|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grlić materice u trudnoći
10.1.2010 23:45:59   
Verus
anci bas ne znam...ja sam par puta pri odnosima osetila kao da mi je malo drugacije unutra...kao da nesto stoji tu-tako da se grlic sigurno malo spusti u trudnoci, ali ja stvarno nisam probala da osetim prstom....molim te konsultuj lekara, ipak da oni to provere.  ana, hocu, sutra zovem dr. da joj kazem za te blage bolove sto imam par dana, ipak se bojim....

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Grlić materice u trudnoći
10.1.2010 23:54:37   
Dora
Idi obavezno Verus, mada neću sad da te tešim, ja sam imala bolove a imam ih i sad. ponekad nisu blagi već oštri...par dana imam neki pritisak dole i boli me. na svakoj kontroli je sve bilo ok. Isto tako i u prethodnim trudnoćama. Inače, ne mora da znači da je bezazleno, treba da ideš na pregled!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.1.2010 0:08:10   
Verus
kaliopi, evo ovako, nocas i jutros je sve bilo ok....doduse, sinoc me je malo dole propadalo, bili smo na rodjendanu od cerkice od nekih prijatelja, sedela sam uglavnom, malo setala do kuhinje po hranuuser posted image nista posebno, i boluckao me je stomak malo.  I onda smo jutros mm i ja otisli do radnje, i odjednom mi krenuli bolovi veoma slicni menstruacionim, ali ovaj put i u ledjima.  Onako, blagi, podmukli, nista ostro.  Morala sam da odem iz reda na kasi i sednem u kola.  Posle sam legla kuci i mirovala i sada mi je bolje.  A ove nedelje od sutra pa do cetvrtka sam stavljena da radim stojeci. Moram moliti nekoga da se zameni sa mnom, da mogu da sednem.  Zvacu doktorku sutra, i stvarno moram traziti merenje grlica i UZ.  Mogu ti reci (iako se trudim da ne panicim uospte), da sam se danas bas bas prepala.  Tako me je zigalo da me je bolelo ici u wc i sve sam se molila Bogu da se ne daj boze ne porodim!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.1.2010 0:09:37   
Verus
Joj Dora svaka uteha znaci!  Ali nazvacu svakako! Ipak, sto kazes, moze da nije nista a moze da je ne daj boze ono najgore.  Moram biti obazriva.... 
IZVORNA PORUKA: Dora

Idi obavezno Verus, mada neću sad da te tešim, ja sam imala bolove a imam ih i sad. ponekad nisu blagi već oštri...par dana imam neki pritisak dole i boli me. na svakoj kontroli je sve bilo ok. Isto tako i u prethodnim trudnoćama. Inače, ne mora da znači da je bezazleno, treba da ideš na pregled!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.1.2010 0:13:58   
Anoniman
... sećaš se šta sam te pitala za leđa na prethodnoj strani?
... ti draga moraš što manje da stojiš i sediš.........
OBAVEZNO idi kod lekara. Beži od kompa , idi lezi.. jel možeš već sutra da odeš na pregled?

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.1.2010 0:14:12   
Dora
Draga, ovi bolovi koje si opisala a posebno ono s leđima uopšte nije bezazleno. Nemoj da stojiš ni pod razno, i sad ćeš reć -Lako je reći, ali one idiote na tvom poslu pošalji u pm!user posted image Ti ne smeš da stojiš i tačka!!! Ne mogu da te tešim jer ja sam takve bolove imala kad sam ušla u 9. kad te leđa bole i osećaš težinu dole to nije dobro.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.1.2010 0:14:48   
buhla
hmmm, ja do sada ni na jednom rezultatu UZ nisam videla mere grlica. Ali me zato dr redovno pregleda, da li ona na osnovu pipkanja moze da primeti da li je kratakili ok?


