|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Roditeljski dodatak
10.8.2010 10:06:09   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Ja sam dobila isecak od postanske stedionice na kucnu adresu......


Pa ne znam, u Bgd nije tako, jedino ako nisu nesto promenili u medjuvremenu. A mozda se i razlikuje od grada do grada, mozda je u Vojvodini drugacije... U svakom slucaju, ne skodi da New Mom ode do neek poste i pita (i obavezno ponese licnu kartu!) user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Roditeljski dodatak
10.8.2010 10:07:29   
New Mom
Jao....
Zbog ovih odgovora (svako ima drugačije iskustvo) sam se i sludila.user posted image
Ništa, idem danas da pitam, pa ćemo videti.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Roditeljski dodatak
10.8.2010 10:07:29   
Anoniman
Ja mislim da treba da ode u poshtansku stedionicu, sa licnom kartom i stednom knjizicom... postanska stedionica nema veze sa poshtom....

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 353
   RE: Roditeljski dodatak
10.8.2010 10:08:26   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: New Mom

Ništa, idem danas da pitam, pa ćemo videti.


Mislim da ti je to najpametnije user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Roditeljski dodatak
10.8.2010 10:55:16   
Nensi*
Meni je danas stiglo resenje user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Roditeljski dodatak
10.8.2010 16:32:13   
New Mom
Bila danas i oparila se.user posted image  Pare su mi prošli mesec legle.

Informacije su sledeće:
-Kad vam dođe rešenje, posle 20. u mesecu odete u poštu da vidite da li su pare legle.
-Republički i gradski dodatak se isplaćuju preko službenog računa i znači za to idete u poštu sa ličnom kartom i tako dižete pare.
-Pokrajinski dodatak se isplaćuje preko ličnog računa u Poštanskoj štedionici. Ako ste vi otvarale račun za to, onda sa knjižicom u pošti dižete pare. Ili idete u banku ako ste taj br. računa navele. Ako niste imale račun već vam je otvaren po sl.dužnosti, onda idete u Poštansku štedionicu da dignete pare.

Republika=27.780
Pokrajina=30.000
Novi Sad=15.000

< Poruku je uredio New Mom -- 10.8.2010 16:36:55 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Roditeljski dodatak
10.8.2010 16:35:29   
lanajelena
ženče bre kad častiš user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Roditeljski dodatak
10.8.2010 16:37:54   
New Mom
user posted image user posted image user posted image  Jao, samo da to nisu unapred potrošene pare, lako bi mi...

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Roditeljski dodatak
10.8.2010 16:45:00   
lanajelena
znam kao i svuda...kad oni uplate kad vec sve kupis user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Roditeljski dodatak
11.8.2010 13:47:35   
Lilly*
Pitanje: da li primaju izvode/državljanstva starija od 6 meseci?

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Roditeljski dodatak
11.8.2010 13:51:27   
Nensi*
Ja mislim da ne...Nama su u Bg-u trazili sve novo...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Roditeljski dodatak
11.8.2010 14:30:40   
anci 81
Da,sve mora novo i overena kopija u opstini izvoda iz mat. knjige rodjenih za dete,sto ja nisam znala pa me vratili.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Roditeljski dodatak
11.8.2010 15:20:52   
Lilly*
Ok, hvala user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Roditeljski dodatak
16.8.2010 10:52:43   
Jele
Evo ja baš sad proučavam roditeljski dodatak za drugo dete, pa da postavim tekst što sam našla na netu na ovu temu. Izvor: KLIK

