|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Roditeljski dodatak
19.12.2015 19:12:08   
suzi kju
A onda su ti legle parice od drzave sigurno.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1351
   RE: Roditeljski dodatak
20.12.2015 12:33:19   
jess021

IZVORNA PORUKA: suzi kju

Dobijaš i od grada nešto? Lepoo
Mi samo od države za prvo 37 000 za drugo po 6 000 mesečno. A od grada šipak user posted image

Suzi, da. Od republike 37 i od grada 20, pre je bilo jos nekih 20 od pokrajine, ali to vise nema.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1352
   RE: Roditeljski dodatak
20.12.2015 14:18:45   
Anoniman
Ja sam predala 3.12 za roditeljski, ona zena rece da moze da se desi da u januaru bude isplata , je li se to prima mesez za mesec ili za onaj prethodni?

Mi smo sada od grada dobili 40 000 i to mi je u roku od 5 dana leglo, 3.12 predali papire, 7.12 pare legle na racun...

(odgovor članu jess021)
  Direktna veza do poruke: 1353
   RE: Roditeljski dodatak
20.12.2015 15:14:08   
suzi kju
Samo buđavi Beograd ne daje ništa, strašno!
Drago mi je da dobijate parice, u zdravlju da ih trošite user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1354
   RE: Roditeljski dodatak
20.12.2015 15:50:41   
MAMAMAJ
Suzi, prošle godine kad sam rodila K, Bg je davao 25000 nezaposlenim, a 10000 zaposlenim trudnicama. Međutim, za zaposlene je potrebno da oboje roditelja budu na minimalcu, da bi ostvarili pravo i da ne pređemo cenzus, kada je u pitanju davanje za drugo dete, gde i vi spadate.
Mi nismo ostvarili pravo jer je mm prijavljen na malo više od minimalca, a sada još nisam ni gledala da li još uvek daju bar to.
Ako daju, mislim da ćemo mi sada s trećim imati pravo.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1355
   RE: Roditeljski dodatak
21.12.2015 15:37:25   
Sanjalicaaa
Muka mi je kad pomislim da treba da idem u sud da cekam onu potvrdu user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 1356
   RE: Roditeljski dodatak
21.12.2015 15:44:30   
Maraj
Sanjalice meni muz otisso po potvrdu. Ja samsamo isla u centar za socijalni rad. Samo tamo moras ti ovo ostalo moze neko drugi da ode.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1357
   RE: Roditeljski dodatak
21.12.2015 15:49:16   
Sanjalicaaa
Maraj, dobro da si mi rekla. Hvala ti.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1358
   RE: Roditeljski dodatak
21.12.2015 16:16:03   
Anarunika
IZVORNA PORUKA: MAMAMAJ

Suzi, prošle godine kad sam rodila K, Bg je davao 25000 nezaposlenim, a 10000 zaposlenim trudnicama. Međutim, za zaposlene je potrebno da oboje roditelja budu na minimalcu, da bi ostvarili pravo i da ne pređemo cenzus, kada je u pitanju davanje za drugo dete, gde i vi spadate.
Mi nismo ostvarili pravo jer je mm prijavljen na malo više od minimalca, a sada još nisam ni gledala da li još uvek daju bar to.
Ako daju, mislim da ćemo mi sada s trećim imati pravo.



Jednokratna pomoć porodiljama. Da bi je dobili ne sme da se pređe cenzus od 10 000 dinara po članu domaćinstva. Znači ako su vam primanja veća od toga onda ne vredi da predajete. Ali ako nisu onda se dobija 10 000 za zaposlene .


Suzi Kju Beograd daje evo ovo što sam sada napisala. A u zavisnosti od opštine u kojoj živiš i tu može da se dobije. Ja sam od opštine Palilula dobila 10 000,00 din. i to jr počelo od ove godine.Zvali me da m kažu da će da mi daju lovu,šta i kako da se prijavim...politička kampanja ali nema veze ,znači i te kako!

< Poruku je uredio Anarunika -- 21.12.2015 16:18:14 >

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 1359
   RE: Roditeljski dodatak
21.12.2015 16:22:27   
janajana
Da li neko zna kada isplacuju drugu ratu nezaposlenim porodiljama? 20000 mi je uplaceno i to da jos nisam ni reenje bila dobila, ali ne znam kog datuma su uplatili posto sam otisla pocetko meseca da proverim
Sto se tice roditeljskog predala sam za njega 03-eg ili 04-og novembra i jos nista nema, ni resenja a ni uplate, a ja se ponadala da ce biti pred Novu godinu user posted image A lepo mi zena rekla kad sam predala da cu resenje dobiti za nekih dva meseca

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 1360
   RE: Roditeljski dodatak
21.12.2015 16:43:34   
Maraj
Jano suzi lju je predala pocetkom oktobra i sad je skoro dobila parice tako da pretpostavljam da ces za mesec dana dobiti uplatu

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 1361
   RE: Roditeljski dodatak
21.12.2015 16:58:52   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Unina mama

ona zena rece da moze da se desi da u januaru bude isplata , je li se to prima mesez za mesec ili za onaj prethodni?


Uplata je oko 20.og u mesecu za prethodni mesec (znači u januaru za decembar). I dobićeš od meseca rođenja bebe zaostale rate.
A dal će ti uplata biti baš u januaru, to već niko ne zna.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1362
   RE: Roditeljski dodatak
21.12.2015 17:00:50   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: Unina mama

ona zena rece da moze da se desi da u januaru bude isplata , je li se to prima mesez za mesec ili za onaj prethodni?


Uplata je oko 20.og u mesecu za prethodni mesec (znači u januaru za decembar). I dobićeš od meseca rođenja bebe zaostale rate.
A dal će ti uplata biti baš u januaru, to već niko ne zna.


