|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
27.9.2012 15:05:56   
Anoniman
I ja sam koristila pumpicu celu trudnoću. Symbicort svaki dan 1x dnevno (u prvoj trudnoći mislim da sam 2x na dan, a u drugoj sam sama smanjila na 1x dnevno), a Ventolin po potrebi.
Koristila sam i Olynth spray za nos za decu.

(odgovor članu jole82)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
27.9.2012 15:13:19   
jance

IZVORNA PORUKA: Tash

Koristila sam i Olynth spray za nos za decu.



odma cu da odem da ga kupim! nisam nista od tih sprejeva za nos koristila valjda od pocetka trudnoce sa Ogijem, sad vec kriziram user posted image
salim se, naravno, samo da mi nije zacepljenog nosa, nebi ni znala da sam bolesna , i naravno mogla bi da zaspim ko covek kad bi me beba probudila nocu...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
27.9.2012 15:15:59   
Anoniman
Jance, ja se ne sećam dal sam pitala dr za te kapi, ali sam ih 100% koristila. Dakle, nemam pojma sme li, ali ja nisam mogla da dišem! 

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
27.9.2012 19:26:31   
2002m

IZVORNA PORUKA: Tash

Moram da pitam nešto što me kopka već duže vreme: ako se bebama nikako ne daje med i limun u prvim mesecima života, i to svakako nisu prve namirnice za uvođenje, zašto su dobre u trudnoći (ako se već sve prenosi u majčino mleko)?

ja ga koristim svaki dan u limunadi.Evo jednog clanka o medu,trudnoci i dojenju.
Med smanjuje mučninu i povraćanje i vraća raspoloženje, pa bi trudnice trebale da ga uzimaju od samog začeća.
Med je vrlo važna hrana za trudnice, dojilje i decu u svim uzrastima – objašnjava dr Verica Milojković, predsednica Srpskog apiterapeutskog društva.
- Trudnice bi trebalo da med uzimaju od začeća, naročito u prva tri meseca trudnoće, jer smanjuje mučninu i povraćanje, a vraća raspoloženje, obogaćuje organizam dragocenim sastojcima, otklanja umor, sprečava malokrvnost.
Potreba za gvožđem u trudnoći je dvostruko veća, pa se savetuje da se uzima tri puta dnevno, pola sata pre jela, i to po jedna do dve kašike šumsko-livadskog meda, rastvorenog u čaši vode.
Studije rađene u svetu pokazuju da uzimanje meda tokom trudnoće i dojenja poboljšava somatske i intelektualne funkcije deteta.
- Visokovredni šećeri u medu, sa organskim kiselinama, biljnim hormonima, eteričnim uljima, enzimima, vitaminima i mineralima - popravljaju apetit kod dece, stimulišu varenje. Prisustvo gvožđa, bakra i kobalta u medu, kojih nema dovoljno u majčinom mleku, kao i folne kiseline, popravlja sastav krvi, koriguje malokrvnost (povećava se broj crvenih krvnih zrnaca, kao i koncentracija hemoglobina).
Sadržaj minerala u medu varira zavisno od vrste: što je tamniji med, više je minerala, i obrnuto. Prosti šećeri - glikoza i fruktoza, kojim med obiluje, u ovom obliku se lakše resorbuju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
28.9.2012 9:55:14   
Snelle
Koliko je za bebu opasna virusna prehlada u prvom tromesečju? Lana se juče prehladila, a evo i mene hvata kijavica, nos...user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
28.9.2012 10:01:47   
Jeca*
ja sam trudnocu sa Lukom počela panklavom jer sam bila uzaaaaaasno prehladjena...tako da mislm da ne treba da brines, ali svakako raspali po juznom vocu i vitaminima user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
28.9.2012 10:09:36   
Snelle
Ja se nadam da do lekova neću doći. Voće nije problem, njega svakodnevno jedem.
Hvala u svakom slučaju user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
28.9.2012 13:40:16   
Shishica
2002m, svaka cast za tekst user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
28.9.2012 15:23:05   
Kugla12
Tek sad vidim da j emed dobar za zeljezo.. ja ga jedem cesto, prija mi bas, a eto mozda mi je zbog toga krvna slika dobra..

