|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
23.2.2012 16:05:55   
branki*
naravno da folnu kiselinu mozes da uzimas iako je dr "zaboravio" da ti to kaze,i treba da je pijes.ja sam utrogestan dugo koristila u trudnoci,po 6 dnevno,i vaginalno i oralno,do 3.meseca,a posle samo vaginalno,2 ujutru,2 uvece.nikakve nus pojave nisam imala,sem sto sam silne pare potrosila na njega.user posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 851
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
23.2.2012 16:50:50   
honolulu
I meni se u 5 nedelji pojavio braon sekret koji je bio sve obimniji, dr mi je prepisala Utrogestan, prvu kutiju sam pila 3 dnevno a drugu i trecu kutiju po 2 dnevno. Uzasno mi se spava kada popijem i prve 2 nedelje me je boleo zeludac. Sada sam 10 nedelja i dalje ga pijem, vise mi se ne spava ni zeludac me ne boli. Kontrola mi je u 12 nedelji pa cu videti da li cu morati da pijem i dalje. I da, najvaznje posle 2 dana korisvenja Utrogestana sekret je nestao i za sada se nije vratio!!!!

< Poruku je uredio honolulu -- 23.2.2012 16:52:23 >

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 852
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
29.2.2012 6:53:24   
ivanarepova
cao cure u velikoj sam frci juce sam primetila malo krvi iscjedak da napomenem u pocetku sam trudnoce ali sam se mnogo zabrinula sad imam smedji iscjedak juce sam morala u bolnicu i ginekolog je rekao da me se sto pre resi " NIJE TO NISTA" i aj cao sad mene muci ovaj smedji iscjedak neugodno mirise ... bas me je prepao dal ima neko iskustva s tim u 4. sedmici trudnoce? .... PREPORUCIO me da radim betu hcg radi provjere trudnoce ali je napisao da mora biti iznad 1500 UI ni to mi nije jasno sto toliko?????

(odgovor članu gulivercic)
Direktna veza do poruke: 853
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.3.2012 20:01:56   
ivannna
ne znam da li je ovo sto cu napisati za ovu temu jer nisam trudnica a utrogestan sam koristila kao vaginalete za slucaj da sam posle O.zatrudnela

meni je utrogestan produzio lutealnu fazu pa samim tim i ciklus,BT mi je bila savrsena -povisena cak i kad sam prestala da ga koristim,4 dana mi je curkalo braonkasto i 4.dan uvece sam dobila,iako mi je BT bila bas povisena to jutro (37.2),tako da znate ko ga bude koristio da sve ovo moze da izazove a da ipak user posted image dodje

(odgovor članu ivanarepova)
Direktna veza do poruke: 854
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
18.3.2012 12:03:13   
gagagaga
meni je doktorica propisala utrogestan 2x1 na pocetku trudnoce a kasnije rekla da mogu 1x2 navece pred spavanje da stavim,stim da sam imala krvarenje u 5-6 nedelji jedan dan onako jace a kasnije par dana tacnije desetak pomalo posle odlaska u wc trag bi bio na papiru.dabi mi moja doktoria rekla da nevidi razlog krvarenju beba je uredu i da nastavim sa utrogestanom kako je i preporucila i bila je upravu hvala bogu sve je uredu evo guramo vec 6 sti mesecuser posted image a utrogestan i sad stavljam vaginalno 1x2 navece

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 855
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
18.3.2012 20:57:28   
buduca majka
Pozdrav za sve na forumu...
Evo i ja odlucih da se javim ,u osmoj sam nedelji trudnoce i 15.03 .sam bila na kontroli prvoj uraden je i ultra zvuk i ginekoloski pregled sve je uredu bebac se vidi i ja se super osjecam.Doktorica kaze da je sve ok ali da mi je povecano bjelo pranje i da ce mi ukljuciti terapiju.
kada sam otisla u apoteku dobila sam Utrogestan nista mi nije jasno zasto mi je to propisala imali to kakve veze s bjelim pranjem zbunjena sam totalno vidim da se on pije za ocuvanje trudnoce neznam sta da radim dali da nastavim koristiti ovaj lijek ...

