|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Proslava dečijeg rođendana
16.10.2014 10:41:01   
Buba Mira
Joj, pa ovo je extra. A kojim bojama ih farbaš, ove sedefaste su vrh?!
Btw, ja sam mislila da se ovo pravi u onim kalupima za vafle, pa se peče kao bakin kolač...

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Proslava dečijeg rođendana
16.10.2014 10:47:23   
bubulence
eto, ja preporucivala konkurenciju , skroz sam zavoravila da nasa lela svecto isto radi i to savrseno...
mozgu, vrati mi se...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Proslava dečijeg rođendana
16.10.2014 10:56:42   
lelaigor

IZVORNA PORUKA: Unina mama

Dragaaaaaaaaaaa moja hvala punoooooo, steta sto si mi dalekouser posted image , da si blize sve bih ja kod tebe narucivala, tvoje totre , kolace, ma sve me odusevi, , mogu da zamislim kakav je ukususer posted image user posted image user posted image


probala sam za ng sa korom pa izmrvim i nutela, ali su mi se raspadale kada sam ih umakala u cokoladu, vidis nisam znala za ganas, sada cu bas sa tim daa probamuser posted image user posted image user posted image


Nema na čemu. user posted image E pa zato ja i ne volim te sa korama, mislim valjaju oni, ali treba znati potrefiti odnos kora i fila da se ne bi raspadali. A nutela ti nije dovoljno "vlažna" za povezivanje. mora biti nešto masnije i vlažno i nešto lepljivo. Ganaš bude za nijansu tečniji od obične otopljene čokolade...i sporije se steže pa stigneš sve lepo da umočiš. A i ne lomi se kad se grize kao glazura od čokolade nego je mekši.

IZVORNA PORUKA: Buba Mira

Joj, pa ovo je extra. A kojim bojama ih farbaš, ove sedefaste su vrh?!
Btw, ja sam mislila da se ovo pravi u onim kalupima za vafle, pa se peče kao bakin kolač...



Nisam shvatila to za vafle. user posted image
Te bele sam umakala u beli ganaš i premazivala sa običnim belim sedefom (da bi bilo kao biseri za tu temu Sirena), ovi žuti i šareni su sa tečnim fondanom.

IZVORNA PORUKA: bubulence

eto, ja preporucivala konkurenciju , skroz sam zavoravila da nasa lela svecto isto radi i to savrseno...
mozgu, vrati mi se...


Ma, ok je kad neko drugi preporučuje, možda mu se neko drugi više sviđa ali je smešnokad to radim ja, kao da kažem: "Pa, eto ti ovi, mada radim i ja ali oni su ti bolji!" user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Proslava dečijeg rođendana
16.10.2014 11:00:17   
Anoniman
Probam i javljam kakvi su bili, cu da ih i slikamuser posted image a ganas kako pravis - pavlaka slatka i cokolada, pa da se samo otopi, ili ti i vri neki minut?

(odgovor članu lelaigor)
  Direktna veza do poruke: 629
   RE: Proslava dečijeg rođendana
16.10.2014 11:13:46   
lelaigor
Ne sme da vri. Pavlaku ugrejem u mikrotalasnoj tik pred vrenje i prelijem preko izlomljene čokolade i onda mešam varjačom dok se sve ne rastopi. Crni ganaš pravim od 340g tamne čokolade i 235ml slatke pavlake. A beli od npr. 125ml slatke pavlake i 300-400g čokolade. Zavisi od čokolade.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Proslava dečijeg rođendana
16.10.2014 11:15:53   
milicicak
Lelo, jel moze ganas bez slatke pavlake? Treba mi neka tecnija varijanta cokoladnog preliva da premazem tortu a slatku pavlaku ne mogu da koristim.

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Proslava dečijeg rođendana
16.10.2014 11:16:42   
Anoniman
E hvala, bas cu da probam, a od one smese koliko ti od prilike ispadne kuglica?

< Poruku je uredio Unina mama -- 16.10.2014 11:17:24 >

(odgovor članu lelaigor)
  Direktna veza do poruke: 632
   RE: Proslava dečijeg rođendana
16.10.2014 11:25:17   
lelaigor

IZVORNA PORUKA: milicicak

Lelo, jel moze ganas bez slatke pavlake? Treba mi neka tecnija varijanta cokoladnog preliva da premazem tortu a slatku pavlaku ne mogu da koristim.


