|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Roditeljski dodatak
19.7.2010 11:41:53   
Anoniman
lillyt, to resenje koje si dobila znaci da si stekla pravo na tu kintu.
kad legne novac, ides u bilo koju postu.

meni su rekli 20-24.jula da uzmem pare.
ja sam debil otisla sa resenjem kad je stiglo u postu misleci da je to to ali ne, ipak je onda kad su mm rekli u Tirsovoj.
tako da..pretpostavljam da ce sad da uplate ovih dana.ja cu da idem sutra da proverim da li je uplaceno

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 326
   RE: Roditeljski dodatak
19.7.2010 11:45:19   
LillyT
Ja sam mislila da je to to, vec sam potrosila pare user posted image Mm-u su rekli krajem jula, pa sam se iznenadila otkud ovako rano.... 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Roditeljski dodatak
19.7.2010 12:57:38   
pahulja76
uh, dok sam sve iscitala user posted image

za mame iz bg-a, znaci potrebno je da idem u centar za soc. rad opstine na kojoj zivim (N. Bg) i posle u  Tirsovuuser posted image

iznos koji ste pominjale oko 27 hilj. je za zaposlene majke a mene interesuje za nezaposlene jer stalno pominju neku jednokratnu pomoc od 40-ak hilj.user posted image zna li neko user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Roditeljski dodatak
19.7.2010 13:00:35   
Mimče
jao ja to uopste nisam proucila, nervirala sam se oko mog porodiljskog koje ce umesto 100 biti 30 postouser posted image
bas cu se raspitati, a koliko vremena imas da im podneses sva ddokumenta i da se prijavis

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Roditeljski dodatak
19.7.2010 13:08:24   
pahulja76
koliko sam ja shvatila da sve pozavrsavas imas do navrsenog 3. mes. deteta-znaci ima vremena al ja volem da se raspitam unapred user posted image
i sto sam ja u odnosu na sve vas nezaposlena i do sada nisam imala pravo ni na kakve parice, samo to sto cu dobiti posle porodjaja user posted image

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Roditeljski dodatak
19.7.2010 13:11:47   
buhla
OTI meni je resenje stiglo 23.06. i ja sam bukvalno taj dan otisla u postu i podigla pare!
pahuljo ti imas 27.700din + ja mislilm da je sad 50.000 za nezaposlene majke - mozda gresim neka me neko ispravi, ali sam ja ovo tako razumela!


< Poruku je uredio buhla -- 19.7.2010 13:13:15 >


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Roditeljski dodatak
19.7.2010 13:16:14   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: buhla

OTI meni je resenje stiglo 23.06. i ja sam bukvalno taj dan otisla u postu i podigla pare!
pahuljo ti imas 27.700din + ja mislilm da je sad 50.000 za nezaposlene majke - mozda gresim neka me neko ispravi, ali sam ja ovo tako razumela!



ne znam, buhlic, da li se to sabira ili se dobija samo tih 50 hilj. user posted image
bilo bi lepo kad bi bilo kao sto kazes user posted image



(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Roditeljski dodatak
19.7.2010 13:20:40   
Nena81
ovo oko 27.000 je roditeljski za I dete
a ovih 50.000 daje grad beograd nezaposlenim porodiljama


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Roditeljski dodatak
19.7.2010 13:29:13   
buhla
IZVORNA PORUKA: Nena81

ovo oko 27.000 je roditeljski za I dete
a ovih 50.000 daje grad beograd nezaposlenim porodiljama




zvala drugaricu i potvrdila mi ovo... tako da pahuljo dobijas 27.700 + 50.000 user posted image
i proveri cula sam da se isto dobijaju neke pare (mozda isto oko 40.-50.000) ako plata zaposlenih u porodici ne prelazi 10.000 po clanu (ili je to trebalo da usvoja a nisu)


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Roditeljski dodatak
19.7.2010 14:12:30   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: buhla

IZVORNA PORUKA: Nena81

ovo oko 27.000 je roditeljski za I dete
a ovih 50.000 daje grad beograd nezaposlenim porodiljama




zvala drugaricu i potvrdila mi ovo... tako da pahuljo dobijas 27.700 + 50.000 user posted image
i proveri cula sam da se isto dobijaju neke pare (mozda isto oko 40.-50.000) ako plata zaposlenih u porodici ne prelazi 10.000 po clanu (ili je to trebalo da usvoja a nisu)



hvala neno i buhlic user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

a za ovo po clanu ne spadamo jer mm ima solidnu platicu user posted image


< Poruku je uredio pahulja76 -- 19.7.2010 14:14:57 >

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Roditeljski dodatak
5.8.2010 10:00:45   
pepeljuga
da li mora licno da se podnese dokumentacija za roditeljski dodatak?
da li je neko podnosio ovih dana, da mi kaze je l' guzva i kakva je procedura, koliko traje?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Roditeljski dodatak
5.8.2010 12:04:50   
Anoniman
Mislim da ne mora. Znam da su mi u centru za socijalni rad rekli da ne moram ja da dođem, da dođe neko drugi kad se porodim, pa pretpostavljam da i ostalo može da preda neko drugi. 

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 337
   RE: Roditeljski dodatak
5.8.2010 16:14:33   
BabyG
Može bilo ko da preda. Ja kad sam predaval, nije bilo nikog. Žena pregledala dokumenta, da li je sve tu, i dala mi papirić na kome piše kad sam predala i gotovo!

