci VIVA na bulevaru i u apoteci kod futoske pijace po ceni od 550 din.
a to sto rade je stvarno bezobrazluk. U pojedinim apotekama ga i dalje prodaju po onoj ceni sa crnog trzista

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.5.2010 12:13:55   
isidora88
bojana hvala ti,nadam se da cu pronaci user posted image jer mi hitno treba,nemam vise ni jednu tabletu user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.5.2010 12:21:29   
Anoniman
Ja imam kutji josh utrogestana....jedan film chini mi se.... ako neko zeli...poslatju...meni niti treba....niti tje mi trebati.... shteta da se baci....user posted image

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 403
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.5.2010 12:59:15   
bojana87
IZVORNA PORUKA: isidora88

bojana hvala ti,nadam se da cu pronaci user posted image jer mi hitno treba,nemam vise ni jednu tabletu user posted image


ako slucajno ne nadjes tu,idi u apoteku Jankovic

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
12.5.2010 14:25:12   
isidora88
nema u apoteci jankovic,juce sam bila da trazim user posted image

smeskice poslala sam ti pp user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.5.2010 7:27:13   
nala
Isidora88, kolika ti je dnevna doza? Sto ne pokusas da kupis Crinone gel dok ne nadjes utrogestan?Jeste on malo skuplji, ali ne smes naglo da prekidas sa uzimanjem progesterona. Ako te jos nesto interesuje, pitaj. Ja sam ga uzimala i dobar je, ali malo skup.
Znam da ti nije bas do price, vidim da si zabrinuta, ali svrati u I tromesecje. Pitale smo se gde si. Doduse, ja sam presla u II tromesecje ali se i dalje druzim sa mamicama iz I.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.5.2010 12:42:13   
cipiripi
kupi duphaston ako ima...to ti je alternativa..

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu nala)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.5.2010 12:57:54   
ivaj
Mi smo kupili po ceni od 950 din.,ne vredi kad nemauser posted image
A ne znam u cemu je razlika-u prvoj trudnoci sam zbog bolova u stomaku pila one tablete za kontrakcije,mislim da je bio partusisten.I on nije bio skup.
A sad moja doktorka to i ne spominje nego samo potencira utrogestan.
U cemu li je stos?

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.5.2010 13:05:00   
liliana
Iva, ja sam u trudnoči pila i Utrogestan i Gynipral (koji je malo "lakši" za podnošenje od Partusistena):  Utrogestan i Partusisten definitivno NISU isti lek i NEMAJU isto dejstvo. Utrogestan je  isto što i Progesteron, samo u drugom obliku, a Patrusisten i Ginipral su lekovi koji sprečavaju stezanje materice i opuštaju je, u smislu sprečavanja kontrakcija, A Utrogestan i Progesteron se uzimaju radi "učvrščivanja" ploda.
Inače, i kada sam ja bila trudna, Utrogestan je bilo jako teško nači u prodaji-morao se poručivati u apotekarnama.


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.5.2010 13:14:51   
ivaj
Pa znam da nisu isti,citala sam i uputstvo,ali cisto mi je cudno sto nekad daju progesteron a nekad te lekice za kontrakcije.A na primer simptomi su isti.
No dobro,nema veze,pitam onako,palo mi na pamet.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.5.2010 9:02:31   
bojana87
drage user posted image
ne znam da li ste juce gledale Beogradsku hroniku.
bilo je da je utrogestan povucen iz prodaje navodno zbog nekih isptivanja user posted image

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.5.2010 9:05:56   
minavb
To je uobicajena procedura, nista mu ne fali.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.5.2010 9:13:33   
bojana87
da samo sto nigde ne može da se nadje user posted image , ni na crno gde sam uzimala vise nemajuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.5.2010 10:37:52   
nala
IZVORNA PORUKA: bojana87

drage user posted image
ne znam da li ste juce gledale Beogradsku hroniku.
bilo je da je utrogestan povucen iz prodaje navodno zbog nekih isptivanja user posted image



Nisam gledala Beogradsku hroniku ali sam ukapirala da nesto nije u redu jer vec danima ne moze da se nadje Utrogestan. Ja imam za jos jedno 7-8 dana ali me hvata panika kad cujem tako nesto. A sto se one cene od 570 dinara tice, nije bilo govora o tome vec 3 nedelje. Vracena je stara cena od 1000-1200 dinara. Znali su da ce biti povucen, zbog toga su i drzali tu cenu.user posted image

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.5.2010 10:46:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ivaj

Mi smo kupili po ceni od 950 din.,ne vredi kad nemauser posted image
A ne znam u cemu je razlika-u prvoj trudnoci sam zbog bolova u stomaku pila one tablete za kontrakcije,mislim da je bio partusisten.I on nije bio skup.
A sad moja doktorka to i ne spominje nego samo potencira utrogestan.
U cemu li je stos?