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.1.2010 0:15:30   
Dora
Verus, nemoj sad da paničiš...samo lezi i sve će biti ok, a sutra kod lekara ili makar pitaj telefonom za savet!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.1.2010 0:16:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Draga, ovi bolovi koje si opisala a posebno ono s leđima uopšte nije bezazleno. Nemoj da stojiš ni pod razno, i sad ćeš reć -Lako je reći, ali one idiote na tvom poslu pošalji u pm!user posted image Ti ne smeš da stojiš i tačka!!! Ne mogu da te tešim jer ja sam takve bolove imala kad sam ušla u 9. kad te leđa bole i osećaš težinu dole to nije dobro.


mrzim sebe u ovom momentu ali sutradan(celo veče sam imala te bolove u leđima, ne znam sada koliko su bliski onom kojeg ti osećaš) ) sam išla u bolnicu ......

slažem se sa Dorom.
... kakav ti je sekreT, draga?
da li si pšrimetila neku promenu?

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.1.2010 0:17:01   
Dora
IZVORNA PORUKA: buhla

hmmm, ja do sada ni na jednom rezultatu UZ nisam videla mere grlica. Ali me zato dr redovno pregleda, da li ona na osnovu pipkanja moze da primeti da li je kratakili ok?


Može da se proceni i na UZ i vaginalno. Bolje da te ne pregleda vaginalno svaki put, posebno poslednja tri meseca.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.1.2010 0:18:38   
Anoniman
..Doro, jel misliš na vaginalni UZ?
Mislim da na taj ide i Verus...

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.1.2010 0:18:52   
Verus
Evo u polulezecem sam polozaju u krevetu.  Zvacu odmah ujutru otvaraju u 8 pa da vidim sta kazu jel mogu da me ubace....redovna kontrola mi je tek 21 januara, a radim sutra od 7 ujutru.  Molicu nekoga da me menja da ne stojim....
IZVORNA PORUKA: kaliopi

... sećaš se šta sam te pitala za leđa na prethodnoj strani?
... ti draga moraš što manje da stojiš i sediš.........
OBAVEZNO idi kod lekara. Beži od kompa , idi lezi.. jel možeš već sutra da odeš na pregled?


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.1.2010 0:20:32   
Dora
IZVORNA PORUKA: kaliopi

..Doro, jel misliš na vaginalni UZ?
Mislim da na taj ide i Verus...



Ne mislim nego na običan. Meni je dok. gledala dužinu grlića na običnom UZ pregledu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.1.2010 0:22:50   
Dora
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Evo u polulezecem sam polozaju u krevetu.  Zvacu odmah ujutru otvaraju u 8 pa da vidim sta kazu jel mogu da me ubace....redovna kontrola mi je tek 21 januara, a radim sutra od 7 ujutru.  Molicu nekoga da me menja da ne stojim....
IZVORNA PORUKA: kaliopi

... sećaš se šta sam te pitala za leđa na prethodnoj strani?
... ti draga moraš što manje da stojiš i sediš.........
OBAVEZNO idi kod lekara. Beži od kompa , idi lezi.. jel možeš već sutra da odeš na pregled?




Nemoj da moliš nekog da te menja nego reci da ne možeš da stojiš jer imaš bolove i ako ti se nešto desi da ćeš da ih tužiš!!! UH, nemoj tako, ne slušaj me, besna sam što moraš da radiš. Ja bih sve žene na bolovanje zbog toga što se nikad ne zna, jedan dan je sve ok. a sutra dan...user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.1.2010 0:23:36   
Verus
Sekret je isti bas sam danas to pratila..i sto je interesantno, a sve sam mislila da nema veze, na poslu mi sekret vise curi nego kada sam kod kuce i mirujem!  Mozda nema veze ni sa cim a mozda ima.  A beba me tuce dole ko luda, evo i sada sve me lupa u grlic ( sigurno je to) a nekad ko da me udari u guzicu....ma sedela sam na wc solji i molila se Bogu da mi se ne desi nesto lose...mm je bas smiren ne znam jel se folira da mene ne uspanici ili sta li....zvacu sutra i trazicu da sestra razgovara sa dr. i da joj kaze sta se desava.  U hitnu mi ne vredi ici (jednom sam vec bila).  Rade samo karlicni pregled a UZ je tako star da mogu samo da vide da je beba ziva (sto ja osetim hvala bogu), a meni treba onaj dobar UZ da mi se pregleda grlic i izmeri...
IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: Dora