NM hvala user posted image ma kada bude.
Sada procitah tvoj status na fb, i zaista je sramno sta ova drzava radi.

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 1363
   RE: Roditeljski dodatak
21.12.2015 18:11:10   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Unina mama

NM
Sada procitah tvoj status na fb, i zaista je sramno sta ova drzava radi.


I ja... znaci sad za trece de prepolovili bukvalno...sa 20000 i kusur na 11000 ..user posted image user posted image ne mogu da verujeeem!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1364
   RE: Roditeljski dodatak
21.12.2015 23:11:32   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

I ja... znaci sad za trece de prepolovili bukvalno...sa 20000 i kusur na 11000 ..user posted image user posted image ne mogu da verujeeem!

Nisu za treće, to je manje više isto. Od republike se dobija trenutno koji dinar ispod 11000 mesečno tokom 24 rate.
Od Pokrajine se dobija 12000 din mesečno isto tokom 24 meseca, al oni imaju caku da svakog januara donose odluku da li će toga uopšte biti i u kom iznosu, pa ćeš za to znati krajem januara dal ćeš to primati.

Za drugo dete će biti 12 meseci umesto 24. I to po 10000. što znači da da je ostalo 24 meseca bilo bi po 5000, a trenutno se prima 6100.

A za četvrto umesto po 14000 mesečno tokom 24 meseca sad će biti jednokratno 38000 i to je to.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1365
   RE: Roditeljski dodatak
22.12.2015 0:35:20   
Bibilib
Ja sam cula da ce od sada svaka zena koja ima troje dece primati platu od drzave (iznos jos uvek nije poznat) samo ne znam da li su izglasali taj zakon....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1366
   RE: Roditeljski dodatak
22.12.2015 3:09:56   
isidora88
Za sad nista od tog zakoma, smanjuju dodatke za drugo i 4.dete, cisto sumnjam da ce u skorije vreme biti nesto od te plate za majke sa troje dece.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 1367
   RE: Roditeljski dodatak
22.12.2015 7:28:35   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Bibilib

Ja sam cula da ce od sada svaka zena koja ima troje dece primati platu od drzave (iznos jos uvek nije poznat) samo ne znam da li su izglasali taj zakon....


Za ovo sam cula da je u CG vec krenulo, da je donesen zakon. Ali treba da ima min. 15 god. staza. A za 25 god. jos veca primanja..neznam tacnu cifru da ne lupam na pamet.


(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 1368
   RE: Roditeljski dodatak
22.12.2015 9:48:28   
Maraj
Ma sve je to na tv-u. U praksi nista.
mene isto jako nervira sto smo mi iz bg-a uskraceni za primanja koje druge porodilje dobijaju. Nema opstine koja ne daje neke pare za rodjenje deteta u Srbiji (izuzev Palilule koja je od skoro krenula a do kad ce -ne zna se). Pa sto moje dete manje vredi ako je rodjeno u bg-u!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1369
   RE: Roditeljski dodatak
22.12.2015 10:41:11   
adulence
apsolutno se maraj slazem sa tobom,ovaj grad nikada nije umeo beogradjanima da pomogne nazalost,a svi su se ovajdili...cak ne mozes da dobijes ni ono za zaposlene porodjilje jer zaboga imas vise od 10000 po clanu domacinstva...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1370
   RE: Roditeljski dodatak
22.12.2015 16:16:06   
suzi kju
To što ne daju nikakav novac porodiljama koje prelaze određena primanja i mogu da svarim, ali to da neka opština daje a neka ne, e to ne mogu nikako, što je porodilja sa neke druge opštine i njeno dete bolja od mene i moje dece. Daleko od toga da imam nešto lično protiv nekog ali nema logike. Svaka opština doboje određeni budžet na godišnjem nivou ali očigledno da neko gadno krade dok neko se trudi da pomogne ljudima. No, mozemo mi o tome do sutra, nišćne postizemo.

Btw ja sam predala papire polovinom oktobra, rešenje dobila polovinom novembra, išla 20.11 u poštu, nije bilo para, tek su mi u subotu, 19.12 legle, čisto da imate predstavu koliko se čeka.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1371
   RE: Roditeljski dodatak
22.12.2015 17:18:31   
Valerie
NM, jel usvojeno to o smanjenju roditeljskog dodatka? nisam videla vest

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1372
   RE: Roditeljski dodatak
22.12.2015 19:40:01   
Anarunika
Pa to je strašno! Mora da uskraćuju sada drugom i četvrtom detetu da bi mogli da donesu taj zakon o plati za treće dete,ne bi me čudilo,samo presipaju iz šupljeg u prazno. A što se tiče opština ,nije stvar u tome da li su bolja neka deca od druge već da li je vlast na toj opštini malo manje ili malo više korumpirana. Sve u svemu, dobro nam neće biti nikako.

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 1373
   RE: Roditeljski dodatak
22.12.2015 20:06:34   
MAMAMAJ
Stvarno sramota, ja lično neću biti oštećena, u smislu da mi drugo dete već prima dodatak, a četvrto neću rađati, ali sam u šoku šta su oni smislili, kako da pokriju troškove plate za to treće dete, na koju neću imati pravo, jer nemam 15god radnog staža, a kažu da će i to biti uslov... Katastrofa.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 1374
   RE: Roditeljski dodatak
22.12.2015 20:43:49   
dddaca
Strasno sta sve nece da izmisle. Mi smo prelazili 10.000 po clanu domacinstva (na srecu nasu), ali zato nismo doobili onu crkavicu koju daje grad. Jedino sto smo dobili je 37.000 od drzave za prvo dete

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 1375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here