|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
4.4.2013 10:12:13   
sneza24

IZVORNA PORUKA: adulence

verujem da je normalno ovo sto cu vam sada napisati,ali ipak da napisem...prvi put posl porodjaja sam dobila 01.03. i od tada jos uvek nisam??

Normalno je to, treba vremena da se sve vrati na staro.

Nisam ni ja još dobila posle porođaja a beba ima 8 meseci. Posle prvog porođaja sam dobila posle 4,5 meseca.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
4.4.2013 11:21:52   
adulence
ma nije mi najprijatnije kada idim da mi kasni...mislim pazimo se mi ali opet...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
4.4.2013 11:59:56   
pocahontas
ja sam se porodila 11.09., prvi put sam dobila 15.10., zatim 15.11., 15.12.,16.01. i onda pocinje zurka, dobila sam 21.02. pa 28.03. i stomak je poceo onako bas lepo da me boli :( sve vreme dojim i prosto mi je neverovatno da je na pocetku sve bilo redovno, a sad, 6 mes. kasnije pocinje da kasni...

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
4.4.2013 14:37:16   
Valerie
7 meseci i 5 dana nakon porodjaja. ovaj prvi put dobro prolazim, bez bolova i vec cetvrti dan skoro nista. ranije je trajalo i po nedelju dana. mleko se na srecu nije smanjilo user posted image

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
4.4.2013 14:40:25   
Sanja90
Valerie mleko se ne smanjuje tokom ciklusa,samo se malcice promeni,ali nije to nista strasno,neke bebe primete promenu neke ne.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
4.4.2013 14:46:43   
nina26
ja jos uvek nisam dobila, a beba ce jos malo pa 6m....vidim da je to normalno, tako da ne brinem..a i ne zuri mi se nesto basuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
4.4.2013 15:53:29   
Moiraina
Prvi put posle 5,5 meseci, tačno 2 nedelje nakon prestanka dojenja.

Sada je prošlo već 5,5 meseci (i dalje dojim), nema je ni u najavi, ne bunim se user posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
17.5.2013 15:27:31   
Snelle
Ja sam izgleda dobila prvu menstruaciju pre dva dana (mesec dana nakon porođaja). Nisam sigurna da li jeste, jer nisam imala nikakve bolove, a lohije su mi trajale do pre 5 dana. Blago rečeno sam frapirana, jer sam posle prvog porođaja dobila nakon 6 meseci, tj. onda kad sam smanjila detetu broj podoja jer smo prešli na čvrstu hranu. Mislila sam da će i sad tako biti jer opet dojim, bez dohrane, znači imamo regularno podoje na 3 sata i manje. Smor user posted image

< Poruku je uredio Snelle -- 17.5.2013 15:28:03 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
17.5.2013 15:31:21   
Tiziana
Ja oba puta dobila odmah nakon lohija,najvise 6 ned od porodjaja.Prvi put sam dojila jako kratko,drugi put dojila do 8m. I odmah mi se ciklus vratio na ono pre trudnoce.Na 28 dana.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
17.5.2013 15:48:56   
sneza24
Ja još uvek nisam dobila a porodila sam se 28.07 još malo pa 10 meseci.
Pre 2 meseca sam bila kod dr i rekla je da neću još uvek dobiti ali više mi nije svejedno. A i bar koji ciklus da sam dobila pre nego što počnem da radim.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
12.6.2013 13:11:17   
erijan
Prvi ciklus pet meseci posle porodjaja. Nije vala morao ni tad, kako mi bi lepo godinu dana bez vestice...

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
23.6.2013 19:48:50   
Moiraina
Prošlo je više od 8 meseci i još uvek nisam dobila. Zaista mi ne nedostaje, ali ja sam već 2 meseca u PMS-u user posted image a već sigurno 2-3 nedelje me stomak bolucka kao da ću da dobijem i ništa. Moraću da odem do dr-a da vidim šta se dešava user posted image

(odgovor članu erijan)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
24.6.2013 0:17:34   
Anoniman
dojis li bebu?
ako dojis nista nije cudno sto ne dobijas. moja mama sve dok me je dojila (godinu dana) nije dobijala, a cim je prestala odmah je pocela da dobija ciklus.

(odgovor članu Moiraina)
  Direktna veza do poruke: 663
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
24.6.2013 7:51:43   
Moiraina
Dojim. Nije meni problem što ne dobijam (taman posla :-)) već što se duže vreme osećam ovako (čitaj: odvratno), kao da ću svakog trenutka da dobijem, a ništa se ne dešava. Ne znam, možda je to normalno (ionako mi je jedna osoba medicinske struke još pre mesec dana savetovala da prestanem da dojim, jer "nije normalno za telo da toliko dugo bude u stanju hormonalnog disbalansa" user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
24.6.2013 13:26:33   
Anoniman
mislim da je to jako los savet i da ga ne slusas. user posted image jos uvek ti organizam prolazi kroz hormonske promene, to je normalno, ne vidim zasto bi zbog toga prekidala sa dojenjem.





(odgovor članu Moiraina)
  Direktna veza do poruke: 665
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
24.6.2013 13:29:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Sanja90

Valerie mleko se ne smanjuje tokom ciklusa,samo se malcice promeni,ali nije to nista strasno,neke bebe primete promenu neke ne.



meni se mleko uvek, ali uvek smanjivalo i par dana pre nego sto treba da dobijem i u toku menstruacije,. i to drasticno. nekada su mi grudi izgledale tih par dana potpuno prazne. tih dana sam bukvalno stavljala bebu da sisa na pola sata. cim bi prosla menstruacija sve se vracalo na staro.