Ne, to onda nije ganaš. Jedino da napraviš redovnu čoko glazuru. Ova ti je dobra jer se ne lomi, ja nju koristim za bajadere itd. 100g čokolade, 3 kašike mleka, 50g margarina.

IZVORNA PORUKA: Unina mama

E hvala, bas cu da probam, a od one smese koliko ti od prilike ispadne kuglica?


Oko 10tak, malko više.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Proslava dečijeg rođendana
16.10.2014 11:26:24   
mama krava
Milicicak, probaj sa kokosovim mlekom. Meni svi zivi preporucuju da je odlican kao zamena za slatku pavlaku, a oni koji su probali, kazu da im je i bolje nego kada su koristili pavlaku. Isto koriste i za krem corbe, prelive za paste i sl. Ja cekam da uvedemo kokos i odmah cu da probam. Jedina mana je sto je skupo. Tj ima i jeftinije ali ima gomila E brojeva, pa mi se nesto ne probava. Ali obavezno citaj sastav, jer su mi rekli da u pojedina mleka od kokosa stavljaju kazeinat ili tako nesto. Kod mene u jednoj radnjici zdrave hrane u kojoj najradje kupujem, ima 100% cisto kokosovo mleko i kosta 460 din, konzerva od oko 300ml.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Proslava dečijeg rođendana
16.10.2014 11:30:20   
lelaigor

IZVORNA PORUKA: mama krava

Milicicak, probaj sa kokosovim mlekom. Meni svi zivi preporucuju da je odlican kao zamena za slatku pavlaku, a oni koji su probali, kazu da im je i bolje nego kada su koristili pavlaku. Isto koriste i za krem corbe, prelive za paste i sl. Ja cekam da uvedemo kokos i odmah cu da probam. Jedina mana je sto je skupo. Tj ima i jeftinije ali ima gomila E brojeva, pa mi se nesto ne probava. Ali obavezno citaj sastav, jer su mi rekli da u pojedina mleka od kokosa stavljaju kazeinat ili tako nesto. Kod mene u jednoj radnjici zdrave hrane u kojoj najradje kupujem, ima 100% cisto kokosovo mleko i kosta 460 din, konzerva od oko 300ml.


Ovo je možda dobro za sve ostalo ali ganaš neće uspeti sa tim, za ganaš slatka pavlaka služi baš zbog tog svojstva zgrušavanja... Da ga stegne, ali omekša...a ganaš se često i umuti u šlag posle, a to može slatka pavlaka. Sa kokosovim mlekom će ispasti verovatno samo čokoladnomleko, gušće.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Proslava dečijeg rođendana
16.10.2014 11:34:04   
milicicak
Hvala vam zene, divne ste :)
MK, mleko od kokosa mozes i sama da napravis, pogledaj u temi biljna mleka

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Proslava dečijeg rođendana
16.10.2014 11:57:43   
mama krava
Ja, mislim da sam negde ividela i nesto kao kokosov sos ili krem... koji su mi rekli da je kao slatka pavlaka. A mislim da sam i Dejmi O gledala kako pravi neke slatkise sa tim. Imas na njegovoj stranici recepte za vegane koji su eeeeexxxxtra!

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 637
   RE: Proslava dečijeg rođendana
16.10.2014 11:59:55   
lelaigor
E pa dobro, ako ima neki sos to mi već ima smisla...

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: Proslava dečijeg rođendana
16.10.2014 12:03:47   
mama krava
Daddaaaaaa...

evo ti neki Jamie-ov dairy free cokoladni recept sa kokosovim kremom... imas sigurno da ga nadjes po zdravoj hrani u Bg... Ako ne uspes da nadjes, ja cu ti reci gde sigurno ima user posted image

http://www.jamieoliver.com/recipes/chocolate-recipes/dairy-free-chocolate-mousse/

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Proslava dečijeg rođendana
16.10.2014 12:33:07   
milicicak
MK, hvala :)

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Proslava dečijeg rođendana
16.10.2014 22:38:36   
mati

IZVORNA PORUKA: Azra_

Danas me pita jedna koleginica s faxa u vezi igraonice... Oni ne žive u Srbiji, a pada se da će za rođendan deteta biti tu u gostima ovde. Ja detetu nikad nisam slavila rođendan u igraonici i ne znam. Da li se zakup termina plaća fixno, bez obzira na broj gostiju? Ona bi imala samo par klinaca, pa brine da li bi joj u tom slučaju iznajmili igraonicu?