Help!!!
svaka sugestija bi mi dobro dosla user posted image

(odgovor članu gagagaga)
Direktna veza do poruke: 856
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.3.2012 15:47:13   
pudingić
Pozdrav svima! Evo još jedne buduće mame i nove članice foruma! user posted image
Da podelim svoje dosadašnje iskustvo sa vama.... Trenutno sam u 18.nedelji i očekujemo malu meleskinju, pre mesec dana su mi počele slabe kontrakcije, međutim, pošto mi je pritisak izuzetno nizak i imala sam svakodnevne glavobolje, ginekolog mi nije dao da pijem ništa osim mamavita. Pre nedelju dana, kada sam išla na kontrolu, lekar mi je rekao da je situacija jako rizična i da sam pred sam pobačaj, dao mi je utrogestan, naravno, koji mi je puno pomogao i sada je beba bolje, nema više pojačanih kontrakcija i nema ni glavobolja, ali stalno spavam. user posted image

(odgovor članu buduca majka)
Direktna veza do poruke: 857
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.3.2012 22:36:08   
ishler
To je normalno i ja sam non stop spavala od njega dok se organizam nije privikao,pila od prvog do poslednjeg dana 6 dnevno i jos brdo terapije.Bebica je super,bez brige.user posted image

(odgovor članu pudingić)
Direktna veza do poruke: 858
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
19.4.2012 9:40:43   
kokoloko
Devojke, da li je ovo nestašica utrogestana ili mi se čini? Ako neko zna u BG nek se javne gde ima!

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 859
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
19.4.2012 9:56:20   
aprilija
ja sam skoro kupila u apoteci u Nemanjinoj ulici. e sada nisam sigurna da li ima jos uvek...obisla sam pola grada i nigde nisam nasla, pa me jedna zena uputila tamo i eto...Drzavna je apoteka.

(odgovor članu kokoloko)
Direktna veza do poruke: 860
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
19.4.2012 10:00:02   
minna
Ja sam ga uvek nalazila u apoteci u Sarajevskoj, hygia, na cosku Vojvode Milenka i Sarajevske, prekoputa americke ambasade, ako ti nesto znaci, ne znam kako je sad posto je to ipak bilo davno.

(odgovor članu aprilija)
Direktna veza do poruke: 861
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
19.4.2012 10:44:13   
MMia
Nema utrogestana ni u Nemanjinoj!
Jel neko skoro kupovao? Pisite gde moze da se nadje!
Kazu nestasica poslednja 2 meseca...

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 862
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
19.4.2012 10:44:43   
kokoloko
hvala devojke.pokušaću i tu, mada okrenula sam oko 50 apoteka i kao da imaju zabranu za prodaju. niko ni ne proverava da li ima na stanju

(odgovor članu aprilija)
Direktna veza do poruke: 863
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
19.4.2012 10:45:08   
hanka
U drzavnim apotekama ga je bilo pre dve nedelje

(odgovor članu MMia)
Direktna veza do poruke: 864
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.5.2012 15:10:33   
Anoniman
Treba mi pomoć - da li u bilo kom mestu kod nas ima Utrogestana??? Treba da ga pijem do jula, pošto uz trudnoću imam i cistu žutog tela i nigde nema da se nabavi. Btw, ja sam iz Subotice.

UKOLIKO BI MI NEKO MOGAO POMOĆI DA NABAVIM ILI MU JE OSTALA NEPOTROŠENA KUTIJA, BILA BI NEIZMERNO ZAHVALNA!

(odgovor članu hanka)
  Direktna veza do poruke: 865
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.5.2012 16:08:35   
bea83
N i n aaaaaaaaaa, pa ti si trudnauser posted image user posted image user posted image baš si me obradovalauser posted image user posted image Pogledaću da li imam neke zalihe i javljam ti obavezno, a pitaću i u apoteci gde sam ja nabavljala pa ti šaljem poštom ako treba

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 866
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.5.2012 16:16:50   
marince1
IZVORNA PORUKA: n i n a

Treba mi pomoć - da li u bilo kom mestu kod nas ima Utrogestana??? Treba da ga pijem do jula, pošto uz trudnoću imam i cistu žutog tela i nigde nema da se nabavi. Btw, ja sam iz Subotice.