(odgovor članu Sanja90)
  Direktna veza do poruke: 666
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
24.6.2013 13:33:55   
bajkica
Ja sam dobila 6 meseci nakon porodjaja a dojila sam bebu 13 meseci.
Nisam imala nikakvih problema sa mlekom a od tada su mi bile redovne
kao i pre trudnoce. Stvar je individualna

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
24.6.2013 13:42:13   
Moiraina
Neneneee, nisam uopšte planirala da sada prekidam, samo sam morala da napišem taj biser (ta dr je komšinica moje mame, inače psihijatar i jako cenjena u svom poslu, ali kad kod me sretne pita me za dojenje; prva tri meseca je bilo: Dojiš? Super, posle toga: Dojiš? Pa dobro, još malo..., a posle toga: Još dojiš? A šta tvoj muž kaže na to? user posted image i onda je usledio taj "savet"...)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
24.6.2013 13:45:39   
Sanja90

IZVORNA PORUKA: Moiraina

Dojim. Nije meni problem što ne dobijam (taman posla :-)) već što se duže vreme osećam ovako (čitaj: odvratno), kao da ću svakog trenutka da dobijem, a ništa se ne dešava. Ne znam, možda je to normalno (ionako mi je jedna osoba medicinske struke još pre mesec dana savetovala da prestanem da dojim, jer "nije normalno za telo da toliko dugo bude u stanju hormonalnog disbalansa" user posted image


Eh da znam koja ti je lujka to rekla,mislim ona sigurno nije isla na casoveuser posted image Sa prvom sam dobila posle 3 meseca,mesec dana nakon sto je prestalo krvarenje a sa drugom tek posle 10 meseci od prestanka krvarenja...mislim sta bi meni tek reklauser posted image Ih kakve sve gluposti covek nece reci i čutiuser posted image Moj ginekolog je rekao da je sve to normalno i da nema razloga za brigu...

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
24.6.2013 14:18:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Moiraina
Neneneee, nisam uopšte planirala da sada prekidam, samo sam morala da napišem taj biser (ta dr je komšinica moje mame, inače psihijatar i jako cenjena u svom poslu, ali kad kod me sretne pita me za dojenje; prva tri meseca je bilo: Dojiš? Super, posle toga: Dojiš? Pa dobro, još malo..., a posle toga: Još dojiš? A šta tvoj muž kaže na to? user posted image i onda je usledio taj "savet"...)


da da, poznata su mi takva pametovanja.. user posted image
mene su uvek "savetovali" da bi eto bilo super ako bi mogla do 6 meseci da dojim, da je to idealno. a kada je to proslo i problizila se godina govorili su eto uspela si godinu danaaaa, super!!! kao d ami treba zbog toga dati medalju. kada je prosla godina vec su se svi zabrinuli i stalno zapitkivali: jel JOS dojis? sa onako zalosnim, zabrinutim izrazom na licu... ma dok je ljudi bice i ljudskih gluposti, nemoj da te to zabrinjava. ja sam uvek odgovarala, a zasto ne bih dojila? dojicu sve dok to bude odgovaralo mojoj bebi i meni. user posted image
sto se toga kako se osecas tice, meni se svasta desavalo nakon porodjaja i na fizickom i na psihickom planu. nekako mi lakse padne trudnoca, nego taj period posle. za vreme trudnoce se skoro uopste nisam razboljevala, valjda smo tada zasticenije, ali nakon porodjaja svasta nesto je pocelo da me stize. pa tu je i briga oko bebe, pa mleka, pa nespavanje i prolazak kroz emotivne promene. o hormonima nema potrebe ni da pisem.. user posted image mislim da je to kod tebe sve ok, vraca se ogranizam u normalu, a to ne moze preko noci..

(odgovor članu Moiraina)
  Direktna veza do poruke: 670
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
23.7.2013 18:05:58   
Janncica
i...stigla prva tetka posle porodjaja.user posted image Nije bas morala ali ajde...bila mirna skoro 7 meseci posle porodjaja... user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
23.7.2013 18:09:58   
Moiraina
Evo i ja da se prijavim, došla posle 9 meseci i par dana. I nisam tako loše prošla.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
23.7.2013 21:35:13   
sneza24
Ja sam dobila posle 11 meseci i 6 dana. 28.06 sam bila kod dr i kaže ona da je sve ok i da neću još dobiti i ako ne dobijem za 2 meseca da dođem na kontrolu. A ja sam dobila posle 6 dana, drugog dana kako sam počela da radim.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
23.7.2013 22:13:23   
Janncica
Poceo je stomak da me boli... user posted image
Taman cu kad se vratim sa odmora da radim papu. nisam od prosle godine.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Prvi ciklus posle trudnoće
24.7.2013 19:51:53   
smeško
Prvu menstruaciju sam dobila tri meseca posle cr-a. Nastavila sam da dojim normalno. Beba je sisala čak i u danima krvarenja, iako kažu da se tada pomalo menja ukus mleka. Prekinula sam sa dojenjem kad je Nikola imao malo više od 18 meseci, jer sam videla da mu to više nije potrebno, potpuno se prebacio na redovnu hranu.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here