|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.5.2012 13:18:59   
Valerie
bilo je u novostima
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.290.html:379396-Pola-lekova-lazno

a nadam se da ce se i drugi mediji ukljuciti. sta god da je "razlog za nestasicu", to mora hitno da se resi i da ovakvih lekova bude u svakoj apoteci!

(odgovor članu sneskica75)
Direktna veza do poruke: 901
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
13.5.2012 13:23:50   
nink
Slazem se Valerie

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 902
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
14.5.2012 20:22:35   
nink
Dobili utrogestan u apoteci u imo centru,imaju nekoliko kutija,eto toliko od meneuser posted image

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 903
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.5.2012 8:17:18   
jelena038
Treba mi pomoc, koliko se mora lezati nakon stavljanja utrogestana vaginalno?

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 904
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.5.2012 8:22:18   
lesica
Mozda malo,kao i sa svakom vaginaleto,mada sam ja stavljala uvece,pa se to podrazumevalo.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 905
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.5.2012 8:23:41   
jelena038
ja stavljam po dve ujutru, popodne i uvece, i mislim da su mi rekli po sat i po, al me sramota da zovem da pitam. ucrvljacu se od tolikog lezanja..

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 906
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.5.2012 8:26:29   
lesica
To je bas mnogo,ali ako je tako-sto se mora nije tesko.
Nadam se da ce se javiti neko ko je upuceniji.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 907
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.5.2012 8:28:50   
jelena038
ok, hvala ti puno!

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 908
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.5.2012 8:41:06   
hanka
Jelena ja sam lezala oko sat vremena

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 909
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.5.2012 9:39:07   
jelena038
Hvala, Hanka, ja sam izdrzala sat i po i to je moj maximum, strpicu se do transfera, pa cu ih ponovo pitati, mozda nisam dobro cula.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 910
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.5.2012 13:50:50   
sneskica75
meni su rekli dva sata da lezim posle stavljanja utrogestana, mada sam negde procitala da se on apsorbuje vec posle 15 min.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 911
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.5.2012 13:54:28   
jelena038
boze, svima kazu razlicito..user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu sneskica75)
Direktna veza do poruke: 912
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.5.2012 14:30:44   
sneskica75
izdrzi, znas zasto to radis! probaj da se organizujes tako da ti to lezanje najmanje remeti dnevne navike. user posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 913
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.5.2012 16:51:58   
World
ja odlezim minimum sat....

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu sneskica75)
Direktna veza do poruke: 914
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
29.5.2012 13:37:29   
Anoniman
Poklanjam nesto malo utrogestana sto mi je ostalo. Evo oglas sa RR. Nemojte da propadne :)

OGLAS

(odgovor članu World)
  Direktna veza do poruke: 915
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.6.2012 18:12:29   
Anoniman
Drage moje,
kako ste vi prekinule upotrebu Utrogestana? Naime, danas na UZ lekar konačno potvrdio da se cista smanjila sa 5x5 na 4x3.3 user posted image i kaže: prestani sa Utrogestanom. Ok, nemam ja problema sa tim, nego me strah, pošto sam na početku trudnoće krvarila zbog ciste... Ušla sam u 12. nedelju, ali cista iako manja, još je tu. Znam da bih trebala da ga poslušam, ali nisam pametna....Hm user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 916
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.6.2012 20:32:15   
nina26
Nina, i ja sam se jedva odvojila od progesterona, a uzimala sam ga puna 3 meseca.

Sad ti sve obavlja placenta i ako ti je dr rekao da mozes da prestanes ne brini nista, pogotovu sto ti je to krvarenje bilo od ciste.

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 917
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.6.2012 21:45:18   
branki*
ja sam utrogestan trpala do 6.meseca,bila sam nekako sigurnija sa njim,ali slazem se sa ninom.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 918
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.6.2012 21:51:43   
tijatija
Nina ja sam sa trecom trudnocom imala cistu na lvom jajniku 5*5 ali nisam pila utrogestan moja je bila tu sve do porodja, tako da poslusaj save t dr. ako je rekao da prekines nemas brige user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 919
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
5.6.2012 0:26:22   
Sanchy
Ja ga jos uvek pijem :) 3*100 mg.....a ti poslusaj dr,pa ako osetis neko boluckanje u stomaku ili bilo sta ti ga vrati ,tako sam ja ginipral,prekinula ali nazalost posle nedelju dana opet bol,i onda ga vratila,inace i njega i dalje pijem...sigurnija sam posle dva krvarenja i dva puta u sred noci u bolnicu....jos malo i nece vise biti potrebe za lekovima....nadam se da ce kod tebe biti sve ok kada prestanes sa utrogestanom,mnogi dr smatraju da on i ne igra neku ulogu posle treceg meseca,moj dr se ne slaze sa time ali eto da znas nista lakse nego vratiti lek ako zatreba...pozzzzz

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 920
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
5.6.2012 7:58:05   
Anoniman
Hvala drage moje user posted image

Ja sam se odlučila da polako sa 8 sati pomerim na 12, pa na 18, pa da tako prestanem... Trebace mi jedno nedelju dana,ali nekako mi tako sigurnije da prestanem sa hormonima. Još moj dr ide sad na godišnji, neće tu biti dve nedelje, pa mi to dodatna briga... Ali i to što kažete-uvek mogu ponovo da ga uzmem do kontrole. Pozzz user posted image

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 921
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
5.6.2012 13:59:24   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: tijatija

Nina ja sam sa trecom trudnocom imala cistu na lvom jajniku 5*5 ali nisam pila utrogestan moja je bila tu sve do porodja, tako da poslusaj save t dr. ako je rekao da prekines nemas brige user posted image

Zaboravih da te pitam-kako si se ti porađala?! Ja bih volela opet prirodno, a mislim da bi to bilo nemoguće ako cista ostane prisutna user posted image
Neko je pominjao da ne postoji dokaz delotvornosti Utrogestana, ali on se prepisuje i ženama koje nisu trudne da im smanji ciste. Navodno upravo progesteron omogućava smanjivanje i nestajanje cisti. Meni na početku trudnoće organizam očigledno nije proizvodio dovoljno progesterona i za bebu i za cistu, pa sam dobila Utrogestan. Nadam se da sam počela da ga lučim dovoljno za oba user posted image

(odgovor članu tijatija)
  Direktna veza do poruke: 922
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
5.6.2012 14:06:27   
tijatija
Prirodno, cista mi je bila skorz do kraja velicine 5*5, u pocetku je bila bas oplasnost za plod ali se dobro zavrsilo jer je meni vec na prvom pregledu u 7 ned. otkrivena . Bitno je da se neuvecava, neznam kako je u SR ali ovde je malo sta indikacija za carski, cak i beba kad je karlicno okrenuta nece da poradjaju na carski. U svakom slucaju tebi se smanjuje to je super jer moze potpuno da nestane do porodjaja.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 923
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
5.6.2012 14:09:18   
Anoniman
I meni su je odmah otkrili. Mislim da sam bila 5.nedelja i nešto dana.... I isto - rizično!!! Objašnjeno mi je da je opasno da cista pukne, jer je i ona sama puna hormona. Prate me svake nedelje i evo nakon 11. nedelja konačno se malo smanjuje, samo da sad opet ne poraste nakon ukidanja Utrogestana... Videćemo

(odgovor članu tijatija)
  Direktna veza do poruke: 924
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
11.6.2012 15:02:20   
briseljancica
Imam 2 nacete kutije utrogestana od 200. Ako nekome treba neka se javi. Imajte u vidu da mu rok istice u sptembru.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here