_____________________________

Jednom kad doneseš odluku, čitav svemir se udruži da bi se ostvarila.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
17.1.2013 19:04:23   
branaV
Prehlada, pa zasto me nije zaobisla, dzaba sto sam se ja izolovala slabo skitam, al mm se bas prehladio pre dva dana, svi su kod njega na poslu bolesljivi, tako da ne mozemo da se zastitimo nikako. Ja se od samog pocetka trudnoce nalivam vitaminima, vocem, vodom, cajeve sam tek sada pocela da pijem jer ih ne volim, vise sam za limunadu sa medom. Temperatura mi stalno varira od 36,7 do 37,5, bas sam zabrinuta, a tek u utorak idem na uz, jedino sto koristim za grlo su pantenol pastile. Brinem zato sto sam trudna user posted image . Mama me masira rakijom, na noge mi je stavila sirce, ma sve al ipak me lomi user posted image

(odgovor članu Kugla12)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
26.1.2013 23:30:14   
MarijaBg
Toliko mi je zapusen nos, da ne mogu ni da ga izduvam, a lije iz njega kao da sam odvrnula slavinu! Boli me glava, suze mi oci, nisam bila ovako prehladjena nikada user posted image Ne mogu da zaspim, oterala sam muza u apoteku da mi uzme kapi za nos, znam da nisu dobre u trudnoci, ali ne spavam vec trecu noc...
Koristim paracetamol, vitamin c, cajeve, limunade i tetrisal- slani sprej za nos (koji mi ne pomaze) cak sam se i inhalirala i nista user posted image
Eto, samo da se iskukam user posted image

(odgovor članu branaV)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
26.1.2013 23:37:24   
adulence
marija draga... user posted image user posted image mogu da zaislim kako t je ja sam do pre dva dana tako bila bolesna i bilo mi je grozno,a mogu da zamislim kako je tebi trudnoj...puno poljubaca

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
26.1.2013 23:39:16   
MarijaBg
user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
26.1.2013 23:46:44   
Modessty

IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Toliko mi je zapusen nos, da ne mogu ni da ga izduvam, a lije iz njega kao da sam odvrnula slavinu! Boli me glava, suze mi oci, nisam bila ovako prehladjena nikada user posted image Ne mogu da zaspim, oterala sam muza u apoteku da mi uzme kapi za nos, znam da nisu dobre u trudnoci, ali ne spavam vec trecu noc...
Koristim paracetamol, vitamin c, cajeve, limunade i tetrisal- slani sprej za nos (koji mi ne pomaze) cak sam se i inhalirala i nista user posted image
Eto, samo da se iskukam user posted image


slobodno možeš Operil kapi za nos za odrasle. Kad ih staviš treba im dva minuta da počnu da deluju ali sto posto odpuše nos! Takav je visrus, dok ne prodje sam uz vitamin C džaba i da piješ antibiotike.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
26.1.2013 23:48:11   
Modessty
Sad se setih - možeš da se inhaliraš čajem od bosiljka. Ne moraš čak ni da se nešto pokrivaš peškirom, dovoljno je da malo udišeš isparenja i nos će začas da se odpuši

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
26.1.2013 23:50:20   
MarijaBg
Hvala Mod user posted image Upravo sam videla da si trudna, cestitam user posted image user posted image user posted image
Mislim da nisam pila antibiotike 5 godina minimum user posted image Odoh da sipam Operil i legnem...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
26.1.2013 23:51:42   
Modessty
Hvala user posted image
i nema na čemu! Želim ti da mirno prespavaš noć user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
31.1.2013 8:25:58   
ivbo
Ja sam na samom početku trudnoće i zakačila sam klasičan virus,curenje nosa,kijavica,temp preko 38,5.Bila sam prinuđena da popijem Paracetamol,znam da kažu da je bezbjedan u trudnoći,ali sam ipak puna straha da temp. i tablete ne naškode plodu.user posted image Je li neka mama već prošla kroz ovo?