Azra mozes da zakupis igraonicu, a moze da se placa i po detetu.
Uglavnom, kad zakupis igraonicu sve donosis sam, placas zakup i mislim da tete sto ih cuvaju idu u tu cenu.
Po detetu je od 250-400 din, zavisi od igraonice...
Ako nema puno dece mozda je dobra Pleasure kod Caira, tu je 400 din i otvorenog je tipa. A ovako, dobru saradnju smo uvek imali sa Kockicom, ljudi su stvarno super za svaki gogovor...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: Proslava dečijeg rođendana
1.11.2014 9:40:37   
Anoniman
Mi slavimo u sredu jedva cekamouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 642
   RE: Proslava dečijeg rođendana
1.11.2014 9:52:56   
Anoniman
i imamo tematiku narucila sam joj kostim Mini Maus, sa sve rajfom sa usimauser posted image tortaa je Minina glava, kapice i parteci pribor sa detaljima Mini Maususer posted image samo jos da bude zdrava da ne bude bolesna kao prosle godine, nista joj se nije znalouser posted image
Grickalice, sokici kupljeni, narucicu im pizzu , i umesicu moje kroasane i jos neke slane zanimacije, i pripreme su gotove , jos neki detalji...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 643
   RE: Proslava dečijeg rođendana
1.11.2014 13:04:10   
lelaigor
UM user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Proslava dečijeg rođendana
1.11.2014 13:36:36   
vikiveki
UM svaka tebi čast za ideje i truduser posted image meni su svo troje dece rođeni u septembru pa ne mogu da stignem za svakog da organizujem onako kako zamislim....septembar mi je udarnički mesec,padnem sa nogu user posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: Proslava dečijeg rođendana
1.11.2014 16:35:13   
Bibilib
user posted image user posted image user posted image UM mi moramo da se spremamo za 1 decembar i jos uvek nemam ideju koju tortu da pravim
Treba mi neka cvrsta zbog fondana i figurica na torti...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Proslava dečijeg rođendana
2.11.2014 0:16:17   
Azra_

IZVORNA PORUKA: vikiveki

UM svaka tebi čast za ideje i truduser posted image meni su svo troje dece rođeni u septembru pa ne mogu da stignem za svakog da organizujem onako kako zamislim....septembar mi je udarnički mesec,padnem sa nogu user posted image


Tri device! neverovatno! Blago tebi!

UM, čekamo sličice!

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 647
   RE: Proslava dečijeg rođendana
2.11.2014 0:16:45   
mati
Bibi ja sam poslednji put pravila ROkovu cokoladnu tortu, od Lu.
Isto mozes i onu sa keksom i sokom, dobra i za oblikovanje i za fondan.
Mi tek danas poceli da pricamo za rodjendan, koji je u utorak, i opet nismo nista izdogovarali. Znam samo da mm uzeo slobodan dan.
Meni je zao sto smo Mati slavili u restoran a Miti cemo samo kuci za njblize. Narucicu bar dekoraciju balona sa njegovim imenom. Ta slova posle lepim na vrata njihove sobice, tako smo sa Matom.
A za tortu, ni ja nemam ideju. Nesto za bebe od fondanauser posted image ?

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: Proslava dečijeg rođendana
2.11.2014 0:17:34   
Anoniman
Rokova je odlicna, nju pravim ove godine za slavuuser posted image

Azra naravno, udavicemo Vasuser posted image

(odgovor članu mati)
  Direktna veza do poruke: 649
   RE: Proslava dečijeg rođendana
10.11.2014 18:33:37   
Buba Mira
Samo da javim da je dugoočekivana Frozen haljina/kostim stigla! user posted image
Naručena preko e-baya, koštala nas 1000 i nešto sitno, free shiping, a haljina je original kao Elsina iz crtaća. Mi smo bili skeptični, očekivali neko kinesko plastično smeće, a stigla haljina ipo. user posted image
Kupili smo joj i dugu plavu kiku (kosu), i krunu, tako da će biti prava princess Elsa! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







PRONAĐI ME! Nestala 2-godišnja devojčica u...
Dvogodišnja Danka Ilić nestala je danas u prigradskom naselju Banjsko polje kod Bora. Prvi put u Srbiji pokrenut sistem ...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here