Na roditeljski dodatak za prvo, drugo, treće odnosno četvrto dete imaju prava majke koje su:
  • državljani Republike Srbije
  • kojima je prebivalište na teritoriji Republike Srbije
  • koje ostvaruju prava na zdravstvenu zaštitu preko Republičkog zavoda za zdravstvenu osiguranje.
Pravo na roditeljski dodatak ostvaruje se na osnovu podnetog zahteva majke i sledećih dokumenata:
  • izvoda iz matične knjige rođenih za svu decu-originali ne stariji od 6 meseci;
  • uverenje o državljanstvu za majku-original ne stariji od 6 meseci;
  • fotokopija prijave prebivališta za svu decu;
  • fotokopija lične karte(lica koja poseduju biometrijsku ličnu kartu dostavljaju original na uvid i očitavanje);
  • fotokopija overene zdravstvene knjižice majke;
  • uverenje Centra za socijalni rad po mestu stanovanja, da majka neposredno brine o detetu za koje je podnela zahtev (dokaz za to je prijavljeno prebivalište deteta na istoj adresi na kojoj je majka);
  • fotokopija kartice tekućeg računa 'Poštanske štedionice'. Korisnicima koji nemaju otvoren tekući račun, službenim putem biće otvoren.
Zahtev za roditeljski dodatak majke koje žive na području grada Beograda podnose u Pisarnici Gradske uprave u Tiršovoj 1. Majke iz ostalih gradova podnose u svojim gradskim sekretarijatima. Visina roditeljskog dodatka
  • Roditeljski dodatka za prvo dete iznosi 27.135,90 dinara i isplaćuje se ucelo;
  • Roditeljski dodatka za drugo dete iznosi 106.111,61 dinara (isplaćuje se u 24 rate), iznos rate je 4.421,32 dinara;
  • Roditeljski dodatka za treće dete iznosi 190.992,16 dinara (isplaćuje se u 24 rate), iznos rate je 7.958,01 dinara;
  • Roditeljski dodatka za četvrto dete iznosi 254.653,53 dinara (isplaćuje se u 24 rate), iznos rate je 10.610,56 dinara;
Dodatno se, roditeljski dodatak samo za prvo dete, isplaćuje i od strane, pokrajinskog sekretarijata za socijalnu zaštitu i demografiju, samo majkama koje žive na teritoriji AP Vojvodine, i njegov iznos je 30.000,00 dinara. Uz zahtev potrebno je dostaviti, Gradskom sekretarijatu za socijalnu i dečiju zaštitu, sledeća dokumenta:
  • dokaz o prebivalištu majke;
  • fotokopija kartice tekućeg računa 'Poštanske štedionice'. Korisnicima koji nemaju otvoren tekući račun, službenim putem biće otvoren na ime majke;
  • izvod iz matične knjige rođenih za dete-dokument da nije stariji od 6 meseci.
Majke koje žive na teritoriji grada Novog Sada dobijaju i od grada roditeljski dodatak čiji je iznos 15.000,00 dinara. Uz ovaj zahtev potrebno je dostaviti, Gradskom sekretarijatu za socijalnu i dečiju zaštitu, sledeća dokumenta:
  • izvod iz matične knjige rođenih za dete-dokument da nije stariji od 6 meseci;
  • fotokopija lične karte(lica koja poseduju biometrijsku ličnu kartu dostavljaju original na uvid i očitavanje);
  • fotokopija kartice tekućeg računa 'Poštanske štedionice'. Korisnicima koji nemaju otvoren tekući račun, službenim putem biće otvoren na ime majke.
Pokrajinski sekretarijat nudi osim roditeljskog dodatka za prvo dete još:
  • regresiranje dela troškova boravka u predškolskoj ustanovi za treće odnosno četvrto dete u visini 50% od ekonomske cene utvrđene u predškolskoj ustanovi;
  • novčanu pomoć porodici u kojoj se rode blizanci, u iznosu od 400.000,00 dinara i taj iznos isplaćuje se ucelo;
  • novčanu pomoć porodici u kojoj se rode trojke odnosno četvorke, u iznosu od 600.000,00 dinara i taj iznos se isplaćuje ucelo.
Pripremite unapred: naveden broj dokumenata je zbir svih dokumenata koje će vam trebati kako za roditeljski dodatak tako i za prijavu deteta u MUP-u, kod matičara i za zaposlene majke potrebna dokumenta za porodiljsko odsustvo.
  • uverenje o državljanstvu(original, ne stariji od 6 meseci, mininum 2 kom.);
  • fotokopija lične karte (minimun 6 kom.);
  • fotokopija štedne knjižice (ako je imate, min. 3 kom.);
  • fotokopija zdravstvene knjižice (min. 3 kom.)
Nakon detetovog rođenja pripremite
  • izvod iz matične knjige rođenih za decu (min. 5 kom.);
  • uverenja o prebivalištu dece (min. 4 kom.);
Ne zaboravite da je rok za podnošenje zahteva za roditeljski dodatak 3 meseca od rođenja deteta (ne izlaska iz bolnice).