Draga, ovi bolovi koje si opisala a posebno ono s leđima uopšte nije bezazleno. Nemoj da stojiš ni pod razno, i sad ćeš reć -Lako je reći, ali one idiote na tvom poslu pošalji u pm!user posted image Ti ne smeš da stojiš i tačka!!! Ne mogu da te tešim jer ja sam takve bolove imala kad sam ušla u 9. kad te leđa bole i osećaš težinu dole to nije dobro.


mrzim sebe u ovom momentu ali sutradan(celo veče sam imala te bolove u leđima, ne znam sada koliko su bliski onom kojeg ti osećaš) ) sam išla u bolnicu ......

slažem se sa Dorom.
... kakav ti je sekreT, draga?
da li si pšrimetila neku promenu?


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.1.2010 0:24:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

IZVORNA PORUKA: kaliopi

..Doro, jel misliš na vaginalni UZ?
Mislim da na taj ide i Verus...



Ne mislim nego na običan. Meni je dok. gledala dužinu grlića na običnom UZ pregledu.



znam da je Verus pisala o tome kako se bolje vidi pomoću vaginalnog..ali koliko sada sme tako...
Veru.. 21. je daleko.. lepo mi se ušuškaj...
uzmi neki čajić... i odmaraj a sutra (nemoj sama, ako imaš nekoga da ide sa tobom...( čisto da ti drži strah  user posted image ) polako pa kod lekara....
ako nemaš nikoga evo ja dolazim u NS !

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.1.2010 0:25:00   
Verus
meni su uvek radili vaginalni-tako mere grlic a onda redovnim, preko stomaka gledaju bebu...mada zadnji put je bas malo gurnula vaginalni, ne ide duboko do grlica, budu bas pazljivi....
IZVORNA PORUKA: kaliopi

..Doro, jel misliš na vaginalni UZ?
Mislim da na taj ide i Verus...


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.1.2010 0:27:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

meni su uvek radili vaginalni-tako mere grlic a onda redovnim, preko stomaka gledaju bebu...mada zadnji put je bas malo gurnula vaginalni, ne ide duboko do grlica, budu bas pazljivi....
IZVORNA PORUKA: kaliopi

..Doro, jel misliš na vaginalni UZ?
Mislim da na taj ide i Verus...





..... nisi mi odgovorila.. ima li promena na sekretu..?
Ti si bila prehlađena ovih dana?

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.1.2010 0:29:30   
Dora
Kaliopi, da nam je Verus u NS sigurno ne bi išla samauser posted image user posted image ali nije. Verus, tvoj muž je verovatno uspaničen više nego ti, ali on nema jadan pojma o tim ženskim stvarima pa je to normalnouser posted image
Vidi se na slikama da ti je stomak nisko, mojoj drugarici su strogo zabranili da sedi i stoji, čak joj je dok. rekla da ako i dalje bude tako ići će da leži u bolnicu. Kad ćeš moći na bolovanje?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.1.2010 0:31:07   
Dora
I meni je stomak nisko, prethodne trudnoće mi je stomak bio do nosa a beba mi je udarala u rebra i želudac. Sad me šuta u dupe što ti kažeš...user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.1.2010 0:31:43   
buhla
IZVORNA PORUKA: kaliopi

ako nemaš nikoga evo ja dolazim u NS !



kaliopi ... Verus zivi u NS ali preko bare user posted image
verus... pravis pometnju! user posted image
znam da ti je zeznuto tamo, na poslu, ali moras da im stavis do znanja da neke poslove ne mozes vise da obavljas, da ti daju smene i poslove koje odgovraju tvom trenutom stanju! user posted image
IZVORNA PORUKA: Dora