UKOLIKO BI MI NEKO MOGAO POMOĆI DA NABAVIM ILI MU JE OSTALA NEPOTROŠENA KUTIJA, BILA BI NEIZMERNO ZAHVALNA!


Nina ja sam juce kupila i poslala kutiju jednoj forumasici.I kupila sam poslednju kutiju u toj apoteci.
Potrazicu danas ,pa cu se javiti.
To je bio neki grcki,od 100,sta god to znacilo


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 867
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.5.2012 16:29:33   
Sanchy
Nemoj te da se brinete ako ne mozete da nadjete utrogestan idite kod dr da vam prepise,ako ide na recept uopste,dabroston i uopste da se konsultujete....meni je on bio prepisan umesto utrogestana kada sam jednu noc zavrsila na hitnoj u Zemunskoj pa mi je moja dr preinacila u utrogestan...inace u Zemunskoj vise prepisuju taj dabroston umesto utrogestana....cisto da znate da postoji solucija...inace trazite u drzavnim apotekama posto dobijaju utrog.vise i cesce nego privatnici....

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 868
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.5.2012 19:54:04   
hanka
Dabrostona bi trebalo da ima po skoro svim apotekama ,ne znam sta je sa utrogestanom pa je stalna nestasica user posted image
Nina poslala sam ti pp sa brojem apoteke u Su,oni imaju sve i svasta user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 869
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.5.2012 8:06:08   
Anoniman
Hvala žene-inače ne uspevam da odgovaram na primljene poruke, ali sve sam ih primila i pročitala... Juče sam zvala direktno uvoznika, navodno će biti sledeće nedelje, ali dotle moram odnekud da nagrebem bar jednu kutiju- inače pijem 3x1 od 100mg pa mi kutija traje 10 dana.

A u SU je situacija drugačija, kod nas je veća verovatnoća da nađete deficitaran lek u privatnim, nego u državnim apotekama, jer privatnici nabavljaju u Mađarskoj, ali evo ni oni nemaju... Juče sam bila u jednoj maloj apoteci koju drži dedica od 80 godina. On rekao da zovem danas-navodno treba da dobije, pa videćemo... Ima odmah da kupim sve što mu stigne user posted image

Evo zvali i NEMA user posted image Nema ni u apoteci čiji si broj hanka ti ostavila.... Tako da svi koji imaju "ostatke" a ne treba im, neka mi slobodno jave-ja prikupljam!!! user posted image

< Poruku je uredio n i n a -- 4.5.2012 8:19:32 >

(odgovor članu hanka)
  Direktna veza do poruke: 870
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.5.2012 8:34:00   
minavb
Imam jednu tablu Utrogestana, ali moram da pogledam do kad mu je rok trajanja. Javiću se popodne

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 871
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.5.2012 10:31:46   
hanka
Bem mu misa
Proceprkacu jos negde pa se javljam user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 872
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.5.2012 11:15:07   
Ana RR
Nina, ja ne mogu da nađem tu kutiju što sam imala, verovatno sam je dala ili je istekla iz roka pa sam je bacila, ne mogu da se setim. Ako naletim negde mogu ti kupiti pa poslati.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 873
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.5.2012 13:15:49   
Anoniman
Ovo je haos sa lekom, a znam da nisam jedina kojoj je neophodan! Sad sam zvala apoteke redom i u jednoj su imali samo jednu kutiju od 200mg-SOLD! Odmah sam poslala mm u shoping user posted image , još sam i apotekarki preko telefona zapretila da ni slučajno ne proda nekom drugom user posted image !!!

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 874
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.5.2012 14:41:33   
pudingić
devojke, trk u Resavsku 10 u Beogradu, tamo je meni brat kupio dve kutije, mislim da imaju jos ali nece da daju vise od toga. Nadjite broj na netu, zovite i rezervisite pre nego sto odete, tako je meni mama sredila. Srecno!

< Poruku je uredio pudingić -- 4.5.2012 14:45:22 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here