Pa partusisten je vishe od 600 dinara jedna kutija....a ja sam utrogestan placala 890 din jednu kutiju.... pa ne bih bash rekla da partusisten nije skup...jedino shto moze da se kupi i na recept pa je onda besplatan....

A shto se tiche dejstva leka...ja sam utrogestan pila do 16-te nedelje...a onda sam preshla na partusisten....utrogestan mi je dobro uchvrstio oba ploda...a partusisten pomaze da ne dobijem kontrakcije....i da nemam bolove....Koliko znam...on se ni ne daje pre 16-te nedelje tako bar u uputstvu pishe...

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 415
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.5.2010 14:01:38   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: ivaj


A sad moja doktorka to i ne spominje nego samo potencira utrogestan.
U cemu li je stos?


Zato sto se vraca "stara skola", velike doze progesterona zamenjuju te lekove.
Dosli su na tu ideju da bi izbacili ginipral koji izaziva lupanje srca.
bas sam pitala dr..i to je njeno objasnjenje...

user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.5.2010 17:37:39   
isidora88
ja opet u potrazi za utrogestanom user posted image nigde ne mogu da ga nadjem a treba da kupim 3 kutije jer putujem ovih dana pa mi trebaju zalihe.
ako neko zna gde ima neka mi javi user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.5.2010 17:47:50   
bebablue
Ne znam za cene, ja sam nalazila u apoteci na Detelinari, posle Jankovica prema Sajmu, Fenix, zatim apoteka Bistrica, ima ih na vise mesta u gradu, i na Slanoj bari Acacia apoteka.

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.5.2010 19:47:41   
Mayablue82
Ja sutra idem kod doktorke da vidim sta dalje da radim posto Utrogestan vise nigde ne mogu da nadjem, a imam zalihe jos za 2-3 dana. Cula sam da na nasem trzistu treba da se pojavi neki lek koji je zamena za Utrogestan pa ga zato vise nema po apotekama. Ako znate u Beogradu za neku apoteku koja ima ovaj lek, molila bih vas da me obavestite. Pozz.

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.5.2010 19:50:23   
anci 81
Ja sam Utrogestan stavljala vaginalno do prve nedelje 9-og meseca,a isto toliko sam i pila Partusisten.Ovaj prvi mi drzao grlic cvrstim,a ovaj drugi smirivao kontrakcije.
I tako sam prvo mislila da cu se prevremeno poroditi,a sad mm kaze ma ti si se sva zacementirala od tolikih lekova,ko zna kad ces ti! user posted image
Partusisten sam uzimala na recept,hvala Bogu da bar nesto na recept! A Utrogestan po ceni od 975 din. i to u jednom periodu mi je trebalo 6 kutija mesecno,posto sam stavljala 3x2. Katastrofa!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.5.2010 19:53:25   
anci 81
Mayablue,ne znam iz kog dela Bg si,ali imas u jednoj apoteci(zelene spoljasnosti,ne znam kako se zove user posted image ) preko puta DZ u Silerovoj u Zemunu.Oni uvek imaju i moze svako da kupi. Cena oko 1000 din. naravno!

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.5.2010 20:25:10   
Mayablue82
Hvala na informaciji Anci 81. Pokusacu sutra tamo.

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.5.2010 20:52:10   
anci 81
Nema na cemu! Trebalo bi tamo da nadjes!

(odgovor članu Mayablue82)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.5.2010 20:53:09   
Mayablue82
Jel znas mozda do koliko sati radi ta apoteka? Izvini ako te previse smaram user posted image

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
20.5.2010 21:00:51   
anci 81
Joj nemam pojma,posto sam ja uglavnom isla pre podne,kad idem u DZ pa svratim.
I ne smaras!!! user posted image

(odgovor članu Mayablue82)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here