_____________________________

Nasa tri sunasca B I T :-*:-*:-*

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
31.1.2013 18:47:20   
drudi
Mene je bilo pocelo da hvata, ali sam ga resila na sledeci nacin:
1.Mnogo-mnogo soka od limuna i sa toplom vodom i medom pijes
2. Mnogo-mnogo soka od pomorandze
3. Najbolja stvar: Kupis srednji spric. Zalis malo soli sa toplom vodom, nagnes glavu sa strane iznad lavaboa i uspricavas jako u gornju nozdrvu - to 3 puta dnevno najmnje - sve ce ispasti!
3. Dnevno pola glavice belog luka rasporedis i zvaces, da ti se sto duze zadrzi u ustima
Ne vise od toga. Kazu da svakodnevno uzimanje preko 50 gr belog luka moze izazvati krvarenje.
4. Temperatura:Preznojavanje sa vrelim mlekom da se skine temperatura. Ja ne pijem cajeve, za vecinu pise te skodi za ovo te skodi za ono
5. Temperatura se super skida i tusiranjem. Nije tu vazna temperatura vode (dakle nikako hladna), stvar je u cirkulaciji koja se time poboljsa


(odgovor članu ivbo)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
13.2.2013 9:41:07   
bubica_mala
Devojke moram da vas priupitam... Naime, već duže vreme pokušavam da ostanem u drugom stanju i baš sam pazila da ne koristim lekove i tasko te stvari koje nije pametno koristiti u trudnoći... Medjutim, ovaj mesec sam pokupila jaku upalu mokraćnih kanala, imala sam temperaturu 39, i doktorka mi je prepisala antibiotik (Ospamax DT 1000mg-amoksicilin), i juče dobijem rezultate urinokulture i nalaz je pozitivan na ešerihiju coli (verovatno će mi dati još jednu kutiju).. E sad me kopka jako činjenica da je ovo možda baš taj mesec (saznaću u ponedeljak :) ) a ja sam pila antibiotike, i još ih pijem... Šta je vaše mišljenje, da li mogu da imaju nekog nekativnog uticaja na plod, u slučaju da je došlo do trudnoće?user posted image

(odgovor članu drudi)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
7.9.2014 8:01:16   
wivern
Ne pamtim kad me je poslednji put ovoliko bolelo grlo, nos mi jos uvek nije potpuno zacepljen i sva sreca nemam temperaturu. odmah sam krenula sa cajicima i medom, a rekose mi da je za bol u grlu dobro ispiranje mlakom -slanom vodom. Jel neka od vas to probala?

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu bubica_mala)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
7.9.2014 8:05:54   
Trcosava
Ni u turdnoći, a ni ovako nisam probala. Pantenol tablete čini mi se da smeš za grlo. Pa ti piješ onaj đumbir, kako te zahvatilo (lele će mi čmičak izađe user posted image )

Ima ona fora sa nekom repom, kora crna, a unutra je repa bela, pa to izdubiš i sipaš med pa pustiš da se cedi. PA onda taj med jedeš.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
7.9.2014 8:07:16   
wivern
Pa zeno nisam je freak da pijem djumbir non-stop, pijem ga samo kad mi nije dobro user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
7.9.2014 8:10:05   
Trcosava
Šta ja znam, možda te ponelo user posted image

Uglavnom, probaj ovaj recept. Navodno pomaže. Ja spadam pod farmaceutske freakove i verujem medicini, od domaćih antibiotika samo beli lukac je lek za mene.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
7.9.2014 8:16:39   
wivern
Za mene je svaki lukac lek user posted image . Majke ti a koja je to repa, kako da kupim "dajte mi onu crnu repu sto je unutra bela" i oni mi daju rotkvu user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here