_____________________________

Konačno sam shvatila zašto imam par kilograma više nego pre par godina. Kako
starimo postajemo sve teži. To je zato što imamo sve više znanja u
našim glavama. Dakle ja nisam debela, nego inteligentna!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Roditeljski dodatak
5.8.2010 16:45:41   
marija32
Devojke, imama dva pitanja:
1. Da li ste ranije otvorile racun u Postanskoj (kada sam zvala PS, rekose mi da ne otvaram racun, nego sa potvrdom podizem novac)

2. Krstenice ste predavale originale ili overene kopije  ovih novih sa hologramom( tako pise na beograd.org i nigde vise se ne pominju overene kopije)

Hvalauser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Roditeljski dodatak
5.8.2010 22:07:42   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: marija32

Devojke, imama dva pitanja:
1. Da li ste ranije otvorile racun u Postanskoj (kada sam zvala PS, rekose mi da ne otvaram racun, nego sa potvrdom podizem novac)

2. Krstenice ste predavale originale ili overene kopije  ovih novih sa hologramom( tako pise na beograd.org i nigde vise se ne pominju overene kopije)

Hvalauser posted image


Nema potrebe da otvaras racun,sa resenjem i LK podizes novac u bilo kojoj posti...
A krstenice mogu kopije,ali moraju da budu overene...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Roditeljski dodatak
5.8.2010 22:08:55   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: pepeljuga

da li mora licno da se podnese dokumentacija za roditeljski dodatak?
da li je neko podnosio ovih dana, da mi kaze je l' guzva i kakva je procedura, koliko traje?



Ne moras licno,mm je isao....Kad je on bio,nije bila guzva,ali se na resenje ceka oko mesec dana...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Roditeljski dodatak
5.8.2010 22:25:22   
micketta
pitanje

posto mm i ja nismo vencani niti je on prijavljen na ovoj adresi a ja primam socijalu 18500, da li sticem uslov za tu naknadu jer je ispod 10000 po clanu (clanovi smo znaci danica i ja, jel tako?)


_____________________________

zna baba

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Roditeljski dodatak
5.8.2010 22:42:01   
marija32
Hvala Nensiuser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Roditeljski dodatak
5.8.2010 22:46:45   
pepeljuga
ako nekom nije problem jos jednom da mi nabroji sta se sve tacno prilaze (slazem upravo fasciklu pa da proverim, po stoti put) user posted image - i da li originali idu na uvid ili ih ne vracaju???

i da li znate da li moze deda da preda, on ima najvise vremena pa bih njega da posaljem user posted image

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Roditeljski dodatak
9.8.2010 15:09:49   
Anoniman
Evo...posle mesec dana nam je uplacen novac....samo neznam od koga... znam da su dve uplate od grada....i imam dve uplate po 30.000, al neznam dal je to uplatila republika, ili pokrajina... no nije bitno.. vazno da smo se mi oparili user posted image user posted image user posted image user posted image

Nego...moje papire je sve reshio muz...a mogao je bilo ko...tako da se nemojte oko toga cimati...moze bilo ko da zavrshi to umesto vas user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 345
   RE: Roditeljski dodatak
10.8.2010 9:43:26   
New Mom
Ok, ja sam debil, potpuno sam sluđena. Može neko da mi polako objasni.user posted image
Papiri su predati krajem maja. Posle 3 dana sam dobila rešenje od Republike da imam pravo. Od pokrajine (ili grada) imam potvrdu da sam predala zahtev.
Tada su mm rekli da će pokrajina i grad uplatiti najkasnije posle 2 meseca, a republika oko 3 meseca.

E, sad, ono što mene interesuje je: da li dolazi neko dodatno obaveštenje (ček, isečak i sl.) ili treba da odem lično da pitam da li ima uplata?user posted image
I gde na kraju pitam, u pošti ili u Poštanskoj štedionici? user posted image Račun sam otvarala i navela taj br. na zahteve, ali su mm rekli da se to uplaćuje na službeni račun.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Roditeljski dodatak
10.8.2010 9:48:03   
*Alexx*
Koliko se secam, ako nemas otvoren racun u Postanskoj stedionici, oni ti sami otvore (tako je bilo meni). A mozda po pravilu otvaraju nov racun - sa kojim ti nemas nikakve veze, oni ga brisu posle isplate. Ti odlazis u bilo koju postu i odneses to resenje koje si dobila naknadno, i trazis novac. Tako je u Bgd, pre godinu dana. user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Roditeljski dodatak
10.8.2010 9:59:59   
New Mom
U svakom slučaju, da odem u poštu da rešenjem i pitam da li je uplaćeno? Nema dodatno (kao što penzioneri dobiju odsečak o uplati)?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Roditeljski dodatak
10.8.2010 10:02:27   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: New Mom

U svakom slučaju, da odem u poštu da rešenjem i pitam da li je uplaćeno? Nema dodatno (kao što penzioneri dobiju odsečak o uplati)?

Upravo tako. Nema dodatni isecak user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Roditeljski dodatak
10.8.2010 10:04:25   
Anoniman
Ja sam dobila isecak od postanske stedionice na kucnu adresu......

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here