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Roditeljski dodatak
16.8.2010 10:56:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Ja sam dobila isecak od postanske stedionice na kucnu adresu......


Pa ne znam, u Bgd nije tako, jedino ako nisu nesto promenili u medjuvremenu. A mozda se i razlikuje od grada do grada, mozda je u Vojvodini drugacije... U svakom slucaju, ne skodi da New Mom ode do neek poste i pita (i obavezno ponese licnu kartu!) user posted image



Ja neki dan nisam mogla da podignem pare u shtedionici jer nisam poonela te isechke....kaze ne sme tako veliku sumu da mi da bez isechka....al ja ih josh nisam sve dobila...

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 365
   RE: Roditeljski dodatak
24.8.2010 14:02:31   
Anoniman
Dobila sam isechak na 36000 i neshto sitno...neznam od koga je to... vetj sam dobila 2x5 (grad) 2x30000 (neznam od koga) i 400000 od vojvodine...a sad ovih 36 nemam pojma shta dodje....

Inache...bila sam danas u poshtanskoj da mi upishu taj isechak u knjizicu...i bila ispred mene jedna zena koja je doshla po roditeljski dodatak....ali je na shalteru saznala da je njen roditeljski dodatak podigao neko na poshti a imao je njeno reshenje.... kako je to mogutje? Kako moze neko sa tudjim reshenjem da podigne pare???user posted image Imaju i ime te osobe...bash mi zao devojke...nadam se da tje na kraju da se reshi sve u njenu korist.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 366
   RE: Roditeljski dodatak
24.8.2010 14:13:08   
tanya
Mame iz N.S-a,da li se za 2 dete sve ta dokumenta nose samo u Radnicku,ili treba i na onu 2 adresu(ne mogu da se setim na koju)?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Roditeljski dodatak
3.9.2010 14:15:01   
Dora
Kog datuma u mesecu dobijamo roditeljski dodatak? Otprilike?

(odgovor članu tanya)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Roditeljski dodatak
3.9.2010 14:49:36   
New Mom
IZVORNA PORUKA: tanya

Mame iz N.S-a,da li se za 2 dete sve ta dokumenta nose samo u Radnicku,ili treba i na onu 2 adresu(ne mogu da se setim na koju)?

Samo u Radničku (to je republički dodatak), ono drugo dvoje je pokrajinski i gradski ua prvo dete.

Doro, meni su u pošti rekli da se dodatak uplaćuje do 20.-og u mesecu za taj mesec, pa posle tog datuma možeš proveriti da li ti je uplaćeno.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu tanya)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Roditeljski dodatak
3.9.2010 15:03:55   
Dora
Hvala! 

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Roditeljski dodatak
4.9.2010 14:13:25   
Anoniman
da li ima neke veze shto mi nismo venchani ?

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 371
   RE: Roditeljski dodatak
4.9.2010 22:05:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ribizla

da li ima neke veze shto mi nismo venchani ?


Nema... u dokumentima se navodi ko je otac...ali nema veze dal ste venchani...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 372
   RE: Roditeljski dodatak
4.9.2010 22:12:37   
isidora88
posle koliko vremena od bebinog rodjenja ste dobili prve pare tj.koliko ste cekali resenje i posle koliko su pare uplacene na racun?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Roditeljski dodatak
4.9.2010 22:15:11   
Dora
Dve nedelje čekali na rešenje a onda mesec ipo na pare, uplate sve zaostalo. Pošto smo mi tek skoro sređivali to, ja sam sad dobila pare za 4 meseca. 

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Roditeljski dodatak
4.9.2010 22:16:20   
Anoniman
Posle nedelju dana dobila reshenje...posle mesec dana pare

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here