I meni je stomak nisko, prethodne trudnoće mi je stomak bio do nosa a beba mi je udarala u rebra i želudac. Sad me šuta u dupe što ti kažeš...


e i ja sam primetila da mi se ovo desava... i ja nosim nisko


< Poruku je uredio buhla -- 11.1.2010 0:33:14 >


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.1.2010 0:32:18   
Anoniman
Šta sam onda ja pobrkala........?user posted image

e jesam blesava........user posted image

...samo da ona nama bude ok!
jbt ja neću noćas spavati... potresem se kod ovakvih stvari.. Veki, draga izvini ako sam te dodatno uplašila......user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.1.2010 0:34:26   
Dora
I ja sam je uplašila.Bolje malo da je prepadamo nego da je tešimo...

user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.1.2010 0:35:10   
Verus
kaliopi vidi za sekret....a ja sam ti u SAD daaaleko od lepe kuce a nikog ovde nemam sem mm, a on ce biti odsutan sledecu nedelju, sve do vikenda...ma sama cu ja otici, nek me posalju tu gde inace idem, na 3 sprat, ja sam gore na 6 om, pa samo mogu da sidjem dole....insistiracu
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Sekret je isti bas sam danas to pratila..i sto je interesantno, a sve sam mislila da nema veze, na poslu mi sekret vise curi nego kada sam kod kuce i mirujem!  Mozda nema veze ni sa cim a mozda ima.  A beba me tuce dole ko luda, evo i sada sve me lupa u grlic ( sigurno je to) a nekad ko da me udari u guzicu....ma sedela sam na wc solji i molila se Bogu da mi se ne desi nesto lose...mm je bas smiren ne znam jel se folira da mene ne uspanici ili sta li....zvacu sutra i trazicu da sestra razgovara sa dr. i da joj kaze sta se desava.  U hitnu mi ne vredi ici (jednom sam vec bila).  Rade samo karlicni pregled a UZ je tako star da mogu samo da vide da je beba ziva (sto ja osetim hvala bogu), a meni treba onaj dobar UZ da mi se pregleda grlic i izmeri...
IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: Dora

Draga, ovi bolovi koje si opisala a posebno ono s leđima uopšte nije bezazleno. Nemoj da stojiš ni pod razno, i sad ćeš reć -Lako je reći, ali one idiote na tvom poslu pošalji u pm!user posted image Ti ne smeš da stojiš i tačka!!! Ne mogu da te tešim jer ja sam takve bolove imala kad sam ušla u 9. kad te leđa bole i osećaš težinu dole to nije dobro.


mrzim sebe u ovom momentu ali sutradan(celo veče sam imala te bolove u leđima, ne znam sada koliko su bliski onom kojeg ti osećaš) ) sam išla u bolnicu ......

slažem se sa Dorom.
... kakav ti je sekreT, draga?
da li si pšrimetila neku promenu?



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Grlić materice u trudnoći
11.1.2010 0:38:13   
Verus
Ma niste me uopste uspanicile, da vidite kako sam smirena bilo bi vam cudno...ali tako sam dugo cekala ovu bebeu da odbijam da verujem da bi se nesto lose moglo desitiuser posted image ubilo bi me, tako da gledam da o losem ni ne mislim, MORA biti dobro.  Hm, vidis ja se pitala jel mi nizak stomak ili ne, a nisam umela da odredim....pa da, jos ja kontam ima svo mesto gore do iznad pupka, a ona me samo lupa dole.  Jos ja rekla dr. prosli put da je osecam samo kako tuce dole, ali ona nije mislila da je to nesto lose.  Kako nista nisu rekli na UZ p im m?
IZVORNA PORUKA: kaliopi

Šta sam onda ja pobrkala........?user posted image

e jesam blesava........user posted image

...samo da ona nama bude ok!
jbt ja neću noćas spavati... potresem se kod ovakvih stvari.. Veki, draga izvini ako sam te dodatno uplašila......user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here